جشن های روسی در شب های سفید سن پترزبورگ

سن پترزبورگ، شمالی ترین شهر پرجمعیت جهان و نقطه ای مهم در گردشگری کشور روسیه به شمار می آید. این شهر در مدت زمان پدیده شب های سفید، که زمان دقیق آن همه ساله از اواخر اردیبهشت ماه تا اوایل مرداد ماه است، میزبان جشن های متنوعی است. هر ساله از اوایل خرداد شهر سن پترزبورگ مملو از توریست هایی می شود که از سراسر دنیا به این شهر 4 میلیون نفری سفر کرده اند تا شب هایی مثل روز را تماشا کنند، شب هایی که خورشید غروب نمی کند. گردشگران تمام شب را در خیابان ها می مانند و از تماشای این پدیده عجیب، و کارناوال ها و آتش بازی های شبانه لذت می برند. نادیا پرواز هم این فرصت را هیچ سالی از دست نداده است و تورهای خاصی را برنامه ریزی کرده است. 

جشن های شب های سفید در سن پترزبورگ

پدیده شب های سفید که نماد شهر سن پترزبورگ شده است، ناشی از موقعیت جغرافیایی این شهر است. به علت طولانی شدن زمان تابش آفتاب، همه مدت شبانه روز یا هوا روشن است و یا حالت گرگ و میش صبحگاهی دارد و به همین علت «شب های سفید» نام گرفته است.در ماه خرداد پدیده شب های سفید به اوج می رسد و شهر سن پترزبورگ را به یکی از بهترین اهداف گردشگران تبدیل می کند که برای لذت بردن از جلوه های طبیعی در کنار جنبه های تاریخی و فرهنگی به این شهر سفر می کنند. در این شب ها شهر شب و روز در تب و تاب جشنواره های مختلف است.

جاذبه های سن پترزبورگ

جشنواره ها، کنسرت ها، مهمانی های شبانه بیرون از خانه و آتش بازی های پر زرق و برق بر روی رودخانه نِوا، لحظات خاصی را برای مردم محلی و گردشگران مهمان به نمایش در می آورد. در ادامه با بعضی از این مراسم آشنا شوید.

باله در مارینسکی

مارنسکی باله در روسیه

جشنواره شب های سفید سن پترزبورگ با اجرای شبانه روزی رقص باله و موسیقی اپرا در تئاتر باشکوه مارینسکی رنگ و شور و حالی عجیب به شهر می دهد. اگر زبان روسی را متوجه نمی شوید هم نگران نباشید چون داستان های روسی را بالرین ها هماهنگ با موسیقی فاخر در سالن تاریخی تئاتر به اجرا در می آورند و به زبان بین المللی رقص برایتان تعریف می کنند. 

جشنواره ستاره ها

جاذبه های گردشگری سن پترزبورگ

از سال1993 جشنواره ای با عنوان «ستاره های شب های سفید»، توسط شهرداری سن پترزبورگ آغاز شده است. در این مراسم هنرمندان و ستارگان مشهور روسی همراه با نوازندگان کلاسیک شبانه روزی هنرنمایی می کنند.

به دلیل استقبال فراوان از این جشنواره، بلیط ها از هفته ها و یا ماه ها قبل به اتمام می رسند. مسافرانی که قصد سفر به سن پترزبورگ و شرکت در این جشنواره را دارند،  بهتر است بلیط هایشان را قبل از ورود به کشور روسیه و با قیمتی معقول تر خریداری کنند. گرچه پدیده شب های سفید مختص شهر سنت پترزبورگ نیست اما در هیچ نقطه شمالی جهان چنین منظره فانتزی و شاعرانه ای نخواهید دید.

مراسم میدان کاخ

میدان کاخ در شهر سن پترزبورگ

میدان کاخ سن پترزبورگ نیز به محلی محبوب برای شنیدن موسیقی های زنده و تماشای فضایی رمانتیک که توسط هنرمندان برجسته اجرا می شود، تبدیل شده است که نظر گردشگران بسیاری را به  خود جلب می کند.

مهمانان این شهر در این میدان بزرگ جمع می شوند و به موسیقی گوش می دهند و در گوشه گوشه میدان خلاقیت هنرمندان را تماشا می کنند.

تو روسیه

کارناوال های پیترهوف

پترهوف در روسیه

در قصر زیبای پیترهوف کارناوال هایی برگزار می شود. هنرمندان و بازیگران با پوشیدن لباس هایی از زمان پیتر و کاترین کبیر برای به تصویر کشیدن تاریخ آن دوره، نمایش هایی را به روی صحنه می برند. کالسکه های قدیمی اطراف پارک پیترهوف به عنوان بخشی از این کارناوال شگفت انگیز در اختیار مردم قرار می گیرد و گردشگران می توانند سوار بر این کالاسکه های مجلل خود را جای تزارهای روس بگذارند.

جشن های رودخانه نِوا

پل های متحرک سن پترزبورگ در شب های سفید

کشتی های شناور در رودخانه نیوا با بادبان های سرخ در طی جشنواره به عنوان سنتی محبوب میزبان آتش بازی های و کنسرت های پرشور شبانه می شوند. در این شب هایی که انگار زمان متوقف شده و دیگر شب واقعی از راه نمی رسد، سن پترزبوگ نیز از حرکت می ایستد. از ساعت 12.30 نیمه شب پل های روی رودخانه نیوا از هم جدا شده و قطارهای مترو متوقف می شوند و تا ساعت 5:00 صبح به همان حالت می ماند.

گردش در رودخانه نوا در روسیه

با توجه به جمعیت 8 میلیونی گردشگران و مهمانان غیر محلی دراین شب ها، سفر به روسیه با وجود گرانی هتل ها و خدمات مسافرتی مشکل می شود اما با رزرو و خرید تور می توانید بهترین هتل ها و خدمات را  برای سفر خود گارانتی کنید.

 

نادیا پرواز سفر به سبک رویای تو : 41579-021

فرم ارسال نظر

10 شب و 11 روز
هواپیمایی قطر
کیپ تاون سان سیتی ژوهانسبورگ پارک جنگلی

2.590 دلار + 59.900.000

4 شب و 5 روز
هواپیمایی ماهان
مسکو

35.990.000 تومان + 70 دلار

6 شب و 7 روز
ایران ایرتور
کوش آداسی

13.290.000

4 شب و 5 روز
ایران ایر
استانبول

14.300.000 تومان

6 شب و 7 روز
هواپیمایی ترکیش
آنتالیا

28.490.000

6 شب و 7 روز
آیروفلوت
سنت پترز بورگ مسکو

14.990.000 + 545 دلار

3 شب و 4 روز
هواپیمایی قطر
دوحه

16.900.000 + هزینه پرواز

4 شب و 5 روز
پاریس

1400 یورو + هزینه پرواز