چه موانعی هنگام برنامه ریزی سفرمان وجود دارد؟

برنامه ریزی برای سفر می تواند با استرس زیادی همراه باشد. مثلا روزهای قبل از سفر نگران هستیم که اول از همه چه کارهایی انجام دهیم، چه مکان هایی را برای گردش انتخاب کنیم، دیدن چه جاذبه هایی را در مقصد از دست ندهیم و در نهایت مطمئن شویم همه چیز در سفر طبق برنامه پیش برود. بیشتر مسافرانی که مدت زمانی طولانی و یا حتی کوتاه سفر کرده اند، تجربه هایی مشابه داشته اند. با این مطلب اجازه بدهید موارد منفی و موانع برنامه ریزی برای سفر را پیدا کرده و آنها را حذف کنیم. پس اگر فکر سفر هستید همراه نادیا پرواز باشید. 

برنامه ریزی برای سفری مطمئن
40 ساعت زمان برای جستجو؟! 

مطالعات اخیر نشان داده اند که مردم بیش از 42 ساعت برای سفری یک هفته ای برنامه ریزی می کنند و قبل از استفاده از هر گونه خدمات، برای آن برنامه ریزی می کنند. حتی ساعت ها وقت میگذارند تا بلیط هواپیما، ویزا و هتل مورد نظر خود را پیدا کنند. در این ساعت ها هم بیش از 20 سایت را برای یافتن یک تور خوب بررسی می کنند. 
این مسئله چندان اهمیتی ندارد که برای چه مدت سفر می کنید: دو هفته، دو ماه و یا دو سال. مهم این است که تلاش می کنید تا بیشترین اطلاعات را برای سفر به دست آورید.

برنامه سفر

اطلاعات به شما قدرت می دهد و انتخاب هایتان را گسترده می کند. امروزه با وجود دنیای اینترنت به سرعت با حجم بالایی از مطالب جدید درباره مقصد مورد علاقه تان روبرو می شوید. در کنار آن با استفاده از قابلیت شبکه های اجتماعی می توانید از تجربیات دیگران هم استفاده کنید.


برنامه ریزی با جزئیات ممنوع 

برنامه ریزی مسافرت
مردم معمولا بیش از آن کاری که قرار است در سفر انجام دهند، برنامه ریزی می کنند و این وقت زیادی از آنها می گیرد. برنامه ها در هر صورت تغییر می کنند در نهایت هر چه بیشتر روی برنامه تان حساس باشید و جزئیات بیشتری را در نظر بگیرید، استرس بیشتری نیز خواهید داشت. 


نگران تغییرات اتفاقی در سفر نباشید


تا به حال حتما تغییرات ناگهانی و پیش بینی نشده را تجربه کرده اید. فرض کنید داخل کشتی یا هواپیما یا لابی هتل نشسته اید و مشغول چک کردن ایمیل ها و پیام های خود هستید. یکی از همسفران شما ازمحلی که چندی پیش در آن بوده صحبت می کند، از آرامش محیط و سرگرمی های دلپذیر آن تعریف می کند این چنین شما ترغیب می شوید که پرواز بعدی خود را لغو کنید و این مقصد جدید را امتحان کنید. یا فرضا در حال قدم زدن در خیابان های شهر هستید و یک دفعه خود را روبروی یک رستوران چینی می بینید. برنامه خود را نگاه می کنید و میبینید اصلا رستوران غذاهای شرقی در برنامه شما وجود ندارد. با اینحال برنامه را کنار می گذارید و با خود می گویید باید این رستوران را امتحان کنم.

اصلا جای نگرانی نیست با هرتغییری درهایی از جهانی خیره کننده رو به شما باز می شود و در هر تصمیم تازه ای خاطراتی نو در انتظار شما است؛ پس نترسید و بگذارید گاهی هم محیط شما را هدایت کند. 


برنامه طولانی نریزید

جاده و سفر

در طول سفر ممکن است شرایط شما عوض شود پس پیشنهاد می شود که برنامه های طولانی با ذکر زمان انجام کارها نداشته باشید. وقتی این امکان را دارید که گاها در خود سفر تصمیم بهتری بگیرید  آنقدرها روی یک برنامه طولانی حساب نکنید. مثلاخودتان را از مبدأ برای تبدیل ارز، خرید سیم کارت و دیگر خدمات درگیر نکنید چون در اکثر مواقع کشور مقصد این خدمات را به بهترین شکل برای مسافران خود در نظر گرفته است و یا همچنین در اطراف هتل و یا در فرودگاه می توانید نسبت به استفاده از اینگونه خدمات اقدام کنید.


پس یک نفس عمیق بکشید و آرام باشید. مقصدهای مورد علاقه تان را بنویسید. طبق آنها یک کتاب راهنمای سفر تهیه کنید و اطلاعات عمومی در خصوص مقصد را دریافت کنید. با افرادی که به آنجا رفته اند و تجربه سفر به آن مقصد را دارند نیز، مشورت کنید. جستجو در اینترنت را فراموش نکنید. بسیاری از وبلاگ ها و سایت های معروف جهانگردی اطلاعات و کلیپ های زنده و به روزی ارائه می دهند که انگار خود دارید در آن منطقه گردش می کنید و در خیابان هایش قدم میزنید. اگر هم از جستجوی در سایت چیزی دستگیرتان نشد، با یک آژانس متخصص تماس گرفته و از راهنمایان مقصد مورد نظرتان مشاوره بگیرید. 

برنامه ریزی برای سفری مطمئن
قبل از سفر چک لیستی از وسایل کاملا ضروری تهیه کنید. وسایلی که احتمال می دهید در مقصد وجود ندارد و یا وسایل شخصی خودتان هستند. اما اگر از خدمات تورها استفاده می کنید کار شما راحت تر است. از تورلیدرهای مقصد و یا مشاوران آژانس مورد نظر راهنمایی بگیرید. آنها ریز و درشت اطلاعاتی که نیاز دارید را برایتان توضیح می دهند. 

نقشه سفر

بنابراین از آنجایی که گاهی افراد برای تنظیم برنامه خود دچار استرس می شوند و عملکرد خوبی ندارند، نیاز به یک برنامه سفر مطمئن احساس می شود. خیلی ساده می توانید با تنظیم یک چک لیست مختصر و مشورت با افراد متخصص این مشکل را حل کنید اما اگر این سفر از تجربه های اول شما است، بهتر است برای برنامه ریزی قبل از سفر روی کمک مشاورین نادیا پرواز حساب کنید و در مقصد هم راهنمایی های لیدرهای نادیاپرواز آماده خدمت رسانی به شما است.

نادیا پرواز سفر به سبک رویای تو : 41579-021

فرم ارسال نظر

10 شب و 11 روز
هواپیمایی قطر
کیپ تاون سان سیتی ژوهانسبورگ پارک جنگلی

2.590 دلار + 59.900.000

6 شب و 7 روز
هواپیمایی ترکیش
آنتالیا

28.490.000

3 شب و 4 روز
هواپیمایی قطر
دوحه

16.900.000 + هزینه پرواز

4 شب و 5 روز
ایران ایر
استانبول

14.300.000 تومان

4 شب و 5 روز
پاریس

1400 یورو + هزینه پرواز

6 شب و 7 روز
ایران ایرتور
کوش آداسی

13.290.000

6 شب و 7 روز
آیروفلوت
سنت پترز بورگ مسکو

14.990.000 + 545 دلار

4 شب و 5 روز
هواپیمایی ماهان
مسکو

35.990.000 تومان + 70 دلار