رفت و آمد در باکو

از سپتامبر 2015، باکو سیستم جدیدی برای حمل و نقل شهری خود پیاده کرد که باکی کارت نام دارد. از باکی کارت می توان برای مترو و ایستگاه های معین اتوبوس استفاده کرد. دو نوع باکی کارت وجود دارد. نوع اول پلاستیکی است که در ازای مبلغ کمی می شود آن را خریداری و به طور مرتب شارژ کرد، درست مثل کارت های مترو تهران. نوع دوم کاغذی و شبیه بلیت است و تا چهار بار قابل استفاده می باشد. در حال حاضر باکی کارت برای مترو و اتوبوس های جدید قرمز رنگ موجود در سطح شهر قابل استفاده است، اما پیش بینی می شود که در آینده ای نزدیک در سطح گسترده در دسترس عموم قرار خواهد گرفت. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ی رفت و آمد در باکو، با نادیا پرواز همراه شوید.

اتوبوس

اتوبوس در باکو

بیشتر اتوبوس های باکو هنوز بابت کرایه وجه نقد دریافت می کنند اما با داشتن باکی کارت می توان از اتوبوس های قرمزِ براقِ جدید استفاده کرد.
بیشتر مسیرهای اتوبوسی باکو با جزئیات در سایت  www.gomap.az وجود دارد،می توانید بر روی کلمه اتوبوس ها 'Avtobuslar' در سمت چپ پنل کلیک کرده و مسیر را انتخاب کنید. همچنین می توانید با مسیر یاب اپلیکیشن گوگل مپ و یا وب سایت www.niim.az، آخرین اطلاعات موجود درباره مسیرهای اتوبوسی و اتوبوس هایی که در مسیر رسیدن به هر ایستگاه در تردد هستند را به دست آورید. این نکته را در نظر داشته باشید که مسیرها هر سال و یا هر دو سال یک بار تغییر می کنند، بنابراین نقشه ها همیشه قابل اعتماد نیستند. دفاتر توریسم موجود در سطح شهر و اطلاعات هتل محل اقامتتان می تواند شما را در پیدا کردن مسیرهای درست یاری کند.
اتوبوس ها در باکو هر روز از ساعت ۶ صبح شروع به کار می کنند و تا ۱۱ شب فعالند. 

ایستگاه های اتوبوس باکو

اتوبوس باکو

برخی ایستگاه های اتوبوس اصلی باکو که در مسیرهای مهم شهر واقع شده اند عبارتند از:

ایستگاه 28 می  (ایستگاه مترویی به همین نام نیز در کنار مرکز خرید 28 می وجود دارد)
ایستگاه Axundov Bağ
ایستگاه Azneft
ایستگاه Beş Mərtəbə
ایستگاه MUM 
ایستگاه Axundov Bağ
ایستگاه Beş Mərtəbə
ایستگاه Təzə Avtovağzal 
ایستگاه Vurğun Bağ

توجه داشته باشید که ممکن است شماره اتوبوس ها تغییر کرده باشد بنابراین اگر اتوبوس مورد نظرتان را با شماره ای جدید دیدید، غافلگیر نشوید. برای دریافت اطلاعات دقیق درباره اتوبوس ها ، ساعات رفت و آمدشان و ایستگاه هایی که در آن توقف دارد به دفاتر محلی توریسم و یا اطلاعات هتلتان مراجعه کنید.

تاکسی های باکو

تاکسی در باکو

علاوه بر اتوبوس تاکسی نیز وسیله ای مناسب برای رفت و آمد به شمار می آید. بیشتر تاکسی هایی که در کنار خیابان منتظر مسافر می ایستند، تاکسیمتر ندارند، بنابراین مواظب باشید تا راننده کرایه ی اضافه از شما دریافت نکند، حتی جای چانه زدن هم وجود دارد! از سال 2011 تاکسی های جدیدی همانند تاکسی های لندن در سطح شهر باکو شروع به کار کردند، تاکسیمتر دارند و نرخ های کرایه شان قابل قبول است. برای مسیر های طولانی تر، خصوصا دیدنی های باکو که در خارج از شهر واقع شده اند، می توانید با شماره 189 تماس بگیرید، در خواست تاکسی کنید و با هزینه ای مناسب به محل مورد نظرتان بروید.

مترو باکو

ایستگاه مترو در باکو

برای رفت و آمد در باکو مترو هم می تواند گزینه ای مناسب باشد. این سیستم مدرن حمل و نقل، شهر قدیم باکو را به وسیله ایستگاه قطار 28 می، به تعدادی از ایستگاه های حومه شهر وصل می کند. پرکاربردترین ایستگاه ها در باکو نفتچیلَر، قره قرایف و کوروغلو است.

نقشه مترو باکو

اگر باکو را در برنامه سفر های آینده خود دارید، می توانید برای دریافت ویزا، رزرو پرواز و هتل یا خرید تور باکو با کارشناسان نادیا پرواز تماس حاصل فرمایید.

 

نادیا پرواز سفر به سبک رویای تو : 41579-021

فرم ارسال نظر

4 شب و 5 روز
هواپیمایی ماهان
مسکو

35.990.000 تومان + 70 دلار

6 شب و 7 روز
آیروفلوت
سنت پترز بورگ مسکو

14.990.000 + 545 دلار

6 شب و 7 روز
هواپیمایی ترکیش
آنتالیا

28.490.000

4 شب و 5 روز
پاریس

1400 یورو + هزینه پرواز

10 شب و 11 روز
هواپیمایی قطر
کیپ تاون سان سیتی ژوهانسبورگ پارک جنگلی

2.590 دلار + 59.900.000

6 شب و 7 روز
ایران ایرتور
کوش آداسی

13.290.000

4 شب و 5 روز
ایران ایر
استانبول

14.300.000 تومان

3 شب و 4 روز
هواپیمایی قطر
دوحه

16.900.000 + هزینه پرواز