ویزای کانادا

اخذ ویزای کانادا انواع ویزای کانادا مراحل اخذ ویزای توریستی کانادا مدارک لازم برای اخذ ویزای توریستی کانادا

اخذ ویزای کانادا

برای سفر به هر کشوری اولین فکری که به ذهن میرسد این است که اجازه ورود به کشور یا همان ویزا را چطور بگیریم. هر کشوری با توجه به مناسباتی که با کشورهای دیگر دارد شرایط اخذ ویزای توریستی یا تجاری خود را تعیین می کند در این میان کانادا با توجه به شرایط اجتماعی و فرهنگی خود مشتاقان بسیاری از ایران برای اخذ ویزای توریستی کانادا دارد. از طرفی دولت کانادا بعد از اینکه با تعداد بالای درخواست ویزای توریستی کانادا از طرف ایران مواجه شد، قوانین سختگیرانه و پیچیده ای برای صدور ویزا وضع کرده است. با این وجود اگر اطلاعات درست و کاملی داشته باشید اخذ ویزای کانادا آسان است.

 یکی از سختی های درخواست انواع ویزای کانادا تعطیلی سفارتخانه این کشور در ایران است و با توجه به این که مراحل اخذ این ویزا باید توسط خود متقاضی یا از طریق نمایندگان قانونی او انجام شود، ایرانی ها باید به سفارت کانادا در یکی از کشورهای دیگر، مانند ترکیه، پیگیری شود.
در نظر بگیرید  که تفاوتی نمیکند چه برای دیدار اقوام و آشنایان یا شرکت در همایش های علمی و نمایشگاه های تجاری به کانادا می روید و چه برای گردش و تفریح این کشور زیبا را انتخاب کرده اید باید تمام مدارک لازم را ترجمه شده به یکی از سفارت های کانادا تحویل دهید و یا به صورت آنلاین آنها را بارگزاری کنید.

 

انواع ویزای کانادا

1- ویزای توریستی کانادا (عادی) 
2- ویزای تحصیلی کانادا 
3- ویزای فرصت مطالعاتی در کانادا 
4- ویزای کار کانادا
5- ویزای سرمایه گذاری در کانادا
6- ویزای سوپر کانادا

مراحل اخذ ویزای توریستی کانادا

بعد از تکمیل مدارک و در خواست، خود ما در نادیا پرواز پرونده شما را بررسی میکنیم  و در صورت کامل بودن درخواست ویزا شما را برای سفارت کانادا ارسال می کنیم. سپس نامه انگشت نگاری را برای شما ارسال میکنیم که بعد از آن شما یک ماه فرصت دارید تا به دفاتر VFS مراجعه کنید و انگشت نگاری را انجام دهید. در مورد مصاحبه هم نگران نباشید چون نیازی به مصاحبه حضوری وجود ندارد.

پس از انگشت نگاری، مدارک شما توسط سفارت بررسی می شود. جواب نهایی ممکن است از یک روز تا چند ماه بعد اعلام شود. اگر جواب سفارت منفی باشد اشکالات پرونده شما توضیح داده خواهد شد و اگر با درخواست شما موافقت شده باشد، شما باید ظرف مدت یکماه برای پیکاپ ویزای کانادا اقدام کنید یا پاسپورت خود را به تیم نادیا پرواز تحویل دهید تا برای شما انجام شود. عموما پیکاپ ویزای کانادا 2 هفته زمان می برد.
بعد از اینکه ویزا در پاسپورت شده ثبت شد فقط تا زمان پایان اعتبار پاسپورت خود، هر زمانی که بخواهید می توانید به کانادا سفر کنید و حداکثر 6 ماه در کانادا اقامت داشته باشید؛ البته این اعتبار بسته به تصمیم سفارت دارد.

نکته:اعتبار ویزاهای کانادا به هنگام ورود به خاک کانادا توسط ماموران اداره مهاجرت و مرزبانی این کشور کنترل می شوند. 
متقاضیانی که ویزای سوپر دریافت کرده اند می توانند تا دو سال در کانادا بمانند و اگر ویزای کثیرالورود Multiple باشد متقاضی این امکان را دارد که به طور نا محدود به خاک کانادا وارد یا از آن خارج شود.

برای فرزندان زیر ۱۸ سالی که بدون والدین خود سفر می کنند، رضایتنامه کتبی والدین اجباری بوده و باید مشخص شده باشد که وظیفه سرپرستی از او در مدتی که در کانادا اقامت دارد، با چه کسی است. در شرایطی که فقط یکی از والدین همراه متقاضی باشد، رضایت نامه والد دیگر نیز احتیاج است.

