6 رویداد جذاب در روسیه برای تعطیلات خرداد

با توجه به جشنواره های بزرگی که در خرداد ماه به میزبانی شهرهای مختلف روسیه  وجود دارد، تعطیلات خرداد می تواند برای کسانی که قصد سفر به روسیه را دارند، موقعیت خوبی باشد.
در ادامه برخی از این جشنواره ها را معرفی می کنیم که با خرید تورهای خرداد و مرداد نادیا پرواز، شما هم می توانید هیجان حضور در این رویدادها را احساس کنید.

 

جشنواره کتاب میدان سرخ مسکو 

جشنواره کتاب مسکو

جشنواره کتاب میدان سرخ مسکو، اتفاق بزرگ و فرهنگی روسیه است که همه ساله با استقبال فراوان مردم روبرو می شود. امسال نیز این جشنواره در میدان سرخ به مدت چهار روز از 13 تا 16 خرداد برای دومین بار برگزار خواهد شد.

نمایشگاه کتاب روسی

همزمان با برگزاری سی امین دوره نمایشگاه کتاب در تهران، در این مطلب با نمایشگاه کتاب میدان سرخ در روسیه آشنا می شویم. مصادف بودن این ایام با تعطیلات خرداد، یکی از بهترین زمان های سفر را برای گردشگران علاقمند به فرهنگ و کتاب فراهم می سازد.

جشنواره کتاب در مسکو

غرفه های زیبای این جشنواره،  با بیش از 100000 عنوان کتاب از 400 ناشر مختلف روسیه میزبانی می کند. کتاب ها با تخفیف های ویژه در دسترس مردم قرار می گیرند.
قطعا تعطیلات خرداد فرصتی مناسب برای رزرو تور و شرکت در این جشنواره خواهد بود.


گرچه کتاب ها قهرمانان این جشنواره اند اما هیاهوی غرفه های رنگارنگ، تجمع عظیم مردمی، کنسرت ها و موسیقی های گوش نواز و زمین های بازی کودکان از حاشیه های جالب این جشنواره است که علاوه بر بازدیدکنندگان، مورد توجه گردشگران نیز قرار می گیرد.

جشنواره های مختلف بچه ها

 در آخر، به مرحله اصلی این میزبانی می رسیم. در آخرین روز جشنواره (16 خرداد) تولد الکساندر پوشکین جشن گرفته می شود که این روز در سراسر کشور روسیه به عنوان روز زبان روسی یاد می شود.
این چنین جشنواره هایی کمک می کند تا گردشگران با فرهنگ عامه کشوری مانند روسیه آشنا شوند.


جشنواره بین المللی فیلم مسکو

جشنواره بین المللی فیلم مسکو

جشنواره بین المللی فیلم مسکو (MIFF) مهمترین جشنواره سینمایی روسیه است. این جشنواره همه ساله به منظور ایجاد فضای مناسب برای هنرمندان سینما و توسعه همکاری با فیلمسازان جهان، برگزار می شود.

جشنواره فیلم

اولین جشنواره فیلم مسکو با حضور سرگئی به عنوان رئیس هیئت داورن در سال 1935 برگزار شد و از سال 1959 به طور رسمی در تاریخ فرهنگی روسیه ثبت گردید.
 امسال نیز سی و نهمین جشنواره بین المللی فیلم مسکو از تاریخ یکم تیرماه برگزار خواهد شد.
 
روز روسیه

از سال 1992به بعد، 22 خرداد با حکم ریاست جمهوری، روز روسیه نام گذاری شد.

روز روسیه

در این روز تمامی ادارات دولتی و مدارس تعطیل بوده و مردم در تمامی شهرهای کشور روسیه این روز را  با برنامه هایی همچون کنسرت موسیقی و آتش بازی جشن می گیرند و همچنین یک جشن بزرگ و رژه ملی در میدان سرخ شهر مسکو برگزار می شود.

جشنواره ها در روز روسیه

در این روز نویسندگان برجسته روسیه، دانشمندان و فعالان حقوق بشر با دریافت جوایز دولتی از دست رئیس جمهور تقدیر می شوند و در شادی مردم شریک می شوند.
تماشای مسکو در دوره جشنواره های مختلف خاطراتی فراموش نشدنی را برای گردشگران این شهر ثبت می کند.


جشنواره مزه های مسکو

جشنواره مزه های روسی
جشنواره مزه ها در اکثر کشورهای جهان از جمله: انگلستان، فرانسه، ایتالیا، استرالیا، هلند، فنلاند و کانادا برگزار می شود، مسکو امسال نیز از1 تا 4 تیر ماه همانند سال های پیش به مدت سه روز در این جشنواره خوشمزه از شما میزبانی می کند.

