بهترین راهنمای گردش در شهر مسکو

اگر شانس با شما یار بود و به مسکو سفر کردید نگران تفریحات خود نباشد. چه یک روز کامل وقت داشته باشید و چه چند ساعت، برنامه های هیجان انگیزی منتظر شماست چون مسکو پایتخت مسحورکننده روسیه، سرگرمی های زیادی برای خوشگذرانی دارد. حالا چه زوجی عاشق باشید، چه به راز و رمز های تاریخ علاقه داشته باشید و چه گردشگری خوش گذران که تا صبح می خواهد بیدار باشد، راهنمایان تورهای نادیا پرواز بهترین برنامه ها را به شما پیشنهاد خواهند داد. در ادامه با یکی از همین راهنماها همراه باشید تا شما را با جاذبه های خاص شهر مسکو آشنا کند.


تجربه ای تکرار نشدنی برای زوج های عاشق: بستن قفل در پل لوژکوف معروف به "پل عشاق"

اشتباه نکنید، چه کسی گفته روس ها آدم های رمانتیکی نیستند؟!

اگر از عشاق هستید خاطره ای فراموش نشدنی منتظر شماست تا پیوندتان را ابدی کنید. به پل لوژکوف مسکو بروید و مانند بسیاری از روس ها طبق سنتی دیرینه، قفل های تزئین شده با اسم های خود را به پل بسته و کلیدش را در رودخانه زیرپایتان بیندازند تا همیشه در آنجا جاودان بماند. قفل های این پل به این زودی ها باز نمی شود. این قفل سمبل پایداری و تداوم رابطه عاشقانه شما خواهد بود. 

بازدیدی ماجراجویانه برای دوست داران تاریخ چندین متر زیر سطح مسکو (بونکر 42): موزه جنگ سرد امروز، پناهگاه اتمی دیروز؛ اوج قدرت استالینی و شوروی سابق

شاید حتی اسم این موزه هم به گوشتان نخورده باشد اما لازم است بدانید در زیر خیابان های زنده مسکو، شهری زیرزمینی به مساحت 7000 متر مربع در مرکز شهر و در عمق 65 متری زمین، به منظور امنیت در صورت بروز جنگ هسته ای در روسیه ساخته شده است. این سازه مرموز برای مقابله با چنین رویدادی به پیشرفته ترین وسایل و امکانات تجهیز شده و انبار خوراکی، سیستم های ارتباطی و مکانیسم های دفاعی مستقل به خود داشته است. 

مرموز بودن این سازه زمانی بیشتر احساس می شود که بدانید اهالی این منطقه سال ها از وجود چنین پناهگاهی بی خبر بودند و حتی کارگران هم هدف از ساخت چنین مکانی را نمی دانستند و تصور می کردند که در حال حفر تونل های  مترو شهر هستند.

با وجود آنکه امروزه این مکان کاربرد سابق خود را ندارد اما همچنان سمبل مقاومت و قدرت روسیه است و درهای آن به روی عموم مردم گشوده شده تا با حقایقی که در پشت پرده جنگ سرد نهفته است آشنا شوند. 

یک گردش فوق العاده برای توریست های خوش گذران: تماشای دورنمای شهر مسکو

برای داشتن دورنمایی از شهر، سری به تپه گنجشک ها در حاشیه رودخانه "ماسکوا" بزنید. اینجا یکی از بلندترین نقاط شهر در میان هفت تپه معروف مسکو است. با ایستادن در مکان تماشا می توانید تمام قسمت های مرکزی شهر را ببینید؛ استادیوم فوتبال لوژنیکی (میزبان بازی های جام جهانی فوتبال 2018)، گنبدهای زیبای صومعه نوودویچی، 6 تا 7 تا از ساختمان های مرتفع هفت خواهران استالینی و کلیسای مسیح منجی از این زاویه قابل رویت هستند. توجه داشته باشید که هفتمین ساختمان معروف هفت خواهران یعنی دانشگاه دولتی مسکو درست در یک قدمی شما قرار گرفته است. دانشگاهی که محل تحصیل بسیاری از ادیبان، دانشمندان و سیاسمداران روسی بوده است. در اینجا می توانید با تندیس مشاهیر معروف روس عکس بگیرید در عین حال که ساختمان دانشگاه با شاهکار معماری قرن 20 زمینه تصویرتان باشد. بیشتر اوقات هم در محوطه این تپه زنان و مردانی با پوشش کلاسیک آن دوران حضور دارند و می توانید سوغاتی های روسی مثل ماتروشکا، کلاه های پوست خز روسی و عروسک های محلی را خریداری کنید. در ضمن می توانید در این گردش با حدود 20 دقیقه پیاده روی از فضای سرسبز تپه گذشته، خودتان را به ایستگاه مترو "اونیورسیتت" برسانید و از متروی بی نظیر که همانند یک موزه زیرزمینی زیباست بازدید کنید. 

