چرا بهار و تابستان بهترین زمان برای سفر به روسیه است؟

بسیاری روسیه پهناورترین کشور جهان را به زمستان های سخت و خشنش می شناسند اما شهرهای توریستی و بی نظیر مسکو، سنت پترزبورگ، کازان، شهرهای باستانی حلقه طلایی روسیه و بسیاری دیگر هرساله در فصل های بهار و تابستان چشم مسافران و گردشگران زیادی را از نقاط مختلف دنیا به خود خیره می کند. قدم زدن داخل خیابان های شهر و موزه ها و باغ ها، تماشای جشنواره های خیابانی و فستیوال های مختلف با اجرای موسیقی و رقص محلی تایید خواهد کرد که بهترین زمان برای سفر به روسیه بهار و تابستان است. با نادیا پرواز همراه باشید تا بهترین فصل سفر به روسیه را پیدا کنید.

بهترین فصل سفر به مسکو

مسکو

در سال های اخیر، تابستان های مسکو "شهر گنبدهای طلایی"، بیشترین تعداد گردشگر را داشته است. توریست های زیادی در این فصل برای گردش در میدان سرخ، بازدید از مجموعه کرملین، گشت کشتی بر روی رودخانه «ماسکوا»، دیدن ساختمان های هفت خواهران استالینی، کلیساهای مسحور کننده دوران تزارها و گالری های نقاشی بی نظیر به این شهر می آیند. ساختمان های کلاسیک و تاریخی این شهر حقایق تاریخی زیادی را بازگو می کنند و دیوارهای شیشه ای آسمان خراش های پایتخت ضمن انعکاس گرمای مطبوع آفتاب تابستانی، تقابل دنیای کلاسیک و مدرن را به خوبی نشان می دهند. 

بهترین فصل سفر به سنت پترزبورگ

سنت پترزبورگ

بدون شک سنت پترزبورگ "شهر موزه های باز و بسته" می تواند مقصدی فوق العاده برای دوستداران سفر در هر دو فصل بهار و تابستان باشد. چرا که در بهار از اواسط ماه خرداد تا اواسط ماه تیر پدیده بی نظیر شب های سفید رخ می دهد، گویی که زمین نقره گون شده و در حین این پدیده، شهر، تاریکی شب را فراموش می کند. گردشگران و اهالی شهر با شور و شوق به کنار رودخانه نوا آمده تا از نزدیک شاهد این ماجرا باشند. در این بین مراسم رقص و آواز و آتش بازی همراه با باز و بسته شدن پل های شهر خاطره وصف ناپذیری را در ذهن مسافران ثبت می کند. اما باید این نکته را در نظر داشته باشید که با وجود حجم بالای توریست در این موعد بایستی از قبل برای تهیه بلیط، ویزا و هتل مناسب شخصا و یا از طریق آژانس های مسافرتی اقدام نمایید. شما ممکن نیست بعد از سفر به سنت پترزبورگ تابستان های این شهر را فراموش کنید. اینجا شهری تزاری ست که تاریخ، نظاره گر مجسمه ها و بناهای بی نظیر باستانی آن است. فستیوال های بستنی، آواز و غذاهای محلی با اجرای اهالی شهر و شرکت گردشگران در خیابان معروف نوسکی جذابیت شهر را دوچندان کرده است. باغ های معروف اینجا همانند باغ پترهوف در نزدیکی خلیج فنلاند، باغ پوشکین و باغ پاولوسک خیره کننده ترین و سرسبزترین مکان ها در تابستان سنت پترزبورگ با فواره های بلند قامتش هستند.

