غذاهای معروف روسی که در سفر به روسیه نباید از دست داد

تاریخ غنی و معماری شکفت انگیز و هزار دلیل دیگر وجود دارد که روسیه را در بالای لیست سفر شما قرار دهد. اما با اینکه شاید غذا اولین مسئله ای نباشد که به ذهن بیاید‍، لازم است بدانید غذاهای روسی و سبک خوراکی های روسیه، یکی از دلایل عمده برای سفر به سرزمین تزارهاست. پس از اتحاد جماهیر شوروی، رستوران ها، کافه ها، کافه بارها و ناهارخوری های مهم بسیاری به شکل نوینی ساخته شده اند که انتخاب های گسترده ای از غذاهای روسی را در شهرهای مسکو، سن پترزبورگ، کازان، سارانسک و دیگر نقاط مهم روسیه ایجاد کرده اند. با تور مجازی نادیا پرواز همراه باشید تا با معروف ترین و سنتی ترین غذاهای روسی آشنا شوید. 

صبحانه در روسیه

از جمله وعده های مهم غذایی روس ها صبحانه است که بیشترین وقت را برای آماده کردن آن صرف می کنند. کاشا، سوپ برش، سوپ سالیانکا، بلینی می توانند از جمله غذاهای مورد علاقه روس ها برای صبحانه باشند. البته در وعده های دیگر هم به عنوان پیش غذا سرو می شوند. سوپ ها بیشترین محبوبیت را در میان غذاهای دیگر دارند. روس ها در آماده کردن سوپ های گوشتی و سوپ سبزیجات سبک منحصر به فردی دارند. پس در سفر به روسیه هرگز امتحان کردن سوپ های روسی را در رستوران های معروف و خوب مسکو و سن پترزبورگ از دست ندهید. 

سوپ برش چیست؟ 

برش، سوپ قرمزی است که از چغندر و کلم پخته تهیه شده و با مقدار زیادی شوید و خامه ترش روسی مخصوص سرو می شود. سوپ سالیانکای ترش یا شور هم که محشر است و همه آنهایی که  به روسیه سفر کرده اند پیشنهاد می دهند که حتما آن را در رستوران های معروف پیدا کرده و امتحان کنید. 

ناهار در روسیه

غذاهای اصلی بیف استراگانوف، پلمنی و شیشلیک گرجی پیشنهاد های بی نظیر وعده دوم شما هستند.
احتمالا بیف استراگانوف برای همه ما آشناست. اما لازم است بدانیم این یک غذای اصیل روسی است. که طبق داستان ها در سال 1800 به دستور کنت استراگانوف درقصر ایشان آماده شد و از آن زمان تاکنون به اسم روس ها ثبت شده است. 

اگر اسم پلمنی را هم شنیدید کافی است بدانید که در ترکیب پلمنی از گوشت گاو یا گوسفند استفاده می شود که در لایه ای از خمیر مخصوص پیچیده می شود. 

عصرانه در روسیه

لازم است بدانید که روس ها در درست کردن بستنی خیلی ماهرند و دقیقا سن پترزبورگ شهری برای  تست کردن انواع و اقسام بستنی است. هم چنین یکی از دسرهای مورد علاقه شان هم پای سیب است که جزو دسرهای خوشمزه و معروف است. شاید اسم خاصی برای آنها نداشته باشند اما بستی هر شهری یکی از هویت های آن شهر است، حتما هویت سن پترزبورگ را هم امتحان کنید.

شام در روسیه

مانند بسیاری از کشور های دنیا وعده غذایی ظهر را هم در شب به عنوان شام سرو میکنند اما نکته روسی آن تزیین های جالبی است که برای غذاها وجود دارد.  و آن مخلفات و دورچین های کنار غذای اصلی شامل چاشنی ها و طعم دهنده های بسیاری است. در این میان شوید جزو سبزیجات ضروری است که باید همراه غذا سرو شود و نمی توان آن را از ظرف غذاهایی مانند ماهی حذف کرد. از چاشنی های دیگر می توان پوره سیب زمینی را مثال زد. که به گونه ای خاص در روسیه تهیه می شود. همچنین می توان به کلم های مزه دار شده، کاشاهای غلات مختلف، گرچکای روسی اشاره کرد که عطر و طعم خاصی به غذا می دهند.  

از نوشیدنی های مهم غیرالکلی روسی می توان به کواس (گرفته شده از نان سیاه چاودار مقوی روسی)، مرس (آب میوه های گرفته شده از شاه توت و تمشک)، کیسل (نوشیدنی ژله مانند از نشاسته و دیگر غلات)، سبیتن (یک نوشیدنی گرم سنتی روسی از عسل و گاهی افزودنی های تند)، ریاژنکا (نوشیدنی لبنی ویتامین دار) و کفیر اشاره کرد. 

 برای ریلکس کردن هم می توانید در کافه های مختلف، نوشیدنی های گرم و سرد شامل دمنوش های متفاوت و چای های گیاهی خاص هر منطقه  را که به طور سنتی تهیه می شوند سفارش دهید. 

برای افرادی که به کشورهای مختلف سفر می کنند تست کردن غذاهای معروف آن منطقه مهم و حائز اهمیت است. در سفر به کشور روسیه نیز شما می توانید در تورهای خود تست کردن انواع خوراکی ها را داشته باشد. چرا کی که این کشور خوراکی های متنوعی را در برنامه غذایی خود گنجانده است. مردم این سرزمین برای فصل های سرد و گرم سال نوشیدنی ها، سوپ ها و غذاهای متنوعی را آماده می کنند که امتحان کردن این غذاهای سنتی متناسب با آداب و رسوم هر قوم، می تواند مهم ترین یادگار شما از این سرزمین باشد. 

تورهای روسیه نادیا پرواز که با آغاز فصل سفر به روسیه میزبان بسیاری از علاقه مندان به جهانگردی است برنامه های ویژه ای برای معرفی مسیرهای شکم گردی در دو شهر بزرگ مسکو و سنت پترزبورگ دارد، بعد این سفر همسفران می توانند ادعا کنند که فرهنگ و سبک زندگی روس ها را با پوست و گوشت لمس کرده اند. 

نادیا پرواز سفر به سبک رویای تو : 41579-021

فرم ارسال نظر

6 شب و 7 روز
آیروفلوت
سنت پترز بورگ مسکو

14.990.000 + 545 دلار

6 شب و 7 روز
هواپیمایی ترکیش
آنتالیا

28.490.000

6 شب و 7 روز
ایران ایرتور
کوش آداسی

13.290.000

4 شب و 5 روز
ایران ایر
استانبول

14.300.000 تومان

4 شب و 5 روز
پاریس

1400 یورو + هزینه پرواز

3 شب و 4 روز
هواپیمایی قطر
دوحه

16.900.000 + هزینه پرواز

4 شب و 5 روز
هواپیمایی ماهان
مسکو

35.990.000 تومان + 70 دلار

10 شب و 11 روز
هواپیمایی قطر
کیپ تاون سان سیتی ژوهانسبورگ پارک جنگلی

2.590 دلار + 59.900.000