مدارک لازم برای اخذ ویزای توریستی کانادا

1- اصل پاسپورت متقاضی که حداقل شش ماه اعتبار پس از تاریخ خروج از کانادا و دو صفحه خالی  داشته باشد (کلیه  پاسپورت های قدیمی که در آنها ویزا درج شده است نیز نیاز است)
2-  یک قطعه عکس جدید رنگی 3.5 در 4.5 با زمینه سفید
3- ترجمه رسمی شناسنامه
4- در صورتی که با همسرتان سفر میکنید، ترجمه سند ازدواج 
5- در صورتی فرزندان شما هم درسفر همراهیتان میکنند، حتماً گواهی اشتغال به تحصیلشان ترجمه شود.
6- تکمیل فرم های مشخصات فردی و خانوادگی برای هر یک از متقاضیان به صورت جداگانه
7- مدارک مالی، شامل نامه تمکن بانک به زبان انگلیسی با مهر امور بین الملل بانک مربوطه و گزارش گردش شش ماهه اخیر حساب که میزان درآمد ماهیانه متقاضی را نشان داده باشد. در صورتی که بیش از یک حساب بانکی فعال دارید، نامه تمکن مالی آنها نیز ارائه شود. (در نظر داشته باشید که مدت اعتبار نامه های تمکن مالی و پرینت گردش 6 ماه آخر،  تنها 1 ماه است)
8- ترجمه اسناد ملکی در صورت موجود بودن
9- مدارک شغلی 
9-1 برای کارمندان: گواهی اشتغال به کار ترجمه شده به انگلیسی روی سربرگ شرکت که در آن باید تاریخ شروع به کار، عنوان شغلی و درآمد سالیانه، نام و اطلاعات تماس فرد امضاکننده نامه (ترجمه فیش حقوقی دو ماهه آخر، ترجمه سوابق بیمه، ترجمه حکم کارگزینی برای کارمندان دولتی)
9-2 برای کارفرمایان: ترجمه آگهی تأسیس و آخرین تغییرات مربوط به شرکت در روزنامه رسمی، ترجمه فهرست بیمه و حقوق 2 ماهه آخر کارمندان، ترجمه آخرین واریزی های مالیاتی، نامه تمکن مالی شرکت به انگلیسی
9-3 برای تجار: ترجمه کارت بازرگانی، گواهی اتاق بازرگانی، ترجمه آخرین واریزی های مالیاتی ، ترجمه فهرست پرداخت حق بیمه
9-4 برای پزشکان: ترجمه پروانه دائم طبابت، کارت نظامپزشکی، ترجمه پروانه مطب، ترجمه آخرین فهرست مالیاتی پرداخت شده، و ترجمه فهرست پرداخت بیمه
9-5 مهندسان: ترجمه پروانه نظام مهندسی یا جواز ساخت
9-6 کارخانه داران و صاحبان مشاغل آزاد: ترجمه پروانه بهره برداری و یا ترجمه جواز کسب، ترجمه آخرین فهرست مالیاتی پرداخت شده و ترجمه فهرست پرداخت حق بیمه
9-7  بازنشستگان: ترجمه حکم بازنشستگی و ترجمه فیش حقوقی دو ماه آخر بازنشستگی (در صورت افزایش حقوق، ترجمه حکم افزایش حقوق بازنشستگی باید ارائه شود)
9-8  دانشجویان و دانش آموزان: ترجمه یا اصل نامه انگلیسی گواهی اشتغال به تحصیل
10-  دعوتنامه، شامل مشخصات کامل دعوت کننده و متقاضی، نسبت، دلایل سفر، آدرس و تلفن، مدت زمان اقامت (دعوتنامه پس از تنظیم باید به مهر و امضای دفتر ثبت NOTARY PUBLIC برسد)
11- مدارک فرد دعوت کننده: اسکن کارت شهروندی (CANADIAN CITIZENSHIP CARD)، پاسپورت کانادایی، یا کارت اقامت (PR CARD) درصورتی که دعوت کننده با دعوت شونده نسبت فامیلی داشته باشند باید ترجمه شناسنامه ها به گونه ای ارائه شود که نسبت خویشاوندی را ثابت کند

* توجه: سایر مدارک فرد دعوت کننده، شامل گواهی اشتغال به کار، نامه بانک، برگه های مالیاتی (Notice of Assessment) و تکمیل فرمهای T4 یا T1 تأثیر بالایی روی نتیجه درخواست ویزای فرد دعوت شونده دارند.

12- ترجمه رضایتنامه محضری برای همراهی فرزندانی که تنها با یکی از والدین خود قصد سفر به کاندا دارند.

* توجه: همه مدارک فارسی باید به صورت رسمی به انگلیسی ترجمه شده و با تایید دادگستری و وزارت امور خارجه ایران باشد.

توضیحات تکمیلی

نادیا پرواز سفر به سبک رویایی تو : 41579-021

فرم ارسال نظر