راهنمای سفر برای عاشقان غذا

مسقط

راهنمای سفر برای عاشقان غذا

در این راهنمای سفر به مسقط، قصد دارم اطلاعات عملی در مورد محل اقامت و کارهایی که باید انجام داد را با شما در میان بگذارم، و به‌ویژه برروی غذای خوش‌مزه که در تور عمان نباید از دست بدهید تمرکز خواهیم کرد.

مسقط شهری بزرگ، وسیع، تمیز و خون‌گرم است، و چیزهای زیادی برایتان موقع بازدید دارد که ارائه دهد.

بسیار خب، اجازه دهید این راهنمای سفر به مسقط برای عاشقان غذا را شروع کنیم.

رسیدن و ترک مسقط

پس از سفر با تور عمان در فرودگاه بین‌المللی مسقط فرود خواهید آمد، که فرودگاه کوچکی است که در داخل شهر واقع شده‌است.

راحت‌ترین راه برای رسیدن از فرودگاه بین‌المللی مسقط به مرکز شهر (یا هرجایی که هتل شما در آن واقع است)، گرفتن تاکسی خصوصی است.

درست بیرون از پایانه‌های ورودی، تاکسی‌های سفید با یک نوار آبی بزرگ در طرف دیگر وجود دارند. این‌ها تاکسی رسمی فرودگاه بوده و متاسفانه بسیار گران‌قیمت هستند، اما یکی از بهترین راه‌ها برای ورود به شهر تلقی می‌شوند.

هزینه تاکسی از فرودگاه به هتل Seasons که در آن اقامت داشتم، که تنها چند کیلومتر دورتر بود، ۹ ریال عمان (معادل ۲۳.۳۷ دلار) بود.

ویزای عمان در زمان ورود

در هنگام دریافت ویزای توریستی دو گزینه مختلف وجود دارد، اما در اکثر موارد بسیاری از ملیت‌ها می‌توانند با پرداخت هزینه در فرودگاه بین‌المللی مسقط ویزای خود را دریافت کنند . اطلاعات ویزای توریستی رسمی عمان در اینجا آورده شده‌است، و هم‌چنین اطلاعات روشنی در مورد کشورهای واجد شرایط و گزینه‌های ویزا از هواپیمایی عمان وجود دارد.

من فقط ۳ روز با تور مسقط سفر کردم، بنابراین هنگامی که در مسقط فرود آمدم، مستقیما به اداره مهاجرت رفتم و ویزای ورودی ۱۰ روزه را با مبلغ ۵ ریال عمان خریداری کردم (۱۲.۹۹ دلار). صف انتظار کوتاه و کارهای انجام‌شده آسان بود و کارکنان مهاجرت رفتاری دوستانه داشتند. قبل از پرواز مقداری از پول‌هایم را به ریال عمان تبدیل کردم، به همین دلیل توانستم دقیقا مبلغ مورد نیاز را پرداخت کنم. با این حال، آن‌ها ارزهای خارجی را نیز قبول می‌کردند (بهترین حالت احتمالا زمانی است که دلار آمریکا یا یورو داشته باشید).

بسیار خوب، به مسقط خوش آمدید!

در تور مسقط کجا اقامت داشته باشید؟

مسقط شهر بسیار مدرنی است و زمانی که شما از آن بازدید می‌کنید، می‌توانید برخی از هتل‌های بین‌المللی زنجیره‌ای مدرن و هم‌چنین هتل‌های زنجیره‌ای خاورمیانه را انتخاب کنید.

برخی از مناطقی که در نظر بگیرید:

مرکز شهر مسقط - از فرودگاه فاصله چندانی ندارد، مرکز شهر مسقط منطقه خوبی برای سرگرم کردن خود است، و اگرچه شهر بزرگی است، با این حال کافه‌ها، رستوران‌ها، و جاذبه‌های گردشگری، به اضافه ساحل Qurum در مرکز شهر وجود دارد. هتل‌هایی مانند هتل Seasons City (جایی که من و همسرم اقامت داشتیم) و Ibis Muscat را پیدا خواهید کرد.

