ایده هایی برای سفر ارزان 8 ایده به صرفه

ایده هایی برای سفر ارزان : 8 ایده به صرفه

با اینکه خیلی از ما رویای سفر در دنیا ( یا حداقل چند ماه دور بودن از کار و سفر و ماجراجویی) را داریم اما همیشه امکانش وجود ندارد، حتی برای آن هایی که اراده بالایی نیز دارند.خیلی چیزها ممکن است در این مسیر بر سر راه قرار بگیرند

من اغلب درباره سفرهای طولانی مدت یا سفر دور دنیا صحبت می کنم، اما می دانم در واقع هر کسی نمی تواند یا نمی خواهد از این سبک زندگی لذت ببرد. من فکر نمی کنم سفر دو دنیا سخت باشد، اما این را نیز می دانم که مناسب هر کسی نیست.

بعضی افراد فقط می خواهند برای چند هفته یک سفر ارزان قیمت داشته باشند. همه وقت و هزینه یک سفر طولانی و لاکچری را ندارند.

بنابراین وقتی مقدار کمی زمان و پول دارید چه کاری انجام می دهید؟

برخی ایده های تعطیلات به صرفه که مربوط به سفر به دور دنیا نیستند، چه چیزهایی هستند؟

حتی اگر شما را برای 3 ماه به کامبوج و یا پیاده روی در Camino de Santiago نفرستم، راه های زیادی هست که بدون آنکه حساب بانکی تان را خالی کنید عازم سفر شوید.

اگر محدودیت مالی و/یا زمانی دارید اینجا 8 پیشنهاد سفر ارزان برای شما وجود دارد.

یک گردشگر محلی باشید

اغلب جقدر در شهرتان سایت های گردشگری می بینید؟ به ندرت، درست است؟ من نیویورکی هایی را می شناسم که تا به حال محسمه آزادی را ندیده اند و افرادی از بوستون را می شناسم که مسیر ازادی را نپیموده اند. یکبار یک دوست هلندی را به تور آمستردام بردم زیرا با وجود اینکه آنجا بزرگ شده بود اما جاذبه هایی که هر ساله میلیون ها نفر را جذب خود می کرد نمی شناخت.

بابت این موضوع همه ما مقصر هستیم. برای من 5 سال طول کشید تا توانستم خانه جیم تامسون در بانکوک را ببینم ( حتی پس از زندگی در آنجا) و هنوز هم تپه بانکر در بوستون را ندیده ام با وجود اینکه 24 سال نخست زندگی ام را در بوستون گذرانده ام.

ما همیشه کارها را به فردا می اندازیم، زیرا وقتی در شهری زندگی می کنیم فکر می کنیم همیشه فردایی وجود دارد.

آنقدر غرق زندگی روزمره خود می شویم که فراموش می کنیم می توانیم در شهر خودمان تعطیلات به صرفه ای داشته باشیم. لازم نیست هیچ جا برویم!

اگر زمان و هزینه کمی دارید راهی بهتر از گذراندن تعطیلات در شهر خودتان وجود ندارد. مهم نیست شهرتان چقدر بزرگ باشد، قطعا تعدادی جاذبه دارد که هرگز ندیده اید با حتی نشناخته اید زیرا هیچ وقت نخواسته اید! ما مشغول زندگی خود و کارهای روزمره خود هستیم. البته که طبیعی است اما با دید تازه ای محل زندگی تان را بنگرید. در شهرتان دیگر نیازی نیست هزینه هایی برای حمل و نقل بپردازید و این کار در داشتن سفر ارزان تر به شما کمک خواهد کرد.

گردشگری در شهر خودتان باشید!

توصیه های مهم: وقتی گردشگر محلی می شوید، خانه تان را ترک کنید و در هتل، خوابگاه یا مسافرخانه بمانید. مهم است که از محیط همیشگی تان دور شوید زیرا اگر در خانه بمانید کاری برای انجام دادن و عذری برای نرفتن به گشت و گذار پیدا می کنید. رفتن به یک مکان جدید می تواند در حس ماجراجویی، هیجان و نا آشنایی به شما کمک کند.

علاوه بر این، حتما به اداره گردشگری محلی شهرتان بروید و پاس گردشگری محلی بگیرید. با این کارت ها می توانید تعداد زیادی از جاذبه های محلی را رایگان یا با قیمت کاهش یافته ببینید و می تواند راهی برای دیدن سایت های محلی به صورت مقرون به صرفه باشد.