بهترین فصل سفر به کازان

کازان

کازان، پایتخت جمهوری تاتارستان، شهری بندری است که در جنوب شرقی مسکو قرار گرفته و حدود 800 کیلومتر با آن فاصله دارد. شما با وارد شدن به این شهر هزار ساله، با رنگین کمانی از ملیت ها آشنا می شوید. اگر روسیه را به نقاشی زنی زیبا تشبیه کنیم کازان همانند گردنبند الماس بر سینه آن می درخشد. این شهر به عنوان دژی نظامی در مرزهای رودخانه ولگا تاسیس شده و پیوند دهنده فرهنگ و آداب و رسوم غربی و شرقی است. آب و هوای این شهرِ معتدل، دارای زمستان های برفی و تابستان های خنک و دل پذیر با میانگین دمای 20+ درجه سانتیگراد است. در تابستان ها نسیم ملایمی که از روی رودخانه ولگا می گذرد بهترین فرصت را به شما می دهد تا با گردش در خیابان های اصلی شهر، بافت قدیمی کازان و همراه شدن با کارناوال های شادی خاطراتی فراموش نشدنی را ثبت کنید . پوشش مردان و زنان کازان که به دو زبان روسی و تاتاری صحبت می کنند، تلفیقی از سنت و مدرنیته است. با تماشای همزیستی مسالمت آمیز بیش از 115 قومیت خواهید فهمید که این شهر مهد بزرگ دموکراسی در این ناحیه است. تعدد ملیت های مختلف تنوع غذایی بالایی را درکازان ایجاد کرده طوری که به راحتی می توانید از منوی رستوران های محلی و مدرن هر روز طعم جدیدی را امتحان کنید.

بهترین فصل سفر به شهرهای حلقه طلایی

حلقه طلایی روسیه

حلقه طلایی روسیه" گلدن رینگ" مسیری توریستی در شمال شرق روسیه است که از ۸ شهر باستانی می گذرد و به عنوان برندی در صنعت گردشگری روسیه شناخته می شود. این حلقه در پایان دهه 60 میلادی توسط روزنامه نگاری روسی به نام یوری بیچکوف معروف شد. شهرهای حلقه طلایی نقاط ارزشمندی هستند که فرهنگ غنی، روح روسیه باستان و گذشته این کشور را حفظ کرده اند. بهترین راه بازدید از این حلقه جذاب استفاده از تور مخصوصی است که از شهر مسکو شروع شده، از شهرهای معروفی چون ولادیمیر، سوزدال گذشته و به نگین این حلقه یعنی کاستراما مرکز رقص های "شوی ملی روسیه" و هنر ملیله دوزی این کشور می رسید و از طریق جاده شهر یاروسلاو دوباره به مسکو برمی گردید. در این شهرها می توانید از کلیساهای مسحورکننده یادگار قرن ۱۲ و ۱۳ و معابد باستانی بازدید کنید و با صنعت ملی و سنت روس ها آشنا شوید.

بسیاری از مسافران برای انتخاب فصل مناسب به کشور روسیه سوال های زیادی دارند. اما با توجه به آب و هوای این کشور فصل بهار و تابستان مناسب ترین زمان برای مسافرت به شهرهای باستانی و مدرن این کشور است. چرا که به راحتی می توانید در خیابان ها و میدان های این شهرها قدم بزنید و از نزدیک با آداب و رسوم و فرهنگ مردم این کشور آشنا شوید. نادیا پرواز آماده ارائه هر گونه خدمات از قبیل ویزا، بلیت هواپیما و رزرو هتل در این کشور است. 

نادیا پرواز سفر به سبک رویای تو : 41579-021

فرم ارسال نظر

7 شب و 8 روز
ایران ایرتور
سنت پترز بورگ مسکو

19.990.000 تومان + 495 دلار

7 شب و 8 روز
ایران ایرتور
سوچی

19.990.000 تومان + 540دلار

7 شب و 8 روز
ایران ایرتور
سنت پترز بورگ مسکو

22.990.000 تومان + 495 دلار

7 شب و 8 روز
ایران ایرتور
سنت پترز بورگ مسکو

19.990.000 تومان + 495 دلار

7 شب و 8 روز
ایران ایرتور
سنت پترز بورگ مسکو

22.990.000 تومان + 495 دلار

7 شب و 8 روز
سنت پترز بورگ مسکو

19.990.000 تومان + 495 دلار

7 شب و 8 روز
ایران ایرتور
سوچی

19.990.000 تومان + 540 دلار

7 شب و 8 روز
ایران ایرتور
سوچی

19.990.000+ 520 دلار

ایران ایرتور
سنت پترز بورگ مسکو

19.990.000 تومان + 495 دلار

7 شب و 8 روز
ایران ایرتور
سنت پترز بورگ مسکو

19.990.000 تومان + 495 دلار