قبل از رزرو هاستل برای یک سفر ارزان این نکات مهم را بخوانید

فرهنگ سفر ارزان چندین سال است که در سراسر دنیا خصوصا در بین جوانترها جای خود را باز کرده است. همین فرهنگ و اشتیاق به جهانگردی در بین جوانان ایرانی نیز پا گرفته و جستجو برای راه های سفر به ارزانترین شکل ممکن توسط بسیاری از کاربران کار هر روزه شده است. از آنجایی که یکی از هزینه های اصلی سفر به اقامت اختصاص پیدا می کند هاستل ها همیشه گزینه های جذابی برای برنامه ریزی سفرهای ارزان بوده اند، اما رزرو هاستل به همین راحتی ها هم نیست و نکاتی دارد که با هم می خوانیم. یادتان باشد برای رزرو هاستل یکبار هم با نادیا پرواز تماس بگیرد.هاستل های خوب معمولا سخت گیر می آیند چون بیشتر از ظاهر فیزیکی یک هاستل، گردشگرانی که در آن اقامت دارند مهم هستند. یکی از هدف های سفر به جا ماندن خاطرات خوش است بر این اساس ممکن است هاستلی پیدا کنید که از نظر ظاهری خیلی جالب نباشد اما همسفرهای شما نوید خاطرات  خوشی را به شما بدهند ، و در عوض هاستل های خیلی زیبا و لوکسی را رزور کنید اما نهایتا حوصله تان سر برود.
همانطور که اقامت در هاستل به افرادی که در آن رفت و آمد دارند مربوط می شود، همیشه اقامت در هاستل هایی که نیازهای عمومی مسافران را برآورده می کند بهتر است چون تجربه و حس بهتری از سفر را برای شما به جا خواهد گذاشت. در این مقاله نادیا پرواز سعی دارد تا نکات مهمی که قبل از رزرو یک هاستل باید در نظر گرفته شود را برایتان شرح دهد، پس با ما همراه باشید. 

هاستل ارزان

ارزان تر به معنی بهتر بودن نیست

افرادی که علاقمند به سفرهای اقتصادی هستند یک تمایل ذاتی به پیدا کردن ارزان ترین چیزها دارند. هاستل های خیلی ارزان اغلب تمیز نیست، تخت هایشان راحت نیست، حمام ها تمیز نیست و بالش ها خیلی نازک اند مثل یک مدل لاغر! ! پس چند دلار بیشتر بپردازید تا جای بهتری اقامت کنید، مطمئن باشید بدنتان هم از شما تشکر می کند!

صبحانه هاستل

هاستلی انتخاب کنید که صبحانه داشته باشد

یکی از ویژگی های بد هاستل ها در اروپا این است که اغلب صبحانه ندارند یا صبحانه مختصری دارند که و سرو آن هم ساعت 7 صبح آغاز شده و خیلی هم زود به پایان می رسد! واقعا چه کسی اینقدر زود بیدار می شود تا صبحانه بخورد؟! پس به دنبال جایی باشید که یک صبحانه درست و حسابی داشته باشد (چیزی بیشتر از نان تست و تخم مرغ و قهوه) یا حداقل شروع و اتمام سرو صبحانه اش زمانی باشد که همه بیدارند (عموما ساعت 8 شروع  شود و تا 11 ادامه پیدا کند). برای سفری ارزان تر صبحانه فرصت خوبی است که برای بقیه روزتان اسنک بردارید و به این شکل در هزینه خورد و خوراکتان صرفه جویی کنید.

هاستل اروپا

به ساعت تخلیه اتاق هاستل توجه کنید

هرگز در هاستلی که ساعت تخلیه اتاقش قبل از 10 صبح است اقامت نکنید. بهترین هاستل ها ساعت 11 صبح و  از آن بهتر ظهر را به عنوان زمان تخلیه اعلام می کنند. خواب خوب در زمانی که سفر می کنید بسیار ارزشمند و کمیاب است و هاستل هایی که زمان تخلیه دیرتری دارند، این موضوع را درک می کنند و محیط آرامش بخش و دلچسب تری دارند. در مقابل هاستل هایی که زمان معینی (2 بعد از ظهر) برای تحویل اتاق ندارند مطلوب ترند. هر زمانی که به آنها مراجعه کنید در صورت مهیا بودن اتاق کلید را در اختیارتان می گذارند و وقتتان را بیهوده هدر نمی دهند.

هاستل در اروپا

برای یک هاستل، داشتن کمد وسایل مزیت محسوب می شود

شاید تعجب کنید ولی هاستل هایی هستند که کمد قفل دار برای وسایلتان ندارند و یا برای آن از شما هزینه جداگانه دریافت می کنند. با توجه به این موضوع که در عصر تکنولوژی به سر می بریم، داشتن امنیت همه جانبه نباید جزء امکانات اضافی به حساب آید و پول اضافی برای آن دریافت شود، با این حال هاستل ها از این اصل پیروی نمی کنند، پس در انتخاب هاستل به این موضوع هم دقت کنید.

