11 دلیل برای اینکه چرا شما باید حداقل یک بار تنها مسافرت کنید

11 دلیل برای تنها سفر کردن

مسافرت با خانواده و دوستان بسیار لذت بخش است و می تواند خاطرات زیادی برای ما بسازد و خنده هایی را به لبمان بیاورد که تا پایان زندگی آن ها را فراموش نکنیم. پس ممکن است به نظر بیاید که تنها سفر کردن و بدون افرادی که دوستشان داریم، کمتر همچین حس و تجربه ای را به ما منتقل می کند. چگونه می توان این دو را با هم مقایسه کرد؟

همچنین گردشگران خاطرات زیادی از سفر های انفرادی شان دارند که چشم آنها را باز کرده است و متوجه شدند که به چیزهایی توجه کرده اند که تا به حال حواسشان به آنها نبوده و تا حالا چنین کاری را انجام نداده اند.

چرا اغلب گردشگران تنها سفر کردن را پیشنهاد می کنند؟ باید خودتان را پیدا کنید. با هم 11 دلیل مبنی بر اینکه چرا باید حداقل یکبار در عمرتان تنهایی سفر کنید را می خوانیم.

 1. بیشتر روی مقصدتان تمرکز می کنید.

وقتی تنها سفر می کنید نبود افراد آشنا در کنار شما باعث می شود که بیشتر به طور مستقیم با اطراف خود در ارتباط باشید و بیشتر روی جایی که هستید تمرکز می کنید نه روی افرادی که با آنها هستید. و دقیقا به همین خاطر است که گردشگران از تنها سفر کردن های خود خاطرات دقیق تری به یاد می آورند. تمرکز آنها کاملا روی محیط اطرافشان است.

 

 1. بیشتر با مردم محلی آشنا می شوید.

اگر می خواهید همسفرتان برای شما صبحانه بخرد یا با مهارت های زبانی بیشتر به شما کمک کند یا در یک سفر خسته کننده با قطار در کنارتان باشد، بهتر است به سمت مردم محلی آنجا بروید. البته بستگی به این دارد که به دنبال برقراری ارتباط با افراد هستید یا خیر.

دسترسی و ارتباط برقرار کردن در تنها سفر کردن بسیار راحت تر است. اگر با دوست یا شریکتان به سفر بروید احتمالا ترجیح می دهید که بیشتر با هم دیگر صحبت کنید و بقیه مردم هم معمولا دخالتی در کار شما نمی کنند. اما اگر تنها باشید، معمولا ارتباط گرفتن بقیه با شما کار راحت تری است.

 

 1. همه ی انتخاب ها نباید نتیجه دار باشند.

وقتی با بقیه سفر می کنید، معمولا برای گردش و تفریح پیشنهاد هایی می دهید و امیدوار هستید که بقیه هم از آن لذت ببرند. اما اگر یکی از پیشنهاد های شما خوب از آب در نیاید و بقیه ار آن لذت نبرند شما تبدیل به سیبل انتقادات می شوید.

اما اگر در یک سفر انفرادی تصمیم اشتباهی بگیرید دلیلی ندارد که نگران باشید و احساس گناه کنید. همچنین می دانید که سفر فرد دیگری را هم خراب نکرده اید. به علاوه اینکه شما راحت تر می توانید در ادامه، برنامه سفر خود را تغییر دهید.

 

 1. شما خیلی راحت می توانید برنامه های سفر خود را عوض کنید.

وقتی گروهی سفر می کنید، عوض کردن برنامه های سفر وابسته به برنامه شخصی هر فرد و وضع مالی آنها است. اما در  تنها سفر کردن به راحتی می توانید تصمیم جدیدی بگیرید و به سفر خود ادامه دهید. این تصمیم ها می توانند کوچک یا بزرگ باشند. از تصمیم درباره محل خوردن غذا گرفته تا اجاره ماشین و رفتن از شهری به شهری دیگر.

 

 1. کنترل جیبتان بر عهده خودتان است.

می خواهید مقدار زیادی پول خرج یک اتاق با ویوی دریا بکنید؟ پس این کار را انجام دهید. می خواهید برای خوردن غذا پول زیادی خرج کنید؟ مشکلی نیست. می خواهید فقط به موزه ها و رویدادهای رایگان بروید؟ پس پول خود را ذخیره کنید. به عنوان یک مسافر تنها، شما اختیار کامل جیب خودتان را به عهده دارید.

 

 1. هیچ خاطره ای نیست که در آن دخیل نباشید.

وقتی با خانواده یا دوستان سفر می کنیم، بیشتر خاطرات ما مشترک هستند که مزیت های زیادی دارد اما می تواند بین ما و دنیای اطرافمان دیواری بکشد. وقتی تنها سفر می کنید، شما در مرکز خاطرات شخصی خودتان قرار می گیرید که باعث  به وجود آمدن تجربه ها و خاطرات بسیار ماندگارتری می شود.

