راهنمای جامع برای سفر به شهر ساحلی وارنا بلغارستان

راهنمای جامع برای سفر به شهر ساحلی وارنا بلغارستان

هر شهری در جهان جذابیت خاص خودش را دارد و اگر می خواهید برای گشت و گذار به آنجا بروید بهتر است همه چیز را درباره ی آن بدانید تا بتوانید قبل از رسیدن به آنجا همه چیز را پیشبینی کنید. در فصول گرم سال سفر به شهر ساحلی وارنا بلغارستان یکی از مقاصد محبوب گردشگران می باشد.

وارنا هم مانند هر شهر دیگری ویژگی های خاص و جاذبه های گردشگری زیبایی دارد که اگر قبل از سفر به آنجا با آنها آشنا شوید، سفر شما بسیار خاطره انگیز خواهد شد. پس ما اینجا جمع و جور ترین راهنمای سفر به وارنا را برای شما آماده کردیم تا برای آن برنامه ریزی کنید و سفر بهتری داشته باشید.

بهترین زمان برای سفر به وارنا

بهترین زمان برای سفر به شهر ساحلی وارنا بلغارستان اوایل پاییز است که هوا گرم است و قیمت اجاره اتاق ارزانتر است. در این مدت، میانگین قیمت اتاق شبی 75 دلار است که این یعنی در مقایسه با سفر به وارنا در ماه آگوست شما می توانید شبی 35 درصد از پول خود را ذخیره کنید. میانگین دمای هوا هم 70 درجه فارنهایت است که کمی خنک تر از دمای 85 درجه فارنهایت در زمان اوج سفر ها است. با اینکه در فصل تابستان توریست های زیادی به شهر وارنا سفر می کنند اما قیمت هتل و اجاره هم درآن بازه زمانی بسیار بالاست.

مکان های دیدنی وارنا بلغارستان

مکان های دیدنی بسیاری برای بازدید در وارنا وجود دارد. از صومعه سرا ها گرفته تا مسجد ها و کلیسا ها. این نقاط دیدنی تبدیل به بخشی از تاریخ بلغارستان شده اند. لیست زیر را در سفر به شهر ساحلی وارنا بلغارستان از دست ندهید.

  1. صومعه ی Aladzha

در ارتفاعات شمال شرقی حومه شهر وارنا مجموعه حیرت انگیزی از غار های فرورفته ارتودکس وجود دارد. این قسمت در یک منطقهه طبیعی حفاظت شده درست در نزدیکی ساحل است. این غار ها توسط انسان ها به وجود آمده اند و عمدا رو به روی کوهی 25 متری و از جنس کارست (karst) ایجاد شده اند. داخل صومعه شما می توانید موزاییک های بسیار زیبایی را مشاهده کنید که روی دیوار های قدیمی قرار دارند و تا حدی از بین رفته اند. کمی که از بین چوب ها جلوتر بروید به 2 فضای دخمه مانند می رسید.

  1. جنگل سنگ

با استفاده از راهنمای سفر به وارنای ما شما به راحتی جنگ سنگ را پیدا می کنید. کمی از میدان های جنگ جلوتر است و پیدا کردن آن در صحرای بلغارستان کار سختی است. جنگل سنگ شامل ستون های سنگی نزدیک به 7 متر است که فضایی حدود 13 کیلومتر مربع را اشغال کرده اند. این ستون ها توخالی هستند و با روشی که به آن اکسیداسیون متان می گویند به وجود آمده اند. این ستون ها قطعا ارزش اینکه چند تا عکس از آنها بگیرید را دارند اما شما می توانید بالای آنها بروید تا بتوانید تپه های شنی صحرای tabernas اسپانیا را در چند مایلی اینجا مشاهده کنید.

  1. حمام های رومی وارنا

درست در جنوب غربی وارنا یک مجموعه حمام وجود دارد Odessus یا شهر رومی گفته می شد. حمام های رومی وارنا به 100 سال قبل از میلاد بر می گردند. این مجموعه یکی از بزرگترین حمام عمومی های روم باستان است که در اروپا باقی مانده و دومین آنها که خارج از شهر رم قرار دارد. یکی از قسمت های این ساختمان 25 متر ارتفاع دارد و شما همچنان می توانید از همه امکانات آن استفاده کنید. همچنین شما می توانید اجزای باقی مانده از سیستم گرمایشی هیپوکاست که از طریق شبکه لوله های زیرزمینی آب را داغ می کرد را مشاهده کنید. راهروهایی که در بین آنها وجود دارد به شما اجازه می دهد از بالا به آنها نگاه کنید و این حمام ها در شب وقتی که چراغشان روشن است بسیار زیبا هستند.

  1. موزه RETRO

برای اینکه ثابت شود که این موزه در گذشته های نه چندان دور مورد استفاده بوده باید بگوییم که که موزه retro در زمان سوسیالیسم باعث پخش نور در تمام شهر می شد. این بنا در بازار بزرگ ساخته شد و شما می توانید درآن همه ی جوانب زیبای زندگی روزمره در قرن بیستم را تماشا کنید.