این مکان ها فقط برای خارجی ها نیستند!

سفر منطقه ای

سفر مقصدهای دور و غریب را به ذهن می آورد و تصاویری از تمام مکان هایی که در رویا یا در فیلم ها دیده ایم را تداعی می کند. به همین دلیل کمتر کشی در حساظ خلوت خود به دنبال ماجراجویی است – همانطور که دوستم آسی همیشه قبل از ماندن در جایی به من می گوید " مت، تو احتمالا چیزی بیشتر از که من دیده ام را دیده ای" – اما مکان های زیادی برای سفر پیشنهاد می دهند.

من می توانم چیزی شبیه به حرف دوستم آسی بگویم. من در بوستون بزرگ شدم، و از آنجا می توانم نیو همپشایر، جنگل های ماین، صبحانه در تخت خواب در برکشیر، و یا مزارع ورمونت را ببینم. در صورت رانندگی با ماشین، نیویورک با خانه 4 ساعت فاصله داشت. چند بار به آنجا رفتم؟ نه به اندازه کافی!

سفر کردن در منطقه خودتان جنبه فراموش شده و کوچک شمرده شده ای از سفر است. گاهی در گوشه صفحات مجله ها صحبتی از این مورد می شود اما سفر در سراسر ایالات متحده باعث شد من متوجه شدم کشورمان چه جاذبه های خوبی دارد که اغلب برای مناطق خارجی آن ها را نادیده می گیریم.

چیز خاصی در غریبه شدن در سرزمین مادری تان و دانستن اینکه واقعا آنقدر که فکر می کردید درباره آن نمی دانستید، وجود دارد.

ما فکر میکنیم چون در جایی به دنیا آمده ایم آن را بلد هستیم اما هر کشوری تفاوت های منطقه ای دارد که آن را منحصر به فرد می کند و تا زمانی که برای دیدن و تجربه کردن ان ها سفر نکنیم، جایی که به آن وطن می گفتیم را کاملا نمی شناسیم.

سفر کردن در کشورم (ایالات متحده) چیزهای زیادی درباره آن به من یاد داد. سفر درک عمیقی از کشور، مردمش و تنوع مرزهایش به من داد. کلیشه ها و کج فهمی هایی که درباره مناطق مختلف ایالات متحده داشتم از بین رفت. وقت من برای سفر در سرزمین خودم به اندازه سفر به سرزمین های بیگانه، برای رشدم مهم بود.

اکر بودجه محدودی دارید، نمی توانید هزینه گرواز با سفرهای خارجی را بپردازید یا فقط می خواهید چیز متفاوتی را تجربه کنید، فراموش نکنید که همواره می توانید در کشور خودتان سفر ارزان را تجربه کنید. این کار می تواند به اندازه رفتن به کشور دیگری جذاب باشد.

به پارک های ملی بروید

فضای ازاد خارج از منزل فرصتی عالی برای رفتن به جایی ارزان قیمت به شما می دهد. کمپینگ نیز هزینه بسیار اندکی دارد. هزینه کمپینگ در پارک های ملی تنها $15 USD برای هر شب در ایالات متحده، $15-40 CAD در کانادا، $10-60 AUD در استرالیا و $17-22 NZD در نیوزلند است. و در مکان های زیادی در ژاپن و اروپا (مخصوصا اسکاندیناوی)، می توانید در زمین های عمومی رایگان کمپ بزنید. علاوه بر این، شما با تمام تجهیزات و وسایل خودتان به کمپینگ می روید ( مثلا چادر خودتان) بنابراین لازم نیست نگران هزینه های زیاد و اضافه باشید. صورت حساب غذای شما نیز می تواند شامل خرید مواد غذایی باشد، نه بیشتر.

علاوه بر این، لزومی هم ندارد که برای گذراندن وقت در پارک های ملی به کمپینگ علاقه داشته باشدی. شخصا از کمپینگ متنفر هستم. من آدم زندگی در چادر و کمپ نیستم. من توالت، تخت و آب گرم نیاز دارم. خوشبختانه، اکثر پارک ها کابین هایی دارند. وقتی برای گردش به  گرند کانیون رفته بودم در یک کلبه در پایین پارک ملی اقامت کردم. برای چند شب یک اتاق در خوابگاه داشتم. این همان پیشنهاد مقرون به صرفه ای بود که لازم داشتم.

