کدام تور مسکو و سن پترزبورگ بهتر است؟

گردشگری که برای نخستین بار به مسکو و سن پترزبورگ می رود سوال های زیادی در ذهن خود دارد. برای نمونه آیا همراه با گروه و راهنمای تور از جاذبه ها و مکان های توریستی مهم مسکو و سن پترزبورگ بازدید خواهیم داشت؟ آیا وقت آزاد برای تورهای اختیاری هم خواهیم داشت؟ کدام مراکز خرید در روسیه معروف هستند؟ برای امتحان کردن غذاهای روسی، قفقازی، تاتاری و گرجی چه رستوران هایی بهتر هست؟ آیا در حین بازدید از میدان سرخ می توان وارد مجموعه کرملین نیز شد یا اینکه تنها محل کار افراد سیاسی است؟ در این نوشته نادیا پرواز سعی میکند به سوالات شما پاسخ داده تا تصور درستی از سفرتان به روسیه پیدا کرده و بهترین تور مسکو و سن پترزبورگ را انتخاب کنید. 

خوب در وحله اول باید به این نکته اشاره کرد که شما برای سفر به روسیه به اطلاعات تاریخی نیاز دارید تا سفر برای شما جذاب تر باشد. اما اگر با تور گردشگری سفر می کنید هیچ نگران نباشید چون در پکیج هایی که توسط تیم های با تجربه اجرا می شود برای سفر شما مکان هایی پر بازدید در نظر گرفته شده و طبق برنامه ای منظم و هدفمند شما می توانید از مکان های مهم شهر بازدید کنید. برای نمونه در شهر زیبای مسکو، مهم ترین گشت شما می تواند بازدید از مجموعه کرملین و میدان سرخ باشد. کافی ست یک بار از این مجموعه دیدن کنید تا همیشه آرزوی تکرار سفر به روسیه را داشته باشید. بله درست متوجه شدید میدان سرخ آنقدر پرکشش و جذاب است که تمامی روس ها هم بهترین لحظه های زندگی خود را قدم زدن در میدان سرخ و عکس گرفتن با کلیسای زیبای سنت باسیل (واسیلی مقدس) می دانند. می توانید در یکی از کافه های کنار مرکز خرید "گوم" یک نوشیدنی سفارش داده در حالی که منظره روبه روی چشمان شما میدان سرخ باشد و نظاره گر افرادی باشید که با شور و شوق فراوان از سر در ورودی میدان داخل می شوند. 

در تور شهر مسکو و هنگام بازدید از میدان سرخ، موزه ها و کلیساهای مقدس و مرکز خرید فوق العاده بزرگی به نام گوم در اضلاع دور میدان وجود دارد. وارد میدان که می شوید در یک ضلع آن دیوارهای مجموعه کرملین، محل کار رئیس جمهور روسیه و همچنین محل زندگی بسیاری از رهبران برجسته شوروی سابق و پادشاهان روسی قرار دارد. همچنین می توانید از مقبره لنین بازدید کنید که پیکر مومیایی شده وی چندین متر زیر زمین در یک محفظه شیشه ای و به دور از نور نگه داری می شود. پس تا اینجا توری را انتخاب کنید که برنامه گشت کاملی برای میدان سرخ داشته باشد. 

بعد از چند ساعت گردش در میدان سرخ، شما از طریق باغ الکساندر که هدیه ای از تزار روس به مردم مسکو است، وارد مجموعه کرملین می شوید. بله درست است تورهای گردشگری برای بازدید از مجموعه کرملین که ساختمان ها و اجزای مختلفی دارد، اجازه ورود دارند. مسافرانی که به مسکو می روند، علاقمند به گذراندن ساعت ها زمان خود  در کرملین و میدان سرخ هستند که اگر یک تورلیدر خوب هم آنها را همراهی کند، می توانند در خصوص دوران پر ماجرای تاریخی، مجسمه های مختلف داخل میدان، سمبل ها و نمادهای عجیب داخل کاخ کرملین و قصه های آن، کاربردهای اولیه و چگونگی ساخت میدان، خصوصیات فرهنگی، آداب و رسوم و حتی ضرب المثل های روس ها از او مطالب بسیاری را بشنوند.

اما باید بدانیم این تمام ماجرا نیست. در یک تور خوب شما روزهای آینده  به پارک پیروزی خواهید رفت. پارکی که همه ساختمان ها، مجسمه ها و فواره های آن و حتی موزه بزرگ آن نشان از پیروزی روس ها در جنگ های مختلفی است که در تاریخ داشته اند. همه اجزا و اشیای موجود در پارک پیروزی یک نماد خاص است: فواره هایی با رنگ قرمز، فستیوال های پرهزینه نیروهای دریایی، هوایی و ستون های یادبود و حتی درخت های تزئین شده که برای مردم روسیه حائز اهمیت هستند. 

