بهترین فصل سفر به دبی پاییز و زمستان است.

سرویس دهی در هتل های ALL تا ساعت 22:00 شب است اما در هتل های UALL سرویس دهی به صورت 24 ساعته می باشد. نوع خدمات نیز تفاوت دارد.

باید قبل از سفر از تمامی مدارکتان کپی به همراه داشته باشید، تلفن های ضروری را همراه خود داشته باشید و در روز اول سیم کارت تهیه کنید تا با لیدر در تماس باشید.

قوطی ها و بطری های اسپری، همه انواع كرم ها و شویه ها (لوسیون ها) مرطوب كننده ها و روغن های حمام، حشره كش ها، در بطری بازكن، موچین ها، خوش بو كننده ها از نوع ژلی یا اسپری، قطره چشم، ابزار تعمیر عینك (از جمله پیچ گوشتی) وسایل فرم دهنده مژه ها، انواع ژل ها و اسپری های حالت دهنده های مو، میل های بافندگی، و قلاب دوزی، چاقوها به استثنای چاقوهای پلاستیكی یا لبه گرد مخصوص كره، رژلب، مایعات براق كننده لب ها، انواع عطرها، صابون های مایع، ریمل مایع مژه و ابرو، ناخن گیر، لاك ناخن و لاك برها داروهای ژلاتینی و مایع بدون نسخه مانند مانند شربت سرفه، ریش تراش و تیغ های جداشدنی آنها، قیچی های پلاستیكی یا فلزی، شامپوها و مرطوب كننده ها، خمیردندان، ربات های اسباب بازی، اسلحه های اسباب بازی، انبرك ها و عصا ، تیغ موكت بری.

در حالی كه بسیاری از شركت های هواپیمایی اكسیژن را در قبال پرداخت هزینه ای در اختیار مسافران قرار می دهند بنا به قوانین هواپیمایی ملزم به تامین اكسیژن مصرف پزشكی افراد نیستند. لیکن اگر مسافری بدون عارضه قبلی درطول پرواز نیاز ضروری به اکسیژن داشته باشد شرکت هواپیمایی اکسیژن مورد نیاز را در اختیار مسافر مذکور قرارمی دهد.

کلیه مسافرین پرواز های داخلی می بایست یک ساعت ونیم قبل از ساعت پروازبه کانتر پذیرش مسافر جهت تحویل جامه دان و گرفتن کارت پرواز مراجعه نمایند و کلیه مسافرین پروازهای خارجی می بایست دو ساعت قبل از ساعت پرواز به کانتر پذیرش مسافر جهت تحویل جامه دان وگرفتن کارت پرواز مراجعه نمایند.

سی دقیقه قبل از پرواز داخلی و یک ساعت قبل از پرواز خارجی کانتر بسته خواهد شد و مسافر جامانده محسوب می گردد .

می بایست به قسمت جامه دان (واحد اشیاء گمشده) شركت هواپیمایی واقع در ترمینال مربوطه مراجعه كرده و نسبت به پر كردن فرم مخصوص اقدام نمود تا شرکت مربوطه نسبت به خسارت وارده اقدامات لازم را انجام دهد.

مقدار بار مجاز در هر پرواز، طبق قوانین خطوط پروازی مشخص می‌شود و در بلیط قید می گردد.

ارائه‌ بلیط چاپ شده در پروازهای چارتری الزامی است. در پروازهای سیستمی، ارایه‌ی شماره‌ی بلیط و مدرک شناسایی از جمله کارت ملی برای دریافت کارت پرواز کافی است. اما با توجه به وابسته بودن این مسئله به کانتر هواپیمایی مربوطه در فرودگاه، توصیه‌ی ما به شما این است که در پروازهای سیستمی نیز، بلیط چاپ شده را به همراه داشته باشید.

خیر، به هیچ وجه امکان تغییر نام و یا اصلاح نام در این مرحله وجود ندارد. در صورت تمایل باید بلیط خریداری شده را کنسل و بلیط جدید صادر گردد که این امر موجب ضرر کنسلی می گردد.

مراجعه به سفارت خانه یا سرکنسولگری ایران در آن کشور و ارائه شناسنامه و يا کارت ملی و يا گواهينامه رانندگی جهت صدور برگه عبور و خارج شدن از مرزهای مجاز آن کشور با در دست داشتن برگه عبور. (درصورت مفقود شدن گذرنامه در محل جهت صدور برگه عبور ارائه مدرك عكس دار الزامی می باشد)

از همراه داشتن داروهای کدئین دار و مسکن های قوی در سفر به کشورهای حوزه خلیج فارس خودداری کنید در صورت لزوم حتما نسخه پزشک معالج خود را همراه داشته باشید. خروج ارز از کشور برابر مصوبات ابلاغی از سوی گمرک جمهوری اسلامی ایران بیش از پنج هزار دلار برای هر مسافر ممنوع می باشد. به همراه داشتن وجه رایج کشور بیش از پانصد هزار ریال ممنوع می باشد. به همراه داشتن هرگونه ترشیجات، سرکه، الکل ممنوع می باشد. به همراه داشتن هر گونه اسپری قابل احتراق که دارای بر چسب اشتعال میباشد ممنوع است. خروج هر گونه مواد مخدر و مشتقات آن ممنوع بوده و فرد حامل تحت پیگرد قضایی قرار خواهد گرفت. خروج هر گونه مشروبات الکلی به همراه مسافر ممنوع و حامل آن تحت پیگرد قضایی قرار میگیرد.

