صفر تا صد نکاتی که در مورد ویزا تجاری روسیه باید بدانید

ویزا تجاری چیست و چه امکاناتی در اختیار تاجران می‌گذارد؟ برای چه مواردی می‌توان درخواست ویزا تجاری داد؟ ویزا تجاری روسیه چه انواعی دارد؟ چه‌مدت طول می‌کشد تا ویزا تجاری آماده شود؟ برای دریافت ویزا تجاری چه مدارکی مورد نیاز است؟ برای گرفتن ویزا تجاری باید به چه نکاتی توجه کنید؟ هزینه‌ی دریافت ویزا تجاری چقدر است؟ در آخر

ویزا تجاری چیست و چه امکاناتی در اختیار تاجران می‌گذارد؟

درواقع ویزا یک سند است. شما با استفاده از این سند می‌توانید به یک کشور وارد شوید، مدت معینی را در آن‌جا بمانید و بعد از پایان مدت مشخص شده به ایران برگردید. ویزا تجاری هم که یکی از پرطرفدارترین نوع ویزا در دنیا است و این امکان را به تاجران می‌دهد که با استفاده از آن وارد یک کشور شوند و دادوستد تجاری داشته باشند.

ازآن‌جایی که روسیه یک کشور پهناور صنعتی است، خیلی از تاجران ایرانی علاقه دارند با این کشور مراوده‌ی تجاری داشته باشند. برای دریافت ویزا تجاری روسیه باید از یک شرکت یا سازمان مستقر در این کشور دعوت‌نامه داشته باشید.

برای چه مواردی می‌توان درخواست ویزا تجاری داد؟

 • شرای شرکت در همایش‌های و سمینارهای تجاری
 • برای حضور در کلاس‌های آموزشی که حول محور کسب‌وکار برگزار می‌شوند.
 • برای حضور در نمایشگاه‌ها
 • برای بستن قراردادهای کاری و تجاری
 • برای شرکت در جلسه‌های کاری
 • برای بررسی شرایط سرمایه گذاری در کشورها و رصد فرصت‌هایی که برای تجارت و کسب‌وکار وجود دارند.

ویزا تجاری

ویزا تجاری روسیه چه انواعی دارد؟

درواقع 3 نوع ویزای تجاری روسیه وجود دارد که در این‌جا به‌طور کامل در مورد هر کدام توضیح می‌دهیم.

 • ویزا تجاری یک ماهه: این ویزا به تاجران امکان می‌دهد برای مدت حداکثر یک ماه به روسیه سفر کنند و به تجارت مشغول باشند.
 • ویزا تجاری سه ماهه: ویزای 3 ماهه دو نوع دارد.
 1. ویزای یک بار تردد
 2. ویزای دوبار تردد

بهتر است بدانید گرفتن ویزا تجاری سه ماهه از ویزای یک ماهه به‌صرفه‌تر است.

 • ویزای روسیه یکساله : با ویزای تجاری یکساله درواقع می‌توانید جمعا  6 ماه در کشور روسیه بمانید. درواقع از هر 6 ماه سال، شما می‌توانید سه ماهش را در روسیه باشید که در مجموع می‌شود 6 ماه در یک سال. ویزای روسیه یکساله محدودیت تردد ندارد و هرچند بار که بخواهید می‌توانید به روسیه وارد و دوباره از این کشور خارج شوید.

البته توجه داشته باشید که هر تاجری نمی‌تواند درخواست ویزای روسیه یکساله بدهد. کسانی می‌توانند ویزا تجاری یکساله بگیرند که قبلا ویزای یک ماهه یا سه ماهه داشته‌اند.

