نکاتی که باید در سفر به صربستان در نظر بگیرید

اگر قصد سفر به صربستان را دارید و تا به حال به این کشور سفر نکرده اید، اینجا با تمام آنچه که باید قبل از سفر به صربستان بدانید آشنا می شوید، از عادت های مردم این منطقه و آن چیزهایی که باید یا نباید بگویید گرفته تا چه باید بکنید و بخورید و بیاشامید. برای هر سفر خارجی یک سری باید و نبایدهایی وجود دارد که دانستن آنها کیفیت سفرتان را دو چندان می کند.
با این وجود چندان نگران نباشید در مورد سفر به صربستان تعداد بایدها آنقدر زیاد و نبایدها کم است که شما فقط لذت و خوش گذرانی را به خاطر خواهید سپرد، و هرگز ترس و استرس از رفتار اشتباه را به ذهنتان راه نخواهید داد. پس با خیال راحت تاریخ مناسب سفرتان را انتخاب کنید و با نادیاپرواز برای برنامه ریزی و اجرای برنامه سفر به صربستان تماس بگیرید.

 مردم صربستان

صرب ها بسیار برون گرا و پرشور هستند. آنها دوست دارند برای هر اتفاقی جشن بگیرند. هرگز خوشی هایشان را فقط برای خودشان نگه نمی دارند و ترجیح می دهند آنرا با دیگران قسمت کنند. برای همین هم هست که گشت و گذار با صرب ها همیشه خوش می گذرد.
مردم صربستان به شدت به خودشان افتخار می کنند و با اینکه در تاریخ خود جنگ ها و مشکلات زیادی داشته اند، سرشان را بالا می گیرند و با افتخار از گذشته خود صحبت می کنند. آنها آداب و رسوم خود و طبیعت سرزمین شان را می پرستند و عاشق ورزشکارانِ مدال آورِ کشورشان هستند.


مردم صربستان

مکالمه با صرب ها

در مکالمه با اهالی صربستان از جنگ و مسائل سیاسی صحبت نکنید. اگر دوست دارید که از هرگونه بحث پرهیز کنید با دوستان صربی خود از هر موضوعی صحبت کنید اما از موضع جنگ و سیاست دوری کنید. تقریبا می توان مطمئن بود که اگر با هر کسی در صربستان خصوصا در بلگراد هم کلام شوید، تقریبا جنگ را از نزدیک دیده است و خاطرات تلخی از آن دارد. برای اینکه به خودتان هم ثابت شود کافی است سری به خیابان «نمانجینا» بزنید و آثار تلخ به جا مانده از جنگ را به چشم ببینید.

خوراک در سفر به صربستان

مانند بسیاری از کشورهای دیگر منطقه بالکان، صربستان برای گیاهخواران بهشتی از غذاهای متنوع نخواهد بود چون در بیشتر خوراکی های این کشور از گوشت استفاده می شود. هر چند که سبزیجاتی مانند گوجه، سیب زمینی و ادویه هم جای خود را دارند. در نهایت گزینه های زیادی برای خوردن خواهید داشت.
اول از همه انواع مختلفی از غذاهای گوشتی، سوپ و انواع خورش و بعد از آن غذاهای بومی صربستان مانند «سارما» sarma، «کارادوردوا شنیکلا» Karađorđeva šnicla، «پونجین پاپریکا» punjene paprike، «پاسولی» pasulj و ...
نقطه عطف همه غذاهای صربی سس های مختلف آن ها است. پیشنهادهای خوب برای امتحان کردن سس ها می تواند «کاجماک»، «آجوار» باشد تا هوش از سرتان ببرد.

خوراک در صربستان

غذاهای صربستان

برای صبحانه حتما با «بورک»، شروع کنید. بورک صبحانه ای مرسوم در صربستان است که در اصل یکی از غذای های معروف ترکیه است. بورک شامل لایه هایی از خمیر می شود که با پنیر، گوشت و اسفناچ پر شده و با قارچ و ماست یک بمب انرژی را می سازد و برای سرو در صبحانه گزینه مناسبی است.
خوب قطعا نمی توانید صربستان را ترک کنید و ناخنکی به «پلی اسکاویچ» pljeskavica نزده باشید. این غذا یک همبرگر مخصوص است که با ادویه و پیازهای محبوب صربی، ترشی، ذرت، سس و خیلی چیزهای دیگر آماده می شود.
پیشنهاد ما این است که برای سفر به صربستان تا چند روز قبل از سفر چیزی نخورید که متضرر نشوید.