مبتلایان به انفارکتوس میوکارد (myocardial infarction) در شش روز نخست بروز بیماری اجازه مسافرت هوایی ندارند ولی یک هفته پس از سکته ی قلبی در صورت نداشتن مشکل و با اجازه پزشک میتوانند پرواز کنند. آنژین ‌های ناپایدارتا تثبیت شرایط، به هیچ وجه مجوزی برای پرواز ندارند، اما آنژین صدری پایدار (درد قفسه سینه مزمن ) اگر بیمار با دریافت دار و مجوز، پرواز بلامانع است. افراد مبتلا به ادم ریه (Pulmonary edema) تا پیش از بهبود کامل ادم ریه مجاز به پرواز نیستند. بعد از جراحی باز عروق قلب معمولا تا ۹ روز اجازه پرواز داده نمی‌ شود و بعد از این زمان نیز در صورت فقدان مشکل و با اجازه پزشک، اجازه مسافرت هوایی خواهند داشت. برای بیماران با تعویض دریچه قلب برای ۱۰ تا ۲۱ روز ممنوعیت مسافرت هوایی وجود دارد. آنژیوگرافی عروق کرونر تا ۲۴ ساعت و آنژیوپلاستی تا ۴۸ ساعت ممنوعیت مسافرت هوایی دارند.

در اواسط بارداری و در هفته 14 تا 28 بارداری، بهترین زمان برای سفر هوایی می باشد. در این زمان خطر زایمان زودرس و سقط جنین کمتر است. البته همراه داشتن نامه از پزشک و گرفتن مجوز مربوطه از پزشک فرودگاه نیز برای سفر اجباریست.

این افراد با مراجعه به اداره گذرنامه و سازمان نظام وظیفه میتوانند با گذاشتن وثیقه، پاسپورت موقت دریافت نمایند و بعد از بازگشت به میهن عزیزمان نسبت به دریافت وثیقه خود اقدام نمایند.

بستگی به آن دارد که قصد سفر به کدام کشور را دارید. برای سفر به روسیه حداقل اعتبار می‌ بایست 7 ماه باشد اما برای سفر به ترکیه حداقل اعتبار می ‌تواند تا 6 ماه نیز باشد. بنابراین قوانین ورود و خروج برای کشورهای گوناگون متفاوت می باشد. در این خصوص حتما با کانتر مربوطه هماهنگ شود.

شرکت های خدمات مسافرتی مسئولیتی در قبال دریافت ارز مسافران ندارند، اما به صورت متداول مسافران گرامی با ارائه مدارک سفر خود اعم از بلیط و ویزا به بانک هایی که شعبه ارزی دارند مراجعه کرده و حواله‌ی ارزی دریافت می نمایند. در حال حاضر بانک سامان و بانک ملت خدمات ارز مسافرتی را ارائه می نمایند.

 این نوع سوئیت ها معمولاً در هتل هایی قرار دارند که دارای سالن عروسی هستند و پس از پایان مراسم عروسی، برای استراحت و خواب در اختیار عروس و داماد قرار می گیرد. معمولاً مخارج این سوئیت قبلاً جزو هزینه های مجلس عروسی منظور گردیده و حساب جداگانه ای ندارد.

Cabana اتاقی است هم کف، که پنجره آن به محوطه ای باز می شود که متصل به استخر شناست. ساکن چنین اتاقی می تواند برای تعویض لباس از اتاق مخصوص خود استفاده نماید.

Connected Room دو اتاق تودرتو را می گویند، که هر دو اتاق به راهرو اصلی هتل راه دارد و هر کدام به تنهایی یک اتاق کامل است و حمام جداگانه ای هم دارد، این دو اتاق به وسیله یک در از وسط به هم متصل است. چنانچه یک خانواده چهار نفره، چنین اتاقی را درخواست نماید، بچه ها در یک اتاق و پدر و مادر در اتاق دیگر اقامت خواهند نمود، بدون این که درب راهرو اصلی را باز کنند، دو اتاق ازطریق درب وسط می توانند با هم در ارتباط باشند.

اتاقهایی هستند که در بدو ورود به شکل اتاق پذیرایی دیده می شوند ولی مبلها یا کاناپه هایشان قابلیت تخت شدن دارند و حکم اتاق خواب را خواهند یافت، به همین دلیل، روزها اتاق پذیرایی و شبها اتاق خواب می شوند، البته کاناپه ها طوری ساخته شده اند که می توان بالش و پتو و ملحفه را داخل آن جای داد. اتاق استودیو حمام نیز دارد، استودیو می تواند آشپزخانه کوچکی نیز داشته باشد .