 

 1. شما می توانید ریتم خودتان را پیدا کنید.

شاید بهترین چیز درباره سفر به صورت انفرادی این باشد که تصمیم گیری درباره برنامه سفرتان کاملا به عهده خودتان است. زندگی روزمره ما معمولا تحت تاثیر جلو بردن برنامه دیگران است و در زمان تفریح هم باید خودمان را با برنامه ها و سلایق گروه هماهنگ کنیم.

در تنها سفر کردن شما می توانید اگر در سینما از فیلمی خوشتان نمی آید از سینما بیرون بیایید یا ساعت ها صرف گشتن در موزه ای کنید که بقیه افرادی که می شناسید اصلا از آن خوششان نمی آید. همچنین می توانید به طبقه آخر قطار های چند طبقه بروید تا از منظره لذت برید یا در هتل کتاب بخوانید و در کل هر کاری که از نظر بقیه تلف کردن وقت است را انجام دهید. اینکه در زندگی ریتم خودتان را دنبال کنید در زندگی عادی امکان پذیر نیست اما می توانید در یک سفر انفرادی این کار را انجام دهید و از آن لذت ببرید.

 1. تنها سفر کردن  اعتماد به نفس شما را بالا می برد.

Sarah Schlichter یکی از نویسندگان قبلی سایت SmarterTravel درباره اولین سفر انفرادی اش می گوید که آن سفر یک سکوی پرش برای اعتماد به نفس او بوده است.

او می گوید: " من یادم می آید که وقتی برای اولین بار به تنهایی به سفر رفتم چقدر ترسیده بودم و هنوز هم بعضی وقت ها همینجوری هستم. وقتی هیچکسی برای حمایت در کنارت نباشد احساس تنهایی می کنی. اما این که بتوانی گلیم خودت را از آب بیرون بکشی و وقتی که گم شدی خودت را پیدا کنی، باعث می شود که یک حس اعتماد به نفس و ایمان به خود در تو به وجود بیاید. این داستان نه تنها در سفر های دیگرم بلکه در کل زندگیم به درد بخور بود."

 

 1. باعث جور شدن شرایط برای سفر های دیگر می شود.

Schlichter از توانایی آزادی که به دست آورده بود برای تصمیم گیری درباره سفر های بعدی و مقصد آنها استفاده کرد.

او می گوید: " وقتی کوچکتر بودم فکر می کردم که اگر کسی نباشد که با من به مسافرت بیاید من هم نمی توانم به آنجا بروم. اما الان اگر کسی مشکلی داشته باشد یا نتواند با من بیاید اهمیتی نمی دهم و خودم تنهایی به سفر می روم و این را میدانم که تنها به سفر رفتن اتفاق بزرگی نیست."

 

 1. در سفرهای انفرادی بعضی احساسات را برای بار اول تجربه می کنید.

بعضی از افرادی که همیشه تنها به سفر می روند خاطرات جالبی را از چشیدن احساسات قوی و خاطره انگیزی تعریف می کنند. تصور کنید که در یک هتل خالی از خواب بیدار شوید که تقریبا هیچ کس نمی داند که شما آنجا هستید و به شدت برای ادامه روز خود احساس مسئولیت دارید. Freya Stark می گوید: " تنها بیدار شدن از خواب در یک شهر غریبه یکی از بهترین احساساتی است که می توانید داشته باشید." این می تواند یک اتفاق ویژه و خاطره انگیز باشد.

 

 1. می توانید بیشتر درباره خودتان بفهمید.

وقتی که تنهایی به یک دنیای دیگر وارد می شوید بالاخره باید با کسی که واقعا هستید، چیزهایی که به آن ها اهمیت می دهید و نحوه ی مدیریت زمان تان رو به رو شوید. اگر کمی در ادبیات سررشته داشته باشید و با افسانه ها و رمان های فاخر آشنا باشید هم این نکته را متوجه می شوید. با سفر با دیگران شما خیلی خوش می گذرانید؛ اما با تنها سفر کردن می توانید خودتان را پیدا کنید.

نادیا پرواز سفر به سبک رویای تو : 41579-021

فرم ارسال نظر

9 شب و 10 روز
هواپیمایی قطر
خلیج هالونگ دانانگ هوشی مین

59.000.000 تومان + 1/440 دلار

9 شب و 10 روز
کیپ تاون سان سیتی ژوهانسبورگ پارک جنگلی

2.690 دلار + پرواز

7 شب و 8 روز
هواپیمایی ماهان
آگرا جیپور دهلی

34.995.000 تومان

7 شب و 8 روز
هواپیمایی ماهان
سنت پترز بورگ مسکو

44.690.000 + 70 دلار

7 شب و 8 روز
هواپیمایی ماهان
آگرا دهلی گوا

49.995.000 تومان

6 شب و 7 روز
آیروفلوت
مسکو مورمانسک

63.690.000 تومان + 70 دلار

4 شب و 5 روز
هواپیمایی قطر
دوحه

27.790.00 تومان