ویزای فیلیپین

درباره کشور فیلیپین انواع ویزای فیلیپین

درباره کشور فیلیپین

فیلیپین با نام رسمی جمهوری فیلیپین (به فیلیپینیRepublika ng Pinipinas) کشوری آسیایی است که در جنوب شرقی آسیا و در غرب اقیانوس آرام و بین دریای جنوبی چین قرارگرفته و متشکل از ۷۶۴۱ جزیره می‌باشد که به صورت کلی به سه بخش جغرافیایی تقسیم شده که از شمال به جنوب عبارت‌اند از لوزون، ویسایا و میندانائو. کشور فیلیپین حدود ۱۱۰ میلیون نفر جمعیت دارد.[۱]

فیلیپین از سدهٔ ۱۶ تا ۲۰ میلادی مستعمرهٔ اسپانیا و در نیمهٔ اول سدهٔ بیستم مستعمرهٔ آمریکا بود. این کشور در سال ۱۳۲۵ش برابر با ۱۹۴۶ میلادی از آمریکا استقلال یافته و روز ملی آن دوازدهم ژوئن است.

 

 

فیلیپین یک مجتمع الجزایر است که از ۷۶۴۱ جزیره تشکیل شده عموماً در سه مجتمع الجزایر بزرگ طبقه‌بندی می‌شوند که عبارتند از: لوزون، میندانائو، و ویسایا. مساحت این کشور به اضافه آب‌های درون سرزمینی ۳۰۰٬۰۰۰ کیلومتر مربع (۱۱۵٬۸۳۱ مایل مربع) است.کشور در رتبه پنجمین کشور بزرگ جزیره ای به حساب می‌آیدو با داشتن خط ساحلی ۳۶٬۲۸۹ کیلومتر مربع (۱۴٬۰۱۱ مایل مربع)، رتبهٔ پنجم در طولانی بودن خط ساحلی را در اختیار دارد. منطقه انحصاری اقتصادی این کشور ۲٬۲۶۳٬۸۱۶ کیلومتر مربع (۸۷۴٬۰۶۴ مایل مربع) است.

بیشتر این شبه جزیره پوشیده از جنگل‌های استوایی و آتش فشان‌ها است. بلندترین کوه که در جیزره میندانائو قرار دارد کوه آپو(Mount Apo) نام دارد که ۲۹۵۴ متر از سطح دریا بالاتر است.

پست‌ترین نقطه در ترانشه فیلیپین قرار دارد به نام اعماق گالاتا (Galathea Depth) که سومین نقطهٔ عمین دنیا به حساب می‌آید و این ترانشه در دریای فیلیپین قرار دارد.

بلندترین رود در شمال لوزون به نام رود کاگایان است. خلیج مانیل که در کرانه پایتخت فیلیپین یعنی مانیل واقع شده به واسطهٔ رود پسیگ(Pasig river) به لاگونا د بی(Laguna de Bay) متصل است که بزرگ‌ترین دریاچهٔ فیلیپین محسوب می‌شود.

این کشور از ناحیهٔ شمال غربی با تایوان و چین، از ناحیه شمال شرقی با ژاپن، از جنوب با اندونزی از جنوب غربی با مالزی، تایلند و سنگاپور همسایه است و شرق آن را دریای فیلیپین و غرب آن را دریای چین جنوبی فرا گرفته‌است.

دو جزیره لوزون و میندانائو مجموعاً ۶۶٪ کل مساحت فیلیپین را شامل می‌شوند. از ۷۱۰۷ جزیره فیلیپین فقط ۱۰۰ جزیره مسکونی است و در این بین فقط یازده جزیره به صورت عمده جمعیت ساکنی دارد و فقط ۲۷۷۰ جزیره دارای نامی خاص هستند.

کشور فیلیپین به‌طور کلی در محاصره آب‌های اقیانوس آرام و دریای چین جنوبی قرار دارد، وسیع‌ترین دریاچه‌های آن عبارتند از،: لاگونا در غرب جزیره لوزون و تاآل در مرکز آن دو دریاچه لانائو و دریاچه سوریاگو نیز در جزیره میندانائو است.

 

انواع ویزای فیلیپین

ویزای فیلیپین با مصاحبه  60 دلار
ویزای فیلیپین بدون مصاحبه  130 دلار

 

توضیحات تکمیلی

آدرس:  سفارت فیلیپین در تهران، خیابان ولیعصر،  بالاتر از پارک وی، خیابان خیام، پلاک ۹

تلفن سفارت:   ۲۲۶۶۸۷۷۴-۰۲۱ | ۲۲۶۶۸۷۷۵-۰۲۱

فاکس سفارت: ۲۲۶۶۸۹۹۰-۰۲۱

آدرس پست الکترونیکی : tehran.pe@dfa.gov.ph

وب سایت سفارت فیلیپین:  tehranpe.dfa.gov.ph

نادیا پرواز سفر به سبک رویایی تو : 41579-021

فرم ارسال نظر

3 شب و 4 روز
هواپیمایی قشم
استانبول

4.750.000 تومان

6 شب و 7 روز
هواپیمایی سان اکسپرس
آنتالیا

9.990.000 تومان

5 شب و 6 روز
هواپیمایی قشم
دبی

7.390.000 تومان

6 شب و 7 روز
ایران ایرتور
آنتالیا

5.490.000 تومان

6 شب و 7 روز
هواپیمایی سان اکسپرس
کوش آداسی

7.790.000 تومان

6 شب و 7 روز
هواپیمایی سان اکسپرس
ازمیر

6.690.000 تومان

3 شب و 4 روز
هواپیمایی قشم
دبی

6.790.000 تومان