 

چه‌مدت طول می‌کشد تا ویزا تجاری آماده شود؟

چیزی که برای گرفتن ویزا تجاری اهمیت دارد صدور دعوت‌نامه است. بعد از این‌که دعوت‌نامه صادر شد شما به دو روش می‌توانید ویزایتان را دریافت کنید:

 • فوری:  دریافت ویزای فوری 3 روز کاری زمان می‌برد.
 • عادی: تقریبا 8 روز کاری طول می‌کشد تا ویزا تجاری عادی آماده شود.

سفارت‌ روسیه روزهای جمعه، شنبه و چهارشنبه تعطیل است. بنابراین در محاسبه‌ی روزهای کاری سفارت دقت کنید تا از برنامه‌هایتان عقب نمانید.

ممکن است برای تاجری شرایظ فوری و پیچیده‌ای به‌وجود بیاید که احتیاج خیلی فوری به ویزا تجاری داشته باشد. چنین کسانی می‌توانند برای دریافت ویزا یک‌روزه اقدام کنند. ویزای فوری یک‌روزه هزینه‌ی بیشتری نسبت به دو نوع دیگر دارد.

ویزا تجاری

برای دریافت ویزا تجاری چه مدارکی مورد نیاز است؟

 • اصل پاسپورت. پاسپورت شما باید حداقل 2 صفحه‌ی خالی برای انجام امور مربوط به ویزا داشته باشد. اگر ویزای یک ماهه بخواهید باید پاسپورت‌تان حداقل 6 ماه اعتبار داشته باشد. درصورتی‌که می‌خواهید ویزای 3 ماهه بگیرید باید از اعتبار پاسپورت‌تان حداقل 9 ماه باقی مانده باشد و اگر درخواست ویزای روسیه یکساله دارید باید با پاسپورتی که حداقل 18 ماه اعتبار دارد، اقدام کنید.
 • 2 عدد عکس 3×4 پشت‌نویسی شده. عکس باید پشت سفید و کاملا روبه‌ دوربین گرفته شده باشد.
 • بیمه‌ی مسافرتی
 • دعوت‌نامه از یک شرکت تجاری معتبر. نادیا پرواز در زیر مجموعه‌ی هولدینگ خود، چند شرکت معتبر دارد که می‌توانند در فرایند دریافت ویزا بسیار کارآمد باشند و زمان معطلی و به‌وجود آمدن هرنوع مشکل احتمالی را به حداقل ممکن برسانند. برای گرفتن ویزا تجاری از نادیا پرواز کمک بگیرید و خیال‌تان را بابت دریافت ویزا و گارانتی سفر کاملا راحت کنید.
 • ویزای روسیه یکساله احتیاج به جواب آزمایش HIV و همین‌طور کارت ویزیت دارد.
 • اگر قرار است پس از سفر به روسیه بیشتر از 5 روز خارج از هتل بمانید حتما باید رجیستر محل اقامت‌تان را برای دریافت ویزا ارائه کنید.

برای گرفتن ویزا تجاری باید به چه نکاتی توجه کنید؟

 • برای گرفتن ویزا تجاری احتیاجی به بلیت و واچر هتل ندارید. درواقع بلیت و واچر هتل برای دریافت ویزای توریستی روسیه لازم هستند.
 • دعوت‌نامه‌ برای دریافت ویزا تجاری از نان شب هم در این سفر واجب‌تر است. بهتر است قبل از هر اقدامی یک آژانس معتبر مثل نادیا پرواز را پیدا کنید و پروسه‌ی دریافت دعوت‌نامه را با خیال راحت به این آژانس بسپارید.
 • هزینه‌ی سفارت فقط باید با دلار پرداخت شود. دلارها نباید مهر و امضا داشته باشند و متعلق به قبل از سال 2010 نیز نباشند.
 • شما برای دریافت ویزا تجاری احتیاجی به وقت مصاحبه برای سفارت ندارید. درواقع تمام کارهای مربوط به ویزا ازطریق آژانس مورد اعتماد شما انجام می‌شود و نیازی نیست شما حضور مستمری برای انجام کارهای ویزا داشته باشد.
 • بعد از ورود به روسیه اگر می‌خواهید بیشتر از 5 روز را خارج از هتل اقامت کنید حتما از قبل به پلیس اقامت  این کشور اطلاع دهید. لطفا در این مورد سهل‌انگاری نکنید چون امکان دارد با جریمه‌ای 300 دلاری مواجه شوید و در آینده نیز برای گرفتن ویزاهای بعدی به مشکلاتی بربخورید.
 • قبل از اقدام برای دریافت ویزا تجاری در مورد مدت زمان سفر و نوع ویزا حسابی فکر کنید. بعد از گرفتن ویزا دیگر نمی‌توانید هیچ اقدامی برای تغییر مدت ویزا و همین‌طور نوع آن انجام دهید.
 • شرایط جدید ویزای روسیه مسافران را وادار می‌کند تا حتما ازطریق شهر مسکو وارد این کشور شوند. برای خروج محدودیتی وجود ندارد و از هر شهر دیگری که بخواهید می‌توانید بلیت برگشت به ایران را تهیه کنید.