تقریبا همیشه پارکی در همین نزدیکی ها هست و گذراندن چند شب در طبیعت هم برای سفر ارزان تر خوب است و هم برای روح شما.

در کنار این ها، کمپ در باغ من نیز وبسایتی است  که امکان کمپ در ابغ یا حیاط شخصی را برای مردم فراهم می کند. یک RV گرفته اید که به پارکینگ احتیاج دارد؟ سایت RV با من را چک کنید. در این سایت می توانید پارکینگ ارزان و شبانه و صاحبان RV پیدا کنید.

یک سفر لحظه آخری یا پیش خریدی رزرو کنید

سفرهای دریایی معمولا خیلی گران هستند، یک سفر دریایی هفت روزه در کارائیب برای اقامت در یک اتاق داخلی کوچک برای هر فرد $600–700 USD هزینه می برد. و اگر تنها سفر می کنید، معمولا مجبور هیتید هزینه دو نفر را بپردازید زیرا سفرهای دریایی زیادی وجود ندارد که اتاق های یک نفره داشته باشند.

اما اگر آخرین نفری باشید که سوار آن کشتی می شود، می توانید پیشنهاد های جذابی پیدا کنید.

سفرهای دریایی اغلب پیشنهاد های لحظه آخری غیرقابل باوری دارند. هیچ کاپیتان یا شرکت سفردریایی نمی خواهد با نصف ظرفیت کابین هایش به سفر برود. اگر تا چند هفته قبل از سفر صبر کنید، می توانید پیشنهادهای واقعا شگفت انگیزی پیدا کنید زیرا خطوط سفرهای دریایی در تلاش برای یافتن مسافر خواهند بود. علاوه بر این، اپراتورهای سفرهای دریایی همیشه امکانات رفاهی، ارتقای رایگان و کوپن های نقدی را برای شیرین کردن معامله در نظر می گیرند.

وب سایت CruiseSheet معمولا سفرهایی به ارزانی 30 دلار روزانه دارد! ( این سایت بهترین سایت سفرهای دریایی لحظه آخری است)

بر عکس این حالت، اگر توری را بیش از یک سال زودتر رزرو کنید، خطوط مسافربری تخفیفات شگفت انگیزی برای شما دارند.

سفرهای دریایی یکی از مواردی هستند که به شما پیشنهاد میکنم اگر بخشی از یک گروه هستید حتما به یک آژانس مسافرتی مراجعه کنید. آن ها روابط کاری بسیار خوبی با اپراتورها دارند و می توانند بسته های بهتری نسبت به خرید آنلاین برای شما فراهم کنند تا سفر ارزان داشته باشید.

پس از رزور حواستان به قیمت ها باشد زیرا اگر گاهش یابند می توانید با آژانس مسافرتی یا شرکت مسافربری خود تماس بگیرید  تا یک بازپرداخت جزیی پرداخت کنند یا کوپن هایی برای استفاده در شام و الکل سفر به شما بدهند.

خارج از محدوده فکر کنید.

مکزیک را فراموش کنید و به گواتمالا بروید. پاریس را کنار بگذارید و به بوداپست بروید. به جای ایتالیا به یونان بروید ( واقعا ارزان است). به جای برزیل به بولیوی بروید. این لیست همینطور ادامه دارد. الترناتیو ها و تعداد سفر ارزان های بی شماری در دنیا وجود دارد.

برخلاف جهت رایج سفر کنید.

وقتی همه "زیگ" می روند شما "زاگ" بروید.اگر مردم در تابستان سفر می کنند شما در بهار یا زمستان سفر کنید. مقصدهای مشهور را کنار بگذارید و کمی از مسیر عمومی خارج شوید.

سفر متضاد نیز از نظر مالی برایتان به صرفه باشد. این کار مانند عبور و مرور در جهت معکوس است. وقتی مردم صبح برای کار در ترافیک می مانند، شما راه مخالف را بدون عذاب طی می کنید. مشابه همین برای سفر هم صدق می کند.

هرچه در مکان ها و زمان های بیشتری در جهت عکس پیش بروید از نظر مالی برایتان به صرفه تر است. علاوه بر این، از مقصد نیز بیشتر لذت می برید زیرا کمتر شلوغ است. هیچ کس شلوغی را دوست ندارد!

نادیا پرواز سفر به سبک رویای تو : 41579-021

فرم ارسال نظر