با روسیه آشنا شویم

روسیه

 

 

اگر قصد سفر به یکی از شهر های کشور روسیه را کرده اید از شما خواهشمندیم که حتما مقالات سایت نادیا پرواز که در این زمینه جهت راهنمایی و آگاهی شما عزیزان در سایت طراحی و منتشر شده اند را دنبال نمایید.

 

 

بزرگی کشور روسیه

 

کشور روسیه از بزرگ ترین و پهناور ترین کشور های جهان می باشد. تمام مساحت و پهنای روسیه به اندازه ی نصف ( یک دوم ) قاره ی آفریقا می باشد، درواقع بزرگی کشور روسیه آن قدر زیاد است که اختلاف زمانی شرقی ترین نقطه ی این کشور پهناور تا غربی ترین نقطه ی آن حدود 9 ساعت گذارش شده است.

از دیگر کشور های وسیع جهان، کشور کانادا می باشد ( کشور کانادا دومین کشور بزرگ جهان مقیاس شده است )، که بزرگی این کشور پهناور تنها معادل 58 درصد از کل بزرگی و مساحت کشور روسیه می باشد.

 

 

آب و هوای روسیه پهناور

 

کشور پهناور روسیه کشوری با آب و هوای به شدت سرد می باشد، سرمای طاقت فرسای روسیه به این دلیل است که از نظر موقعیت مکانی جغرافیایی در بالای مدار جغرافیایی ( نزدیک به قطب شمال ) مقرر گشته است. جهت اطلاعات بیشتر شما خوانندگان عزیز عرض می نمایم مکان معروف و سرد سیر سیبری هم در کشور بزرگ روسیه قرار دارد.

این آب و هوای سرد و طاقت فرسا سبب شده است که امکان سکونت افراد در اکثر مناطق این سرزمین وجود نداشته باشد. پس با وجود سرما در این کشور از کشاورزی نمی شود خبری گرفت. بیشتر تراکم جمعیت در غرب این کشور است و لازم به ذکر است که جهت غرب کشور روسیه در قاره ی اروپا واقع شده است.

 

کشور روسیه کشور دو قاره ای می باشد، نیمی از کشور روسیه در قاره ی آسیا و نیمی دیگر از این کشور در قاره ی اروپا واقع شده است

پایتخت این کشور پهناور شهر مسکو بوده که در قاره ی اروپا مقرر گردیده است. شهر مسکو به عنوان دومین شهر پرجمعیت و پر تراکم قاره ی اروپا معرفی شده است. استانبول یکی از شهر های کشور ترکیه می باشد که به عنوان اولین شهر پرجمعیت قاره ی اروپا نامیده شده است که می توان پس از آن شهر مسکو پایتخت کشور بزرگ روسیه را دومین شهر پر تراکم این قاره نامید. پرچم

 

 

زبان مردم روسیه

 

روس ها به زبان روسی صحبت می نمایند. در واقع زبان رسمی کشور پهناور روسیه زبان روسی می باشد.

 

 

نوع حکومت و واحد پولی

حکومت حاکم بر این کشور جمهوری پارلمان چند بخشی فدرال مشروطه می باشد و همچنین واحد پول روسیه بزرگ روبل در نظر گرفته شده است.

 

 

شهر های کشور روسیه

 

کشور روسیه هم همانند سایر کشور های جهان که در این قاره ( اروپا ) یا در قاره های دیگر قرار دارند، از تجمع چندین شهر درکنار یکدیگر به وجود آمده است، در واقع روسیه شامل 20 شهر می باشد که در زیر برای شما خوانندگان گرامی نام بره شده اند.

 1. مسکو
 2. سن پترزبورگ
 3. نووسیبیرسک
 4. یکاترینبورگ
 5. نیژنی نووگورود
 6. سامارا
 7. قازان
 8. امسک
 9. چلیابینسک
 10. روستوف-نا-دونو
 11. اوفا
 12. ولگاگراد
 13. پرم
 14. کراسنویارسک
 15. وورونژ
 16. ساراتوف
 17. تولیاتی
 18. کراسنودار
 19. ایژوسک
 20. یاروسلاول

 

 

معرفی این کشور پهناور و زیبا به پایان نرسیده است و همچنان ادامه خواهد داشت، شما باید جهت سفر به این منطقه ی بکر جهان اطلاعات کامل تر و دقیق تری را داشته باشید. ما را جهت کسب تجربه ی سفری ناب و به یاد ماندنی حتما دنبال کنید. تمام سعی ما افزایش اطلاعات دقیق شما قبل از سفر به کشور روسیه می باشد تا بهترین سفر را از نادیا پرواز تجربه کرده و به خاطرتان بسپارید.

 

نادیا پرواز سفر به سبک رویای تو : 41579-021

فرم ارسال نظر