10 حقیقت در مورد پرواز و هواپیما که شاید ندانید

اگر مسافر همیشگی یا حتی گاه گاه پروازهای مختلف خصوصا ایرلاین های خارجی هستید بد نیست حقیقت هایی را در مورد پرواز و هواپیما بدانید چون هم کمک می کند سفر آسوده تری داشته باشید و هم اینکه از شرایط بهتری در هواپیما بهره مند شوید. همراه نادیا پرواز می توانید بهترین پروازهای خارجی و داخلی را تجربه کنید.

1- صندلی های اکونومی ایمن تر هستند. بررسی ها نشان می دهد که مسافران صندلی های عقب هواپیما در حادثه های احتمالی شانس بیشتری برای زنده ماندن دارند.

2- درجه پرواز خود را می توانید بدون هزینه ارتقا دهید. در مواردی مانند آنکه مسافر همیشگی یک ایرلاین باشید و یا خیلی مودبانه درخواست کنید یا اطلاع دهید که باردار هستید و یا بیان کنید برای ماه عسل سفر می کنید، می توانید از مسئول پرواز بخواهید که روی صندلی  بهتر و از کلاس بالاتر سفر خود را ادامه دهید.

3- جلیقه نجات خود را امتحان کنید، متاسفانه بسیاری از مسافران پروازهای مختلف جلیقه نجات را به عنوان وسیله ای تشریفاتی در نظر می گیرند، اما بهتر است به محض نشستن در هواپیما آن را چک کنید.

4- شما می توانید چمدان های گم شده را بخرید. معمولا بعد از 90 روز از زمانی که چمدان های گمشده، بدون صاحب می ماند آن را به حراج می گذارند و شما می توانید در حراجی آنها را به قیمت خوب بخرید.

5- هواپیمای شما باید جاسیگاری داشته باشد.  بنابر قوانین در سرویس های بهداشتی هواپیما باید جا سیگاری تعبیه شده باشد.

6- فرود اضطراری بیشتر از آنکه شما فکر می کنید احتمال وقوع دارد. در سال 2014 تقریبا هر فرودگاهی یکبار در هفته شاهد فرود اضطراری یک پرواز بوده است.

7- خلبان ها در حین پرواز می خوابند. براساس گزارش انجمن خلبانان انگلستان، بیش از نیمی از خلبان ها در حین پرواز خوابشان می ببرد.

8- دریچه های خروج اضطراری در حین پرواز باز نمی شوند. بر اساس فشار داخل کابین هواپیما در زمان پرواز امکان باز کردن درب های خروج اضطراری  وجود ندارد.

9- رعدوبرق ها اغلب به هواپیما اصابت می کنند. با اینکه هواپیماها در حین پرواز مورد حمله رعد و رق قرار میگیرند اما چون جریان برق تنها در پوسته آلومینیومی هواپیما جریان پیدا می کند مسافران چیزی متوجه نمی شوند.


10- در حین پرواز ممکن است تمام موتورها خاموش شوند. با اینکه به ندرت این اتفاق رخ  می دهد اما این امکان وجود دارد که تمام موتور های یک هواپیما از کار بیافتد اما جای نگرانی نیست و هواپیما می تواند با موتور خاموش هم در شرایط مساعد روی باند فرود بیاید.  

نادیا پرواز سفر به سبک رویای تو : 41579-021

فرم ارسال نظر

9 شب و 10 روز
کیپ تاون سان سیتی ژوهانسبورگ پارک جنگلی

2.690 دلار + پرواز

9 شب و 10 روز
هواپیمایی قطر
خلیج هالونگ دانانگ هوشی مین

59.000.000 تومان + 1/440 دلار

4 شب و 5 روز
هواپیمایی قطر
دوحه

27.790.00 تومان

7 شب و 8 روز
هواپیمایی ماهان
آگرا دهلی گوا

49.995.000 تومان

7 شب و 8 روز
هواپیمایی ماهان
سنت پترز بورگ مسکو

44.690.000 + 70 دلار

7 شب و 8 روز
هواپیمایی ماهان
آگرا جیپور دهلی

34.995.000 تومان

6 شب و 7 روز
آیروفلوت
مسکو مورمانسک

63.690.000 تومان + 70 دلار