غذاهای صربستان

نوشیدنی های صربستان

قهوه نوشیدنی اصلی این کشور است و جایگاهی مانند چایی در ایران را دارد. اگر در خیابان کسی شما را با جمله «Svrati na kafu» به صرف قهوه در خانه اش دعوت کرد چندان تعجب نکنید. آنها برای نوشیدن قهوه هیچ ساعت و آدابی را دنبال نمی کنند.
گذشته از قهوه، «راکیجا» نوشیدنی بعدی لیست خواهد بود. این نوشیدنی پر طرفدار ترکیبی از انواع میوه مانند هلو، گلابی، زدآلو و به است. اما فراموش نکنیم که نوشیدنی ملی صرب ها چیزی به نام «اسلیوو ویتز» Slivovitz است که با میوه آلو درست می شود.

چه کارهای در سفر به صربستان انجام دهیم

از خوردنی ها که گفتیم، حالا بر می گردیم به این که صرب ها بسیار خوش گذرانند. آنها می دانند که چه طور مهمانی به راه بیاندازند و به همین خاطر کتاب لونلی پلنت از بلگراد به عنوان بهترین تفریحگاه شبانه نام برده است.
قلعه ها و عمارت های قدیمی شهرها در شب زیبایی های چشمگیری دارند، بعلاوه روستاها با فرهنگ دست نخورده شان بزم های شبانه سرگرم کننده ای دارند. در نهایت هم خود هتل های صربستان نیز برنامه هایی را برای شب های گردشگران خود آماده می کنند.

فستیوال

ایمنی در سفر به صربستان

اول از همه این که در سفر به صربستان به هیچ عنوان نگران نباشید. تنها چیزی کمی باید در مورد آن هوشیار باشید، جیب بری در اماکن شلوغ است، همین.
نکته خوب اینجاست که مردم این کشور به شدت مهربان و نوع دوست هستند. ممکن نیست که مشکلی داشته باشید و آنها به کمک شما نیایند. فقط کافی است که از آنها بخواهید.

در سفر به صربستان در نظر داشته باشید:
خط نوشتاری صربستان «سیریلیک» است، تمام تابلوها به این خط نوشته شده است و شما را قطعا به مشکل می اندازد. با این حال نگران نباشید اکثر جوانان صربی به راحتی انگلیسی صحبت می کنند و می توانند شما را راهنمایی کنند.
فراموش نکنیم هزینه خوراک و اقامت در صربستان معقول و مناسب است، پس باز هم نگران نباشید.
در صربستان هرگز بدون شارژ نمی مانید. برای شارژ کردن گوشی، تبلت و لپ تاپ هایتان اصلا نترسید. برق سراسری صربستان 220 ولت بوده و دوشاخه های آن دقیقا مانند دوشاخه های خودمان در ایران است.

صربستان

اگر قصد رانندگی در صربستان را دارید هم مثل ایران، رانندگی از سمت راست خیابان ها است. اما اتوبوس وسیله ای مناسب تر و آسان تر برای جا به جایی بین شهری است. در مورد اتوبوس های داخل شهری شرایطی مانند تهران را در نظر داشته باشید؛ شلوغی و ازدحام. به همین دلیل ترن و اتوبوس برقی شاید گزینه هایی بهتری باشد. در نهایت هم تاکسی که کمی گران تر است اما سریع تر و در دسترس تر.

پس برای سفر به صربستان نگران هیچ چیز نباشید و تنها تاریخ مرخصی های خود را چک کنید و در اولین فرصت برای مشاوره با نادیا پرواز تماس بگیرید، قطعا قیمت مناسبی به شما پیشنهاد خواهیم داد.

در مورد صربستان میتوانید مطالب دیگری نیز در چمدان نادیا پرواز پیدا کرده و مطالعه کنید. 

 

نادیا پرواز سفر به سبک رویای تو : 41579-021

فرم ارسال نظر

7 شب و 8 روز
سنت پترز بورگ مسکو

19.990.000 تومان + 495 دلار

7 شب و 8 روز
ایران ایرتور
سنت پترز بورگ مسکو

19.990.000 تومان + 495 دلار

ایران ایرتور
سنت پترز بورگ مسکو

19.990.000 تومان + 495 دلار

7 شب و 8 روز
ایران ایرتور
سنت پترز بورگ مسکو

22.990.000 تومان + 495 دلار

7 شب و 8 روز
ایران ایرتور
سنت پترز بورگ مسکو

22.990.000 تومان + 495 دلار

7 شب و 8 روز
ایران ایرتور
سنت پترز بورگ مسکو

19.990.000 تومان + 495 دلار

7 شب و 8 روز
ایران ایرتور
سوچی

19.990.000 تومان + 540 دلار

7 شب و 8 روز
ایران ایرتور
سوچی

19.990.000+ 520 دلار

7 شب و 8 روز
ایران ایرتور
سوچی

19.990.000 تومان + 540دلار

7 شب و 8 روز
ایران ایرتور
سنت پترز بورگ مسکو

19.990.000 تومان + 495 دلار