Ruwi و  Muttrah- منطقه خوب دیگری برای جستجو برای هتل‌ها در مسقط، که کمی دورتر از شرق شهر است، مناطق Ruwi و Muttrah می‌باشد که جزو مناطق اصلی توریستی مسقط شناخته می‌شوند. Muttrah حوزه سیاسی و اجرایی مسقط است و کارهای زیادی برای انجام و دیدن در آن منطقه وجود دارد. هتل‌هایی مانند هتل Al Falaj و هتل Mutrah را در این منطقه پیدا خواهید کرد.

استراحتگاه‌های ساحلی - یکی از جاذبه‌های مسقط، سواحل زیبا واقع در نزدیکی شهر هستند، و برخی از استراحتگاه‌های لوکس مانند Al Bustan Palace Ritz-Carlton  یا Shangri-La Barr Al Jissah  در ساحل خصوصی درست بیرون از مسقط واقع شده است.

انتخاب محل اقامت خود در تور مسقط، بستگی به این دارد که چه نوع هماهنگی‌های در رابطه با حمل و نقل در اختیار شما قرار می‌گیرد و چه نوع تجربیاتی را می‌خواهید در زمانی اقامتتان ر مسقط کسب کنید.

* هتل City Seasons مسقط

غذای عمانی

قبل از بازدید از عمان، واقعا هیچ ایده‌ای نداشتم که غذایی عمانی چه جوری است – از نوع خوراکی است که خارج از عمان به راحتی پیدا نمی‌شود (مگر اینکه یک دوست عمانی را بشناسید). همین باعث می‌شود که غذای عمانی واقعا برای پیدا کردن و چشیدن مزه‌اش هیجان‌انگیز شود.

چند چیز وجود دارد که می‌خواهم در درجه اول در مورد غذای عمانی اشاره کنم که آن را به همین چیزی که میبینید تبدیل کرده است:

تجارت – امپراطوری عمان از نظر تاریخی یک امپراطوری بسیار مهم در خاورمیانه به شمار می‌آمد که از تنگه هرمز تا قسمت‌هایی از هند، و هم‌چنین از زنگبار (در ضمن در زنگبار غذای عالی هستش) تا ساحل تانزانیا کشیده شده‌بود. تجارت و ادغام غذایی بخشی از فرهنگ عمان برای قرن‌ها بوده‌است و غذای عمان مستقیما تحت‌تاثیر این موضوع قرار گرفته‌است. در غذاهای عمانی ادویه‌هایی از هند و آفریقای شرقی پیدا خواهید کرد. حتی برخی غذاهای عمانی وجود دارند که از شیر نارگیل استفاده می‌کنند.

دریا - وقتی به غذاهای خاورمیانه فکر می‌کنم، گوشت معمولا اولین چیزی است که به ذهن من می‌آید، اما در عمان، با خط ساحلی طولانی و دریاهای حاصل‌خیزش، ماهی و بسیاری از انواع غذاهای دریایی بخش عظیمی از عادت غذایی محلی هستند. به خصوص ماهی خشک به خاطر فراوانی ماهی و تابش نور خورشید در عمان، جز مشترک هر غذایی است.

فرهنگ خاورمیانه - و سپس درنهایت استفاده از مواد اولیه از عمان. یکی اجزای قابل تشخیص غذاهای محلی، لیمو ترش عمانی هستند، که در بسیاری از غذاهای مختلف وجود دارند و واقعا فراهم‌کننده منبعی از طعمی شگفت انگیز می‌باشد (لیمو ترش عمانی از بهترین‌ها در سراسر جهان شناخته می‌شود). از دیگر مواد اولیه در غذای عمانی، روغن حیوانی است.

Saveur magazine می‌نویسد: "غذای عمانی انقدر خوب است که نمی‌توان نادیده گرفت" و من باید با این حرف موافقت کنم. این غذاها ترکیب نفیسی از طعم‌دهنده‌ها است، که با فرهنگ و سبک منحصر به‌فرد عمانی و خلیج فارس ادغام شده است. مقاله خوب دیگری از NPR در مورد غذای عمانی آورده شده است.

این فقط معرفی مختصری در مورد غذاهای عمانی و نحوه توسعه و تأثیر آن است. اجازه دهید به چند مورد از غذاها و نوشیدنی‌هایی که در عمان وجود دارند بپردازیم.

