5 اشتباهی که گردشگران در مسکو نباید انجام دهند

چه کارهایی بکنیم که به نظر نرسد از سیاره ای دیگه اومدیم؟ 
خیلی جاها شنیدیم که «خواهی نشوی رسوا همرنگ جماعت شو» اما آیا لازمه در سفر هم همرنگ جماعت مقصدمون بشیم؟ همراه نادیا پرواز باشید تا اشتباهات مرسوم مسافران روسیه رو بشناسید و در سفر به روسیه از آنها اجتناب کنید.


دنبال جمع رفتن

بازدید از جاذبه ها
در همه جای دنیا مخاطراتی برای گردشگرانی وجود دارد و در هر نقطه ای ممکن است مشکلی برای شما پیش آید که زمان، پول و آرامش شما را از بین ببرد. حالا ببینیم در مسکو چه مشکلاتی ممکن است پیش بیاید. اغلب گردشگران با خیابان آربات در مسکو آشنا هستند یا لااقل اسم این خیابون رو در کتاب های راهنما و برنامه گردشگری شنیدند؛ پس اگر بخواهند این خیابان را ببینند حق دارند. اما لازم است بدانید هر جایی که توریستی تر و شلوغ تر است، به نسبت خطرات بیشتری هم دارد. پس در خیابان آربات حین خرید و بازدید از مغازه های گوناگون، همچنین هنگام گردش در این خسابان خاطره انگیز حتما حواستان به وسایل شخصی تان باشد و ارز زیادی را همراه خود جابه جا نکنید.  پیشنهاد ما این است که به افرادی که آنجا ساکن هستند اطمینان کنید و بگذارید آنها اطراف را به شما نشان دهند و تور روسیه شما را پربارتر کنند.


از مکان های شلوغ دوری کنید و آن چیزی را در سفرهای خود تماشا کنید که ساکنان بومی آن مناطق برای دیدنش وقت صرف می کنند.


 فکر کنید که مسکو فقط یک فصل دارد؛ فصل سرد

استفاده از برنامه های شهری مسکو
بیشتر آدمها بر این باورند که مسکو سه مشخصه اصلی دارد: مردم مدام مست هستند، آنجا خرس دارد و همیشه سرد است. اما این باور که مسکو همیشه سرد است را دور بریزید هر چند که بعضی ها همیشه و همه جا سردشان است.
اما در نظر داشته باشید که در تور تابستانی روسیه حتما تی شرت و لباس خنک با خودتان ببرید و آمادگی یک هوای شرجی را هم داشته باشید.  از طرفی اگر در زمستان تصمیم گرفتید به روسیه سفر کنید، چندان به خوش تیپ بودن توجه نکنید و لباس گرم و خوب با خودتان ببرید. این شهر هم مانند بسیاری از شهرهای دیگر دنیا آب و هوایی غیر قابل پیش بینی دارد.

تابع اصول گردشگری باشید.
 

مدام تابع اصول گردشگری باشید

بسیاری از گردشگران در جهت یابی ها مشکل دارند و خوب مسکو هم شهر بزرگی است. اما مرکز شهر مسکو که بیشتر جاذبه ها را در خود جای داده است تقریبا مجموعه ای متمرکز و جمع و جور است. اکثر مسافران متوجه نیستند که چه قدر به هدف نزدیک هستند و با سوار شدن بر مترو و عوض کردن خطوط مختلف زمان زیادی را از دست می دهند در صورتی که حتما پیاده زودتر به مقصد می رسیدند.
پس در تور مسکو معطلش نکنید و گردش را شروع کنید؛ با استفاده از اپلیکیشن و کتاب و نقشه کاغذی برنامه گردش خود را مشخص و اجرا کنید، زمان در سفر از آنچه فکر می کنید، سریع تر میگذرد! 


از قوه هوش و منطق خودتون استفاده نکنید

بعضی گردشگران فکر می کنند آنچه در شهر خودشان خطرناک است در مسافرت دیگر خطرناک نیست، مقصد هر سفری در نهایت یک شهر و یا روستایی هست که احتمال هر آن چیزی را دارد که در شهر و روستای خودتان وجود دارد. یکی از لیدرهای ما که تجربه زیادی در تور مسکو سنت پترزبورگ دارد چند نکته را اینگونه بیان می کند:
هرگز به پلیس ها خیره نشوید چون به احتمال زیاد بعد از آن مجبور می شوید کلی زمان بگذارید تا مدارک مسافرتی خود را به او نشان دهید.

کیف پول و مدارکتان رو در جیب پشت یا دم دست نگذارید چون مانند خیلی از مکان های شلوغ دنیا مثل مترو بعد از مدتی مجبورید دنبال آن بگردید که البته تلاشی بیهوده است. و در کل در مسکو مثل خود اهالی مسکو رفتار کنید.


هر آنچه از گذشته مسکو می شنوید باور کنید

هیچ کسی نمی تواند این موضوع را نادیده بگیرد که چه قدر مسکو در سال های اخیر تغییر کرده است. اما روسیه بیشتر از هر جای دیگری به کلیشه های تاریخ و فرهنگ خودش وابسته مانده است، نگذارید این موضوع سفر شما را خراب کند.
در سفر خود به روسیه سعی کنید چندان به شنیده ها دل نبندید و با واقعیت های روز شهر کنار بیایید. آنچه از مسکو خواهید دید واقعا با آنچه پیش از این در موردش شنیده بودید کاملا متفاوت خواهد بود.  روشنفکری هر سفر را دلنشین تر می کند.
اما همه این موارد را در سفر به روسیه به نادیا پرواز بسپارید و برای یک سفر آرام و دلنشین خود را آماده کنید...

 

نادیا پرواز سفر به سبک رویای تو : 41579-021

فرم ارسال نظر

4 شب و 5 روز
هواپیمایی ماهان
مسکو

35.990.000 تومان + 70 دلار

4 شب و 5 روز
پاریس

1400 یورو + هزینه پرواز

6 شب و 7 روز
آیروفلوت
سنت پترز بورگ مسکو

14.990.000 + 545 دلار

3 شب و 4 روز
هواپیمایی قطر
دوحه

16.900.000 + هزینه پرواز

4 شب و 5 روز
ایران ایر
استانبول

14.300.000 تومان

6 شب و 7 روز
ایران ایرتور
کوش آداسی

13.290.000

6 شب و 7 روز
هواپیمایی ترکیش
آنتالیا

28.490.000

10 شب و 11 روز
هواپیمایی قطر
کیپ تاون سان سیتی ژوهانسبورگ پارک جنگلی

2.590 دلار + 59.900.000