همه چیز در مورد خنک ترین خوراکی روسیه، بستنی روسی

در تمام جشنواره های بستنی که در سن پترزبورگ و مسکو وجود دارد، می شود به راحتی دید که روس ها چقدر عاشق بستنی هستند. خیابان های اطراف اکاتری نینسکی همیشه پر است از روس هایی که برای خریدن بستنی صف کشیده اند و یکی یکی با بسته های  بستنی روانه خانه هایشان می شوند. طعم بستنی روسی طعمی خاص و متفاوت است.  بستنی های روسی اغلب به شدت چربتر از بستنی های دیگر نقاط دنیاست. شاید بتوان گفت که طعم بستنی روسی یادآور دوران شوروی سابق است. این طعم به خاطر آنچه دولت شوروی در اجرای قوانین خاص خود اجبار میکرد شکل گرفته است.
 

تاریخچه تولید بستنی روسی، خنک ترین بستنی روسیه

در سال 1936 آناستاز میکویان، وزیر صنایع غذایی وقت روسیه، پس از بازدید از ایالات متحده اولین کارخانه بستنی سازی را در روسیه احداث کرد. او قصد داشت بستنی را با حجم  قابل دسترسی در سراسر روسیه با قیمتی که همگان بتوانند بخرند تولید و پخش کند. در سال 1941 دولت شوروی  استاندارد GOST را معرفی کرد که همه تولید کنندگان را موظف میکرد تا مزه نهایی محصولاتشان را با کیفیت تعیین شده ارائه دهند. بنا بر همین اساس مزه بستنی در تمام شهر های روسیه یکسان شد. 
این استاندارد نه تنها مزه بستی را خسته کننده و تکراری نکرده بود بلکه همه تولید کنندگان را هم مجبور کرده بود تا از بهترین مواد اولیه و کاملا طبیعی استفاده کنند. امروزه هم تمام مسافران روسیه و مهمانان تور روسیه می توانند طعم همان بستنی دوران شوروی را با زبان خود بچشند و سعی کنند زندگی آن دوران را تصور کنند. انگار که همین بستنی روسی هم جزوی از آثار تاریخی این کشور است. 
 
بستنی
 
بستنی به زبان روسی «ماروژنای» تلفظ می شود و یکی از انواع بستنی های خاص روسی با نام «پلامبیر» شناخته می شود که نامی در اصل فرانسوی است. این نوع بستنی خاص در دوران شوروی با قیمت عجیب 48 کوپک به فروش میرسید که در واقع به اندازه درآمد یک خانواده بود. این بستنی که با مربا و شکلات سرو می شود امروزه قیمتی کاملا معمولی دارد، پس در سفر به روسیه حتما آن را امتحان کنید.  
 
یکی از بستنی های چوبی هیجان انگیز روسی که از روی تصویر پنگوئن درست شده است با نام «اسکیمو» شناخته می شود و شبیه بستنی کیم خودمان است که روکشی از شکلات دارد. این بستنی به خاطر مردم شمال روسیه نام گذاری شده است. کمیاب ترین و محبوب ترین مزه این بستنی با طعم شاه بلوط تولید می شود. هر بار که این محصول به فروشگاه ها میرسد ظرف چند دقیقه کلا تمام می شود. پس برای خوردن این بستنی با نام «کاشتان» در سفر به روسیه پشت در فروشگاه ها منتظر بمانید. 
 
خنک_ترین_خوردنی_روسیه
 
مدل دیگر بستنی روسی بستنی دوقلو است که ترکیب بستنی و کیک در نان قیفی است.
 
 
بستنی ای که کودکان روس خیلی به آن علاقه دارند نامش «لاکومکا» است. این بستنی روسی در نانی لوله ای شکل ریخته می شود. این بستنی طعم خاصی دارد چون تقریبا 12% چربی دارد و با خرده های آجیل پوشیده شده است. 
روس ها بستنی های دیگری هم دارند که با تکه های میوه درست می شود و از ارزان ترین بستنی ها به شمار می رود. آنها مانند ما بستنی را به شکل های مختلفی مانند قیفی و نونی و ظرفی سرو میکنند و از این جهت شبیه خودمان هستند. 
بستنی
 
