راهنمای سفر به ایتالیا؛ 6 شهری که باید ببینید

محیط زیبا، سرزندگی و نشاط ایتالیا تاثیر بسیار زیادی بر گردشگرانی دارد که به نوعی با این همه شور و شوق زندگی بیگانه هستند. فرهنگ و شیوه  زندگی این مردم سرزنده و شاداب همیشه توجه همگان را به خود جلب کرده است. این جو نشاط انگیز و جنب و جوش ایتالیا در تاریخ، ادبیات، فیلم و کارهای هنری در تمامی زمینه ها و حتی غذاها و مناظرش دیده می شود. در ادامه راهنمای سفر به ایتالیا؛ و  6 شهری که باید در سفر به ایتالیا ببینید، مطالب جالبی را بخوانید. در ضمن با خرید تور ایتالیا تمام این نقاط را از نزدیک تماشا خواهید کرد.

جاذبه های گردشگری ونیز
جاذبه های گردشگری ونیز

ونیز می تواند یکی از انتخاب هایتان برای گردش در ایتالیا باشد، اما باور کنید با سفر به این شهر رویایی که از زیبایی نفس هر گردشگری را بند می آورد هرگز وقتتان را تلف نکرده اید. آن هم با وجود گوندولزهای رمانتیک قایق های زیبایی که در کانال های باریک آب در حال حرکت اند و کافه هایی که در هر گوشه و کنار به چشم می خورند و قهوه درجه یک ایتالیایی سرو می کنند. این شهر شمالی، که پایتخت ناحیه ونتو به شمار می آید، از لحاظ جغرافیایی بین دهانه رود پو و پیاوه واقع شده است. زیبایی ونیز به دلیل معماری باشکوه و کارهای هنری اش است. در حقیقت، کل شهر و مرداب ونیز جز میراث جهانی به حساب می آید. البته غیر ممکن است اسم ونیز به میان بیاید و کسی یاد فستیوال مشهور «کارناوال ونیز» نیوفتد. لباس های رنگارنگ و ماسک های ظریف چیزهایی هستند که این فستیوال را مشهور ساخته اند. مهم ترین جاذبه های این شهر افسانه ای کانال بزرگ، کلیسای باشکوه Saint Mark's Basilica و میدان San Marco  است.

جاذبه های گردشگری ورونا

خانه  شخصیت های رومئو و ژولیتِ شکسپیر، مکان فیلمبرداری چندین فیلم معروف تاریخ و معماری بی نقص و بی بدیل، دلایلی هستند تا ورونا را به شهر عشاق تبدیل کند. همچون ونیز در منطقه ونتو واقع شده و میراث جهانی یونسکو به شمار می آید. علاوه بر مکان هایی چون استادیوم بزرگ آرنا و میدان اربه، شهرت ورونا برای کاخ casa de Julieta (متعلق به قرون وسطا) نیز است. در بین معماری قرون وسطایی تعدادی کلیسا، خانه و مجسمه های قابل توجه وجود دارد. سفر به ورونا را از دست ندهید خصوصا اگر همسفرتان جایگاه خاصی در زندگیتان دارد.

سفر به رم ایتالیا

جاذبه های گردشگری رُم

رُم پایتخت این شیبه جزیره چکمه ای شکل، و خانه امپراطوری رُم است. رُم زمانی پیشرو ترین شهر اروپا بود و در حال حاضر هم شهری بسیار غنی و قدرتمند است. این شهر در مرکز ایتالیا و در ناحیه لازتیو واقع است. مرکز تاریخی این شهر در فهرست میراث جهانی یونسکو ثبت شده است. تمامی دفاتر، ادارات دولتی وکاخ ها در رُم قرار گرفته است. همانند سایر شهرهای ایتالیا، رُم نیز غالبا شهری کاتولیک به حساب آمده و با توجه به موقعیت شهر واتیکان در رُم، قرن هاست که مقصد زائران مذهبی به شمار می آید. با توجه به در خواست موسولینی معماری رُم از سبک کلاسیک و امپراطوری به معماری مدرن فاشیستی تغییر یافته است. سبک رُمی به طور گسترده ای مورد استفاده قرار می گرفت که بعدها به سمت باروک رنسانس و باروک تمایل پیدا کرد. بدون شک، مشهورترین جاذبه رُم کلوسیوم است که در امتداد آن Pantheon ، Roman forum و فواره Trevi قرار دارد.

