جاذبه های مسکو راهنمای انتخاب هتل مناسب در روسیه

راهنمای انتخاب هتل مناسب در روسیه

یکی از مهم ترین قسمت های هر سفر که گاها نیمی از هزینه سفر را به خود اختصاص می دهد، هتل یا محل اقامت در مقصد است. یک اقامت خوب می تواند سفری با خاطرات خوش را تضمین کند و همین طور یک اقامت بد کل سفر را خراب کند. با انتخاب هتل مناسب برای تورهای خود می توانید نیمی از راه را برای ثبت خاطراتی

یکی از مهم ترین قسمت های هر سفر که گاها نیمی از هزینه سفر را به خود اختصاص می دهد، هتل یا محل اقامت در مقصد است. یک اقامت خوب می تواند سفری با خاطرات خوش را تضمین کند و همین طور یک اقامت بد کل سفر را خراب کند. با انتخاب هتل مناسب برای تورهای خود می توانید نیمی از راه را برای ثبت خاطراتی خوش رفته باشید. 

در روسیه شما می توانید هم هتل های لوکس و هم هتل هایی که شاید اسم هتل برایشان زیادی باشد، را رزرو کنید. خوشبختانه امکان بررسی آن لاین این فرصت را به شما می دهد که نظرات دیگر مسافران را در مورد انتخاب های خود بخوانید و با آمادگی وارد محل اقامت خود شوید.

در این مطلب با نادیا پرواز همراه باشید و با انواع اقامت های در روسیه و ملاک های رزرو هتل ها بیشتر آشنا شوید. 

 

انواع اقامت در روسیه

انواع مختلفی از هتل و اقامتگاه در شهرهای بزرگ روسیه وجود دارد:

هتل ها

در روسیه از هتل های لوکس زنجیره ای گرفته تا هتل های بومی عالی همه قابل اجاره هستند. اکثر این هتل ها 3 تا 5 ستاره هستند و در شهرهایی مثل مسکو، سنت پیترزبورگ و سوچی به چشم مخورند. تا پایان سال 2014 تعداد 137 هتل زنجیره ای در روسیه ایجاد شد که ظرفیت 31000 اتاق را به زیرساخت گردشگری این کشور افزود. اکثر این هتل های زنجیره ای عبارتند از آکور هتل، اینترکانتی ننتال، ماریوت، هیلتون و ...

آپارتمان های جهانگردی

مانند بسیاری از نقاط دنیا آپارتمان هم جای خود را در دل گردشگران کشور روسیه باز کرده اند و بستری جذاب را برای آنهایی که با جمع دوستان و خانواده خود سفر می کنند ایجاد کرده اند. بیشتر آنها در مرکز شهر قرار دارند و امکانات رفاهی خوبی هم دارند. جالب اینجاست که بیشتر آنها ساختمان هایی از دوران شوروی سابق هستند که بازسازی شده اند؛ پس داستان های جالبی دارند. 

این اقامتگاه ها را می توانید از سایت هایی مانند LikeHome و یا سایت آمریکایی Airbnb رزرو کنید. 

 

هتل های خوب مسکو

 

 هاستل ها

برای جوان ترها و آنهایی که به تنها سفرکردن، علاقه دارند، هاستل ها گزینه هایی جذاب به شمار می آیند. در ضمن آنها اقامتگاه هایی هستند که امکان آشنایی با کسانی که از جای جای دنیا آمده اند را برای مسافران خود مهیا می کنند. هاستل ها قیمت هایی به شدت مناسب دارند اما یادتان باشد با رزرو یک هاستل نمی توانید ویزای روسیه را از ایران بگیرید.

با چه ملاک هایی در روسیه هتل رزرو کنیم

چهار ملاک عاقلانه برای رزرو در نظر بگیرید؛ موقعیت مکانی و امکان دسترسی به جاذبه های شهر و وسایل نقلیه، قیمت، امکان کنسلی تا شب قبل از اقامت، نظرات مثبت مسافران قبلی اقامتگاه.

اگر مسافر شهر مسکو هستید، سعی کنید نزدیک به حلقه کوچک شهر، هتل بگیرید این موضوع خیلی به نفع جیب شماست.

در سنت پترزبورگ هم سعی کنید هتلی بگیرید که نزدیک به موزه ارمیتاژ و منطقه نوسکی باشد تا دوباره به نفع جیبتون و وقتتون برای دیدن جاذبه عمل کرده باشید.

 

هتل های خوب سن پترزبورگ

 

قیمت

قیمت هتل در روسیه بسیار متنوع است از شبی 10 دلار تا 500 دلار می توانید هتل پیدا کنید. البته در نظر داشته باشید که ستاره هتل ها در هر کشور کیفیت های خاص خودش را دارد. مثلا یک هتل 5 ستاره در روسیه را هرگز با آمریکا مقایسه نکنید و خوب هر چه موقعیت هتل به مرکز شهر نزدیک تر هم باشد، بهای بیشتری را طلب می کند. در مورد هتل های 3 و4 ستاره هم چیزی بین 60 تا180 دلار برای هر شب اقامت باید بپردازید. 

در نهایت سایت های زیادی را بررسی کنید تا به قیمت مناسب تری هتل خود تان را رزرو کنید.

امکان کنسل کردن رزرو

همیشه هتلی را پیدا کنید که تا آخرین لحظه ها اجازه کنسل کردن را به شما می دهد. شما چه می دانید که چه اتفاقاتی خواهد افتاد و از طرفی هم ممکن است بعد از چند روز هتل مناسبتری با قیمت بهتری پیدا کنید. پس هتلی بگیرید که بدون هزینه اجازه کنسل کردن را به شما می دهد. هرچند از طرفی هم چنین امکانی قیمت رزرو را کمی بالا می برد ولی باز ارزشش را دارد. 

تجربه دیگران را بخوانید

تجربه مهمانان قبلی هر هتلی اطلاعات دقیقی از کیفیت خدمات و غذاهای هتل و شلوغی و وضعیت اینترنت اتاق ها به شما می دهد. سایت های خوبی مانند تریپ ادوایزر و بوکینگ نظرات زیادی را به نمایش می گذارند از آنها غافل نشوید.