برای خوردن بستنی روسی در مسکو می توانید به فروشگاه های زیر سری بزنید. 
33 پنگوئن:
این بستنی فروشی که به صورت زنجیره ای محصولات خود را می فروشد انواع بستنی ها را در طعم ها و مدل های مختلف عرضه میکند . قیمت بستنی های این مجموعه از 700 روبل به بالا  است. سایت این بستنی فروشی را چک کنید تا آدرس آن را بیابید: http://www.33pingvina.ru/eng/eng.html
 
بستنی_فروشی_های_مسکو
 
رد منگو:
رد کمگو در اصل یک کافه است که بستنی های خوش مزه ای همم می فروشد . بستنی هایی با طعم انواع میوه ها و با رنگ های هیجان انگیز. شهرت بستنی های این کافه به خاطر نرمی و لطافت جنس بستنی آن است.  به سایت این بستنی فروشی ها سری بزنید
 
بستنی_های_معروف_مسکو
 
تیم تیم:
این بستنی فروشی که محصولات کارخانه ای کوچک را به فروش میرساند این امکان را به شما می دهد که طبیعی ترین بستنی را در روسیه مزه کنید. در ساختن بستنی های تیم تیم هیچ مواد نگهدارنده ای بکار نرفته است. اگر سری به این بستنی فروشی زدید بستنی لیمویی را حتما سفارش دهید. 
آدرس رو از لینک زیر پیدا کنید:
 
بستنی_فروشی_های_معروف_مسکو
 
بولکا:
کافه قنادی بولکا که در فصل گرم سال صندلی های خودش را بیرون از کافه می چیند جایی است برای آنهایی که طرفدار بستنی قیفی هستند. بستنی های این کافه خیلی شیرین نیستند پس می تواندی چند تا چند تا سفارش دهید و از خنکی آن لذت ببرید. یک سری به سایتش بزنید و با بستنی های  بولکا آشنا بشید:
 
بستنی_های_معروف_روسی
 
گوم:
مرکز خرید گوم که شاید معروف ترین فروشگاه زنجیره ای مسکو برای گردشگران سراسر دنیا باشد در میدان معروف سرخ واقع شده و میزبان خوبی برای گردشگرانی است که دنبا برند های خاص در رروسیه هستند. در کنار خرید و گشت و گذار در این مرکز خرید حتما بستنی فروشی این پاساژ بزرگ را هم امتحان کنید.
اگر دنبال همان بستنی مخصوص روسی با طعم دوران حکومت شوروی هستید مسیر میدان سرخ و مرکز خرید گوم هدف یکی از گشت های شما باید باشد. این بستنی فروشی که از سال 1954 در حال فروش بستی به روس هاست میتواند شما را به دوران تاریخی روسیه ببرد تا طعم روزگار برابری اجباری را  بچشید. پس شک نکنید و سری به گوم بزنید. 
 
مرکز_خرید_بزرگ_روسیه
 
در تورهای روسیه نادیا پرواز این امکان را دارید تا با کمک گشت های شهری و یا کمک لیدر های فارسی زبان خود برای امتحان طعم یکی و یا همه این بستنی فروشی ها برنامه ریزی کنید. 
نادیا پرواز سفر به سبک رویای تو : 41579-021

فرم ارسال نظر

7 شب و 8 روز
آیروفلوت
سنت پترز بورگ مسکو

11.990.000 تومان

7 شب و 8 روز
آیروفلوت
سنت پترز بورگ مسکو

10.990.000 تومان

7 شب و 8 روز
آیروفلوت
سنت پترز بورگ مسکو

10.990.000 تومان

7 شب و 8 روز
آیروفلوت
سنت پترز بورگ مسکو

11.850.000 تومان

7 شب و 8 روز
آیروفلوت
سنت پترز بورگ مسکو

10.590.000 تومان

7 شب و 8 روز
آیروفلوت
سنت پترز بورگ مسکو

11.290.000 تومان

7 شب و 8 روز
هواپیمایی ماهان
وارنا

7.845.000 تومان

7 شب و 8 روز
آیروفلوت
سنت پترز بورگ مسکو

10.590.000 تومان

7 شب و 8 روز
آیروفلوت
سنت پترز بورگ مسکو

16.900.000 تومان

7 شب و 8 روز
آیروفلوت
سنت پترز بورگ مسکو

10.590.000 تومان