چه توری برای سفر به بلغارستان مناسب است؟

پس از سفر به بلغارستان قطعا این کشور یکی از مقاصد مورد علاقه شما خواهد بود که دلتان می خواهد در هر مجلسی در مورد جاذبه های گردشگری بلغارستان و تجربیات و خاطرات آن سفر برای دیگران تعریف کنید. تور بلغارستان از آن تور هایی است که با انتظاراتی خیلی معمولی از یک سفر شروع می شود و با دیدن ارزانی قیمت ها، خونگرمی مردم محلی، تاریخی باور نکردنی، مناظر طبیعی بی نظیر و سواحل و تفریحات آن شور و هیجان در رگ های شما به جوش می آید.  در سفر به بلغارستان مسافرها همیشه برنده محسوب می شوند. این کشور دروازه ورودی به اروپاست یعنی جایی که شما کمی از فرهنگ ترکی می بینید و همزمان با حال و هوای اروپا و مردم این قاره هم آشنا می شوید. در واقع با وجود فرهنگ تاریخی غنی بلغارستان ترکیبی از سنت ها و فرهنگ های آسیایی و تجدد و فضای مدرن اروپایی است. بلغارستان واقعا انگار در بین مقصدهای گردشگری تا به حال زیر پونز مانده است اما به محض اینکه پایتان به شهرهایی مانند وارنا، صوفیه و سواحل دریای سیاه می رسد، درهای زیبایی طبیعی، تاریخی و تفریحات مدرن این شهر رو به شما باز می شود. در ادامه نادیاپرواز دنیای سفر به بلغارستان را برایتان باز می کند تا بتوانید شرایط و قیمت تورهای بلغارستان را به خوبی بررسی کنید تا متوجه شوید چه توری برای سفر به بلغارستان مناسب است.

تور بلغارستان؛ کجا بریم، چی تماشا کنیم

بلغارستان
صوفیه پایتخت بلغارستان شهری نرم و آرام است. این شهر با موزه ها و کلیساهای زیبای ارتودوکسی با طراحی هایی به حال و هوای دوران کومونیستی فضای سرگرم کننده ای دارد که پیشنهاد میشود یک یا دو روز بیشتری از تور بلغارستان خود را برای تماشای صوفیه بگذارید.
اگر بلغارستان را به سواحل دلچسبش می شناسید وقت را تلف نکنید و مستقیم یک تور وارنا بخرید و تابستان خود را همراه با جمعیت زیادی که از سراسر دنیا به وارنا می آیند به ریلکس کردن زیر نور آفتاب بلغارستان بگذرانید. بعد از اینکه حسابی آفتاب گرفتید، به سمت خیابان ها و پارک مرکزی شهر بروید تا بیشتر با مردم بلغار هم صحبت شوید. این آشنایی میتواند تا شب ادامه پیدا کند چون وارنا شب ها خواب ندارد.

وارنا
پلودیو دومین شهر بزرگ بلغارستان  است و به آنهایی پیشنهاد می شود که بیشتر دوست دارند آثار تاریخی و قلعه ها و کلیساهای باستانی را تماشا کنند. فضاهای دنج و جمعیت بسیار اندک فضاهای عمومی از مزیت هایی است که ممکن است مشتریان تور پلودیو را به سمت خود بکشید. 
ولیکو تارنوو شهری کوچک  و باستانی در بلغارستان است که روی کوهی زیبا خودنمایی میکند. اگر تور بلغارستان را خریدید و به قدم زدن در طبیعت علاقه دارید بازدید از شهر ولیکو تارنوو را در برنامه سفر به بلغارستان بگنجانید.
بلندترین نقطه منطقه بالکان در جنوب شرقی اروپا کوه موسالا است که در شهر ریلا از زمین سر برافراشته و کلکسیونی از دریاچه ها و آبشارهای زیبا را کنار خود جمع کرده است. اگر شیفته طبیعت و صحنه های خاص هستید این نقطه برای شما ساخته شده است. 
یک تور ارزان بلغارستان می تواند یکی از شهرهای بالا را پوشش دهد اما نقاط گردشگری بلغارستان لیست بلند بالایی دارد، اگر در شرف خرید تور بلغارستان هستید؛ برای اینکه اطمینان داشته باشید که نقاط زیادی را بازدید خواهید کرد حتما یک مجری تور بلغارستان پیدا کنید که خودش هم کارگزار تور بلغارستان باشد تا هزینه سفر به بلغارستان برای شما منطقی و در قبال دریافت خدماتی باکیفیت تر باشد. 

هزینه سفر به بلغارستان


هزینه اقامت در بلغارستان

رزرو هتل و هاستل در بلغارستان همیشه با هزینه های معقولی همراه بوده و برای داشتن یک تور ارزان به وارنا یا صوفیه می توانید یا هتل  و پرواز رزرو کنید و یا قیمت پکیج کامل تورهای بلغارستان را بررسی کنید. در بلغارستان هاستل های مناسبی هم برا ی آن دسته که سفرهای ارزان را دنبال می کنند، وجود دارد که اکثرا ملافه، اینترنت رایگان، و صبحانه ارائه می دهند. قیمت هاستل در بلغارستان از شبی 8 دلار وجود دارد به بالا البته این نرخ با توجه به نرخ روز ارز قابل محاسبه است. اما ارزان ترین هتلی که امکانات حمام و اتاق خصوصی داشته باشد از شبی 25 دلار شروع می شود.

