بعد از رزرو هاستل چه نکاتی را رعایت کنیم

کوله گردهای و جهانگردان بسیاری هستند که برای اجرای سفری ارزان در سال های اخیر به اقامت در هاستل فکر میکنند و حتی هاستل هایی با اتاق هایی با ظرفیت 10 نفر رزرو می کنند و تصور دارند مثل اتاق های یک هتل کل اتاق را در اختیار دارند و یا اینکه مثل آشپزخانه خودشان همه چیز را مادرشان مرتب و تمیز می کند. خوب وقتش رسیده که کمی تصورمان را اصلاح کنیم و آماده باشیم برای روبرو شدن با صحنه هایی عجیب از رفتار و کارهای مسافرانی که از هر جایی از دنیا ممکن است آمده باشند تا با ما هم اتاق شوند. کسانی که همه چیز و همه جا را کثیف می کنند، روابط خصوصی شان را به فضای عمومی می کشند، گاها مواد یا الکل مصرف می کنند یا از اینکه خوابشان را کسی برهم زده است به شدت عصبانی و می شوند و هر چیزی را به زبان می آورند. اگر قصد دارید برای ارزان تمام شدن سفرتان هاستل رزرو کنید بهتر است با نادیاپرواز همراه شوید تا بدانید بعد از رزرو هاستل چه نکاتی را رعایت کنیم. 

سکوت را رعایت کنید: 

اقامت در هاستل

هیچ کس انتظار ندارد که در طول روز مسافران یک هاستل با توک پا راه بروند تا صدایی ایجاد نشود، اصلا یک قانون نانوشته وجود دارد که در طول روز تقریبا همه راحت هستند حتی اگر همسفری هم خواب باشد. اما تقریبا از ساعت 10 یا 11 شب باید سکوت را رعایت کرد؛ چون مثل خود ما همه دوست دارند بخوابند و هاستل عملا جای خواب است، نه؟ پس اگر بی خوابی به سرتان زد و حس کردید باید گپی بزنید از اتاق بیرون بروید. 

از طرفی هم اگر برای ارزان تر شدن سفرتان اتاق های شلوغ تر را انتخاب کردید حتما گوش گیر همره داشته باشید چون در این اتاق ها سکوت دائم هرگز پیدا نمی شود.

چراغ ها را خاموش کنید

اتاق خصوصی در هاستل

خوب این شعار از ساعت 11 شب تا طلوع آفتاب باید مد نظر هر کسی که در هاستل اقامت دارد باشد. هیچ کس دوست ندارد به خاطر روشن کردن چراغ ها از خواب ناز بیدار شود، پس اگر قرار شد دنبال چیزی بگردید از نور موبایل یا چراغ قوه کمک بگیرید. واقعا بسیاری هستند که با کمی نور هم نمی توانند بخوابند.

آشپزخانه را آلوده نکنید

رزرو هاستل

در نظر داشت باشیم که مادران ما در این مدل سفرها همراه ما نیستند تا ریخت و پاش ما را جمع کنند و از طرفی هم کسی دوست ندارد در سفر به خاطر آلودگی آشپزخانه و مواد غذایی مسموم شود. بعد از میل کردن غذا، ظرف ها را بشویید و منظور از شستن هم استفاده از مواد شوینده است نه فقط رد شدن آبگرم از روی ظروف!

شاید خواندن این نکات برایتان عجیب باشد اما این ها همه تجربیاتی است که از مسافران دیگر جمع کرده ایم پس با رزرو هاستل ممکن است در معرض این صحنه ها قرار بگیرید. خود را آماده کنید هر ارزانی بی علت نیست!

سرویس های بهداشتی و حمام را تمیز نگه دارید

قاعدتا تمیز نگه داشتن سرویس ها و حمام مانند نظافت خانه است. آنهایی که تجربه های زیادی در استفاده از هاستل در سفر دارند می دانند که در مواقع زیادی با صحنه هایی نه چندان جالب روبرو شده اند. هر چند که درک این موضوع که چطور آدم ها می توانند جایی را که کثیف کرده اند به راحتی ترک کنند، سخت است اما همیشه این مدل آدم ها سر راه مان قرار می گیرند. 