غذاهای اصلی عمانی

Shuwa  - به‌عنوان یکی از غذاهای سنتی عمان محسوب می‌شود. shuwa غذایی با گوشت گوسفند یا بز است که به آرامی در فر با ادویه جات پخته می‌شود. بعد از یک فرآیند طولانی پخت و پز آهسته، گوشت معمولاً برروی یک سینی بزرگ همراه برنج سرو می‌شود و به صورت جمعی خورده می‌شوند. غذای shuwa مخصوص سرو در جشن‌ها و مراسم‌های خانوادگی معمول است. غذاهای مشابه بسیاری مانندBedouin zarb هم‌چون shuwa در خاورمیانه وجود دارد.

Harees -وقتی من آن را در مسقط امتحان کردم، غذای کاملا جدیدی برایم بود. نوعی فرنی است که از گندم و چای ساخته شده است و با نوعی گوشت (اغلب مرغ) مخلوط شده و برای تهیه آن با یک خرمای شیرین و یا سس کشمش سرو می‌شود. غذای خارق العاده‌ای است

Makbous - بسیار شبیه به kabsa بوده، و یک غذای محبوب عربی است که اصالتاً از یمن می‌باشد. makbous یک ظرف برنج ، گوشت و سبزیجات است که همه آنها را با ادویه‌جات مخلوط کرده و غالباً در یک سینی معمولی سرو می‌گردد. غذای خوشمزه و دلچسبی است و که حجم غذایی زیادی هم دارد. شخصا خودم خوردن makbous با ماست، گوجه فرنگی و سالاد در کنارش را دوست داشتم.

- Thareed یک نوع غذای جالب عمانی که من در تور عمان امتحان کردم، thareed نام دارد. یک ظرف نان که با سس جهت تبدیل به فرنی چسبناک بسیار ضخیم مانند مخلوطی با ماهی، پخته می‌شود. غذای نسبتا سنگینی بود اما خیلی خوب.

Camel curry - مطمئن نیستم که به عمانی یا عربی چه خوانده می‌شود ، اما وقتی در مسقط بودم، دوستم مصطفی من را به رستورانی برد که در آن همcamel curry  و هم گوشت شتر سرخ‌شده با برنج داشتیم و این بهترین غذایی بود که من در عمان خوردم. Camel شبیه گوشت گاو هست، اما تلخی بیشتری دارد و بسیار لذیذ است. مخصوصا از کوهان شتر که در دهان آب می‌شود، لذت بردم.

- Mishkak غذای خیابانی در عمان زیاد وجود ندارد، اما غذای اصلی خیابانی که پیدا می‌کنید  Mishkak بوده که سیخ‌های کبابی از گوشت و غذاهای دریایی است. به گوشت سیر، زنجبیل، و ادویه زده شده و سپس روی زغال داغ کبابی می‌شود. Mishkak با سس تند فلفل یا سس tamarind سرو می‌گردد. Mishkak یکی از غذای مورد علاقه من است، به خصوص در عصر. در نواحی شرقی آفریقا، mishkak شگفت انگیزی را پیدا خواهید کرد که به نام mishkaki شناخته می‌شود.

 - Halwaطبق نظر دوستم مصطفی، halwa یکی از معدود دسرهای محبوب عمانی است. Halwa یک دسر شیرینی است که از نشاسته و شکر درست شده و به صورت خمیر چسبنده ضخیم پخته می‌شود و با rosewater، زعفران و آجیل چاشنی زده شده‌است. اگر طعم شیرین را دوست داشته باشی، از آن لذت خواهی برد، اما شخصا برای خودم کمی شیرین بود.

خرما - از آنجا که در بیشتر خاورمیانه بخش عظیمی از غذا و فرهنگ در عمان است، و انواع متنوعی از خرما را برای مزه خواهید داشت. من از امتحان کردن خرماهای تازه چیده‌شده عمان لذت می‌برم.

قهوه و چای - بخش مهم دیگری از فرهنگ عمان، چای و قهوه است و با اینکه من در این مقاله به جزئیات زیادی در مورد جنبه‌های فرهنگی نخواهم پرداخت، باید ذکر کنم که چای و قهوه اهمیت بسزایای دارند. قهوه عمان به طور معمول چندان قوی نیست، اما کاملا گیرایی کمی داشته و آبکی است، با عطر rosewater و زعفران. قهوه یک نوشیدنی اجتماعی رایج است و از آن جا که ضعیف است می‌توانید به نوشیدن چندین فنجان بپردازید و ضمنا به هنگام خوردن خرما برای شیرینی، آن را بنوشید. از طرف دیگر چای معمولا بسیار قوی، شیرین و کف‌دار است با هل و زنجبیل مصرف می‌شود.

