ویزای بنگلادش

درباره کشور بنگلادش

درباره کشور بنگلادش

بنگلادش با نام رسمی جمهوری خلق بنگلادش (به بنگالیগণপ্রজাতন্ত্রী বাংলাদেশ) کشوری است واقع در جنوب قارهٔ آسیا و شرق هند،

پایتخت آن داکا و جمعیت آن ۱۶۱ میلیون نفر است. واحد پول بنگلادش تاکا نام دارد و زبان رسمی آن بنگالی است. زبان بنگالی از ریشه زبان‌های هندوآریایی است و خط ویژه خود را دارد. از زبان انگلیسی نیز در آموزش عالی و دادگستری استفاده زیادی می‌شود و طبقه متوسط و بالا از آن به عنوان زبان دوم استفاده می‌کنند. ۹۸ درصد از مردم این کشور بنگال هستند.

این کشور که پیش از این پاکستان خاوری نام داشت در پی جنگ آزادی‌بخش بنگلادش، در تاریخ ۲۶ مارس ۱۹۷۱ به کمک هند از پاکستان باختری (پاکستان امروزی) جدا شده و کشوری جداگانه شد.

۸۹٫۷ درصد از مردم بنگلادش مسلمان و اکثریت آن‌ها سنی‌مذهب هستند. ۹٫۲ درصد از بنگلادشی‌ها نیز پیرو آیین هندو است. از آنجا که اسلام از نظر تاریخی توسط صوفیان به بنگلادش آورده‌شد پیروان طریقت‌های صوفی هم‌چون دیوبندی و اهل حدیث نیز در این کشور حضور درخور توجهی دارند.

بنگلادش نهمین کشور پرجمعیت جهان و از پرتراکم‌ترین کشورها از نظر جمعیت است. بنگلادش بر روی زمین‌های حاصلخیز دلتای رود گَنگ واقع شده و در معرض آسیب سیل‌ها و چرخندهای سالانه قرار دارد.

بنگلادش از نظر جغرافیای سیاسی در محاصره کامل هند قرار دارد و به دلیل واقع بودن در شبه قاره هند شدیداً تحت تأثیر آن می‌باشد و مهم‌ترین روابط را در نظام بین‌المللی، با هند دارد. بخش کوچکی از مرزهای زمینی این کشور نیز در اشتراک با برمه می‌باشد.

بنگلادش در موسیقی، معماری و مجسمه‌سازی و نقاشی پیشینه‌ای غنی دارد. ادبیات بنگالی از زبان و ادبیات فارسی تأثیر بسیاری گرفته‌است.

توضیحات تکمیلی

نادیا پرواز سفر به سبک رویایی تو : 41579-021

فرم ارسال نظر

6شب و 7 روز
هواپیمایی سان اکسپرس
آنتالیا کوش آداسی

14.000.000

5شب و 6 روز
هواپیمایی ماهان
مالدیو

33.245.000

5شب و 6روز
هواپیمایی ماهان
استانبول

7.360.000 تومان

-----------
آرمنیا ایرویز
ایروان

56دلار + نرخ لحظه ای پرواز

۵شب و ۶روز
هواپیمایی قطر
مالدیو

۵۹۵دلار + نرخ پرواز

۴شب و ۵روز
هواپیمایی ماهان
استانبول

7.160.000 تومان

9شب و 10 روز
هواپیمایی قطر
نایواشا مومباسا ماسای مارا

قیمت بلیط + 2.590 دلار

5شب و 6 روز
هواپیمایی ماهان
مالدیو

34.995.000

7 شب و 8 روز
هواپیمایی قشم
مسقط

12.900.000

6شب و 7روز
هواپیمایی سان اکسپرس
مارماریس

13.995.000 تومان