یک شب رویایی برای کم خواب ها: سعی کنید زندگی شبانه مسکو را از دست ندهید

همه ما در مورد شب های بی نظیر مسکو شنیده ایم، اما واقعا چگونه اند؟ 

شیک ترین لباس خود را بپوشید. کلاه و پالتوی گرم خود را برای رفتن به Bolotnaya Embankment به همراه داشته باشید. این منطقه کنار رودخانه محل برخی از بهترین و شاخص ترین بارها و کلاب های شبانه مسکو است. رستوران های مجلل، کافه های متنوع، انواع گروه های رقص و آواز مناسب هر نوع سلیقه هر شب در این منطقه سبز و زیبا در حال فعالیت هستند. در نظر داشته باشید که نگهبانان ورودی ها اینجا حکمفرمایی می کنند پس حتما  پاسپورت خود را همراه داشته باشید. اینجا ده ها انتخاب دارید تا برای خود شبی به یاد ماندنی بسازید و بهترین لحظه ها را برای خود و همراهانتان رقم بزنید. 

مسکو شهر بسیار بزرگی است برنامه های سرگرمی و مکان های تفریحی متنوعی در آن یافت می شوند. پس با توجه به سلیقه تان همه جور تفریحی برای شما وجود دارد. از دیدن باغ وحش گرفته تا آسمان نمای بزرگ مسکو، پارک های تفریحی مختلف، آکواریوم بزرگ مسکو، ساختمان های کلاسیک دوران شوروی و ساختمان های تزارهای روسی، تئاترهای معروف و برجسته روسی و تفریحات شبانه. آژانس نادیا پرواز در نظر دارد تا در تورهای روسیه خود بهترین مکان های دیدنی شهر مسکو را به شما معرفی نماید. 

نادیا پرواز سفر به سبک رویای تو : 41579-021

فرم ارسال نظر

7 شب و 8 روز
هواپیمایی ماهان
بانکوک

7.500.000 تومان + 112 دلار

5 شب و 6 روز
هواپیمایی ماهان
ایروان

159 دلار

5 شب و 6 روز
هواپیمایی ماهان
آنتالیا

3،995،000 تومان

6 شب و 7 روز
پگاسوس
آنتالیا

5،270،000 تومان

7شب و 8 روز
هواپیمایی ماهان
کوالالامپور

8،940،000 تومان

7 شب و 8 روز
هواپیمایی ترکیش
رم فلورانس ونیز پیزا

4.990.000 تومان + 2290 یورو

6 شب و 7 روز
اطلس گلوبال
ارجان

7،990،000 تومان

7 شب و 8 روز
هواپیمایی ماهان
آنتالیا

4،595،000 تومان

3 شب و 4 روز
هواپیمایی آزال
باکو

4.195.000 تومان

7 شب و 8 روز
هواپیمایی ماهان
آگرا جیپور دهلی

5،260،000 تومان

1 شب اقامت در خانه بوم گردی طرق
10 به 12 فروردین
اصفهان

265،000 تومان

1 شب اقامت در خانه های بومگردی مهرجان
28 تا 13 فروردین هرشب
روستای مهرجان

235،000 تومان

2 شب اقامت در هتل 3 ستاره عجم
6 به 9 فروردین
استان گلستان

480،000 تومان

2 شب اقامت (یک شب طبس، یک شب خور)
3 به 6 فروردین
طبس

460،000 تومان

1 شب اقامت در کمپ احمد
8 به 9 فروردین - 14 به 15 فروردین
آران بیدگل

220،000 تومان

2 شب
13 به 16 فروردین
خوزستان

360،000 تومان

2 شب اقامت در هتل 3 ستاره وکیل
9 به 12 فروردین
شیراز

580،000 تومان

1 شب و دو روز اقامت در سوئیت های رو به جنگل
5 به 7 فروردین
استان گیلان

260،000 تومان