دوباره ذکر می‌کنم که من در این راهنمای سفر برای تور عمان، فقط مقدمه مختصری برای غذای عمانی ارائه کرده‌ام. این فقط یک شروعی از کل ماجراست و موردهای خاطره‌انگیزتری نیز از چیزهایی است که هنگام بازدید از آنجا خوردم، وجود دارد. هنوز هم غذای عمانی و فرهنگ بیشتری وجود دارد که وقتی شما از آن بازدید کنید، متوجه می‌شوید.

رستوران‌ها در تور مسقط

در مسقط انواع غذاهای مختلفی در رستوران‌ها از جمله رستوران‌های محلی عمانی، یمنی، هندی، ترکیه‌ای و غربی را پیدا خواهید کرد.

در اینجا تعدادی از رستوران‌هایی که من در مسقط امتحان کرده‌ام، و هم‌چنین تعدادی که به من توصیه شده‌است، آورده‌ام (که شخصا شانس امتحان کردن آن را نداشتم، اما خوب به نظر می‌رسند).

رستوران Bait Al Luban – این رستوران یکی از معروف‌ترین رستوران‌های مدروز در مسقط است، اما دلیل خوبی هم دارد. آن‌ها هم غذاهای سنتی عمانی را سرو می‌کنند و هم نوع پخت مدرنی از غذاهای عمانی با استفاده از مواد غذایی عمانی دارند. اگرچه رستوران گران‌قیمتی است، اما بسیار خوب طراحی‌شده، واقع در Muttrah است، و در یک مسافرخانه قدیمی ساخته شده است. shuwa عالی بود و من هم‌چنین از تستharees  برای اولین بار لذت بردم. در نهایت، دلیل دیگر غذا خوردن در رستوران Bait Al Luban، نشستن در محیطی زیبا و نوشیدن قهوه عمان بعد از غذایتان است. در نظر داشته باشید، اگرچه من فکر می‌کردم که اینجا رستوران توریستی باشد، اما در واقع افراد محلی بیشتری تا زمانی که من در اینجا غذا می‌خوردم، در حال سرو غذا بودند.

Bin Ateeq  - با داشتن چندین شعبه در مسقط، یک رستوران غذای سنتی عمانی شناخته می‌شود که در آنجا می‌توانید بر روی زمین نشسته و به سبک عمانی غذا بخورید. در اینجا بسیاری از غذاهای اصلی عمان را در منوی رستوران پیدا خواهید کرد.

Camel Restaurant  - دوست من مصطفی، من را به این رستوران آورده بود و آن‌ها در سرو camel curry و گوشت شتر سرخ‌شده تخصص داشتند. یکی از بهترین تجربه‌ها و وعده‌های غذایی عمانی بود که من در مسقط داشتم. از مصطفی تشکر می‌کنم!

غذاهای خیابانی Mishkak در Al Seeb – این مکان کمی از مرکز مسقط فاصله دارد، اما ارزش آن را دارد که در عصر برای برخی غذاهای خیابانی عمانی Mishkak به آن‌جا بروید. در امتداد ساحل، چند سالن غذای خیابانی دائمی وجود دارد که گوشت کبابی را می‌فروشند و شما می‌توانید در جلوی باد کولر اتومبیل‌تان صرف کنید و یا در اطراف پارکینگ بایستید، در حالی بوی دود به مشامتان می‌خورد.

در اینجا چند رستوران وجود دارد که به من توصیه شده بود، اما فرصت برای تست آن‌ها پیدا نکردم.

رستوران Zanzibar Island  - به نظر می‌رسد یک رستوران فوق‌العاده برای خوردن غذاهای Zanzibari در مسقط باشد.

Al Reef - غذای سنتی عمانی

Ofair - غذای سنتی عمانی

Fisher’s Grilled – غذای دریایی تازه گریل‌شده به سبک عمانی است، در زیر وبلاگی است که در رابطه با آن نوشته است.

