چه چیزی شما را عاشق سفر به روسیه می کند

کاخ ها، کلیسا ها و پارک ها از بارزترین مشخصه های روسیه بزرگترین کشور جهان است. در هر قسمتی از شهر های این کشور که قدم میزنید معماری آن شما را سرگرم داستانی از تاریخ روس ها می کند، از عظمت مترو مسکو گرفته تا بلندای کاخ کرملین را که تماشا می کنید، لحظه لحظه با طرز فکر این مردم آشنا می شوید. برای اینکه از فرهنگ غنی روسیه سیراب شوید فقط کافی است به افسونگری رقص باله روسی و آثار فاخر ادبی این کشور نگاهی بیاندازید. برای درک عظمت و گستردگی روسیه بهتر است کمی از شهر خارج شده و سری به طبیعت آن بزنید. جنگل های بزرگ تایگا سیبری، کاماچاتکای آتشفشانی یا گستره آبی بی کران دریاچه بایکال شما را با تصویری متفاوت از این سرزمین روبرو می کند. در ادامه دلایلی که شما را عاشق سفر به روسیه می کند می خوانید.

معماری روسیه

زیبا و منحصر به فرد، معماری روسیه

تنوع در استفاده از رنگ های چشمگیر، پیچیدگی و جاودانه بودن موجب شده،  معماری روسیه متفاوت و بی نظیر باشد. سنت های روسیه پیشینه ای هزار ساله دارد و معماری آن به خوبی تاریخ غنی کشور را بازتاب می کند. تجدد معماری روسیه بیشتر در کلیسای جامع سنت باسیل نمایان شده، که مثال بارزی از گنبد های پیازی شکل است و به عبارتی دیگر امضای معماری مذهبی روسیه به شمار می آید.
معماری جهانی تنها  معطوف به شهرهای بزرگ روسیه نشده است. کیژی پوگوست که در جزیره کیژی و در ساحل دریاچه زیبای اونگا واقع شده است، یک سایت میراث جهانی است که معماری چوبی منحصر به فردی دارد. این کلیسای شگفت انگیز دارای 22 گنبد است که بدون استفاده از حتی یک میخ سالهاست استوار مانده است. 

تاریخ روسیه

سراسر حماسی، تاریخ روسیه

 
شگفت انگیز، پیچیده و مملو از داستان های حماسی و مردم فوق العاده؛ تاریخ روسیه چیزی فراتر از یک زندگی است. از  زمان حمله مغول ها تا ظهور امپراطوری روسیه و سپس پیدایش اتحاد جماهیر شوروی و نهایتا رسیدن به دنیای مدرن  امروزی، همه حاکی از فراز و نشیب های بسیاری در تاریخ این کشور است. هر بخشی از روسیه بیانگر گوشه ای از تاریخ آن است؛ کاخ های پر زرق و برق نشانگر دوره تزارهاست، در حالی که مکان هایی مثل کرملین بازتابی از هر دو دوران شوروی و مدرن است. در شهرهای منطقه سیبری مثل ایرکوتسک می توانید خیابان های زیبایی با خانه های عجیب و جالب چوبی و فضایی آرامش بخش را بیابید که حس سفر در زمان را به شما القا می کند. اگر برای تماشای این همه زیبایی به روسیه سفر کردید، مراقب باشید چون، حتما عاشق روسیه می شوید!

ادبیات روسیه

زبانزد در جهان، هنر و ادبیات روسیه 


اگر طرفدار هنر و ادبیات هستید روسیه برای شما جای عاشقی است. تولستوی، داستویوسکی، پوشکین، چخوف و بورودین موسیقیدان بزرگ روسی، هرکدام پرچمدار حرکت های انقلابی در هنر و ادبیات جهان هستند.  باله بولشوی که در سال 1776 پایه گذاری شد و تا به امروز به فعالیت خود ادامه می دهد، میعادگاه عاشقان هنر در شهرهای مسکو و سن پترزبورگ است. هر دوی این شهرها گالری و موزه هایی جذاب دارند که هر گردشگری را وسوسه می کند تا سری به آنها بزنند. اما نقطه اوج این داستان موزه هرمیتاژ در سن پترزبورگ است که از بزرگترین کلکسیون های هنر دنیا را میزبانی می کند. 

تنوع هزار رنگ، دین و فرهنگ روسیه


اگرچه تمام شهروندان روسیه، روس تلقی می شوند، حدود 160 قومیت مختلف در روسیه زندگی میکنند. و با اینکه روسی زبان رسمی این کشور است، اما  به بیش از 100 زبان و گویش دیگر نیز در سراسر این کشور صحبت می شود. غالب مردم روسیه مسیحیِ ارتودوکس هستند، اما پیروان یهودیت، اسلام، بودا، مسیحی ارتدکس که بجا مانده از دوران قدیم هستند، جای جای روسیه دیده می شوند.

افسون زیبایی، چشم اندازهای روسیه


چه در حال نوشیدن چای در یک روف گاردن با شکوه در ساختمان های مدرن مسکو باشید یا در حال گشت و گذار در قلمرو وحشی کامچاتکا و یا نزدیک قله یک آتشفشان، این ضمانت وجود دارد که مناظر اطرافتان نفستان را بند بیاورد و اگر هنوز عاشق روسیه نشده اید اینبار به این معشوقه مسحور کننده ببازید.