صبح زود آماده رفتن شوید

هاستل

خوابین در هاستل ها بعد از اینکه صبحانه سرو می شود در بسیاری از موارد کار دشواری است، همه در حال جمع و جور کردن وسایل و کوله های خود هستند که برای گردش و تماشای نقاط مورد نظرشان بیرون بروند و یا گاها افراد و مسافران جدید وارد هاستل ها می شوند. از طرفی اغلب مسافران هاستل ها از شب قبل کوله های خود را می بندد تا صبح فردا هم سروصدای کمتری داشته باشند و هم سریع تر به صبحانه اول وقت برسند و آماده گشت و گذار شوند. این سبک را شما هم امتحان کنید.

برای بسته بندی از پلاستیک استفاده نکنید

اتاق گروهی در هاستل

اگر مایلید در مدت اقامت در یک هاستل با کسی درگیر نشوید و همسفری را از خود نرنجانید، برای بسته بندی وسایلتان از پلاستیک استفاده نکنید. پلاستیک را به هر نحوی هم که دست بزنید بالاخره صدا تولید می کند و تجربه بسیاری این نکته را تایید می کند که همسفران زیادی هستند که از صدای خش خش پلاستیک بیزارند و حتما با شنیدن این صدا با شما برخورد می کنند. 

با صدای بلند موسیقی گوش ندهید

شاید شما با آهنگ پوکر فیس لیدی گاگا کلی حال کنید حتی در حد خوابیدن برای شما آرامش بخش باشد، اما دیگران چه گناهی دارند؟ خیلی از افراد با صدای موسیقی هرچند خیلی پایین هم خوابشان نمی برد. بعد هم چه اصراری به کر شدن دارید آن هم وقتی خواب هستید؟! گوش دادن به موسیقی از جمله فعالیت های روزانه است پس ولوم را خیلی خیلی کم کنید.

انجام هیچ کدام از این موارد بالا دشوار نیست. لازم نیست خودتان نباشید، اما یادتان هست که وقتی کوچک بودید معلم مهد کودکتان چه می گفت؟ «با دیگران خوش برخورد باشید» به حریم آنها احترام بگذارید همانطور که خودتان انتظار احترام از جانب بقیه را دارید. حواستان باشد که فقط شما در آن هاستل اقامت ندارید، بلکه با افرادی که نیازهای مختلفی دارند و به اندازه شما محق هستند احاطه شده اید.

هر کسی که شما را از خواب بپراند یا اتاق را کثیف رها کند از نظر شما بی ادبی کرده است و قطعا دلتان نمی خواهد با او وقت بگذرانید و اگر آنها را جایی ببینید، حتما راهتان را کج می کنید. نگذارید یک وقت شما تبدیل به آن شخص شوید بلکه سعی کنید با رفتار محترمانه و منحصر به فرد خاطره ای خوش ازخودتان برای دیگران برجا بگذارید.

پس حالا که با شرایط اقامت در هاستل ها آشنا شدید، برای یافتن هاستال های خوب و اقامتگاه های اقتصادی می توانید به سایت های زیر سری بزنید.

Hostelworld.com

Booking.com

Airbnb

Couchsurfing

در پست قبلی وبلاگ، در باره ی نکات مهم در انتخاب هاستل خوب مطالبی را خواندید. حالا هم از چگونگی رفتار در یک هاستل آگاه شدید، پس با خاطری آسوده می توانید هاستل مورد نظرتان را رزرو کنید. برای رزرو پرواز و حتی مشاوره در انتخاب هاستل مورد نظرتان  همین حالا با کارشناسان نادیاپرواز تماس بگیرید.

نادیا پرواز سفر به سبک رویای تو : 41579-021

فرم ارسال نظر