هم چنین این پست از سایت Eater در مورد رستوران‌های غذاهای عمانی در مسقط اطلاعات خوبی دارد.

کارهایی که باید در مسقط انجام دهید

در مسقط هیچ کمبودی در جهت انجام کار وجود ندارد، و چیزی که من واقعا دوست دارم این است که مسقط به قدری آرام و ساکت است که زمانی که من آنجا بودم، هرگز با ازدحام جمعیت و صف‌های شلوغ مواجه نخواهید شد.

در اینجا چند مورد از جاذبه‌های مهمی که من در مسقط از آن دیدن کرده‌ام، آورده شده‌است.

مسجد جامع سلطان قابوس - که به عنوان اصلی‌ترین و مهم‌ترین مسجد در عمان شناخته می‌شود، مکانی باشکوه برای بازدید در مسقط است. نمای خارجی آن از سنگ مرمر و ماسه‌سنگ زیبایی ساخته شده‌است و در داخل آن، با پوششی از فرش دست‌بافت و لوستر ایرانی پوشانده شده که شاهکار است. بازدید از مسجد جامع یکی از مکان‌های مهم در هر راهنمای سفر به مسقط است. اطلاعات بازدید: آدرس – خیابان سلطان قابوس، مسقط، عمان؛ هزینه ورودی – رایگان؛ ساعات آزاد (برای غیر مسلمانان)- ۸ تا ۱۱ صبح از روز شنبه تا پنجشنبه (در روز جمعه بسته است).

تالار اپرا رویال مسقط - یکی دیگر از نمادهای هنر، فرهنگ و معماری در مسقط شاهکار زیبای تالار اپرا رویال است که در سال ۲۰۱۱ به پایان رسید. اگر در زمان مناسبی در مسقط می‌باشید، می‌توانید برای اپرا یا اجرایی در آن بلیطی خریداری کنید. نمای بیرونی‌اش تحسین برانگیز است. هم‌چنین از طریق تور، فضای داخلی آن را مشاهده کنید (همان کاری است که من انجام دادم). اطلاعات بازدید: تالار اپرا رویال، خیابان Al Kharjiyah، مسقط ۱۰۳؛ هزینه ورودی - ۲ ریال عمان برای تور؛ ساعات بازدید ۸:۳۰ صبح تا ۲ بعد از ظهر.

موزه  - Bait Al Zubair یکی از مهم‌ترین موزه‌های فرهنگی عمان در مسقط، موزه BaitAl است. شخصا از کلکسیون اسلحه گرم و خنجر و سلاح‌های عمانی لذت بردم. هم‌چنین نمایش خانه‌های سنتی عمانی در فضای باز وجود دارد، که میزبان رویدادهایی نیز هستند. اطلاعات بازدید: آدرس - مسقط ۱۰۰، عمان؛ هزینه ورودی – ۲ ریال عمان؛ ساعات بازدید – ۹:۳۰ صبح تا ۶ بعد از ظهر از شنبه تا پنجشنبه (در روز جمعه بسته می‌باشد)

Muttrah Souq - Muttrah Souq یک بازار عمانی در مسقط است که جایگاه مهم تجارت و فرهنگ است. در اینجا همه چیز، از لباس و ادویه‌جات تا طلا و سوغاتی پیدا خواهید کرد. حتی ممکن است در مسیرهای جذاب و شگفت‌انگیز Muttrah Souq  گم شوید. اطلاعات بازدید: واقع در Muttrah Corniche؛ ساعات بازدید – ۸ صبح تا ۱ بعد از ظهر و ۵ بعد از ظهر تا ۹ شب از شنبه تا پنجشنبه و ۵ بعد ظهر تا ۹ شب در روزهای جمعه.

کاخ سلطنتی  Al Alam(کاخ سلطان) - عمان کشور سلطنتی است که توسط سلطان قابوس پادشاه عمان اداره می‌شود و کاخ سلطنتی Al Alam یکی از کاخ‌های رسمی و تشریفاتی در مسقط است. نمی‌توانید داخل شوید، اما حس شگفت انگیزی در مورد دیدن آن از دروازه بیرونی وجود دارد.

