با چقدر پول به رم سفر کنیم؟

رُم یکی از برترین شهرها ایتالیا در لیست پر بازدیدترین شهرهای جهان است و این خیلی غافلگیر کننده نیست چون شهری پر از جاذبه های گردشگری زیبا و دیدنی است که باعث می شود بعد از سفر به رُم، این شهر را با یک دنیا تجربه به یادماندنی ترک کنید. رُم یکی از گرانترین شهرهای اروپاست، بنابراین اگر می خواهید یک سفر اقتصادی داشته باشید، باید حواستان به خرج کردن پولتان باشد. در ادامه ما در نادیاپرواز سعی می کنیم اطلاعاتی درباره جزئیات هزینه های سفر به این شهر افسانه ای را در اختیارتان قرار دهیم تا بدانیم با چقدر پول به رم سفر کنیم؟​ و با اطلاعاتی دقیق و با خیالی راحت برای سفر به رُم برنامه ریزی کنیم.

تور ارزان ایتالیا

سفر به رُم، هزینه یک روز کامل: 123 یورو 

این میزان بودجه برای رده متوسط و کسانی که می خواهند سفر اقتصادی داشته باشند مناسب است. با این مقدار پول می توانید از Airbnb یک جای خوب و راحت برای اقامتتان پیدا کرده و بیشتر وعده های غذایی را بیرون میل کنید و حتی برای رفت و آمد از سوار وسایل حمل و نقل عمومی شوید. اما اگر بودجه محدودتری دارید مجبورید پا روی دلتان بگذارید و زیاد به ویترین فروشگاه ها نگاه نکنید. در کنار آن برای صبحانه از منوی هتل یا هاستل محل اقامتتان استفاده کنید و برای سایر وعده های غذاییتان سراغ سوپر مارکت ها بروید یا غذاهای ساده، ارزان قیمت و بیرون بر رستوران ها را بخرید.

هزینه سفر به ایتالیا

ریز هزینه های گردش یک روزه در رُم

اقامت: رزرو از 50 یورو برای هر نفر به ازای هر شب

غذا: 40 یورو​​​

صبحانه : 5 یورو​

ناهار: 15 یورو​

شام: 20 یورو

دسر یا نوشیدنی: 10 یورو

حمل و نقل: 6 یورو (2 بلیط رفت و برگشت مترو)

ورودیه مکان های دیدنی: 17 یورو (هزینه یک مکان دیدنی) 

هزینه حمل و نقل از فرودگاه فیومیچینیو رم به ایستگاه ترمینی برای اقامت در شهر 

با بلیط یک طرفه قطار سریع السیر لئوناردو بدون توقف: 14 یورو​

با قطار محلی: 8 یورو

گردش شهری رم

حمل و نقل عمومی در رُم

رُم شبکه گسترده ای از مترو، تراموا و اتوبوس دارد که شما را به هر نقطه ای از شهر که بخواهید می رساند. بد نیست هزینه استفاده از مترو رد رم را بدانید.

  • قیمت بلیط یک طرفه (BIT)مترو: 1.5 یورو
  • قیمت بلیط 24 ساعته(CIS) مترو: 7 یورو
  • قیمت بلیط 48 ساعته: 12.5 یورو
  • قیمت بلیط 72 ساعته: 18 یورو
  • قیمت بلیط یک هفته ای: 24 یورو

هتل های ایتالیا

هزینه محل اقامت 

عموما پیشنهاد می شود که اقامتگاه مورد نظرتان را قبل از رسیدن به رُم رزرو کنید چون این شهر یک مقصد گردشگری محبوب و پر ازدحام است و ممکن است برای پیدا کردن اقامتگاه به مشکل برخورد کنید. از نظر بسیاری از افراد ایستگاه ترمینی در شب جای خیلی امنی نیست، پس بهتر است محل اقامتتان از قبل مشخص باشد که پس از رسیدن به رُم سریع ایستگاه ترمینی را ترک کنید.