هزینه خورد و خوراک در بلغارستان

غذاهای بلغارستان

قیمت یک همبرگر معمولی در بلغارستان تقریبا 2 دلار است و سفارش  همین غذا در مک دونالد 8 دلار تمام می شود. اگر هم دلتان خواست که غذای محلی تر سفارش بدید، بانیکا را فراموش نکنید. این غذا از دوغ کره و پنیر درست می شود اگر خواستید گرسنگی صبحتان را رفع کنید، دنبال بانیتزا باشید. این غذاهای محلی تقریبا با نیم دلار قابل تهیه هستند. سالاد شابیکا که چیزی شبیه سالاد یونانی است، را با تکه های نان کرنویرشکا امتحان کنید. برای ظهرهای گردش در بلغارستان میتوانید سراغ کیوسک های متعدد شهر بروید و انواع غذای کبابی را با هزینه هایی نزدیک به 3 تا 4 دلار امتحان کنید. هرچند پیتزاهای 1 دلاری هم همیشه در دسترس هست. اما اگر وارد رستوران شدید سفارش های شما بین 10 تا 20 دلار هزینه خواهد داشت. 


هزینه حمل و نقل در بلغارستان

سفر ارزان به بلغارستان

سفر در کشور بلغارستان به راحتی با اتوبوس و قطار ممکن است. قطارها اغلب ارزان ترین و البته کندترین روش جابجایی بین دو شهر در بلغارستان است. برای نمونه سفر بین شهر صوفیه و بورگاس تقریبا 7 دلار هزینه دارد اما بین 7 تا 11 ساعت بسته به نوع قطار زمان میبرد. همین سفر با اتوبوس 17 دلار هزینه برمی دارد که تنها 5 ساعت زمان میبرد. پیشنهاد می شود که شهر صوفیه را به عنوان شهر اقامت اصلی انتخاب کنید چون بهترین امکان را برای دسترسی به شهر های دیگر دارد. در مورد کرایه تاکسی هم باید حداقل قیمت نیم دلار را در نظر بگیرید که نسبت به مسیر و مسافت تغییر میکند.

هزینه گردش در بلغارستان

بلغارستان کشوری ارزان برای سفر و گردشگری است. اغلب موزه ها و نقاط دیدنی صوفیه و وارنا ورودیه هایی بین 5 تا 10 دلار است

جاذبه های بلغارستان

چگونه هزینه سفر را کاهش دهیم

گردش در سواحل آفتابی را فراموش کنید: سواحلی که در مقاصد گردشگری وجود دارند اغلب مماو هستند از توریست ها و صندلی های مخصوص آفتاب گرفتن که غالبا هزینه ورودیه زیادی هم دارند شاید بهتر باشد که رفتن به این سواحل را از برنامه خود حذف کنید.

اقامت ارزان تر انتخاب کنید: می تواندبه جای هتل از هاستل در صوفیه، پلاودیو و ولیکو تارنوو رزرو کنید که گاها صبحانه و ناهار ها روی اتاق به شما می دهند. 
در نانوایی ها غذا بخورید: بیشتر نانوایبی ها در بلغارستان خوراکی های خوشمزه و ارزانی برای فروش ارائه میدهند که میتواند یک وعده شما را تامین کند. اگر چنین تصمیم گرفتید اسم بانیکا و کرنویرشکا را فراموش نکنید. 
فصل مناسب سفر به بلغارستان را پیدا کنید: ماه های جون و سپتامبر از زمان ها پر ازدحام گردشگر در بلغارستان است. در این ماه ها هزینه های پرواز و اقامت به شدت بالاست. شاید زمستان را بتوان بهترنی فصل سفر به بلغارستان دانست.
مشتری کوچ سرفینگ باشید: برای آنهایی که به فرهنگ این مدل سفر آشنا هستند بلغارستان گزینه های بسیاری خوبی برای میزبانی آنها دارد.

خاصترین مقصدهای گردشگری در بلغارستان

پارک ملی بلغارستان

پارک ملی روسنسکی: جایی فوق العاده برای آنهایی دوست دارند در طبیعتی بکر قدم بزنند. طبیعتی از صخره های هیجان انگیز و روستاهایی که می توان در آنها قدم زد و لذت برد. 
پل های فریبنده: این پل ها که از فرسایش کوه های مرمری رودوپ شکل گرفته با در اختار داشتن اقامت گاه های تقربا مناسب میزبان خوبی برای گردشگران خواهد بود. این منطقه تنها در فاصله 20 کیلومتری شهر چپلیر است. 

اگر وسوسه شدید که به بلغارستان سفر کنید برای رزرو پرواز و هتل با همکارانمان در نادیاپرواز تماس بگیرید.

 

نادیا پرواز سفر به سبک رویای تو : 41579-021

فرم ارسال نظر