ناپل ایتالیا

جاذبه های گردشگری ناپل

ناپل وسیعترین مرکز شهر تاریخی در کل اروپا که بیش از 27 قرن تاریخ دارد. بزرگترین اثر تاریخی ناپل مربوط به رنسانس و دوران روشنگری است. محبوب ترین اماکن تاریخی این شهرThe Royal Palace of Caserta ، Pompeii Ruins و Herculaneum است. ناپل نقش مهمی در یکپارچه سازی ایتالیا بازی می کند. کاخ های قرون وسطایی و آثار باقی مانده کلاسیک نشان از تاریخ و معماری غنی این شهر دارد. کل مرکز تاریخی ناپل در فهرست میراث جهانی یونسکو است. 448 کلیسای موجود در ناپل موجب شده کاتولیک ترین شهر جهان لقب بگیرد. موزه باستان شناسی ناپل، موزه اصلی شهر است و برخی از مجموعه های ظریف و هنرهای دستی باقی مانده از زمان امپراطوری رم را در خود جای داده است. و همچنین عتیقجات مربوط به pompeii و هرکولانیوم در کنار برخی از آثار تاریخیِ یونانی و رنانس را شامل می شود.

میلان گردشگری در ایتالیا

جاذبه های گردشگری میلان

میلان که رتبه سوم قدرت اقتصادی در شهرهای اتحادیه اروپا را دارد، مرکز استان لمباردی بوده و مهد معملات اقتصادی، مد و طراحی کشور هنردوست ایتالیا به حساب می آید. یکی از دلایل جذابیت این شهر موزه ها، سالن های تئاتر آن است  که در کنار آن این شهر میزبان المان های معروفی مانند سانتا ماریا دل گرازی (Santa Maria delle Grazie) است که کلیسایی تاریخی شهر است و شهرتش به خاطر میزبانی نقاشی معروف داوینچی به نام شام آخر بوده که روی دیوارهای آن به یادگار مانده است. این کلیسا که سالانه 8 میلیون گردشگر را از سراسر دنیا به سمت خود می کشد در فهرست میراث جهانی یونسکو هم به ثبت رسیده است. 
این شهر میزانی رویداد های بسیار جذابی مانند هفته مد میلان، نمایشگاه مبلمان میلان را دارد و در کنار آن دو تیم معروف فوتبال ای.سی میلان و اینتر میلان هم در این شهر هستند. 
یکی از جاذبه های چشم گیر میلان میدان دومو است. شما در این قسمت شهر به قدیمی ترین مرکز خرید جهان به نام (Galleria Vittorio Emanuele II) که هنوز هم زنده و پویا است می رسید. در همین قسمت به موزه ای به نام موزه ریزورگیمنتو خواهید رسید که داستان شکل گیری ایتالیا را برایتان بازگو می کند. 

سفر به برج پیزا

جاذبه های گردشگری پیزا

شهر پیزا در نقطه ای خاص بین رود آرنو و دریای تیرنی واقع شده است. این شهر که به برج کج پیزا شهرت جهانی دارد پل های زیبای زیادی هم روی رودخانه آرنو دارد که شما را شیفته خود می کند. این شهر دانشگاهی دارد که از قرن 12 میلادی شاگردان بسیاری را در رشته های فیزیک و ریاضیات به جهان معرفی کرده است.  
در کنار این برج عجیب نقاط تاریخی دیگری نیز وجود دارد که ارزش تماشا دارند برای این منظور به دنبال نام هایی نظیر (Duomo)، (Baptistery) و (Campo Santo) بگردید. این شهر 8 موزه دیدنی دارد که نقطه عطف آن موزه (Museo Nazionale degli Strumenti per il Calcolo) است که آنجا می توانید با دانشمندان بزرگی مانند گالیله آشنا شوید. در کنار موزه ها امکان تماشای 15 کلیسای زیبا هم وجود دارد، پس فراموش نکنید به آنها هم سری بزنید.

ایتالیا علاوه بر اینکه کشوری سرزنده و شاداب است، گنجینه ای از اماکن تاریخی و باستانی به شمار می آید، که دیدن آن شما را به گذشته های دور می برد، و می توانید خود را در قلب تاریخ و هیاهوی دوران امپراطوری رُم احساس کنید. اگر قصد دارید سفر به ایتالیا را در برنامه بعدی خود قرار دهید، نادیاپرواز می تواند شما را در اخذ ویزای توریستی ایتالیا و برنامه ریزی یک سفر خاطره انگیز یاری کند.

نادیا پرواز سفر به سبک رویای تو : 41579-021

فرم ارسال نظر