بازار ماهی فروشان مسقط - یکی از مکان‌های مورد علاقه من در هر شهری که از آن دیدن می‌کنم، بازار یا بازار ماهی‌فروشان آن است. و مسقط بازار ماهی کوچک اما جالبی در Muttrah دارد. تنوع زیادی از ماهی تازه را در آنجا خواهید دید، از ماهی تن تا barracuda تا ماهی دندان‌دار بزرگ. اطلاعات بازدید: آدرس - امتداد بندرگاه در Muttrah؛ ساعات بازدید -  روزانه از ساعت ۶ صبح تا ۱۰ صبح، من ساعت ۷:۳۰ به آنجا رفتم.

ساحل Qurum / Qantab - در نهایت در این راهنمای سفر به مسقط باید اشاره‌ای بر برخی از سواحل زیبای مسقط را داشته باشم. ساحل Qurum درست در مسقط است و شما می‌توانید در ساحل آن قدم بزنید، شنا کنید، یا تفریحات ساحلی داشته باشید. اما کمی دورتر، و منزلگاه برخی تفرجگاه های لوکس، ساحل  Qantab وجود دارد که مجموعه زیبایی از سواحل آبی فیروزه‌ای و کوهستان‌های سنگی است.

موزه ملی عمان - متاسفانه وقتی در مسقط بودم، این موزه باز نشده بود (رسما در ۳۰ جولای ۲۰۱۶ افتتاح شد)، اما اکنون یکی از بزرگ‌ترین و معتبرترین موزه‌های کشور عمان است. این موزه بیش از ۱۴۰۰۰ متر مربع دارد و مجموعه‌ای عظیم از بیش از ۱۲۵۰۰ قلم در مجموعه خود از اطراف عمان و امپراطوری‌اش جا داده است.

سفر در روز به Nizwa و Date Palm Oasis

این راهنمای سفر بر شهر مسقط متمرکز است، اما اگر زمانی برای سفر به خارج از مسقط فرصت دارید، مکان‌های بسیار ارزشمند و زیبایی نیز وجود دارد.

ما با حدود یک ساعت رانندگی از مسقط به Nizwa سفر کردیم که یکی از پایتخت‌های فرهنگی عمان است. سپس به بازدید Misfat Al Abriyeen، date palm oasis پرداختیم که یکی از برجسته‌ترین مکان‌ها برای من در سفر به عمان بود.

همچنین وادیس‌های شگفت انگیزی در صحرا و سواحل آن وجود دارد که اگر زمانی که در مسقط هستید، می‌توانید از آن بازدید کنید.

چطور در شهر جابجا شویم؟

احتمالا یکی از چالش برانگیزترین چیزها در مورد بازدید از عمان، سیستم حمل و نقل آن است.

حمل و نقل عمومی - در مسقط، گزینه‌های بسیار اندکی برای حمل و نقل عمومی وجود دارد (به این معنی که فقط یک مسیر اتوبوس را باز کرده‌اند، که بسیار محدود و کم می‌باشد). و چون مسقط شهری است که بسیار گسترده شده‌است، تقریبا جابجایی با پای پیاده امکان‌پذیر نیست. البته می‌توانید در برخی مناطق پیاده‌روی کنید، اما واقعا به اتومبیل شخصی‌تان نیاز خواهید داشت.

اجاره ماشین - ارزان‌ترین گزینه برای جابجایی در مسقط اجاره کردن یک خودرو است. و بدین ترتیب شما آزادی و انعطاف‌پذیری لازم برای رفتن به هر جایی که می‌خواهید را دارید. رانندگی در مسقط بسیار ساده است زیرا جاده‌ها بسیار خوب و بزرگ هستند و تمامی تابلوها به زبان انگلیسی ترجمه شده‌اند. برای اجاره یک ماشین در مسقط، هر روز از ۴۰ تا ۱۰۰ دلار (بسته به نوع خودرو) هزینه خواهید کرد، و بسیاری از شرکت‌های بزرگ اجاره اتومبیل در مسقط مانند Avis و Hertz در دسترس هستند.

تاکسی – هم‌چنین می‌توانید در اطراف مسقط تاکسی بگیرید، اما قیمت‌ها بسیار بالاست و اگر به هر جایی خارج از شهر بروید، ممکن است برای پیدا کردن تاکسی به مشکل بخورید. در اینجا هزینه تاکسی برآوردشده برای مسقط آورده شده‌است، اما این مساله برای تاکسی‌ها که گران‌تر هستند محسوب نمی‌شود.

