تفریحات سن پترزبورگ برای بچه ها

روسیه با کاخ ها و بناهای باشکوهش، نشان از فرهنگ و هنرغنی کشورش دارد. اغلب باغ موزه های کشور روسیه، تورها و برنامه های ویژه‌ای برای کودکان دارند تا در حین بازدید گردشگران، کودکان را نیز سرگرم کنند. نادیا پرواز در این مطلب قصد دارد شما را با تفریحات سن پترزبورگ برای بچه ها آشنا کند. 


قصر گاتچینا و موزه‌ی املاک سنت پترزبورگ 

در موزه گاتچیما، به بچه ‌ها کیف‌ های قابل‌ حمل مخصوصی داده می‌شود که دارای وسیله ها و لوازم کمکی خلاقانه ‌ای هستند که به بچه ‌ها در انجام آن سرگرمی ها کمک می‌‌کنند. همچنین، محل استراحت ویژه‌ای برای بچه ‌ها دارد که می ‌‌توانند وقتشان را صرف ساختن قلعه ‌ها و یا مشاهده‌ فیلم‌هایی درمورد شوالیه ‌ها نمایند.

قصر_گاتچینا_سن_پترزبورگ_روسیه


برای کودکان با اختلال بینایی، برنامه‌ ویژه ‌ای با عنوان «حس کردن قلعه» در نظر گرفته شده است که  بچه ‌ها از چهار اتاق ویژه‌ استراحت در کشتی، به همراه راهنمایان تور که  با آنها درمورد مالکان پیشین قصر و زندگی ‌شان در آنجا سخن می‌‌گویند، دیدن می کنند. بچه ‌ها می‌‌توانند به کالاهای نمایشی موزه دست بزنند و نسخه‌ دوم آنها را احساس نمایند و آلبوم‌ هایی را ورق بزنند که اطلاعات با خط بریل، در آنها درج شده است.
بازدید: سه ‌شنبه تا یکشنبه، ساعت 11 تا 19
آدرس: کراسنوآرمیسکی پرسپکت، گاتچینا
تلفن: +78129580366

موزه‌ی جانور‌شناسی سنت پترزبورگ 

بزرگترین موزه جامع جانورشناسی روسیه با استفاده از اقلام نمایشی گوناگون از مجموعه‌ موزه‌ کانستکامرا، در سال 1832 تاسیس شد. درحال حاضر، مدت 30 سال است که اشیاء به کاربرده شده در این مجموعه نوسازی نشده‌اند، شاید به همین دلیل است که این موزه به بنای تکنیک‌ های موزه‌ شوروی تبدیل شده است.

موزه_جانور_شناسی_سن_پترزبورگ

زندگی پنگوئن‌ها، ببرهای آمور و خوک‌های خرطوم‌ دراز امپراطور توسط متخصصان پوست ‎آرایی شوروی به شکلی جالب و زیبا به تصویر کشیده شده اند. کالاهای نمایشی خاص موزه شامل پیکر‌های سواربر‌ «سگ و اسب مورد علاقه‌ی پیتر کبیر» می‌شود که نام هر دویشان لیزت بود.
بازدید: چهارشنبه تا دوشنبه، ساعت 11 تا18
آدرس : سنگ‌ چین دانشگاه (دسترسی مترو: ایستگاه سنت آدمایرل تیسکایا، واسیلیوسترووسکایا)
تلفن: +78123209704


موزه‌ دنیای توهم سنت پترزبورگ 

درست در مرکز شهر زیبای سنت پترزبورگ، «موزه‌ دنیای توهم» به چشم می خورد. این موزه از پنج جاذبه مختلف تشکیل شده است به گونه ای که در «موزه دنیای توهم »، دیوارها و کف اتاق‌ها به طوری رنگ‌ آمیزی شده ‌اند که بازدید کنندگان خود را در بسترهای گوناگونی  ازجمله : دهان کوسه یا خانه‌  سیمپسون، می‌‌ یابند.

موزه_دنیای_توهم_سن_پترزبورگ

علاوه بر اتاق های نقاشی شده حیرت انگیز، «باغی با پروانه‌های گرمسیری» قرار دارد که  به قدری زیبا و جذاب اند که همه می ‌‌خواهند با پروانه‌ مورفو عکس سلفی بگیرند. قسمتی از این مجموعه همانند باغ‌ وحش طراحی شده که بچه ها می‌‌ توانند با راکون‌ها، کانگروها و مارموست‌ها بازی کنند. پس از ورود به «راهرو شیشه ‌ای»، حواستان به اطراف باشد که در این محیط مهیج گم نشوید.
بازدید: همه روزه، ساعت 11 تا 12
آدرس: بولشایا مورسکایولیتسا (دسترسی مترو: سنت ادمایرل تیسکایا، گوستینی دوور، نوسکی پروسپکت)
تلفن: +78129385506


آکواریوم در سن پترزبورگ 

آکواریوم، همچون اقیانوسی کوچک درشهر سن پترزبورگ، سالیانه گردشگران زیادی را جذب می کند. اقیانوس کوچک با  150 نوع ماهی دراین آکواریوم گرد هم آمدند. این مجموعه شگفت انگیز در چهل آکواریوم زندگی می‌‌کنند.

