با دانستن 10 نکته ، از سفر به روسیه لذت ببرید

با دانستن 10 نکته ، از سفر به روسیه لذت ببرید

اگر شما هم قصد سفر به روسیه را دارید و میخواهید یکی از مسافران تور روسیه نادیاپرواز باشید حتما این 10 نکته را مطالعه کنید. دانستن این نکات به شما کمک می کند تا سفر بهتری را پیش رو داشته باشید. پس با ما همراه باشید .

1. ویزای خود را ثبت کنید! با انجام این کار سفر های شما تضمین می شود و شما را از داشتن هر گونه مشکل جهت خروج از کشور نجات خواهد داد . مدارک ، اسناد شخصی و مسافرتی خود را به کارکنان هتل محل اقامت خود تحویل دهید آنها می توانند در حفظ و نگهداری مدارک به شما تا پایان سفر کمک نمایند. اگر قصد دارید در کمتر از سه روز در روسیه سرمایه گذاری کنید، لازم نیست که ویزای خود را ثبت کنید، اما عاقلانه است که درآمد خود را پیگیری کنید و بلیط های خود را در طول اقامت خود رزرو کنید. نسخه های بیشتری از گذرنامه خود چاپ کنید و یکی را در هتل خود بگذارید، یکی را در کیف شخصی خود حمل کنید و دیگری را در کیف چمدان، کیف پول یا کوله پشتی خود نگهدارید. داشتن چندین نسخه از مدارک نه تنها مشکلی نخواهد داشت بلکه که شما در هرزمان احتیاج به مدارک داشته باشید حتی در صورت مفقود شدن این نسخه ها در دسترس شما خواهد بود .

2. پول رسمی کشور روسیه روبل است و به شما پیشنهاد می کنیم در طول کل سفرتان، به هر جایی که می روید، مقداری روبل نقد همراه داشته باشید؛ زیرا ممکن است برای تبدیل دلارهایتان به روبل دچار چالش شوید چراکه برخی فروشنده های سختگیر روس،تنهاروبل را برای داد و ستد با گردشگران میپذیرند.

3. زبان انگلیسی اغلب در روسیه صحبت نمیشود، بنابراین هنگامی که شما در تلاش برای برقراری ارتباط با مردم روسیه هستید، تعجب نکنید.تقریبا هر علامت در روسیه در حروف Cyrillic نوشته شده است، بنابراین قبل از ورود به کشور، زبان روسی را مطالعه کنید . یک فرهنگ لغت را با خود به همراه داشته باشید و همیشه در نزدیکی خود نگه دارید . این کلمات را نیز به یاد داشته باشید :

  • " “Здравствуйте” (zdrast-vue-tye)(سلام)
  • " “доброеутро!” (dobroyeutro!) (صبح بخیر!)
  • " “Спокойнойночи!” (spah-kohy-nuhynoh-chee!)  (شب بخیر!)
  •  “Каквашидела?” (Kakvashidela?) ( ( حال شما چطور هست ؟
  • “Менязовут...” (Menyazovut…) (نام من ... است)
  • "“Гденаходитсятуалет?” (Gdenahoditsatualet?)(سرویس بهداشتی کجاست ؟)
  • "“Досвидания” (dah - svih-da-nee-ye) (خداحافظ)
  •  “Выход“ (vyhod) (خروج)

4. با استفاده از مترو به اطراف بروید، اما مودبانه باشید در حالی که شما سوار آن هستید. روس ها به سیستم مترو خود افتخار می کنند، بنابراین به آن احترام می گذارند و زباله نمی ریزند ، با صدای بلند صحبت نمی کنند . اتوبوس ها نیز یک راه عالی برای دور زدن در خیابان ها هستند. مسیرها را بررسی کنید و قبل از سوار شدن ایستگاه های خود را محاسبه کنید تا از دست نرود. به یاد داشته باشید که صندلی های سالمندان یا مسافران باردار را برای صندلی خود انتخاب نکنید .

5. فراموش نکنید که یک مبدل برق / آداپتور یا شارژر را برای هر وسیله الکترونیکی که قصد دارید آن را در روسیه استفاده کنید به همراه ببرید . برق در روسیه 220 ولت است .

6. سایر ملزومات شامل داروهای مورد نیاز شما مانند آسپرین، قرص های آلرژی، نئوسپورین، تامس، باند و یک کیت کمک های اولیه را به همراه داشته باشید . داشتن این اقلام در کنار شما در مواقع بیماری یا عدم دسترسی به داروخانه نجات بخش خواهد بود  .

7. آب شیرین در روسیه بسیار متفاوت است از آنچه درکشورهای اروپایی استفاده می کنید . اگر چه مصرف مقدار کمی آب شیر در روسیه به شما صدمه نخواهد زد ، اما بهتر است که ایمن باشید تا متاسف باشید. جهت جلوگیری از ناراحتی معده یک بطری آب معدنی در داخل هتل خود جهت آشامیدن یا مسواک زدن به همراه داشته باشید .

8. اشیا با ارزش و پول های خود را در یک جای امن پنهان کنید و در صورت بروز مشکل با شماره ضروری 112 تماس بگیرید. 

9. آب و هوا در روسیه کمی غیر قابل پیش بینی است، بنابراین بسته به زمان سالی که شما قصد سفر دارید، کفش های راحت، چکمه، ژاکت بارانی، روسری گرم، ژاکت، عینک آفتابی، چتر و همه چیزهایی را که باید در نظر بگیرید را در چمدان خود بگذارید .

10. در روسیه بسیاری از تنوع غذاها وجود دارد از جمله مک دونالد ، پیتزا ، دومینو، برگر کینگ و کارل جونیور، اما برای داشتن یک تجربه واقعی روسی، اطمینان حاصل کنید که چیزهایی مانند سوپ(چغندرقند)،pirozhki (کیک)، کاکا (خاویار)، ششلیک (کباب)، پالمنی (کیک پودری)، اسمتانا (خامه ترش) و morozhenoe (بستنی) را حتما امتحان خواهید کرد  .

در صورتی که تمایل به دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص تور روسیه دارید همین حالا با ما تماس بگیرید.

نادیا پرواز سفر به سبک رویای تو : 41579-021

فرم ارسال نظر

7 شب و 8 روز
ایران ایرتور
سوچی

19.990.000+ 520 دلار

7 شب و 8 روز
ایران ایرتور
سنت پترز بورگ مسکو

19.990.000 تومان + 495 دلار

7 شب و 8 روز
ایران ایرتور
سنت پترز بورگ مسکو

19.990.000 تومان + 495 دلار

7 شب و 8 روز
ایران ایرتور
سنت پترز بورگ مسکو

19.990.000 تومان + 495 دلار

6 شب و 7 روز
آیروفلوت
سنت پترز بورگ مسکو

49.900.000 تومان

7 شب و 8 روز
ایران ایرتور
سنت پترز بورگ مسکو

19.990.000 تومان + 495 دلار

4 شب و 5 روز
پاریس

1400 یورو + هزینه پرواز

7 شب و 8 روز
ایران ایرتور
سنت پترز بورگ مسکو

19.990.000 تومان + 495 دلار