در آنجا آشپزخانه های بلغاری، سیگار، وسایل آرایشی و جاروبرقی وجود دارد. الگوهای ساخته شده چهره های مشهور مثل Todor Zhivkov خواننده و Emil Dimitrov که در آن دوران پادشاه بود هم در این موزه وجود دارد. با همراه داشتن یک راهنمای سفر وارنا شما می توانید به قسمت جذاب ماشین های این موزه بروید. جایی که در آن 50 ماشین مختلف وجود دارد. از Trabants و boxy Skodas و Volgas گرفته تا یک لیموزین Chaika که اعضای سیاسی را جا به جا میکرد.

  1. باغ دریا

یک پارک بسیار بزرگ که در امتداد ساحل دریا قرار دارد و قسمت هایی از آن هم از داخل شهر رد می شود. ساخت و ساز و تزیین این باغ به خاطر به یاد ماندن سیستم فدرال انجام شده است. شهروندان وارنا برای استراحت و تفریح به مکان های دیدنی این پارک مثل باغ وحش و دلفیناریوم می روند و برای افراد بزرگسال کازینو هم وجود دارد.

باغ دریا چیزهای زیادی برای تماشا دارد اما در یک روز بسیار سخت هیچ چیز آرامش بخش تر از یک قدم زدن ساده کنار گل ها  و در زیر سایه درخت های بسیار زیاد نیست. همینطور قدم می زنید تا ببینید که آیا می توانید مجسمه یوری گاگارین را در کوچه ی Cosmonauts قرار دارد را ببینید یا خیر. این مکان در سال 1961 توسط یوری گاگارین و در میان انبوهی از جمعیت افتتاح شد.

کارهایی که باید در وارنا انجام داد.

برعکس تعداد مکان های دیدنی که وجود دارد، کارهای محدودی هستند که شما می توانید در سفر به شهر ساحلی وارنا بلغارستان انجام دهید. بعد از یک تور بازدید از مکان های دیدنی، شما می توانید کارهای زیر را انجام دهید.

  1. بازدید از فواره های موزیکال

اینجا مکانی است که در آن می توانید رقص ذرات ریز آب را در کنار زمزمه ای از یک آهنگ دلنشین تماشا کنید. فواره ها کمی دورتر از خانه ی اپرا و تئاتر هستند و حتی در روز هم روشن هستند. البته بهتر است که آنها را شب ها تماشا کنید زیرا رقصیدن رنگی فواره ها با هر لحظه ی موسیقی یک هارمونی بسیار زیبا و همزمان را به وجود می آورد. شما مطمئنا از آن خوشتان می آید.

  1. حتما به ساحل بروید

ورودی شهر وارنا یک ساحل است و این ساحل خیره کننده با میخانه های ساحلی بسیاری از باغ دریا که درباره آن صحبت کردیم جدا شده است. سواحل اینجا واقعا حیرت انگیز هستند. شما می توانید کل روز را در اینجا دراز بکشید و مشروب بخورید با اینکه می توانید بعد از یک روز کاری ناراحت کننده این کار را انجام دهید. در طول تابستان DJ  های نختلف به اینجا می آیند و لحظات شادی را برای مردم به وجود می آورند و تا صبح به پارتی گرفتن می پردازند. سواحل طبیعی دیگری هم مانند Fichoza وجود دارند که هیچ کس در آنجا ساکن نیست و همینطور یک ساحل تقریبا مخفی هم وجود دارد.

  1. به پارک آبی بروید

شهر تفریحی Zlatni Pyasaci ( ماسه های طلایی)، یک ساحل پر از شن های طلایی دارد و محل مناسبی برای برگزاری مهمانی و پارتی است. اینجا مکانی است که اکثر توریست ها آن را نمی شناسند. فقط با یک راهنمای سفر از قبل برنامه ریزی شده و با شناخت این مکان می توانید به اینجا بروید. اگر به تفریح های آبی علاقه دارید در اینجا پارک آبی وجود دارد که سرسره های زیادی دارد از جمله سرسره ترسناک Kamikaze و دو سرسره سر پوشیده.

  1. حتما غذای بلغاری را تست کنید.

غذاهای بلغاری ترکیبی از روش های پخت مدیترانه، بالکان و آسیا می باشد و به همین خاطر می توانید این مزه ها را در آن به خوبی حس کنید. گوشت تازه در سالاد به مقدار زیادی یافت می شود و البته مقدار زیادی نوشیدنی Rakia هم با آن سرو می شود. در مکان هایی که محدودیت غذا وجود دارد از غذاهای ساحلی یا خیابانی استفاده کنید.

وارنا سومین شهر بزرگ بلغارستان است و در مرکز توجه توریست ها قرار دارد. مخصوصا در فصل تابستان که سواحل زیبای آن پر از توریست است. ما راهنمای کامل سفر به شهر ساحلی وارنا بلغارستان  را به شما ارائه دادیم که همه موارد مورد نیاز در سفر به آنجا را به شما اطلاع می دهد. این نکات مطمئنا باعث می شود که سفر شما به بلغارستان به سفری خاطره انگیز و فراموش نشدنی تبدیل شود.

نادیا پرواز سفر به سبک رویای تو : 41579-021

فرم ارسال نظر