10 اپلیکیشن برتر در سفر به مسکو

سفر به مسکو از آن دسته سفرهایی است که هرگز از خاطرتان محو نخواهد شد. در این مقاله  نادیا پرواز 10 اپلیکشن برتر در سفر به مسکو، را به شما معرفی می کند تا سفری آرام، راحت و خاطره انگیز داشته باشید. در ادامه با ما باشید.

1- رفتن به شهر از فرودگاه

اولین چیزی که به محض رسیدن به فرودگاه نیاز است انجام دهید رفتن به شهر و رهایی از سردرد ناشی از خستگی است. شما می توانیداز هر سه فرودگاه مسکو (دومودِدوو، شرمیتوو، ونوکوو) به وسیله قطار و سریع السیر به ایستگاه های مرکزی شهر مسکو بروید. با کمک گرفتن از اپلیکیشن Aeroexpress می توانید برنامه قطارها را چک کنید و یا بلیت بخرید. راه آهن اینترنت بی سیم رایگان دارد بنابراین فقط کافی است که این اپ را از قبل دانلود کنید و بقیه کارها را زمانی که به راه آهن رسیدید انجام دهید.

اپلیکیشن اوبر

2- درخواست تاکسی

اگر می خواهید که ترافیک سنگین و خسته کننده مسکو را تجربه کنید یا نیمه شب به مسکو می رسید باید از فرودگاه به سمت شهر تاکسی بگیرید. مثل سایر نقاط دنیا در مسکو هم می توانید از اپلیکیشن Uber استفاده کنید، اما تعدادی اپلیکیشن محلی با قیمتی مشابهUber  نیز وجود دارد: Gett Taxi (به زبان روسی، انگلیسی و عبری)، Yandex Taxi (زبان های مختلفی را پوشش می دهد) و City Mobil (به زبان انگلیسی). اپلیکیشن های Donat Sorokin، TASS و  SPIFE نیز برای استفاده در خود شهر مسکو نیز قابل استفاده است.

تمامی این اپلیکیشن ها امن هستند و زمان انتظار برای رسیدن تاکسی به شما بسیار کوتاه است. اما توصیه ما به شما این است که تنها در شب یا زمانی که گزینه های دیگر حمل و نقل عمومی مانند مترو و اتوبوس کار نمی کنند، از این اپلیکیشن ها استفاده کنید.  چون گیر کردن در ترافیک آخرین چیزی است که بخواهید در سفر برایتان اتفاق بیفتد، ضمن اینکه استفاده از تاکسی بسیار گران تر از حمل و نقل عمومی است.

3- در اتوبوس یا مترو

احتمالا بهترین راه برای کشف ایستگاه های مختلف مترو و ارتباط آنها با یکدیگر، برنامه اتوبوس ها، پیش بینی آب و هوا و تبدیل ارز، دانلود کردن اپلیکیشن Yandex (موتور جست و جوی اصلی روسیه) است. با نصب این اپلیکیشن شما کامل ترین نقشه مسکو را خواهید داشت، از نقاط پر ترافیک شهر مطلع می شوید، و حرکت وسایل حمل و نقل عمومی را به صورت زنده مشاهده می کنید.

مترو مسکو

4- اجاره کردن دوچرخه

اگر هوا خیلی سرد و بارانی نباشد، گردش در سطح شهر با یک دوچرخه گزینه ای مناسب برای آشنا شدن با مسکو و لذت بردن از زیبایی هایش باشد. زیر ساخت های شهر مسکو برای دوچرخه سواری در حال رشد است و مسیرهای متعددی برای دوچرخه سواری در سطح شهر تعبیه شده است.

برای اجاره دوچرخه در مسکو لازم است تا اپلیکیشن Velobike را دانلود کنید. این اپ نقشه ای دارد که تمامی مکان هایی را که می توانید از آنها دوچرخه اجاره کنید به شما نشان می دهد. شما حتی می توانید به وسیله ی این اپلیکیشن بهای اجاره دوچرخه را هم پرداخت کنید.

اجاره کردن دوچرخه

5- رزرو میز در یک رستوران

متاسفانه بهترین اپلیکیشن های راهنمای رستورانگردی در روسیه فقط زبان روسی را پشتیبانی می کنند. بنابراین اگر بر این زبان تسلط دارید، توصیه می کنیم که اپلیکیشن Afisha app را دانلود کنید. بسیاری از روس ها از این اپ برای خواندن نقد رستوران ها، رتبه بندی رستوران ها، رزرو میز، و خرید بلیت سینما استفاده می کنند. راه دیگر استفاده از اپلیکیشن های جهانی برای رزرو خدمات رستوران هاست مثل: In your Pocket و Open Table.