سوییت (Suite) به اتاقی گفته می شود که قسمت جلوی آن مختص پذیرایی و پشت آن اتاق خواب قرار گرفته است، در بعضی از هتل ها قسمت پذیرایی در پایین و چند پله بالاتر اتاق خواب و حمام قرار دارد (Duplex) البته دربرخی سوئیت ها (suite) یک آشپزخانه کوچک نیز دایر است.

اتاق سه نفره را Triple می نامند، این نوع اتاق ها دارای ۳ تخت تک نفره و یا یک تخت تک نفره و یک تخت دونفره به هم چسبیده می باشد و اختصاراً با علامت TPL نشان داده می شوند.

اتاق دو نفره Double یا Twin نامیده می شود. Double یعنی اتاقی که یک تخت دو نفره به هم چسبیده دارد و Twin اتاقی است که دو تخت مجزا  دارد و اختصاراً با علامت DBL نشان داده می شود.

اتاق یک نفره یا single: اتاق یک نفره که single نامیده می شود. دارای یک تخت می باشد و با حروف اختصاری SGL نشان داده می شود.

  • اتاق یک نفره (single)
  • اتاق دو نفره  (Double یا Twin)
  • اتاق سه نفره (Triple)
  • سوییت (Suite)
  • استودیو (Studio)
  • کانکتد روم (Connected Room) 
  • کابانا (Cabana) 
  • فیستا سوییت (Fiesta Suite)

پروازهای سیستمی پرواز های منظم و برنامه ریزی شده ای هستند که توسط ایرلاین ها، بسته به قوانین هر ایرلاین، برای مدت های نسبتا طولانی تنظیم شده اند و امکان خرید بلیت را برای مسافران در فواصل زمانی بلند فراهم می نمایند. بلیت های سیستمی بر خلاف بلیت های چاتری قابل استرداد یا کنسلی هستند. و همچنین به دلیل قابلیت تغییر در روز و ساعت پروازی از قیمت بالاتری برخوردار اند. اما در صورت استرداد بخشی از هزینه بلیت به عنوان جریمه از مبلغ کم و مابقی به مسافر برگردانده می شود. میزان جریمه این بلیت ها ارتباط بسیار نزدیکی با زمان اعلام کنسلی از سوی مسافر و کلاس پروازی آن دارد. هر چه به تاریخ و ساعت پرواز نزدیک تر باشد بر مبلغ جریمه آن اضافه خواهد شد. هرچند که قوانین ایرلاین های مختلف متفاوت هستند.

 

همانطور که از معنای واژه چارتر برداشت می شود، چارتر یعنی اجاره صندلی های هواپیما جهت ارایه خدمات TICKETING به صورت خصوصی می باشد. کل پرواز های چارتر شامل قوانین خاص بوده و توسط شرکت های خصوصی در بازار صنعت گردشگری ارایه می گردد. شرکت های علاقمند به این نوع خدمات معمولا اپراتورهای تورها، آژانس ها وشرکت های گردشگری هستند و جهت ارایه بسته های سفر با قیمت های مناسب پکیج هایی را تنظیم می نمایند. بلیت های چارتری در اغلب موارد غیر قابل استرداد و کنسلی و نیز تغییر روز و ساعت می باشند.

ADULT بزرگسالان: به افراد بای 12سال تعلق می گیرد و با علامت اختصاری ADL  نشان داده می شود.

CHILD کودکان 6-12سال: در پرواز شامل درصدی از کل نرخ بلیت می باشد اما در هتل داشتن تخت برای اینگونه افراد الزامی می باشد. لازم به ذکر است که در پرواز های چارتری نرخ بلیت با بزرگسالان هیچ تفاوتی ندارد.

CHILD کودکان 2-6سال: به کودکانی تعلق دارد دارای صندلی در پرواز بوده ولی در هتل به انتخاب مسافر می تواند فاقد تخت باشد و با علامت اختصاری CHD شناخته می شود.

INFANT نوزاد: به کودکان زیر دو سال اطلاق می گردد که معمولا در هواپیما صندلی و در هتل تخت به آنها اختصاص نمی یابد و عموما نرخ آن شامل 10درصد از مبلغ بلیت به عنوان حق بیمه می باشد و با علامت اختصاری INF نشان داده می شود.

4 شب و 5 روز
ایران ایر
استانبول

14.300.000 تومان

6 شب و 7 روز
آیروفلوت
سنت پترز بورگ مسکو

14.990.000 + 545 دلار

3 شب و 4 روز
هواپیمایی قطر
دوحه

16.900.000 + هزینه پرواز

6 شب و 7 روز
ایران ایرتور
کوش آداسی

13.290.000

4 شب و 5 روز
هواپیمایی ماهان
مسکو

35.990.000 تومان + 70 دلار

10 شب و 11 روز
هواپیمایی قطر
کیپ تاون سان سیتی ژوهانسبورگ پارک جنگلی

2.590 دلار + 59.900.000

4 شب و 5 روز
پاریس

1400 یورو + هزینه پرواز

6 شب و 7 روز
هواپیمایی ترکیش
آنتالیا

28.490.000