در تور روسیه با عجیب ترین حقایق آشنا شوید

اگر چه روسیه بزرگترین کشور دنیا است و هشتمین تولید ناخالص ملی جهان را دارد، اما در مورد فرهنگ و آداب و رسوم این کشور کمتر سخن به میان می آید و همچنان مرموز مانده است. به همین دلیل بد نیست کمی بیشتر در مورد آداب و رسوم آن بدانیم.

از هر ۴ مرد روس یک نفر تا قبل از ۵۵ سالگی می میرد !

امید به زندگی در بین مردان تا قبل از ۶۴ سالگی می باشد به همین دلیل کشور روسیه جز ۵۰ کشور جهان با امید به زندگی پایین قرار می گیرد .البته دلیل دیگری هم برای مرگ و میر بالا تا قبل از ۵۵ سالگی وجود دارد و آن هم رواج استفاده بیش از حد از مشروبات الکی در روسیه می باشد .

فرار از ترافیک سنگین به وسیله آمبولانس ها در روسیه امکان پذیر است !

جالب است بدانید افراد معروف و ثروتمندان روسیه هر یک برای خود آمبولانسی خریداری کرده و در پارکینگ خانه خود نگهداری می نمایند تا در روزهای شلوغ از ترافیک فرار کنند .

کسب درآمد با فروش قارچ !

یکی از عجایبی که در تور روسیه با آن آشنا می شوید مشاهده رایج ترین سرگرمی در بین مردم روسیه می باشد و آن هم چیدن قارچ و توت های وحشی است که اغلب مردم از این راه کسب درآمد می نمایند .

در هنگام سفر به روسیه سکوت کنید !

روس ها قبل از اینکه سفر خود را شروع کنند، می گویند: “Присядемнадорожку” یعنی “بیایید در مسیر بنشینیم”. در روز بازگشت از سفر هم برای چند ثانیه سکوت میکنند و سپس دعای سفر میخوانند.

در تور روسیه سوت زدن ممنوع می باشد !

مردمان روسیه علاقه شدیدی به خرافات دارند و معتقد هستند هنگامی که در خانه هستند،زدن سوت باعث به پرواز درآمدن ثروت و سرمایه هایشان از پنجره خانه به بیرون می شود. پس در این سفر سوت زدن ممنوع!

روس ها به خانه باز نمی گردند !

یکی از عجیب ترین موضوعاتی که در تور روسیه با آن آشنا می شوید این است که مردمان روسیه هنگامی که برای کاری خانه را ترک می کنند دیگر به خانه باز نمی گردند . به عنوان مثال اگر موردی را فراموش کنند یا وسیله ای را جا بگذارند باید کسی از اقوام ، وابستگان یا همسایه ها وسیله را برایشان بفرستند یا پس از پایان روز به خانه باز گردند .

آیا نسل مردان در روسیه رو به انقراض می باشد ؟!

جالب است بدانید در روسیه به ازای هر ۱۰۰۰ نفر مرد ۱۱۵۹ زن وجود دارد که این مورد مشکلات متعددی را برای ازدواج به وجود آورده است . حالا مشکل زمانی حاد می شود که در مناطق روستایی به ازای هر ۱۰۰۰ نفر مرد ۱۱۸۳ زن وجود دارد . آیا نسل مردان در روسیه رو به انقراض می باشد ؟!

در روسیه کسی رژیم نمی گیرد !

مردمان روسیه بر این باورند که هر چه فرد چاق تر و فربه تر باشد از سلامتی کامل تر و بیشتری برخوردار است . به نظر روشما این باوردرست است ؟

در زبان روسیه فعل و فاعل وجود ندارد !

در تور روسیه نگران بلد بودن زبان روس ها نباشید،مثلا عبارت Никитадома تنها از دو کلمه تشکیل شده است. “نیکیتا” و “خانه” و معنایش این است که“نیکیتا در خانه است”. این هم از عجیب ترین حقایق روسیه است.

زیبا ترین سیستم حمل و نقل مترو دنیا در روسیه قرار دارد !

مسکو زیباترین سیستم حمل و نقل مترو جهان را دارد . ضمن اینکه مترو مسکو ۴ امین مترو جهان است که در عمق بسیار زیادی از زمین قرار گرفته است. در هنگام ساخت مترو روس ها به این فکر افتادند که در صورت جنگ از ایستگاه های مترو به عنوان پناهگاه استفاده کنند. بنابراین ایستگاه های مترو را طوری طراحی کردند که قابلیت پناه گرفتن میلیونها نفر را داشته باشد . علاوه بر این ایستگاه Park Pobedy مترو مسکو در عمق ۸۴ متری زمین واقع شده و جزو عمیق ترین ایستگاه های مترو در دنیا است.

در روسیه خانه هایی با دیوار هایی پر از فرش وجود دارد !

در روسیه دیوارهای خانه آنقدر نازک بود که همسایه ها می توانستند صدای یکدیگر را بشنوند. در واقع از فرش ها به عنوان عایق صوتی استفاده می شود. این عادت هم البته تحت تاثیر فرهنگ کشورهای قفقاز و ازبکستان به وجود آمده است . طبق عادت گذشته هنوز هم روس ها فرش هایی را به دیوار اتاق آویزان میکنند.

اگر شما هم سفر به روسیه را انتخاب کرده اید و علاقه مند هستید این کشور پر از راز را ببینید ما به شما پکیج های جذاب تور روسیه نادیاپرواز را پیشنهاد می کنیم . برای مشاهده پکیج های مختلف نادیاپرواز در بهترین زمان و بهترین کیفیت اینجا کلیک کنید.

نادیا پرواز سفر به سبک رویای تو : 41579-021

فرم ارسال نظر

7 شب و 8 روز
ایران ایرتور
سنت پترز بورگ مسکو

19.990.000 تومان + 495 دلار

7 شب و 8 روز
ایران ایرتور
سنت پترز بورگ مسکو

19.990.000 تومان + 495 دلار

7 شب و 8 روز
ایران ایرتور
سنت پترز بورگ مسکو

19.990.000 تومان + 495 دلار

7 شب و 8 روز
ایران ایرتور
سوچی

19.990.000+ 520 دلار

4 شب و 5 روز
پاریس

1400 یورو + هزینه پرواز

6 شب و 7 روز
آیروفلوت
سنت پترز بورگ مسکو

49.900.000 تومان

7 شب و 8 روز
ایران ایرتور
سنت پترز بورگ مسکو

19.990.000 تومان + 495 دلار

7 شب و 8 روز
ایران ایرتور
سنت پترز بورگ مسکو

19.990.000 تومان + 495 دلار