خبرنامه

با چه پروازی به روسیه سفر کنیم؟

با گرم شدن هوا بازار تورهای روسیه داغ می شود. اما تورهای خارجی قیمت های متنوعی در مسیرهای مشابه دارند با اینکه خدمات ذکر شده تفاوت چندانی با هم ندارد. قیمت بعضی تورها آنقدر متفاوت است که تصمیم گیری را دشوار می کند

 با چه پروازی به روسیه سفر کنیم؟

با گرم شدن هوا بازار تورهای روسیه که کشوری سردسیر است، داغ می شود. اما در بازار تورهای خارجی قیمت های متنوعی در مسیرهای مشابه به چشم می خورد؛ با اینکه خدمات ذکر شده برای تورها تفاوت چندانی با هم ندارد. قیمت بعضی تورها آنقدر متفاوت است که تصمیم گیری برای مسافران را دشوار می کند.

یکی از دلایل تفاوت قیمت ها قطعا ایرلاینی است که وظیفه میزبانی مسافر را در آسمان بر عهده دارد.

مسکو، سن پترزبورگ و سوچی سه شهر تاریخی و دیدنی روسیه هستند که همه ساله گردشگران زیادی را همانند آهنربا جذب می کنند. عمده تورهای روسیه که از تهران برگزار می شود به شهر مسکو وارد می شوند. شهر مسکو سه فرودگاه بین المللی  دارد که به شرح زیر است:

 

فرودگاه شرمیتوا Sheremetyevo (SVO) : فرودگاه شرمیتوا در شمال غربی شهر، فرودگاه اصلی مسکو است این فرودگاه فرودگاه سلطنتی روسیه است و پرواز های ایرفلوت و ایران ایر در این فرودگاه به زمین می نشینند.

 

فرودگاه شرمیتوا، مسکو، روسیه

 

فرودگاه دامادیدوا Domodedovo (DME): فرودگاه بزرگی در جنوب شهر است که به فرودگاه پدری در بین روس ها مشهور است و پرواز های داخلی و بین المللی به آن انجام می شود.

فرودگاه دامادیوا، مسکو، روسیه

 

فرودگاه ونوکوا Vnukovo (VKO): این فرودگاه که فرودگاه «نوه» به شمار  می آید، در جنوب غربی مسکو به نسبت دو فرودگاه دیگر فرودگاه کوچکتر و در اصل فرودگاهی نظامی است. پروازهای ماهان و تابان در این فرودگاه می نشینند.

 

فرودگاه ونوکوا، مسکو، روسیه

 

تورهای روسیه  امسال با ایرلاین های مختلفی انجام می شود. ایرفلوت، ماهان، ایران ایر، قشم ایر، آسمان، نوردویند، امارات، تابان و اس سون از جمله ایرلاین های فعال درخطوط هوایی ایران-روسیه هستند.

در میان دنیایی از تبلیغات، اطلاعات مهم و مفید درمورد پروازها، کیفیت هواپیما، نوع پرواز و ساعت های پروازی ایرلاین های مختلف می تواند در تصمیم گیری مسافران  تاثیرگذار  بوده و راهنمای خوبی برای انتخاب تور روسیه باشد.

خدمه پرواز

 

در دو فرودگاه ونوکوا و دامادیدوا سخت گیری های خاصی برای ورود مسافران خارجی در نظر گرفته می شود. به محض ورود در این فرودگاه ها مامورین گمرکی تمام شرایط اقامتی و اهداف سفر شما را مورد پرسش قرار می دهند که خوب زمان زیادی از سفر شما را در صف این مصاحبه تلف می کند و از طرفی با توجه به این سختگیری ها احتمال دیپورت شدن گردشگران در این فرودگاه ها بسیار بالا می رود، اما فرودگاه شرمیتاوا شرایط بسیار ویژه تری را برای ورود خارجی ها در نظر گرفته است. چنین مصاحبه های در این فرودگاه سلطنتی مرسوم نیست و سعی بر این است که احترام به مسافر و گردشگران خارجی مد نظر قرار بگیرد.