آکواریوم_سن_پترزبورگ

دسته ماهی های خاویار واقعا جذاب و دیدنی اند. برخی از بچه ‌ها آراپایمای غول‌آسا را با کوسه اشتباه می‌‌ گیرند. در آکواریوم ها، کوسه هایی نیز وجود دارد که هر شب، ساعت 19 (به غیر از دوشنبه‌ها)، می‌‌توانید غواسی را مشاهده کنید که درحال غذا دادن به آنها است. همچنین، خانواده‌ی بزرگی از شیرهای دریایی دوبار در روز برنامه اجراء می‌‌کنند.
بازدید: همه روزه، ساعت 10 تا22
آدرس: مرکز خرید سیاره‌ی نپتون، یولیتزا ماراتا (دسترسی مترو :ایستگاه لخخخ سنت‌زونیگورودسکایا، پوشکینسکایا)
هزینه: بزرگسالان 500 روبل و کودکان 300 روبل
تلفن: +78124480077


موزه لابیرینتام 

شنیدن کلمه موزه در اکثر مواقع فضایی مربوط به تاریخ و دوران گذشته را به ذهن می رساند اما موزه های روسیه  تنوع خاصی دارند. این کشور با ایجاد موزه هایی  با اهداف مختلف در جلب کردن نظر هر سلیقه ای موفق بوده است.  موزه لابیرینتام مکان جذابی است که می تواند کودکان را در سفر به روسیه، سرگرم کند. که قوانین اساسی فیزیک، شیمی و زیست‌شناسی را به صورتی قابل درک و ساده در قالب 100 نمایش تعاملی ارائه می‌‌ کند.

کودکان در اینجا، می‌‌توانند همه چیز را لمس کنند، چیزهایی را ببافند یا از هم باز کنند، به چرخش درآورند و خاموش و روشن کنند. با این کارها بچه ها گرداب، طوفان، رعد و برق و نیز کسوف خورشید ایجاد می‌‌کنند. اگر فرزندتان می‌‌خواهد هر چه بیشتر، درمورد ویژگی‌های زندگی خود بداند،  در لابیرینتام یک بار برای همیشه یاد خواهند گرفت.

تفریحات_مهیج_سن_پترزبورگ

در نقطه ای دیگر از این مجموعه، کودکان می‌‌ توانند با به کار گیری قوانین فیزیک وزنه ‎های هزار کیلویی را بلند کنند و خودشان را به آهن‌ ربا یا حباب ‌های صابون تبدیل کنند. قطعا این اعمال حس توانایی کودکان را برانگیخته  و خاطراتی فراموش نشدنی را برایشان از سفر به روسیه ثبت خواهد کرد. مربی هایی با  لباس های مخصوص، درمورد هر شیئ یا پدیده‌ای توضیح می دهند و راهنمایی می کنند.
بازدید: همه روزه، ساعت 11تا19
آدرس: مرکز چند منظوره‌ی میدان تولستوی، لوا تولستوگو یولیتزا (دسترسی مترو: ایستگاه سنت‌پتروگرادسکایا)
تلفن: +78123280008


حشره‌های غول‌آسا و سیاره‌ی دایناسورها 

حتما دیدن از پارک حشره‌های غول ‌آسا و سیاره‌ دایناسورها را در برنامه سفرتان به سن پترزبورگ قرار دهید. بدون شک بازدید از این مجموعه با مجسمه هایی غول آسا در پارک الکساندروسکی، دو نمایش سرگرم‌کننده‌ و مهیج برگزار می¬شود که بچه‌ها را شیفته خود می کند.

موزه_جالب_در_سن پترزبورگ


توریست های جوان در راه‌ پله‌ های هیجان انگیز «تماشاخانه‌ بالتی اساکی دام» با سوسک، عقرب، آخوندک، مورچه و عنکبوت هایی روبرو می شوند که ‌هر کدامشان به بزرگی یک فیلند. آنها فک‌هایشان را به هم می‌‌زنند، شاخک‌ها و پاهایشان را تکان می ‌‌دهند و ماجراجویان کوچک را می ترسانند. سیاره‌ دایناسورها در طبقه‌ سوم این مجموعه است و هر نیم ساعت، یک تور مجانی مسافران را برای تماشای لحظه ای که  بچه‌ پتروداکتیل از تخم بیرون می‌‌آید، با خود می برد.
بازدید: همه روزه، ساعت 11 تا 19
آدرس: پارک الکساندروسکی (دسترسی مترو: ایستگاه سنت گورکووسکیا)
تلفن: 78122331563+