اگر در مدتی که از ویزایتان استفاده می‌کنید پاسپورت دیگری گرفتید باید ویزا را به پاسپورت جدید منتقل کنید. برای این کار کافی است ویزای قدیمی و جدید را به همراه دو قطعه عکس برای آژانس هواپیمایی‌تان بفرستید.

ویزا تجاری

هزینه‌ی دریافت ویزا تجاری چقدر است؟

 قیمت ویزا تجاری البته بدون دعوت‌نامه تقریبا به این‌صورت است:

 • ویزای یک ماهه‌ی عادی 100 دلار و ویزای یک ماهه‌ فوری 180 دلار هزینه دارد.
 • برای گرفتن ویزای سه ماهه‌ی یک بار تردد عادی باید 100 دلار و سه‌ماهه‌ی فوری باید 180 دلار بپردازید. 145 دلار و ویزای سه‌ماهه‌ی فوری دوبار تردد 270 دلار هزینه خواهد داشت.
 • قیمت ویزای روسیه یکساله عادی 265 دلار و هزینه‌ی نوع فوری آن 495 دلار است.

 

در آخر

فرقی نمی‌کند بخواهید برای تجارت و بستن قرارداد به روسیه سفر کنید یا قصد شرکت در یک همایش یا سمینار شغلی و کاری را داشته باشید؛ درهرحال باید برای دریافت ویزا تجاری اقدام کنید و یک دعوت‌نامه‌ی معتبر از یک شرکت یا سازمان روسی داشته باشید. مجموعه‌ی نادیا پرواز می‌تواند از اولین مرحله‌ی کار و گرفتن دعوت‌نامه از شرکت معتبر تا آخرین مراحل گرفتن ویزا تجاری در کنار شما باشد و مسیر را برایتان کاملا صاف و هموار کند.

نادیا پرواز سفر به سبک رویای تو : 41579-021

فرم ارسال نظر

6 شب و 7 روز
هواپیمایی سان اکسپرس
ترابزون

7.290.000 تومان

7 شب و 8 روزو 8 شب و 9 روز
هواپیمایی عمان
بالی

14.450.000تومان

دو شب و سه روز اقامت در هتل
مشهد

-----------

7 شب و 8 روز
هواپیمایی ماهان
لنکاوی کوالالامپور

118.900.000ریال

6شب و 7 روز
هواپیمایی سان اکسپرس
آنتالیا

6.990.000

3 شب و 4 شب
کیش

1.200.000 تومان

3شب و 4 روز
هواپیمایی قشم
مسقط

5.060.000تومان

5 شب و 6 روز
هواپیمایی ترکیش
وارنا

460 یورو+پرواز

3 شب و 4 روز
کیش

1.700.000 تومان

9 شب و 10 روز
ایران ایر
آنتالیا استانبول

13.950.000 تومان