6- برنامه ریزی برای تفریحات مسکو

اگر میخواهید عصری پر از اتفاقات فرهنگی داشته باشید، مثل رفتن به تئاتر، موزیکال، سیرک، فستیوال ها، و حتی رویدادهای ورزشی، دانلود اپلیکیشن Ticketland ایده بسیار خوبی است، چون به وسیله ی این اپ می توانید بلیت تمامی برنامه ها و تفریحات مسکو را خریداری کرده و زمانبندی اجرایشان را مشاهده کنید.

7- بازدید از موزه

درحالی که دارید از اینترنت رایگان مترو لذت می برید، چرا موزه هایی که می توانید به آنها سر بزنید را چک نمی کنید؟ از اینجا می توانید اپلیکیشن راهنمای موزه را در مسکو پیدا کنید.

8- تور گردش در شهر

شما می توانید همه چیز دربارهدیدنی ها و جاذبه های پایتخت روسیه را در اپلیکیشن Moscow Pass پیدا کنید. نقشه و لیست موزه ها و پارک ها به همراه توضیح کوتاهی در مورد تاریخچه شان موجود است که حتی به صورت آف لاین هم کار میکند. اما در حالت آنلاین، شما می توانید تور گشت شهری رزرو کنید و یک Moscow pass بخرید که درهای 13 موزه را به روی شما باز می کند. همچنین امکان استفاده رایگان از اتوبوس های Hop-on Hop off و تور رودخانه مسکو از دیگر مزیت های داشتMoscow pass  است.

گشت شهری مسکو

9- برنامه ریزی برای تورهای مسکو- سنت پترزبورگ

همانطور که می دانید بسیاری از توریست ها تریج می دهند در سفر به روسیه، تور مسکو سنت پترزبورگ را انتخاب کنند تا این دو شهر برتر و زیبای روسیه را از نزدیک ببینند. اگر شما هم تصمیم مشابهی گرفته اید، پیشنهاد می کنیم تا اپ PassCity را دانلود کنید تا امکان استفاده نامحدود از موزه ها و حمل و نقل عمومی در هر دو شهر را داشته باشید.

10- بازدید از اماکن تاریخی خارج از مسکو

اگر تمام آنچه را لازم بود و به شما پیشنهاد شده بود در مسکو دیدید و هنوز هم برای ماندن در این شهر زمان دارید، چرا به خارج از شهر نروید؟ کلی دیدنی های جالب و جاهای جدید و جذاب برای گشت و گذار بیرون از مسکو هم وجود دارد که می تواند سفرتان را فرلموش نشدنی کند. برای اطلاع از برنامه حرکت قطارهای برون شهری اپ Tutu را دانلود کنید و پس از مشخص شدن مقصدتان، یلیت خود را از دستگاه های اتوماتیک موجود در ایستگاه های راه آهن تهیه کنید (چون بیشتر کارکنان بخش فروش بلیت به زبان انگلیسی تسلط ندارند).

اگر سفر به روسیه را در برنامه آینده خود قرار داده اید، تورهای روسیه نادیا پرواز انتخابی بسیار مناسب است ضمن اینکه همکاران ما در دفتر خدمات مسافرتی نادیا پرواز آماده ارائه هرگونه راهنمایی و مشاوره به صورت رایگان می باشند.

نادیا پرواز سفر به سبک رویای تو : 41579-021

فرم ارسال نظر

7 شب و 8 روز
هواپیمایی ماهان
سنت پترز بورگ مسکو

44.690.000 + 70 دلار

6 شب و 7 روز
آیروفلوت
مسکو مورمانسک

63.690.000 تومان + 70 دلار

7 شب و 8 روز
هواپیمایی ماهان
آگرا جیپور دهلی

34.995.000 تومان

9 شب و 10 روز
هواپیمایی قطر
خلیج هالونگ دانانگ هوشی مین

59.000.000 تومان + 1/440 دلار

4 شب و 5 روز
هواپیمایی قطر
دوحه

27.790.00 تومان

7 شب و 8 روز
هواپیمایی ماهان
آگرا دهلی گوا

49.995.000 تومان

9 شب و 10 روز
کیپ تاون سان سیتی ژوهانسبورگ پارک جنگلی

2.690 دلار + پرواز