دانستنی های جالب درباره ی بیروت

(موزه ملی ) این موزه مکانی برای بازدید تمام مجموعه های باستانی حوالی لبنان است که در سال 2011 بطور کامل بازسازی شده و جزء با ارزش ترین آثار محسوب می شود.

(کلیسای بانوی ما ) یکی از پربازدید ترین از جاذبه های گردشگری بیروت و البته مذهبی میتوان به کلیسای بانوی ما و یا کلیسای سیده ی لبنان که در شهر جونیه واقع است اشاره کرد و بی شک ماندگارترین اثری به عنوان یادبود حضرت مریم مقدس خواهد بود.
(صخره های کبوتر ) از دیگر مکان های زیبا چه از نظر تاریخی و قدمت و چه از نظر زیبایی بی حد مناظر می توان به این منطقه اشاره کرد.

(موزه سرسق ) این موزه در قرن 19 میلادی در یکی از ویلا های خصوصی در شهر بیروت ساخته و تا به حال قدمت دارد که آثار فرهنگی در آن محفوظ و مکانی دیدنی می باشد.

(دانشگاه آمریکایی بیروت ) یکی از قدیمی ترین دانشگاه ها که همگان را مجذوب خود میکند می توان به دانشگاه آمریکایی اشاره کرد که در سال 1868 تاسیس گردید که این دانشگاه دارای باغ گیاهشناسی ، موزه باستان شناسی و ساختمان تاریخی و البته ساحل اختصاصی میباشد.

(بعلبک ) این معبد حدودا 1800 سال پیش در دوره ی بقاع که خارج از شهر بیروت میباشد برای ادای احترام به یکی از خدایان رومی ساخته شده است که از معبد رومی باکوس میتوان به یکی از آخرین ساختمان های رومی در جهان اشاره کرد.

( حمل و نقل ) جالب است که بدانید لبنان تنها دارای یک فرودگاه بین المللی به نام (رفیق حریری) میباشد که تنها 10 دقیقه زمان لازم است تا شما به مرکز شهر برسید و مانند سایر مکان ها شما به راحتی میتوانید از تاکسی ها و یا مینی بوس های ترمینال استفاده کنید در بیروت کرایه تاکسی گران نمیباشد زیرا شما میتوانید مانند کشور خود کرایه پرداخت کنید و یا حتی در موارد غیر ضروری میتوانید پیاده روی داشته باشید و از خیابان ها و سایر مناطق دیدنکنید.

بطور مثال منطقه حریصا که در ارتفاعات قرار دارد و شما میتوانید از کافه و رستوران های بی نظیر اینمنطقه که بسیار محبوب است استفاده کنید.
الان توجه شما را به دو منطقه بی نظیر جلب میکنم که در سفر خود ان ها را از دست ندهید:
 1)صخره های روشه که در غرب شهر و زیبایی شهر میباشد و به آنها عشاق نیز میگویند .
2)غار جعیتا که در فاصله ی 18 کیلومتری شمال شهر قرار دارد و به دلیل دو طبقه بودن این غار برای رفتن به طبقه بالا میتوانید از تلکابین استفاده کنید.

از مناطق جذاب به خصوص برای خانم ها مراکز خرید از جمله : خیابان های وردون و مارالیاس میباشد .حتما خیابان حمرا را از دست ندهید .
بیروت بخاطر معروفیت،قیمت های لباس و سوغاتی بسیار بالا میباشد ولی اما بازارهای سنتی و ارزان قیمت هم موجود میباشد.

(پول)  واحد رسمی پول این کشور لیر لبنانی است که شما میتوانید به راحتی آن را به لیر تبدیل کرده  و یا در آنجا از کارت های اعتباری استفاده نمایید.
( غذا )  از دیگر اطلاعاتی که در هنگام سفر به بیروت ملزم به دانستن است راجع به غذاهای محبوب این کشور است که در ادامه ی مطالب به برخی از آنها اشاره میکنیم:
1)شیش کباب  این نوع غذای محبوب و پرطرفدار لبنان است که حتی در خیابان هم به عنوان میان وعده این کباب بره به فروش میرسد.
2)هوموس  از دیگر غذاهایی که در سفر به لبنان نباید از دست داد هوموس است که نام لبنانی دارد و این غذا از آرد نخود ، روغن کنجد و ادویه های مخصوص تهیه می شود.
3)کبه  از دیگر غذاهای محبوب لبنان و عراق می توان  از کبه نام برد که از گندم و گوشت تهیه می شود و داخل رو غن سرخ می شود.
4)لیدی فینگر  غذایی محبوب که در سفر به لبنان در خیابان هم میتوانید خریداری کنید و مواد اولیه آن اسفناج و گوشت و پیاز در خمیر رول شده میباشد.
5)زعتر پیتزا  نام این غذا از دندانه دندانه بودن وپستی بلندی های سطح این نان گرفته شده است و شما میتوانید از این نان در وعده صبحانه لذت ببرید.
6)ماهی آجیل  از دیگر غذاهای لذیذ بی شمار ماهی آجیل است که محتوای اصلی آن برنج خرد شده با آجیل میباشد و آن را با ماهی مورد علاقه تزیین میکنند.
7)فلافل لبنانی  فلافل بسیار خوشمزه که در خیابان میتوانید خریداری کنید که در آن میتوانید طعم سبزی های معطر را احساس کنید.

نادیا پرواز سفر به سبک رویای تو : 41579-021

فرم ارسال نظر

6 شب و 7 روز
آیروفلوت
مسکو مورمانسک

63.690.000 تومان + 70 دلار

9 شب و 10 روز
هواپیمایی قطر
خلیج هالونگ دانانگ هوشی مین

59.000.000 تومان + 1/440 دلار

7 شب و 8 روز
هواپیمایی ماهان
سنت پترز بورگ مسکو

44.690.000 + 70 دلار

9 شب و 10 روز
کیپ تاون سان سیتی ژوهانسبورگ پارک جنگلی

2.690 دلار + پرواز

4 شب و 5 روز
هواپیمایی قطر
دوحه

27.790.00 تومان

7 شب و 8 روز
هواپیمایی ماهان
آگرا جیپور دهلی

34.995.000 تومان

7 شب و 8 روز
هواپیمایی ماهان
آگرا دهلی گوا

49.995.000 تومان