دیدنی های دبی (قسمت دوم)

بعد از ابوظبی دبی دومین شهر بزرگ امارات متحده عربی و پایتخت تجاری آن محسوب می شود. دبی که پایتخت خرید خاورمیانه مشهور است بیش از 70 مرکز خرید کوچک و بزرگ دارد. تبدیل شدن دبی به یک شهر مدرن در مدت کوتاه و پیشرفت روز به روز و سریع آن سبب شده تا علاوه بر خرید، جاذبه های گردشگری این شهر توجه مسافران زیادی را به خود جلب کند. در ادامه مقاله ی دیدنی های دبی (قسمت دوم) با نادیا پرواز همراه شوید تا جاذبه های بیشتری از این شهر را به شما معرفی کنیم.

آکواریوم و باغ وحش آبی دبی Dubai Aquarium and Underground Zoo

آکواریوم دبی

آکواریوم دبی یک مخزن خیلی بزرگ آب است که حدود 10 میلیون لیتر آب را در بر می گیرد. این آکواریوم در طبقه همکف دبی مال واقع شده و یکی از بزرگترین آکواریوم های معلق دنیا به شمار می آید. در این اکواریوم هزاران نوع آبزی از 140 گونه مختلف زندگی می کنند. آکواریوم دبی 51 متر طول، 20 متر عرض و 11 متر ارتفاع دارد. بازدید کنندگان می توانند از تونلی به طول 48 متر عبور کنند و با چشم اندازی 270 درجه از این آکواریوم لذت ببرند.

برج العرب، نمادی از تجمل Burj Al Arab

برج العرب دبی

برج العرب یکی از معروف ترین نمادهای دبی است که در یک جزیره مصنوعی در خط ساحلی دبی بنا شده است. این بنا 321 متر اتفاع دارد و به شکل بادبان کشتی است. این هتل 5 ستاره یکی از گران ترین و لوکس ترین هتل های جهان به حساب می آید. 7 طبقه از این هتل زیر آب قرار گرفته است  و اتاق ها و رستوران های آن چشم اندازی زیبا از دنیای زیر آب دارند.

باغ معجزه دبی Dubai Miracle Park

باغ معجزه دبی

هر سال از اواسط نوامبر تا اواسط می، فضایی با مساحت 72،000 متر مربع با پر از عطر و رنگ متولد می شود. این مکان فوق العاده، یکی از امضاهای دبی به شمار می آید و باغ معجزه نام دارد. این پارک اولین بار در روز ولنتاین 2013 در قلب دبی افتتاح شد. قدم زدن در این باغ و تماشای 150 میلیون گل رنگارنگ که به شکل ها و الگو های مختلفی آراسته شده اند تجربه ای فوق العاده همراه خواهد داشت. هر سال پارک معجزه از نو طراحی می شود و کانسپت جدیدی را به بازدیدکنندگانش ارائه می دهد تا هر بار تجربه متفاوتی برایشان خلق کند.

آکواونچر، یک پارک آبی برای تمامی سنین Aquaventure Water Park

آکواونچر دبی

آکواونچر بزرگترین پارک آبی در بین چندین پارک آبی دبی است. هر شخصی با هر سنی در این پارک قطعا اوقات خوب و هیجان انگیزی را تجربه خواهد کرد. عبور از تونل شیشه ای و شفاف به طول 27.5 متر که با کوسه ها احاطه شده و زیپ لاینی که سرتاسر پارک را دربرگرفته است نمونه ای از فعالیت هایی است که می تواند آدرنالین خون را افزایش دهد.

این پارک بسیار بزرگ بازی های آبی مختلف، سواحل خصوصی و محوطه بازی کودکان را نیز شامل می شود. آکواونچر در محوطه هتل آتلانتیس پالم واقع شده است و به این معنی است که می توان حداکثر استفاده را از تعطیلات داشت.

دبی مارینا، منظره ای بی نظیر از شهر Dubai Marina

دبی مارینا

دبی مارینا یک تفرجگاه ساحلی است که دارای یک کانال آب مصنوعی به طول 3 کیلومتر است که از خلیج فارس به خشکی کشیده شده است. دانشگاه آمریکایی دبی، اقامتگاه ساحلی جمیرا JBR، برج دو قلوی ال سحابAl Sahab ، مجتمع مسکونی ال مجاراMajara  Al، تفرجگاه مارینا، اسکله مارینا، جزیره پارک، مرکز خرید دبی مارینا همه زیر مجموعه های دبی مارینا هستند. در واقع دبی مارینا از منطقه ای به نام فالس کریک در ونکوورِ کانادا الهام گرفته شده است. 

صحرای دبی، هیجان سافاری The Desert

سافاری دبی

با کمتر از 20 دقیقه رانندگی از مدرن ترین خیابان های مرکز دبی به صحرا، اصیل ترین جاذبه ی گردشگری دبی می رسید. با خرید تورهای مخصوص سافاری از مقابل هتل سوار ماشین های مخصوص آفرود می شوید و به سمت صحرا می روید. هیجان سافاری و بالا و پایین رفتن از تپه های طلائی شنی را تجربه می کنید، در چند نقطه برای عکاسی متوقف می شوید و در نهایت به کمپی در وسط صحرا می رسید. در این کمپ می توانید به موسیقی گوش دهید، از نمایش هایی که اجرا می شود لذت برید، روی دستتان نقش حنا بزنید، شترسواری کنید و از قلیان های عربی و غذا که به صورت سلف سرویس سرو می شود لذت ببرید.

اگرچه دبی یکی از مقاصد لوکس گردشگری به حساب می آید اما برای هر بودجه ای هر چند کم، گزینه ای خوب است. اگر سفر به دبی را در برنامه سفرهای آیندتان قرار داده اید، می توانید جهت اخذ ویزا، رزرو هتل و پرواز با کارشناسان ما در نادیا پرواز تماس بگیرید.  

 

 

نادیا پرواز سفر به سبک رویای تو : 41579-021

فرم ارسال نظر

7 شب و 8 روز
آیروفلوت
سنت پترز بورگ مسکو

11.290.000 تومان

7 شب و 8 روز
آیروفلوت
سنت پترز بورگ مسکو

11.590.000 تومان

7 شب و 8 روز
هواپیمایی ماهان
وارنا

7.195.000 تومان

7 شب و 8 روز
آیروفلوت
سنت پترز بورگ مسکو

10.890.000 تومان

7 شب و 8 روز
آیروفلوت
سنت پترز بورگ مسکو

11.290.000 تومان

7 شب و 8 روز
آیروفلوت
سنت پترز بورگ مسکو

11.990.000 تومان

7 شب و 8 روز
آیروفلوت
سنت پترز بورگ مسکو

10.990.000 تومان

3 شب و 4 روز
هواپیمایی ماهان
ایروان

2.290.000 تومان

7 شب و 8 روز
آیروفلوت
سنت پترز بورگ مسکو

11.290.000 تومان

3 شب و 4 شب
سلام ایر
مسقط

3.995.000 تومان