تماشای شفق قطبی در روسیه

تماشای شفق قطبی در روسیه

شفق قطبی یا Aurora یک پدیده دیدنی و حیرت آور می باشد که نورهای رنگین و متحرک در آسمان شب در عرض‌های نزدیک به دو قطب زمین که بر اثر برخورد ذرات باردار باد خورشیدی و یونیزه شدن مولکول‌های موجود در یون‌ سپهر (یونوسفر) زمین به وجود می‌آید.

شفق‌ های قطبی معمولا فقط در قطب‌ ها اتفاق می افتد. ولی به ندرت در عرض‌های جغرافیایی میانی نیز دیده می‌شوند وقتی که طوفان‌ های مغناطیسی اتفاق می‌ افتند. طوفان ‌های مغناطیسی در دوره تناوب ۱۱ ساله خورشیدی یا ۳ سال بعد از این دوره تناوب اتفاق می‌افتند. در این دوره تناوب ۱۱ ساله که هم‌ اکنون نیز ما در آن هستیم میزان فعالیت‌ های خورشیدی بالا رفته و با رصد خورشید می‌ توان میزان بالای این فعالیت‌ها را دید.

کشور روسیه به علت پهناور بودن این سرزمین ، محلی مناسب برای تماشای این پدیده زیبا می باشد که برای تماشای آن می بایست به مناطق شمالی این کشور سفر کرد.

شفق قطبی یک پدیده طبیعی منحصر به فردی است که به هر شخصی حس فیلم های تخیلی و حمله ی موجودات فضایی را در در خود القا می کند!

این پدیده جذاب به علت جذب ذرات باردار به سمت قطب های مغناطیسی زمین اتفاق می افتد و هاله ی نوری بر فراز آسمان در رنگ های مختلف ایجاد می شود.

معمولا از اواخر ماه سپتامبر (مهر) تا اواخر ماه مارچ )اسفند) فرصت این را پیدا خواهید کرد تا از دیدن صحنه های رنگارنگ در آسمان روسیه لذت ببرید.

تماشای شفق قطبی در شهر مورمانسک

این شهر که در شمال غربی روسیه قرار دارد، یکی از مقصدهای اصلی برای مسافرانی است که تصمیم به دیدن سپیده قطبی دارند. مورمانسک با جمعیتی حدود ۳۰۰ هزار نفر، بهترین مقصد دیدن شفق قطبی می باشد. این محل برای کسانی که تمایل چندانی به ماجراجویی ندارند و به دنبال مقصدی شهری با امکاناتی فوق العاده هستند بسیار مناسب و پیشنهاد می گردد.

مورمانسک در شبه‌ جزیره کولا واقع شده که شهری در دوردست‌ های شمال غربی روسیه و همچنین در نزدیکی مرز روسیه با نروژ و فنلاند می باشد . معمولا بسیاری از گردشگران روسیه برای تفریحات زمستانی همچون اسکی، اسنوبورد و تماشای روستای محلی سامی به این منطقه سفر می‌کنند.  این شهر مرکز استان مورمانسک روسیه است و دارای بندری در خلیج کولا می‌باشد. مورمانسک در حقیقت بزرگترین شهر در مدار شمالگان است. شما می‌توانید در تور مورمانسک به تماشای شفق قطبی بنشینید .

یکی از مهمترین مزایای شهر مورمانسک ، پوشش مناسب آن از نظر حمل و نقل است. فرودگاه این شهر دارای پروازهایی منظم از سمت شهر مسکو و سنت پترزبورگ است.

اگر شما هم علاقه مند به تماشای این پدیده هستید می توانید با رزرو هتل و خرید بلیط هواپیما از نادیاپرواز ، به تماشای این نورهای رنگین زیبا بنشینید.

از مهمترین امکاناتی که نادیاپرواز برای شما در این تور جذاب فراهم آورده است : ۲ روز گشت کامل شهری مسکو همراه با یک نهار + ۱ روز گشت کامل شهری در مورمانسک همراه با یک نهار + ۱ گشت رویت شفق قطبی می باشد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید از طریق شماره 02141579 و یا با کلیک بر روی اینجا از تورهای ویژه این پدیده با خبر شوید .

در زیر می توانید عکس هایی بسیار زیبا از این پدیده فوق العاده زیبا را تماشا کنید :

نادیا پرواز سفر به سبک رویای تو : 41579-021

فرم ارسال نظر