هزینه اقامت در هاستل های رم: 

یک شب اقامت در اتاق های مشترک: از 19 یورو تا 50 یورو

یک شب اقامت در اتاق 2 تخته خصوصی: 55 یورو تا 134 یورو

(به ازای 10 شب متوالی اقامت در هاستل 3.5 یورو مالیات به هزینه اقامتتان اضافه می شود)

(برخی از هاستل ها صبحانه های ساده ای شامل غلات، نان، برش های گوشت، قهوه، شیر، آب میوه و چای دارند)

هزینه اجاره آپارتمان در رم:

اگر به دنبال پیدا کردن محلی برای اقامتتان با قیمت ارزان و مناسب هستید، آپارتمان های اجاره ای با هزینه ای حدود 80 تا 120 یورو می تواند انتخاب خوبی باشد چون با این قیمت جای بزرگتر، راحت تر و دنج تری خواهند بود و اگر با افراد دیگر همسفر هستید هزینه اجاره بین شما تقسیم می شود و بسیار مقرون به صرفه خواهد بود. بعلاوه شما می توانید در آشپزخانه غذای خود را تهیه کنید و به این ترتیب در هزینه خورد و خوراک نیز صرفه جویی می شود. می توانید از سامانه های رزرو آنلاین استفاده کنید و در محدوده مورد نظرتان آپارتمانی مناسب پیدا کنید. 

هزینه اقامت در هتل های رم

هتل ها در رُم نسبت به سایر شهرهای جنوب اروپا بسیار گرانتر هستند، و احتمالا دلیل آن پربازید بودن رُم نسبت به سایر شهرها است. برای رزرو اتاق در هتل های اقتصادی رُم باید چیزی حدود 75-125 یورو به ازای هر شب بپردازید. هرچه پول بیشتری بپردازید خدمات بهتری دریافت می کنید. قاعدتا کیفیت اتاقی با قیمت 90 یورو به ازای هر شب از اتاقی با 75 یورو بهتر خواهد بود. ولی در هر حال داشتن تخت خواب راحت و سرویس بهداشتی شخصی باعث می شود که سفر راحتتری را تجربه کنید.

هزینه غذا در رستوران ها

برای یک وعده ناهار با کیفیت متوسط باید حدود 4 تا 10 یورو و برای یک وعده شام حدود 8 تا 16 یورو بپردازید. می توانید خودتان را با 1 تا 1.5 یورو یک فنجان کاپوچینو مهمان کنید یا بعد از گشت و گذار و برای رفع خستگی یک جلاتوی خوشمزه با 2.2 تا 2.7 یورو بخرید و در حین لذت بردن از جلاتو به تماشای هیاهوی این شهر زنده بنشینید.

برای تهیه مواد اولیه غذا از سوپرمارکت حدود 8 تا 10 یورو باید بپردازید که خب می توانید دوتا سه وعده غذایی را با آن تهیه کنید.

تور ایتالیا

هزینه بازدید از جاذبه های گردشگری رُم

دیدن کردن از مکان هایی مانند ویلا برقس، فواره تروی، کاخ سن پیتر باسیلیکا، پانتئون و پله های اسپانیایی رایگان است و برای تماشای اماکنی مثل Colosseum & Roman Forum و Vatican Museums and Sistine Chapel و Capitoline Museum  مبلغی به عنوان ورودی از 12 تا 16 یورو بپردازید.

هم چنین گشت شهری با دوچرخه به مبلغ 35 تا 45 یورو و گشت شهری با اتوبوس 27 یورو می تواند تجربه جالبی از گردش در شهر رُم را برایتان رقم بزند.

 

با داشتن اطلاعات کافی از جزئیات هزینه های روزانه این امکان وجود دارد تا با بودجه ای مناسب برای سفر به هر نقطه از جهان برنامه ریزی کنید. با خرید تورهای مسافرتی و مشاوره با کارشناسان حرفه ای نادیاپرواز می توانید با خیالی آسوده سفری خاطره انگیز را تجربه کنید.

نادیا پرواز سفر به سبک رویای تو : 41579-021

فرم ارسال نظر