اینترنت در سفر

اینترت رایگان برای یک هاستل واجب است 

امروزه داشتن اینترنت برای همه گردشگران یک امر ضروری شده ، اگر هاستلی یافتید که اینترنت و خدمات کامپیوتری دارد، دو دستی آن را بچسبید که اوضاع برایتان کمی آسانتر و سفر برایتان لذت بخش تر می شود.

کافه هاستل ها

در هاستلی که کافه دارد خستگی نخواهید داشت

کافه از الزامات یک هاستل به شمار نمی آید و تعداد زیادی از هاستل های بسیار خوب وجود دارد که کافه ندارند. اما کافه ها مکان خوبی برای برقراری ارتباط با سایر مهمانان هاستل است که از هر جای از جهان ممکن است آمده باشند. فراموش نکنیم که یکی از لذت های هاستل ها پیدا کردن دوستانی با فرهنگ و زبان گوناگون  است. اگر یک هاستل کافه داشته باشد، مسئولین آن سعی می کنند تا مهمانان کافه شان اوقات خوش و لذت بخشی را تجربه کنند و حسابی به آنها خوش بگذرد.

لابی هاستل ها

هر هاستلی باید سالن اجتماعات داشته باشد

اگر هاستلی کافه نداشته باشد، باید در عوض یک سالن اجتماعات داشته باشد. سالن اجتماعات مکانی راحت است و به مسافران هاستل این اجازه را می دهد که اوقاتی را به گفت و گو  یا خوش و بش با سایر مسافران بنشینند. این گونه مکان ها فرصت داشتن تعامل اجتماعی را مهیا می کند و به افرادی که به تنهایی سفر می کنند کمک می کند تا به راحتی دوستان جدیدی را ملاقات کنند.

اقامت در هاستل

هاستل های خوب فعالیت های گروهی هم دارند

هاستلی در دسته بهترین ها قرار می گیرد که در برنامه خود فعالیت های گروهی و سازمان یافته داشته باشند. تورها و پیاده روی های گروهی و باربیکیو از جمله فعالیت هاییست که می تواند مسافران هاستل را کنار هم جمع کرده و یک مهمانی شبانه خاطره انگیزی را برایشان فراهم آورد.

هاستل با اتاق خصوصی

کارکنان هاستل باید کاردان و خبره باشند

وقتی کارکنان یک هاستل، کاردان، خبره و خوش برخورد باشند، آن وقت شما از اقامت در آن هاستل احساس رضایت خواهید داشت. هاستل مثل یک خانه است و مسافران انتظار دارند که همچون عضوی از یک خانواده از آن ها استقبال شود. هدف خیلی از مسافران از اقامت در یک هاستل، صرفا اقامت در یک مکان ارزان قیمت نیست، و ترجیح می دهند در یک محیط گرم و صمیمی حضور داشته باشند. 
لازم نیست دنبال هاستلی بگردید  که تمامی موارد بالا را ارئه دهد، همین که اکثرشان را داشته باشند می توانند در دسته اقامتگاه های خوب به حساب بیایند. همه روزه افراد زیادی با سلایق و نیازهای متفاوت به هاستل ها مراجعه می کنند و هاستل ها با فراهم کردن هرچه بیشتر خدمات فوق نشان می دهند که شناخت خوبی از مراجعین خود دارند و می توانند رضایت آن ها را جلب کنند و متوجه هستندکه فقط تحویل گرفتن یک تخت در قبال پولی که پرداخت می شود برایآنهایی هم که سفر ارزان را انتخاب کرده اند خوشایند نیست.

 

پس اگر قصد سفری ارزان و اقتصادی دارید هاستل ها گزینه خوبی برای اقامت شما خواهند بود. برای مشاوره و یا رزرو محل اقامتتان می توانید از کارشناسان نادیا پرواز کمک بخواهید. همین حالا اقدام کنید.

نادیا پرواز سفر به سبک رویای تو : 41579-021

فرم ارسال نظر

3 شب و 4 روز
هواپیمایی قطر
دوحه

16.900.000 + هزینه پرواز

6 شب و 7 روز
ایران ایرتور
کوش آداسی

13.290.000

4 شب و 5 روز
هواپیمایی ماهان
مسکو

35.990.000 تومان + 70 دلار

4 شب و 5 روز
پاریس

1400 یورو + هزینه پرواز

10 شب و 11 روز
هواپیمایی قطر
کیپ تاون سان سیتی ژوهانسبورگ پارک جنگلی

2.590 دلار + 59.900.000

6 شب و 7 روز
آیروفلوت
سنت پترز بورگ مسکو

14.990.000 + 545 دلار

4 شب و 5 روز
ایران ایر
استانبول

14.300.000 تومان

6 شب و 7 روز
هواپیمایی ترکیش
آنتالیا

28.490.000