در یکی از گشت هایتان شما از کلیسای عیسی منجی بازدید می کنید. کلیسایی فعال که مرتفع ترین کلیسای ارتودوکس جهان  است. این کلیسا تاریخ جنجال برانگیزی دارد و اتفاق های پیچیده ای در طول تاریخ به خود دیده است تا کاربرد امروزی خود را پیدا کرده است. 

مقصد دیگر شما با راهنمای تان می تواند گشت هیجان انگیز بازدید از مترو مسکو باشد. متروی مسکو خود به تنهایی یک موزه تمام و کمال زیرزمینی است. بسیاری از گردشگران ساعت ها در ایستگاه های مترو چرخ می زنند و در مورد تاریخ و ماجرایی که پشت هر یک از مجسمه ها، المان ها و نقاشی ها وجود دارد از تورلیدرهای خود آگاه می شوند. این نکته را بدانید که هر ایستگاهی در مترو داستانی برای شنیدن دارد. 

یک تور گردشگری بعد از خارج شدن از مترو شما را به بازدید و گردش در خیابان "آربات قدیم" می برد. "آربات قدیم" معروف ترین و قدیمی ترین خیابان سنگ فرش مسکو است که فضای زنده و بسیار متغیری دارد. در سرتاسر خیابان رستوران ها، کافه ها، فروشگاه های صنایع دستی و کارهای هنری زیبا به چشم میخورد. گروه های موزیک و آواز همیشه در این مکان در حال اجرا و همخوانی آوازهای فولکلور روسی هستند. علاوه بر اینها می توانید مردمانی را با نماد های فرهنگی اتحاد جماهیر شوروی ملاقات کنید. علاوه بر شخصیت ها و کاراکترهای مختلف با روس های واقعی آشنا می شوید و در حقیقت باید گفت که گردش در این خیابان یک فرصت تمام و کمال برای حس نبض واقعی مسکو است. 

توری را رزرو کنید که در روزهای بعد شما را برای تماشای ساختمان های معروف هفت خواهران استالینی همراهی کند و حتما برای تماشای دانشگاه دولتی مسکو شما را تا روی تپه گنجشگ ها، مرتفع ترین تپه مسکو راهنمایی کند جایی که دورنمایی از تمام شهر خواهید داشت. 

یکی از نکات بارز تورهای مناسب گشت شبانه، کشتی سواری روی رودخانه مسکو خواهد بود. در کنار جشنی با شکوه روی عرشه کشتی از تماشای شب میدان سرخ لذت ببرید. نکته مثبت دیگر برنامه سیرک بزرگ نیکولین مسکو و اگر خوش شانس باشید تماشای رقص باله شوی ملی روسیه است. شوی ملی روسیه انعکاسی از تمام تاریخ و هنر این کشور است. از برگزارکننده تور خود بخواهید تماشای این برنامه بی نظیر را در برنامه شما بگنجاند. 

با اتمام تور مسکو، نوبت به سن پترزبورگ شهر باغ های باشکوه و مجسمه ها، ستون های یادبود و نمایشگاه آثار هنرمندان به نامی همچون میکل آنژ، راسترلی، داوینچی و رامبراند می رسد. بسیاری از هنرمندان و افراد شاخص روسی در این شهر زندگی کرده اند. این شهر در حال حاضر پایتخت فرهنگی روسیه است و هم چنین خواهرخوانده های زیادی در کشورهای دیگر دارد. 

در گشت شهر سن پترزبورگ برنامه بازدید از قلعه پتروپاول را خواهید داشت. قلعه ای که هنگام ساخت پترزبورگ برای محافظت از شهر ساخته شده است. این مکان با ساختمان های منحصربه فردش در جزیره خرگوش ها که به گونه ای هسته مرکزی شهر است، قرار دارد. آنجا با نمادهایی از قدمت سن پترزبورگ آشنا می شوید که مقدمه ای برای گردش در جاذبه های گردشگری این شهر است. 

اگر در زمان خرید تورتان دقت کافی را به کار برده باشید، یک روز دل انگیز تابستانی به همراه گروهتان به باغ پترهوف می روید. این باغ در نزدیکی خلیج فنلاند واقع شده است. پترهوف معروف به باغ فواره هاست، فواره های کوچک و بزرگی که در جهات مختلف آب را به زیبایی تمام به بالا پرتاب می کنند. آب حوضچه ها نهایتا به خلیج فنلاند و دریا سرازیر می شود. مساحت هکتاری این جاذبه گردشگری شهر سن پترزبورگ تفریح شما را لذت بخش تر می کند. سبک معماری غربی در ساختمان ها و قصرهای مجلل آن به خوبی دیده می شود به حدی که بسیاری لقب «ورسای روسیه» را به آن داده اند.  