من فقط به این نکته اشاره کنم که موقع بازدید من از مسقط، با یک دوست محلی از طریق وسیله نقلیه‌اش جابجا می‌شدیم، که همین باعث راحتی بیشتر بازدید در مسقط می‌شد.

لوازم سفر من

این‌ها تنها چند مورد از چیزهایی است که هنگام سفر از آن‌ها استفاده می‌کنم (در زیر لینک‌های به آمازون پیونده خورده است).

قیمت‌ها و هزینه‌ها

عمان مقصد نسبتا گران‌قیمت برای بازدید است، اگرچه گزینه‌هایی وجود دارند که می‌توان سفر را با بودجه انجام شده تطبیق داد. اقامت و حمل و نقل از دید من، بیشترین هزینه‌ها را در هنگام بازدید از عمان داشته است.

واحد پول عمان، ریال عمان است و این ارز ارزشمندی محسوب می‌شود. در آن زمان که من از آنجا بازدید کردم، هر ریال عمان معادل ۲.۶۰ دلار بود.

در اینجا برخی از نمونه قیمت‌ها و هزینه‌های مربوط به مسقط را آورده‌ام:

محل اقامت:

 • هتل‌های میان رده: ۷۰ تا ۱۰۰ دلار آمریکا به ازای هر شب
 • هتل‌های لوکس: چیزی بالغ بر ۱۰۰ تا ۲۵۰ دلار آمریکا به ازای هر شب

حمل و نقل در تور مسقط:

 • کرایه اجاره اتومبیل: ۴۰ تا ۱۰۰ دلار در روز بسته به اندازه و نوع اتومبیل
 • تاکسی: مسیر کوتاه ۲ تا ۳ ریال عمان (۵.۱۹ تا ۷.۷۹ دلار) و مسیرهای بلندتر ۴ تا ۶ ریال عمان (۱۰.۳۹ تا ۱۵.۵۸ دلار)

غذا:

 • قیمت غذای خیابان mishkak : ۰.۲ تا ۰.۴ ریال عمان به ازای هر سیخ (۰.۵۱ تا ۱.۰۴ دلار)
 • رستوران محلی: ۱ تا ۳ ریال عمان (۲.۶۰ تا ۷.۸۰ دلار) به ازای هر نفر
 • رستوران‌های لوکس: ۸ تا ۱۲ ریال عمان (۲۰.۷۹ تا ۳۱.۱۹ دلار)
 • چای محلی: ۰.۳ ریال عمان (۰.۷۸ دلار)
 • یک بطری آب: ۰.۵ ریال عمان (۱.۳۰ دلار)

بودجه‌بندی کلی برای تور عمان:

 • پایین رده: ۵۰ تا ۸۰ دلار آمریکا در هر روز به ازای هر نفر
 • میان رده: ۸۰ تا ۱۲۰ دلار آمریکا در هر روز به ازای هر نفر
 • رده بالا: ۱۲۰ تا ۲۰۰ دلار در هر روز به ازای هر نفر

نکته: این راهنمای دقیق برای پول و هزینه‌ها در تور عمان نیست، اما راهنمای سفر مسقط، فقط می‌خواستم مقداری از هزینه‌هایی را که پرداخت کرده‌ام با شما به اشتراک بگذارم که نگاه اجمالی به آن داشته باشید. با توجه به اینکه همیشه می‌توانید کارهایی برای پس‌انداز کردن و یا خرج کردن بیشتر در هر سفر انجام دهید.

نتیجه‌گیری از تور عمان

عمان کشوری کاملا زیبایی است - مردم بسیار دوستانه و مهمان‌نواز دارد، غذا و فرهنگش بیانگر گوناگونی در تاریخ و تجارت است، و زیبایی‌های طبیعی از کوه‌های ناهموار، بیابان و سواحلش به این تجربه سفر اضافه می‌شوند.

امیدوارم این راهنمای سفر برای عاشقان غذا به شما ایده‌هایی عالی درباره امکاناتی که می‌توانید در هنگام بازدید از مسقط، عمان داشته باشید، ارائه کرده‌ باشد.

نادیا پرواز سفر به سبک رویای تو : 41579-021

فرم ارسال نظر