دریاچه بایکال روسیه

سرزمین عجایب، طبیعت روسیه 


اگر از آن دسته اید که در طبیعت از خود بی خود می شوید روسیه جایی است عاشق آن می شوند. 26 مکان در کشور روسیه وجود دارد که در فهرست آثار جهانی یونسکو به ثبت رسیده است. روسیه که بزرگترین گستره جنگلی دنیا را شامل می شود خاص ترین فضاهای طبیعی جهان را در خود جای داده است. جالب است بدانید بالغ بر 8 میلیون متر مربع از جنگل های روسیه زیستگاه حیواناتی همچون ببر، خرس قهوه ای، خرس قطبی و پلنگ ها است. اگر اهل ماجراجویی هستید، بهشت شما روسیه است سرزمینی با خارق العاده ترین مناظر طبیعی از کوه های قفقاز تا دریاچه بایکال و کرانه اقیانوس آرام و کامچاتکا.

دنیای سرگرمی، شب های روسیه


اگر اهل خوش گذرانی در مهمانی ها و جشن ها هستید، بی شک عاشق روسیه خواهید شد. روس ها عاشق مهمانی دادن و جشن گرفتن هستند. حتی آن دسته از منزوی ترین اجتماع هایشان هم شور و حال شبانه خودشان را دارند.
مسکو و سن پترزبورگ هر دو شهر هایی هستند که در هر ساعتی از شبانه روز می توانید اوقات خوبی را در کافه ها رستوران ها و حتی خیابان های پر شور و پر انرژی سپری کنید. برای ساختن یک شب خاطره انگیز به تماشای شوی ملی روسیه بروید یا از یک سمفونی کلاسیک که توسط موسیقیدانان حرفه ای روسیه اجرا می شود لذت ببرید. اگر خوش شانس باشید می توانید خودتان را به فستیوال پرطرفدار شب های سفید در سن پترزبورگ که در تابستان برگزار می شود برسانید و حسابی یک خاطره فراموش نشدنی از تماشای جشنواره بادبان های سرخ برای خود رقم بزنید.

زمستان روسیه

سرمای جادویی، زمستان های روسیه

 
از زمستان های روسیه نترسید! درست است که هوا سرد خواهد بود، اما مناظر برفی می توانند بسیار دلربا و فریبنده باشند و دلیل دیگری بشود برای اینکه عاشق روسیه شوید. پارک های زیبا و و روستا های پوشیده شده با برف سفید ما را یاد قصه ها و افسانه های کتاب های شاه و پریان می اندازد. دریاچه عظیم بایکال با یخ ظخیمی  یکپارچه پوشیده می شود و میزبان ورزش های زمستانی می شود. یک کریسمس سفید در مسکو یعنی پارک های روشن شده با چراغ های چشمک زن و اسکی روی یخ در خیابان های شهر. زمستان این فرصت را به ماجراجویان می دهد تا در دامنه یک آتشفشان فعال در کامچاتکا اسکی کنند، سورتمه سواری با  سگ ها را تجربه کنند و با عشایر یامال مهاجرت کنند.

مردم روسیه

خونگرم و مهمان نواز،  مردم روسیه 


این باور عمومی وجود دارد که مردم روسیه افرادی مرموز، جدی و سرد هستند. اما اگر وقت بیشتری را با روس های واقعی بگذرانید، شخصیت متفاوتی از آن ها را تجربه می کنید. مردم روسیه بسیار خانواده دوست هستند؛ به همین دلیل آنها را گرم، دوست داشتنی، بسیار شوخ طبع و مهمان نواز خواهید یافت. اگر به خودتان این فرصت را بدهید و سعی کنید مردم روسیه را بشناسید، اطمینان داشته باشید که عاشق روسیه و مردمش خواهید شد. مردم روسیه بسیار سخاوتمندند و علاقه خاصی به مهمان از شهر ها و کشورهای دیگر دارند. روس ها عاشق کشورشان هستند و تمایل بسیاری دارند تا خوبی های آن را به شما نشان بدهند. 

غذای روسی

دنیایی از طعم ها، غذاهای روسیه


آشپزخانه روس ها پیشنهادات متنوعی برای گردشگران دارد،  شما به سادگی می توانید آن چه که مد نظرتان هست را انتخاب کنید. انواع غذاهای روسی و بین المللی و غذای مخصوص برای گیاه خواران مهیا است و بد نیست که غذا خوردن در خیابان را در کنار لذت بردن از یک رستوران لوکس و گران قیمت نیز تجربه کنید. امتحان کردن غذاهای سنتی روسیه از واجبات این سفر است.
با وجود این همه تنوع در مکان های فرهنگی، هنری و تفریحی روسیه، تاریخ غنی و فریبنده و جذابیت این کشور در فصول گرم و همچنین در فصول سرد سال، بد نیست که سفر به روسیه را در برنامه خود قرار دهیمد. نادیا پرواز می تواند در برنامه ریزی سفر به روسیه و آماده کردن جزئیات آن شما را همراهی کند.

 

نادیا پرواز سفر به سبک رویای تو : 41579-021

فرم ارسال نظر

6 شب و 7 روز
آیروفلوت
سنت پترز بورگ مسکو

49.900.000 تومان

7 شب و 8 روز
ایران ایرتور
سنت پترز بورگ مسکو

19.990.000 تومان + 495 دلار

4 شب و 5 روز
پاریس

1400 یورو + هزینه پرواز

7 شب و 8 روز
ایران ایرتور
سنت پترز بورگ مسکو

19.990.000 تومان + 495 دلار

7 شب و 8 روز
ایران ایرتور
سنت پترز بورگ مسکو

19.990.000 تومان + 495 دلار

7 شب و 8 روز
ایران ایرتور
سنت پترز بورگ مسکو

19.990.000 تومان + 495 دلار

7 شب و 8 روز
ایران ایرتور
سنت پترز بورگ مسکو

19.990.000 تومان + 495 دلار

7 شب و 8 روز
ایران ایرتور
سوچی

19.990.000+ 520 دلار