و حالا بی نظیرترین گشت در روسیه؛ بازدید از موزه بزرگ ارمیتاژ که دومین موزه بزرگ دنیا از لحاظ تعداد آثار است. ارمیتاژ زمانی قصر خاندان رومانوف ها بوده است و با کاخ زمستانی از آن یاد می شود. سنگ فرش این موزه ردپای پادشاهان بزرگی را به خود دیده است. حتی پادشاهان قاجار کشورمان هم از قصر بازدید کرده اند. این موزه ناگفته های بسیاری دارد. تابلوها، ستون ها، اتاق های نمادین و حتی لوسترهای اینجا حکایت از گذشته دور دارند. آنقدر محوطه موزه بزرگ است که اگر یک هفته کامل را به گشت و گذار در آن اختصاص دهید، باز هم اتاق و سالن جدیدی با همه حرف های ناگفته اش وجود دارد که ندیده باشید.

در سن پترزبورگ جاهای دیدنی دیگری هم وجود دارد. با تور خود سوار قایق شده، فانوس های دریایی، اولین بندرگاه شهر سن پترزبورگ و تمام ساختمان های معروف شهر را نظاره کنید. به کلیسای جامع خون ریخته شده بروید و لذت قدم زدن در خیابان معروف نفسکی را تجربه کنید. شاید وجود خیابان نفسکی در سن پترزبورگ مهر تاییدی باشد بر تمام زیبایی های این شهر. نفسکی خیابان اصلی شهر است، جایی است که مردم روز خود را در آن آغاز می کنند، خرید می کنند، آواز می خوانند و به پایان می رسانند. و این چنین نفسکی روح زنده شهر است که برای مردم حس زندگی ایجاد می کند. 


 یک تور لوکس و خاطره انگیز روسیه باید برنامه ای هم برای تماشای باله دریاچه ی قو که بهترین برنامه ای است که می توانید در سن پترزبورگ تماشا کنید، داشته باشد. همچنین باغ های پوشکین و قصر پاول یکی از سرسبزترین مکان هایی هستند که باید انتظار داشته باشید همراه راهنمای تان به آنجا بروید. 

باله دریاچه قو

برنامه تور مسکو و سن پترزبورگ آژانس نادیا پرواز پس از 10 سال سابقه در اجرای تورهای روسیه، یکی از کامل ترین پکیج هایی است که می توان در نظر گرفت. 

 

نادیا پرواز سفر به سبک رویای تو : 41579-021

فرم ارسال نظر

6 شب و 7 روز
پگاسوس
آنتالیا

5،270،000 تومان

6 شب و 7 روز
اطلس گلوبال
ارجان

7،990،000 تومان

5 شب و 6 روز
هواپیمایی ماهان
آنتالیا

3،995،000 تومان

7شب و 8 روز
هواپیمایی ماهان
کوالالامپور

8،940،000 تومان

7 شب و 8 روز
هواپیمایی ماهان
آنتالیا

4،595،000 تومان

5 شب و 6 روز
هواپیمایی ماهان
ایروان

159 دلار

3 شب و 4 روز
هواپیمایی آزال
باکو

4.195.000 تومان

7 شب و 8 روز
هواپیمایی ترکیش
رم فلورانس ونیز پیزا

4.990.000 تومان + 2290 یورو

7 شب و 8 روز
هواپیمایی ماهان
بانکوک

7.500.000 تومان + 112 دلار

7 شب و 8 روز
هواپیمایی ماهان
آگرا جیپور دهلی

5،260،000 تومان

2 شب اقامت (یک شب طبس، یک شب خور)
3 به 6 فروردین
طبس

460،000 تومان

1 شب و دو روز اقامت در سوئیت های رو به جنگل
5 به 7 فروردین
استان گیلان

260،000 تومان

2 شب اقامت در هتل 3 ستاره وکیل
9 به 12 فروردین
شیراز

580،000 تومان

2 شب
13 به 16 فروردین
خوزستان

360،000 تومان

1 شب اقامت در کمپ احمد
8 به 9 فروردین - 14 به 15 فروردین
آران بیدگل

220،000 تومان

1 شب اقامت در خانه های بومگردی مهرجان
28 تا 13 فروردین هرشب
روستای مهرجان

235،000 تومان

1 شب اقامت در خانه بوم گردی طرق
10 به 12 فروردین
اصفهان

265،000 تومان

2 شب اقامت در هتل 3 ستاره عجم
6 به 9 فروردین
استان گلستان

480،000 تومان