جاذبه های مسکو

بهترین فروشگاه های سوغاتی در روسیه

به هر سفری که می رویم دوست داریم یادگاری از آن سفر داشته باشیم، عکس ها قسمتی بزرگ از این فضا را پر می کند اما سوغاتی ها مزه دیگری دارند. در این میان فرهنگ متفاوت روسیه ارزش داشتن یادگاری کوچکی از این کشور را در خانه هر گردشگری دو چندان می کند. سوغاتی

به هر سفری که می رویم دوست داریم یادگاری از آن  سفر داشته باشیم، عکس ها قسمتی بزرگ از این فضا را پر می کند اما سوغاتی ها مزه دیگری دارند. در این میان فرهنگ متفاوت روسیه ارزش داشتن یادگاری کوچکی از این کشور را در خانه هر گردشگری  دو چندان می کند. سوغاتی  که جار بزنه من  روسیه رو دیدیم. نادیا پرواز هم شما در خلق این شرایط کمک می کند.

سوغات روسیه
فرهنگ بازارچه های محلی هنوز در روسیه زنده است و گشت زدن در میان سوغاتی های رنگی این بازارها جذابیت خاصی در تورهای روسیه را دارد.
بازارچه های روسی  هرچند که بازار به معنای واقعی نخواهند بود، اما سرو صدای خاص بازارها و تب تاب آنها را کم ندارد همین طور هم برچسب هایی که تا پنج برابر، گرانتر از قیمت معمول برای گردشگران آماده شده است. به همین خاطر خریدن هر سوغاتی از هر جای روسیه چندان کار عاقلانه ای نیست.
خوب دو سوال باقی میماند: چی بخریم و از کجا بخریم. . .
غیر از ماتروشکا و کلاه قرمز نظامی، روسیه یک دنیا سوغاتی دارد که می شود در سفر به روسیه خرید و به یادگار برد. 
این مطلب راهنمای کاملی برای خرید سوغاتی از شهر مسکو در روسیه خواهد بود. 
اگر فقط برای سفری کاری به روسیه سفر کردید یا اینکه زمان کمی از مدت اقامتتان در روسیه مانده است، برای خرید یک سوغاتی ناب برای عزیزانتان اصلا نگران نباشید. مرکز شهر مسکو گزینه های مناسبی برای خرید سوغاتی های خاطره انگیز و جذاب دارد.
 روسیه در مسکو مرکز خرید گوم
مرکز خرید گوم
در فاصله کمی از میدان سرخ مرکز خرید گوم که عمر ساختمانش به اوایل قرن 19 میلادی برمی گردد، در سه طبقه واقع شده است. فروشگاه های لوکس اینجا انواع محصولات برندهای دنیا را عرضه می کنند اما نوبت که به سوغاتی می رسد، فروشگاه نسلدی در طبقه دوم مجموعه نفیسی از  ظروف نقره کوب، لوازم تزئینی سلطنتی، سماورهای دیدنی و لباس های سنتی روسیه را عرضه می کند.
چند فروشگاه محدود دیگر هم در این مجموعه وجود دارد که می توانید از آنها سوغاتی های روسی تهیه کنید، در ضمن در کنار آنها امکان سفارش انواع خوراکی های روسی نیز در رستوران های اینجا وجود دارد.
اکثر فروشگاه های این مجموعه از ساعت 10 صبح تا 10 شب باز هستند.
 
