لذت دیدن برترین جاذبه های گردشگری در تور بلغارستان

لذت دیدن برترین جاذبه های گردشگری در تور بلغارستان

  • بخش اول

بلغارستان کشوری با تاریخ و تمدن قدیمی و روایت های تاریخی جذاب می باشد اما این تاریخ باستانی نشان گر روح ملی بلغارها نیست و تنها چیزی که مردم بلغارستان به آن افتخار می کنند جاذبه های گردشگری ، طبیعت زیبا و غذاهای فرهنگی اصیل که به دوران باستان برمی گردد می باشد .

1.کلیسای سنت اکساندر نفسکی

این کلیسای زیبا واقع در قلب شهر خیره کننده صوفیه ، نماد کشور بلغارستان است . هنگامی که در سفر با تور بلغارستان هستید اولین چیزی که در مرز هوایی بلغارستان به چشمتان می خورد گنبد های طلایی این کلیسای بی نظیر می باشد . این کلیسا برای سپاس از ۲۰ هزار سرباز روسیه‌ای‌ که در جنگ با عثمانی‌ کشته شده‌اند و باعث بیرون رفتن عثمانی‌ها از کشور بلغارستان شده‌اند، ساخته شده،کلیسای نفسکی از بیرون آن‌قدر زیباست که کسی به داخلش نمی‌رود.

2.آبشارهای Krushuna

در نزدیکی روستای Krushuna یک چشم انداز سر سبز در میان تپه سنگ های تراشیده و زیبا وجود دارد. این آبشار های زیبا که از تپه سنگ های تراشیده شده از ارتفاع ۲۰ متری به پایین میریزد در ناحیه ای قرار دارد که دارای انواع غارها ، معادن سنگ آهک و گونه های مختلف گیاهی و جانوری است. منبع آبشار نیز در یک غار قرار دارد که توسط جاده ی باریکی پوشیده از سنگ آهک میتوان به آن رسید. مسافران تور بلغارستان برای دین این جاذبه گردشگری بعد از طی کردن پل ها و مسیر های همواری که  وجود دارد می توانند به راحتی شاهد این آبشار زیبا و منبع آبشار باشند . تا قرن ها مردم محلی اعتقاد داشتند که قدرت شفا دهندگی در این قطره های آب وجود دارد.

3. شهر زیبای Koprivshtitsa

در تور بلغارستان پس از گذشتن از مسیر صخره های قدیمی شهر کپورفیشتیس، در جریان جریانات فریبنده و ساختمان های رنگارنگ، به بلغارستان می رسید . در قلب کوه های مرتفع کوهستانی، در زمان قرون وسطی کپورفیشتیس یکی از مراکز مبارزه با حکومت عثمانی بود و هنوز هم جایگاه غرور بلغاری است. این شهر در حال حاضر با بازدید کنندگان محبوبی همراه است و یک موزه فضای باز است؛ بسیاری از خانه هایش نمونه ای فوق العاده از انقلاب ملی بلغارستان است که در قرن نوزدهم اتفاق افتاد.

بیشتر بخوانیم : تابستان امسال در سواحل دریای سیاه بلغارستان

4.کوه ویتوشا

کوه ۲۲۰۰ متری ویتوشا درحومه جنوب غربی شهر صوفیه قرار گرفته است، قله‌ای باشکوه که در پارکی طبیعی قرار دارد. آسان ترین راه برای بالا رفتن از این کوه مسیر پیست اسکی آلکو (Aleko) است چون در آنجا می‌توانید سوار تله کابین شوید و به راحتی به بالا بروید. کوه ویتوشا یکی از نمادهای صوفیه و نزدیک‌ترین مکان برای پیاده‌روی، کوهنوردی و اسکی است .

5.آرامگاه فرعون سوشتری

آرامگاه باستانی سوشتری در سال ۱۹۸۲ کشف شد، زمانی که باستان شناسان، سایت قابل توجهی را در زیر یک تپه کشف کردند. به نظر می رسید که این آرامگاه برای یک زن و شوهر سلطنتی از قبیله تراسیان ساخته شده باشد و به قرن ۳ قبل از میلاد باز می گردد.آرامگاه بسیار زیبا حفظ و نگهداری شده است. داخل آن تزئین شده از نقاشی های چشمگیر نیمهی از زنان که در حال نگه داشتن سقف می باشند ،از همین رو در تور بلغارستان دیدن این آرامگاه منحصر به فرد پیشنهاد می شود  زیرا هیچ آرامگاه دیگری کشف نشده است که ترکیبی از معماری، مجسمه سازی و نقاشی های شگفت آور باشد .

در مورد بلغارستان بیشتر بخوانیم :

6.پارک ملی پیرین

پارک ملی پیرین یکی از گنجینه های ملی بلغارستان است که به بیش از ۷۰ دریاچه یخبندان، جنگل های قدیم و بلندترین قله های ۲۹۱۵ متری می رسد. پارک ملی یک پناهگاه امن برای انواع مختلفی از گونه های نادر است که از کوه های بالکان برای پناهگاه استفاده می کنند. حیوانات بزرگ هنوز در دامنه ها، از خرس های قهوه ای و گراز وحشی و گرگ های خاکستری شگفت زده می شوند. این یک منطقه از راه دور و وحشی است که توسط توسعۀ اسکی تحت تهدید قرار گرفته است. در تور بلغارستان با گذراندن مسیرهای متعدد، دوچرخه سواری در حومه های آلپ و ماهیگیری در کنار آبشارها، وقت خود را صرف بازدید از پارک غافلگیرانه زیبا کنید. شما حتی می توانید در کلبه های پیرین یک شبه اقامت داشته باشید و میوه کاج معروف باکوکوواوا ماکتونی را که گفته شده حدودا ۱۳۵۰ ساله است پیدا کنید!

7.تئاتر رومی Plovdiv

در مرکز شهر ،Plovdiv یکی از زیباترین تئاترهای باستانی جهان است. در دهه ۱۹۶۰ کشف شده است و ساختار برجسته ی قرن بیست و یکم میلادی است . به نظر می رسد که تحت حکومت Domitian امپراتور روم ساخته شده است. این سایت نقش مهمی در جوامع باستانی ایفا کرد. این جا جایی بود که اجرای نمایش های تئاتری و مبارزه های سرکشانه گلادیاتورها، و همچنین نشست های دولت محلی و جلسات بزرگ، برگزار می شد.تئاتر خود را برای اجرای اپرا و اجرای موسیقی همچنان در اختیار دارد و دارای ۷۰۰۰ نفر است.

تورهای ویژه تابستان ۹۸ نادیاپرواز - کشور بلغارستان / وارنا

نادیا پرواز سفر به سبک رویای تو : 41579-021

فرم ارسال نظر