هر ساله بهترین رستوران های مسکو با حضور سرآشپزهای معروفشان، انواع مختلف غذاها، دسرها ونوشیدنی ها را با سبکی متفاوت به نمایش می گذارند.

جشن مزه در مسکو

فضایی که برای این جشنواره در نظر گرفته می شود علاوه بر غذاها و طعم های دل انگیز تفریحاتی از جمله موسیقی زنده، کلاس های آشپزی روسی و سرگرمی هایی برای کودکان ارائه می کند. از این رو پیشنهاد می شود این جشنواه را از دست ندهید و تاریخی را برای سفر به مسکو انتخاب کنید که بتوانید غذاهای این جشنواره را امتحان کنید.

جشنواره های غذایی

اگر در تورهای تابستان به روسیه سفر کردید حتما از این بهشت خوشمزه دیدن کنید. شرکت در این نمایشگاه شما را با سبک غذاها و دست پخت سرآشپزهای معروف روسی آشنا خواهد کرد.


 
نمایشگاه چرم و خز مسکو

جشنواره های چرم و خز

با وجود اینکه اگر طرفدار محیط زیست باشید و برای زندگی حیوانات جایگاه ویژه ای قائل باشید، باز هم تماشای پوشاک چرم و خز هیجان خاصی دارد؛ چون بسیاری از از این تولیدات از دام های پرورشی به دست می آید.

در خرداد ماه شهر مسکو به مدت 3 روز میزبان شرکت های تولید چرم و خز از سراسر دنیا خواهد بود که برای نمایش محصولات خود به این شهر می آیند. نمایشگاه بین المللی چرم و خز مسکو علاقه مندان مد و پوشاک روز دنیا را به مدت سه روز گرد هم می آورد.

جشنواره مد

بیستمین دوره این نمایشگاه  از تاریخ 8 خرداد تا 10 خرداد ماه میزبان طراحان معروف مد و علاقمندان خوش تیپی است که به این شهر سفر کرده اند.
نمایش کیف و کفش، پوشاک چرم زنانه و مردانه و کمربند در شوهای جذاب مد و فشن که به صورت زنده به نمایش گذاشته می شود، همه از موضوعاتی است که در این نمایشگاه عرضه می شود.
سفر به روسیه و بازدید از این نمایشگاه با توجه به تعطیلات خرداد فرصت ویژه ای خواهد بود برای آن دسته از کسانی که دلشان می خواهد از سفرشان خاطرات متنوعی داشته باشند.


 
گردهمایی بین المللی خالکوبی در مسکو

جشنواره خالکوبی

با اینکه خیلی ها از خالکوبی دائم روی پوستشان می ترسند اما هنوز هم طرفداران خودش را در تمام دنیا دارد. برای کسانی که به خالکوبی و تتو علاقه دارند، شهر مسکو در خرداد ماه می تواند میزبان خوبی باشد.

بین روزهای 12 تا 14 خرداد هنرمندان تتو کار از سراسر دنیا به مسکو می آیند و در این گردهمایی هنر خود را به نمایش می گذارند.


اگر تصمیم دارید یک روزی روی پوست خود خالکوبی کنید پیشنهاد می¬شود از تعطیلات خرداد بهره کافی رو ببرید و هم به روسیه سفر کنید و هم با دیدن بهترین های خالکوبی جهان تصمیم خود را قطعی کنید، چه خالکوبی بکنید و چه  نکنید.

نادیا پرواز سفر به سبک رویای تو : 41579-021

فرم ارسال نظر

7 شب و 8 روز
ایران ایرتور
سنت پترز بورگ مسکو

22.990.000 تومان + 495 دلار

7 شب و 8 روز
ایران ایرتور
سنت پترز بورگ مسکو

19.990.000 تومان + 495 دلار

7 شب و 8 روز
ایران ایرتور
سوچی

19.990.000+ 520 دلار

7 شب و 8 روز
سنت پترز بورگ مسکو

19.990.000 تومان + 495 دلار

7 شب و 8 روز
ایران ایرتور
سوچی

19.990.000 تومان + 540دلار

7 شب و 8 روز
ایران ایرتور
سنت پترز بورگ مسکو

22.990.000 تومان + 495 دلار

7 شب و 8 روز
ایران ایرتور
سنت پترز بورگ مسکو

19.990.000 تومان + 495 دلار

7 شب و 8 روز
ایران ایرتور
سوچی

19.990.000 تومان + 540 دلار

ایران ایرتور
سنت پترز بورگ مسکو

19.990.000 تومان + 495 دلار

7 شب و 8 روز
ایران ایرتور
سنت پترز بورگ مسکو

19.990.000 تومان + 495 دلار