۱۴ واقعیت جالب در مورد مسکو

۱۴ واقعیت جالب در مورد مسکو

مسکو جایگاه ویژه‌ای در اذهان جهان دارد. مجلل، نفس‌گیر و باشکوه. در کانون برخی از حساس‌ترین لحظات تاریخ بوده‌است. لاف‌هایی در رابطه با پیروزی‌ها، تراژدی‌ها، و نوآوری‌هایش می‌زند و داستان‌هایی از تزارها و انقلاب سیاسی بزرگ ادبی و نژادی بین‌المللی را منعکس می‌کند که جهان را برای همیشه تغییر داده‌است. امروزه مسکو به طور کامل مدرنیزه شده است و بیش از ۱۱ میلیون نفر جمعیت دارد. مسکو یکی از بزرگ‌ترین مرکز تجمع میلیاردها در جهان است. به میدان سرخش می‌بالد، که مکانی ایده‌آل برای اطلاع همگان از گذشته‌ی این شهر است. اگر می‌خواهید از این شهر زیبا و تاریخی بازدید کنید، برخی واقعیات جالب و شگفت‌انگیز در مورد این شهر وجود دارد:

1- براساس اسم رود موسکوا نام‌گذاری شده است

مسکو نام خود را براساس رود موسکوا که از آن عبور می‌کند، گرفته است. "مسکو" معنای "مرطوب" را می‌دهد.

2- مهم‌ترین نشانی مسکو

میدان سرخ محبوب‌ترین نقطه مسکو است که به واقع قلب و روح روسیه شناخته می‌گردد. این جاذبه دیدنی بیانگر تاریخچه طولانی و شگفت‌انگیز کشور بوده و هم‌چنین به عنوان "میدان آتش" شناخته می‌شود. چرا که بازتابی از تعداد دفعات آتش‌سوزی شهر در دوران قرون‌وسطی است. میدان سرخ مکانی شگفت‌انگیز برای نشان‌دادن درگیری‌های سخت و تاریخی وحشیانه است. بازدید از این مکان اکیدا توصیه می‌گردد.

3- برای شهر بودن زیادی بزرگه!

مسکو بزرگ‌ترین شهر اروپایی است که مساحت ۲۵۱۱ کیلومتر مربع و جمعیتی ۱۲ میلیون نفری دارد. این میزان جمعیت تقریبا معادل با جمعیت کل کشورهایی مثل نروژ و سوییس است. در حقیقت مسکو آن‌قدر بزرگ است که می‌توان از آن به عنوان یک کشور مستقل نام برد.

4- شهر میلیاردها

مسکو به داشتن یکی از بزرگ‌ترین تعداد افراد میلیاردر در دنیا به خود می‌بالد. به نقل از مجله فوربس، ۸۴ میلیاردر در این شهر وجود داشته که ثروتی بالغ بر ۳۶۷ بیلیون دلار دارند.

5- قلعه تاریخی کرملین

قلعه باستانی کرملین در مسکو پیرامون سال ۱۳۳۱ ساخته شده‌است و امروزه به عنوان مقر رئیس‌جمهور روسیه مورد استفاده قرار می‌گیرد. این دژ بنای تاریخی مهمی در شهر به شمار می‌آید.

6- ساختمان هفت خواهران

در مسکو، هفت ساختمان وجود دارد که دقیقا شبیه به‌هم هستند. که شامل دو هتل، دو ساختمان اداری، دو بلوک آپارتمانی و دانشگاه دولتی مسکو هستند. جالب است بدانید که این مجموعه ساختمان "هفت خواهران"، "آسمان‌خراش‌های استالین" هم نامیده می‌شوند.

۱. دانشگاه دولتی مسکو

۲. هتل اوکراین

۳. وزارت امور خارجه

۴. هتل لنینگردسکیا

۵. ساختمان کوتلنچیسکایا

۶. ساختمان میدان کودرینسکایا

7. ساختمان اداری دروازه سرخ

7- زیباترین مکان زیرزمینی در جهان

متروی مسکو به‌عنوان زیباترین مکان زیرزمینی جهان شناخته می‌شود. استفاده از مترو در این شهر نه‌تنها شیوه مناسبی برای جابجایی در مسکو است، بلکه یکی از محل‌های اصلی گردشگری و فرهنگی نیز محسوب می‌شود، طوری که سالانه تورهایی جهت بازدید برگزار می‌شود.

8- مسکو به اشک‌ها باور ندارد

صدها سال پیش، شهرهای روسیه مجبور به پرداخت خراج بالایی به مسکو بودند. متقاضیان برای جلوگیری یا تاخیر در پرداخت، تلاش کردند که امپراطور را قانع کنند که دوره بازپرداخت را تمدید کند. بر عکس، امپراطور به اشک‌ها باور نداشت. از آنجا بود که ضرب‌المثل بسیار مشهور روسی شکل گفت که مسکو به اشک‌ها باور ندارد.

9- شهر پارک‌ها

مسکو شهر پوشیده‌شده با پارک‌های زیبایی است که مجموعا کم‌تر از ۱۲۰ مترمربع فضای سبز ندارد. این شهر سرسبز، ۴۰ درصد از زمین‌هایش را فضای سبز پوشانده است.

10- افسانه‌ها را باور نکنید

در مورد هوای بسیار سرد مسکو افسانه‌های زیادی وجود دارد که صحیح نیستند. آب و هوای این شهر معتدل بوده و فصل تابستان ملایمی دارد.

11- کم‌ترین میزان بیکاری

مسکو کم‌ترین نرخ بیکاری را در روسیه با میزان ۱ درصد ثبت کرده‌است که این میزان در کل کشور ۷ درصد است. از این رو، مسکو را به شهری عالی برای پیدا کردن شغل تبدیل کرده است.

12- بلندترین برج اروپا

برج اوستانکینو که برج تلویزیونی و رادیویی در شهر مسکو است، بلندترین برج در اروپا با ۵۴۰.۱ متر ارتفاع می‌باشد.

13- کتاب‌خانه لنین

کتابخانه لنین بزرگ‌ترین کتابخانه اروپا با ۴۳ میلیون شی ذخیره (نقشه، ورق موسیقی، ضبط صدا، کتاب‌های نادر، پایان‌نامه‌ها و روزنامه) است. در دهه ۱۹۷۰ در اوج محبوبیت گروه موسیقی بیتلز (The Beatles)، کتابخانه به‌عنوان "" Lennon Bitliotekaشناخته شد. از سال ۱۹۲۵ تا ۱۹۹۲ که به کتابخانه دولتی روسیه تغییر نام یافت، کتاب‌خانه دولتی وی.آی.لنین شوروی بود.

14- پارک ایزمایلوفسکی را از دست ندهید

پارک ایزمایلوفسکی یکی از بزرگ‌ترین پارک‌های شهری جهان است؛ مساحت آن ۱۵.۳۴ کیلومتر مربع یا ۱۵۳۴ هکتار است. پارک ایزمایلوفسکی شش برابر بزرگ‌تر از پارک مرکزی نیویورک است و ۳۰ برابر بزرگ‌تر از پارک مجللAbramtsevo ، که خود در مسکو واقع شده است، می‌باشد.

 

  • برای مشاهده تورهای تابستانی روسیه ، ویژه شهریور 98 ماه اینجا کلیک کنید و یا با شماره 41579-021 تماس حاصل فرمایید.

نادیا پرواز سفر به سبک رویای تو : 41579-021

فرم ارسال نظر