برای روشن شدن اهمیت زمان در سفرها کافی است که نگاهی به هزینه تورهای روسیه بیندازیم، هزینه هر نفر در تور روسیه برای 7 شب و 8 روز چیزی حدود 6میلیون تومن است که برای هر ساعت هر مسافر حدود 34000 تومن هزینه کرده است! حالا در نظر بگیرید که در فرودگاه 5 ساعت معطل شوید؛ یعنی هر نفر 170000 تومن هزینه را تلف کرده و در کنار آن انرژی خود را هم از دست داده است.

موضوع دیگری که در تورهای خارجی خود را به خوبی نشان می دهد زمان رسیدن به مقصد و زمان باز گشت از آنجا است. توجه به این موضوع در توری مثل تور روسیه که هزینه تقریبا زیادی بابت هر ساعت اقامتتان در شهر مقصد پرداخت می کنید، بسیار مهم است؛ چون دیر رسیدن و زود برگشتن تقریبا یک روز از کل سفرتان را تلف می کند. در این شرایط چیزی حدود 800000 تومن هزینه از هر نفر سوخت شده است. هزینه کمی نیست...

با دانستن این شرایط بد نیست بدانیم کدام ایر لاین در کدام فرودگاه می نشیند و چه ساعتی وارد روسیه می شود.

ایرفلوت- فرودگاه شرمیتوا- ساعت پروازی: رفت 3.30 برگشت 21.05

ماهان- فرودگاه ونوکوا- ساعت پروازی: رفت 8.45 برگشت 12.45

ایران ایر- فرودگاه شرمیتوا- ساعت پروازی: رفت 7.10 برگشت 11.00

امارات- فرودگاه دامادیدوا- ساعت پروازی: رفت 6.30 برگشت 8.25 و رفت9.40 برگشت13.50

قشم ایر- فرودگاه شرمیتوا- ساعت پروازی: رفت 7.00 برگشت 13.00

آسمان- فرودگاه شرمیتوا- ساعت پروازی: رفت 03.30 برگشت 21.05

نوردویند- فرودگاه شرمیتوا- ساعت پروازی: رفت نسبت به روزها متفاوت

تابان- فرودگاه شرمیتوا- ساعت پروازی: رفت 05.00 برگشت 8.30

اس 7 - فرودگاه دامادیدوا- ساعت پروازی: رفت 02.45 برگشت 20.35

نادیا پرواز تورهای خود را از میان ایرلاین های مطرح دنیا با ایرفلوت یعنی هواپیمایی ملی روسیه ارائه می دهد تا بتواند خدمات خوبی به مسافران خود داده  و بهترین زمان را برای آنها در شهرهای مسکو و سن پترزبورک ایجاد کند.

مطلب دیگری که کمک میکند که پیش از انتخاب هر تور تصمیم بهتری بگیریم این است که بدانیم فاصله فرودگاه تا مرکز شهر چقدر است. این فاصله پتانسیل این را دارد که زمان زیادی را از بین ببرد.

فرودگاه دامادیدوا تا مرکز شهر  1 ساعت 45 دقیقه فاصله دارد و فرودگاه ونوکوا 1 ساعت و 40 دقیقه. اما از فرودگاه شرمیتوا تنها ظرف 25 دقیقه میتوان در مرکز شهر مسکو بود. هر چند این زمان ها در شرایط بدون ترافیک محاصبه شده  است اما در نهایت تفاوت هزینه زمانی فرودگاه شرمیتوا برای هر نفر در زمان رسیدن و بازگشت از روسیه حدود 100000 تومن خواهد بود.

در نهایت انتخاب فرودگاه مناسب در تور روسیه برای هر نفر چیزی حدود 1 میلیون تومن صرفه جویی در هزینه را به همراه خواهد داشت. انتخاب چندان سخت نیست....

نادیا پرواز تورهای خود را با بهترین شرایط با هواپیمایی ایرفلوت اجرا میکند به امید اینکه خاطراتی فراموش نشدنی برای مهمانان خود را رقم بزند.

 

برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاوران این آژانس تماس بگیرید: 02141579