موزه هایی که در سن پترزبورگ باید ببینید

سن پترزبورگ که به گفته خیلی ها یکی از زیبا ترین شهرهای دنیاست اغلب به عنوان موزه ای در فضای باز نیز شناخته می شود.

معماری هایی که از دوران مختلف در شهر به طرز تحسین بر انگیزی نگه داری شده اند، و موزه هایی که دهان هر بیننده ای را به تعجب باز می کند، سن پترزبورگ را برای دوستداران هنر و تاریخ، به شهر آرزوها تبدیل کرده است. در ادامه موزه هایی که در سن پترزبورگ باید ببینید را معرفی می کنیم تا در تور سن پترزبورگ برنامه ای از پیش مشخص برای گردش ها خود داشته باشید. 
سن پترزبورگ، پایتخت فرهنگی روسیه، همیشه چیزی برای متعجب کردن گردشگران خارجی دارد، در این شهر هنر مدرن به طرز شگفتی برانگیزی با هنرمندان خود آمیخته شده این قصه که پشت گزینه های تاریخی ناب این شهر پنهان شده، میتواند ضربان قلب هر هنردوست و زیبایی شناسی را چنان تند کند که برای تماشای بیشتر ثانیه شماری کند. حالا اگر مشتاقید نیمه پنهان شهر را از نزدیک ببینید با دیدن این  موزه ها در سن پترزبورگ گام اول را بردارید. موزه هایی که گاها بسیار کوچک اند اما چنان خاص و جذاب اندکه انگار شما دارید درب گنجینه شهر پتر کبیر را باز می کنید.

موزه ارمیتاز سن پترزبورگ

موزه ارمیتاژ سن پترزبورگ 

با اینکه سن پترزبورگ پر است از میراث تاریخی روسیه  و تزار ها، اما موزه ارمیتاژ سردمدار همه آن میراث است. یکی از عظیم ترین گنجینه های دیدنی دنیا زینت بخش دیوارهای و ویترین های این موزه پر پیچ و خم است. شاید در دنیا تنها موزه لوور پاریس و پرادو در مادرید توان عرض اندام در برابر ارمیتاژ را داشته باشند. در این موزه نزدیک به 3 میلیون اثر تاریخی صفی برای نمایش را از قرن 20 شروع می کنند که انتهای صف به دوران پارینه سنگی کشیده می شود. کلکسیونی که بزرگ ترین مجموعه شاهکارهای نقاشی دنیا میزبانی می کند.
عمارت موزه که برای خود موزه ای تمام عیار است از 5 ساختمان تاریخی در کنار کاخ اصلی تشکیل شده است و به دستور کاترین کبیر در سال 1764 ساخته شده و از سال 1852 که به روی مردم باز شده است میلیون ها نفر را مسحور خود کرده است. یکی از این 6 ساختمان به صورت کامل به روی مردم باز است اما 5 عمارت دیگر امکان بازدید همه قسمت ها را به عموم مردم نمی دهند. نام این کاخ ها را از همین الان به یاد بسپارید و در زمان سفر به روسیه در برنامه خود بگنجانید. کاخ زمستانی، ارمیتاژ کوچک، ارمیتاژ قدیمی، ارمیتاژ نو، ساختمان اصلی خدمه.

موزه ملی روسیه

موزه ملی روسیه

موزه ملی روسیه در سال 1985 به دستور تزار الکساندر سوم ساخته شد و به عنوان اولین موزه ملی روسیه خود را معرفی کرد.  این موزه که در کاخ میخایلوفسکی جای خود را ثاب کرده است 400 هزار اثر هنری روسیه را دربر گرفته است. این آثار که هنر دوران معاصر را هم به خوبی پوشش داده است مانند فیلمی کوتاه اما قوی روال تغییرات فکری روس ها را از روی رد پای هنری این کشور به نمایش می گذارد.  موزه میخاییلوفسک 

قلعه میخاییل مقدس

قلعه میخاییل مقدس یا قلعه میخایلفسک کاخ سابق سلطنتی در شهر سن پترزبورگ است. در اوایل 1999 میلادی این کاخ به موزه تبدییل شد و در حال حاضر قوی ترین آثار  پرتره روسیه را در خود جای داده است. نقاشی چهره بسیاری از پادشاهان و ملکه های روسیه و ستارگان این کشور در این موزه نمایشی بی نظیر را شکل داده اند. این کاخ از هر سمتی که دیده می شود شکلی دیگر به خود می گیرد و همین سبک طراحی الهام بخش معاران بسیار در اروپا مانند فرانسوی ها و ایتالیایی ها بوده است. 

قلعه پتر و پاول در روسیه

قلعه یا دژ پتر و پاول

در  زمانی که پتر مقدس عبادتگاه خود را در کنار رودخانه نوا در سال 1703 بنا نهاد، در واقع منطقه ای که به نام زایاکی شناخته میشد را مبای شکل گیری سن پترزبورگ امروزی کرد.
قلعه ای که نقش دفاعی این منطقه را به عهده داشت کلیسایی شکوه مند را در خود جای داده بود که امروز به موزه ای با شکوه تر از پیش تبدیل شده است. یکی از جذاب ترین قسمت های گردش در قلعه عبور از روی رودخانه نوا به واسطه اولین پل چوبی شهر، لوانووسک است. به محض اینکه از دروازه های پیتر وارد می شوید و قدم در میان دیوارهایی می گذارید که مانند پرده ای شما را از پیرامون خود جدا می کنند؛ انگار با ماشین زمان به گذشته سفر کرده اید. 

موزه مردم شناسی روسیه

موزه مردم شناسی کونست کامرا

در ساحل رودخانه نوا و در مرکز شهر سن پترزبورگ، کونست کامرا نماد اکادمیک علم و دانش این سرزمین از قرن 18 میلادی خود نمایی می کند. این مرکز که به دستور مستقیم پتر کبیر ساخته شده است در سال 1714 بازگشایی شده است تنها قصد هدایت نیاز کنجکاوی و کشف نا معلوم های علوم طبیعی مردم این سرزمین را به داشته است.
امروزه این موزه از کاملترین موزه های علوم در تمام دنیا به حساب می آید و نزدیک به 2 میلیون نمونه ای را نمایش می دهد که هر کدام تفاوت های انسانی و فرهنگی را به خوبی گزارش می دهند. 

در تور روسیه  اگر با نادیا پرواز سفر کردید حتما از راهنمای خود بخواهید که شما را برای تماشای این موزه ها راهنمایی کند تا نگین های پنهان این شهر از در دست بگیرید. 

 

نادیا پرواز سفر به سبک رویای تو : 41579-021

فرم ارسال نظر

6 شب و 7 روز
آیروفلوت
سنت پترز بورگ مسکو

14.990.000 + 545 دلار

10 شب و 11 روز
هواپیمایی قطر
کیپ تاون سان سیتی ژوهانسبورگ پارک جنگلی

2.590 دلار + 59.900.000

4 شب و 5 روز
هواپیمایی ماهان
مسکو

35.990.000 تومان + 70 دلار

6 شب و 7 روز
ایران ایرتور
کوش آداسی

13.290.000

6 شب و 7 روز
هواپیمایی ترکیش
آنتالیا

28.490.000

4 شب و 5 روز
ایران ایر
استانبول

14.300.000 تومان

4 شب و 5 روز
پاریس

1400 یورو + هزینه پرواز

3 شب و 4 روز
هواپیمایی قطر
دوحه

16.900.000 + هزینه پرواز