پارک طنابی 

پارک طنابی، پارکی سرسبز و ساکت در نزدیکی باشگاه پرسر و صدای «زنامیا» است. این مکان دیدنی، گردشگران علاقمند به طبیعت را شیفته خود می کند. در این بازی ها سه مسیر آسان، سخت و بسیار سخت وجود دارد. مسیر آسان در حدود دو متری سطح زمین، مسیر دشوار در هفت متری و مسیر بسیار دشوار در 10 متری قرار گرفته است.

پارک_طنابی_در_سن_پترزبورگ


این بازی ها به بچه‌ ها این امکان را می¬دهد که از قبل، به چند مرحله بعد فکر کنند و برای خروج از تار عنکبوت، عبور از پل معلق و استفاده از طناب برای سرخوردن به طرف پایین برنامه ریزی کنند. والدین هم این امکان را دارند تا  در بازی ها حاضر شوند و بچه‌هایشان را مشاهده و تشویق کنند. 
بازدید: همه روزه، ساعت 11 تا 20
آدرس: یولیتسا وایازووایا (دسترسی مترو: ایستگاه سنت کریستویسکی، چکالوسکیا)
تلفن: 78129301777+

دیوو، جزیره‌ی خارق‌العاده 

جزیره دیوو، سرزمینی خارق‌العاده با امکانات عجیب و پرماجرا است که تفریحات مهیجی را برای کودکان در کشور روسیه فراهم می کند. سرگرمی هایی که این مجموعه در اختیار کودکان می گذارد بسیار دوست داشتنی و جذاب است. در اینجا، کودکان نوپا با استفاده از آب، می‌‌توانند آتشی را که روی خانه ها نقاشی شده است را با هلیکوپتر خاموش کنند. 

جزیره_دیو_در_سن_پترزبورگ

این شهر بازی همچنین بازی هایی فوق‌العاده‌ای مانند «کوه‌های روسیه»، «سریع و خشن» و «آسمان هفتم» را برای  بچه های شجاع ‌تر،  در نظر گرفته است. در غرفه های اغذیه‌ فروشی پارک، تافی‌ سیب، پشمک و نیز پسته و بادام برای سنجاب‌هایی که در پارک زندگی می کنند، فروخته می‌شود.
 بازدید: همه روزه، ساعت 12تا 23
آدرس: کمسکایا یولیتزا،
دسترسی مترو: ایستگاه سنت کریستویسکی آسترو
تلفن: +78123239707


شهر کودکان کیدبرگ 

اگر به روسیه سفر می کنید، در شهر کودکان کیدبرگ دنیایی ناب را برای کودکانتان فراهم کنید. اینجا مشاغل زیادی برای انتخاب وجود دارد که کودک باید تصمیم بگیرد چه شغلی برایش مناسب است. به محض ورود به کیدبرگ، بزرگسالان حقوق و مسئولیت‌هایشان را از دست می‌‌دهند، و کودکان، مسئولان و حاکمان این سرزمین می شوند. به هر کودک، پاسپورت و مقداری پول محلی داده می‌شود تا برای آموزش، خود سرمایه‌گذاری کند. 

موزه_برای_کودکان


سپس، کودک سر کار می‌‌رود، در زمینه شغلش فکر می‌‌کند و یاد می‌‌ گیرد که پول هایش را بشمارد و خرج کند. همچنین، بچه‌ها تشویق می‌شوند شغل عوض کنند و با جزئیات مشاغل دیگر همچون پستچی، مکانیک، خلبان، کارمند مغازه و کشاورز آشنا شوند. برخلاف جهان واقعی، در اینجا، یکی از پردرآمدترین افراد سوپورها و یکی از کم ‌درآمد ترینشان بانکداران هستند.
بازدید: همه روزه، ساعت 10 تا20 شب
آدرس: مرکز خرید گراند کَنیون، پروسپکت انگلسا (دسترسی مترو: ایستگاه سنت پروسپکت پروسوشنیا)
تلفن:+7 (812) 677330

بسیاری از خانواده ها در سفر به روسیه، مکان ها و پارک های مهیج را برای تفریح بچه های خود جستجو می کنند. شاید اگر از تفریحات جالب سن پترزبورگ استفاده کنید و در تفریح خود گشت های مهیج را بگنجانید، سفر برایتان جالب تر باشد. نادیا پرواز سعی دارد در تورهای روسیه خود به این خواسته خانواده ها توجه نشان دهد. 

نادیا پرواز سفر به سبک رویای تو : 41579-021

فرم ارسال نظر