فروشگاه  ایزمایلوفسکی
اگر شما به دنبال سوغاتی های هنری مثل نقاشی، عتیقه، فرش های روسی و صنایع دستی نفیس سراسر روسیه هستید، این فروشگاه روباز دقیقا همان جایی است که دنبالش هستید. این بازار دریچه ای به فرهنگ آسیایی روسیه پهناور است. در ایزمایلوفسکی اگر سوغاتی خاص خود را پیدا کردید خود را آماده کنید تا حسابی چانه بزنید تا به قیمت واقعی خرید کنید. اگر از گردش هم خسته شدید، نگران خوراکی نباشید؛ کباب های روسی در این بازار منتظر شما است.
در نزدیکی این مرکز خرید و در ایزمایلوو کرملین مجموعه ای از فروشگاه ها و موزه ها وجود دارد که جذاب ترین آن موزه تاریخچه نوشیدنی های معروف مسکو است. 
سریع ترین راه دسترسی به این منطقه سوار شدن بر خط متروی آرباتسکو-پکروفسکایا با رنگ آبی تیره  و پیاده شدن در ایستگاه پارتیزان اسکایا خواهد بود.
بوتیک گرجی
این فروشگاه  نمونه ای کوچک شده از سرزمین پهناور روسیه و فرهنگ اوراسیایی با طراحی متفاوت است. طراحان این ساختمان با الهام گرفتن از سازه های برجسته روسیه و دوران مهم تاریخی این کشور هیجان را در همه بازدیدکنندگان بر می انگیزد. 
سوغاتی های طرح دار ، خودکار و جواهرات که همه به دوران تاریخی روسیه برمی گردند و یا به رویدادی مهم و برجسته در این کشور اشاره دارد، اجناس جذاب این فروشگاه است. 
اگر از مترو استفاده می کنید  در ایستگاه ایسلاویانسکی بوکوار ازخط آبی مترو پیاده شوید و پیاده به سمت منطقه کوتوزوفسکی بروید. این فروشگاه شماره 48 بوده و از 10 صبح تا 6 عصر باز است. 
سوغاتی روسی
فروشگاه ساعت نیکا در منطقه آخوتنی ریاد
نیکا از سال 2003 در شهر مسکو ساعت های طلا و نقره می سازد. این ساعت ها بر خلاف آنچه در کشورهای اروپایی به چشم می خورد، به شکل محسوسی ارزان تر و بین 500 تا 5000 دلار به فروش می رسد. این شرکت ساعت های خود را با طراحی پر رنگ و پیچیده  که نماینگر شیک پوشی صاحبان آنها است تولید می کند و در مدل هایی هم تاریخ دوران شوروی سابق را نمایش می دهد.
 یکی از بهترین مکان هایی که می شود ساعت های نیکا را خرید همین مرکز خرید زیرزمینی  است که در میدان مانژ و در فاصله کمی از میدان سرخ واقع شده است. این فروشگاه از ساعت 10 صبح تا 10 شب پاسخ گوی شماست.  
شکلات فروشی روسی
شکلات فروشی کرکونف
اگر قصد دارید سوغاتی خوشمزه ای برای کسی بگیرید، حتما شکلات یک پیشنهاد مناسب است. هر چند که کمپانی کرکونف تولید شکلات به صورت انبوه هم دارد اما به هیچ وجه فرصت خرید شکلات های دست ساز این شرکت را از دست ندهید. این فروشگاه که در قلب شهر مسکو واقع شده نزدیک به 15 مدل شکلات دست ساز دارد .
این فروشگاه در بوشایا لوبیانکا واقع شده که نزدیک ایستگاه متروی لوبیانکا در خط قرمز مترو است. این شکلات ها از ساعت 10 صبح تا 8 عصر فروخته می شود.
پیشنهاد خوب دیگری برای خرید شکلات دست ساز، فروشگاه شکلاتیر است. محصولات این فروشگاه که کاملا با دست و نیروی انسانی تولید می شود،  بسیار معروف شده. این فروشگاه هم در خیابان شویولکوفسکی واقع شده و نزدیک ایستگاه چرکیزوفسکایا است.  
خیابان آربات در مسکو
اما ساده تر از این هم میشود سوغاتی از روسیه به ایران آورد. میدان سرخ که همیشه در همه گشت های تورهای روسیه گنجانده شده مکانی دم دستی برای تهیه یادگاری هایی از روسیه است. در این کنار غرفه هایی که در خیابان آربات قدیم وجود دارد نیز مکان دیگری است که میتوان سری هم به آنجا زد و با قیمت مناسب اشیا خاطره انگیز خرید. 
فقط به خاطر داشته باشید که هر شیئی را نخرید چون ممکن است ماموران گمرک  جلوی شما را بگیرند. بسیاری از مدالهای قدیمی که از طرف دولت اهدا شده و به دلیل نیاز مالی توسط افراد فروخته شده  است،  قابل خرید و فروش نیستند.
با این وجود در این پست می توانید با سوغاتی های با ارزش روسیه آشنا شوید.