همه چیز درباره چمدان سفر

از همان لحظه  که هواپیما نشست استرس من چندین برابر شد و ترس اینکه چمدان ها گم شود تمام ذهنم را مشغول کرده بود. تمام همسفرانی که در آن تور با من بودند با خیال راحت رفتند و داخل ماشین نشستند و من تنها کسی بودم که دنبال وسایلم می گشتم، از نگاه همسفرها متوجه شدم یک سفر 5 روزه نیازی به 4 تا چمدان ندارد. شاید سخت ترین کار برای شما هم بستن چمدان سفر باشد. اولین چیزی که به ذهن می رسد پیدا کردن راه حل برای چیدن راحت و سبک تر وسایل سفر است. حالا بعضی از ترفندهایی که در بستن چمدان کمک می کند را از نادیا پرواز یاد بگیریم.

بستن چمدان


گام اول انتخاب اندازه مناسب چمدان است.

اگر سفری کوتاه مدت را پیش رو دارید باید توجه داشته باشید که نیازی به حمل چندین چمدان نیست فقط یک چمدان متوسط برای شما کافی است. در شرایطی که سفر شما طولانی تر است یک چمدان بزرگ برای وسایلی که کمتر نیاز دارید و چمدانی کوچک و سبک برای مواردی که باید دم دست شما باشد در نظر بگیرید. انتخاب اندازه متناسب چمدان با نوع سفر، شما را در انتخاب بهینه ملزومات سفر و حذف وسایل غیرضروری نیز کمک می کند. یادتان باشد که هر چقدر چمدان بزرگتر باشد شما وسایل بیشتری با خودتون می برید اما مناسب ترین سایز برای چمدان 22 اینچ است.

چمدان سفرر

البته وسیله نقلیه سفر نقش تعیین کننده ای در انتخاب نوع چمدان خواهد داشت. اگر قصد سفر با ماشین شخصی را دارید برای حمل وسایل محدودیتی ندارید اما بهتر است وسایلی را که لازم دارید با خودتان ببرید. اما اگر سفر هوایی را پیش رو دارید اول وزن مجاز بار در ایرلاین مورد نظر خود را چک کنید. حتما یک چمدان برای وسایل غیر ضروری انتخاب کنید که به قسمت بار هواپیما تحویل می دهید و یک چمدان کوچک یا ساک دستی برای وسایل ضروری به داخل هواپیما حمل کنید.

بار مجاز برای هواپیما

مقصد سفر نیز در انتخاب نوع چمدان و کوله بار نقش پررنگی دارد. در نظر بگیرید در سفری که قرار است کمپینگ داشته باشیم اگر چمدان چرخ دار با خود ببریم، قطعا با مشکلاتی روبرو می شویم. بنابراین حتما قبل از آغاز سفر برنامه خود را مرور کنید و متناسب با برنامه گشت های خود وسایلتان را بچینید. 
در ضمن هنگام انتخاب چمدان اندازه ای را در نظر بگیرید که سوغاتی دوستان هم به راحتی جا شوند.

گام دوم 

از تمام وسایلی که باید در سفر با خود همراه داشته باشید یک لیست تهیه کنید و ضروری ترین ها را در الویت قرار دهید.


گام سوم: بعد از لیست کردن همه وسایل ها را کنار چمدان بگذارید و به ترتیب زیر بچینید:

1- کفشها  اولین وسایلی هستند که جای خود را در چمدان باید پیدا کنند (تجربه نشان داده است که دو جفت کفش کافی است).

ترفند: با وجود محدود بودن فضای چمدان بهتر است که از فضای خالی داخل کفش ها هم استفاده کنیم اما اول کفش ها را داخل کلاه رنگ مو می گذاریم تا بهداشت سفر را هم رعایت کرده باشیم و بعد جوراب ها و لباس های زیر را می توانید داخل زیپ کیپ گذاشته و در داخل کفش ها جا دهید.

2- لباس ها دومین اقلام لیست وسایل چمدانمان خواهند بود. 

ترفند: روش شمارش معکوس روزهای سفر را امتحان کنید، مثلا برای انتخاب کردن تعداد لباس در سفری پنج روزه از (5،4،3،2،1)  می شماریم؛ یعنی 5 دست جوراب و لباس زیر،  4عدد تاپ و تی شرت، 3عدد شلوار،2 عدد بلوز و 1 عددکلاه را در لیستتان قرار دهید.

 ترفند: لباس های تازده فضای زیادی را اشغال می کند، پس بهتر است لباس ها را به صورت فشرده لوله کرده تا هم فضای کمتری بگیرد و هم چروک نشود.سپس سراغ وسایلی برویم که دوست داریم در طول سفر همراهمان باشد. برای خانم ها که دوست دارند حتما لوازم آرایش، بدلیجات، عطر و لوسیون را همراه خود در سفر داشته باشند، ترفندهایی وجود دارد که می تواند در بستن چمدان کمکشان کند.

ترفند: برای حمل بدلیجات در یک سفر کوتاه از جعبه های مخصوص نگهداری قرص استفاده کنید.

ترفند: برای اینکه بارتان سبک تر باشه بهتر است لوسیون ها و کرم ها را در جعبه های فیلم عکاسی حمل کنید.

ترفند: وسایلی مانند رژگونه و پنکیک چون پودری هستند امکان دارد در حین سفر وسایل دیگر را کثیف کنند، بنابراین بهتر است برای جلوگیری از این اتفاق روی آنها را با پنبه بپوشانده و بعد درپوش را ببندید و بهتر است تمام وسایل آرایشی خود را داخل کیف مخصوص لوازم آرایش بگذارید.

ترفند: عطرتان را داخل جوراب بگذارید این کار باعث می شود در جا به جایی های حین سفر نشکند.

 وسایلی که نباید در چمدان گذاشت :لاک ناخن
یادتان باشد که تغییر فشار هوا در سفر باعث نشت مایعات خواهد شد. شاید این اتفاق هم برای شما افتاده باشد که لاک ناخن به تمام وسایلتان رنگ پس داده باشد. پس شما بیشتر حواستان را جمع کنید. اگر قصد دارید لاک ناخن را داخل هواپیما ببرید بهتر است فکری برای جای مناسب آن کرده باشید. 

بستن چمدان برای هر شخص می تواند سردرگمی زیادی ایجاد کند. اما می توانید با اطلاعات کامل از مقصد ونوع وسیله نقلیه و به کار گرفتن ترفندهایی جالب کارآمدترین وسایل را همراه خودتان ببرید. برای اطلاع از مقررات وسایل نقلیه و شرایط مقصد سفرتان می توانید روی کمک تیم نادیا پرواز حساب کنید. 

نادیا پرواز سفر به سبک رویای تو : 41579-021

فرم ارسال نظر

6 شب و 7 روز
آیروفلوت
سنت پترز بورگ مسکو

14.990.000 + 545 دلار

4 شب و 5 روز
پاریس

1400 یورو + هزینه پرواز

10 شب و 11 روز
هواپیمایی قطر
کیپ تاون سان سیتی ژوهانسبورگ پارک جنگلی

2.590 دلار + 59.900.000

4 شب و 5 روز
هواپیمایی ماهان
مسکو

35.990.000 تومان + 70 دلار

6 شب و 7 روز
ایران ایرتور
کوش آداسی

13.290.000

3 شب و 4 روز
هواپیمایی قطر
دوحه

16.900.000 + هزینه پرواز

6 شب و 7 روز
هواپیمایی ترکیش
آنتالیا

28.490.000

4 شب و 5 روز
ایران ایر
استانبول

14.300.000 تومان