شب های سفید سنت پترزبورگ و ماه و خورشیدی که از هم دل نمی‌کنند

سنت پترزبورگ در آستانه‌ی تابستان به استقبال شب های سفید می‌رود این شما و این توضیح علمی پدیده‌ی شب های سفید سنت پترزبورگ شهر شب های روشن در فستیوال شب های سفید دقیقا چه خبر است؟ اهالی سنت پترزبورگ شب های سفید را چطور می‌گذرانند؟ سفر به سنت پترزبورگ و انتخاب یک تور مناسب که از نان شب واجب‌تر است در آخر

سنت پترزبورگ در آستانه‌ی تابستان به استقبال شب های سفید می‌رود

سنت پترزبورگ جور دیگری به استقبال تابستان می‌رود. وقتی که خیلی از شهرها دارند خودشان را برای روزهای طولانی و گرمای طاقت‌فرسا آماده می‌کنند؛ سنت پترزبورگ به استقبال شب های سفید و حال‌وهوای زیبا و عاشقانه‌اش می‌رود.

شب‌هایی که هوا تاریک نمی‌شود و خورشید آن‌طور که انتظار داریم غروب نمی‌کند؛ طوری‌که انگار روز و شب از هم دل نمی‌کنند و در هم می‌پیچند. در این بازه‌ی زمانی فستیوال شب های سفید در سنت پترزبورگ برگزار می‌شود و هر سال حدود 5 میلیون گردشگر را به این شهر می‌کشاند.

این شما و این توضیح علمی پدیده‌ی شب های سفید

شاید این سوال برایتان پیش بیاید که علت وقوع پدیده‌ی شب های سفید چیست؟ شهرهای نزدیک به قطب شمال و جنوب، در آستانه‌ی فصل تابستان پدیده‌ی شب های سفید را تجربه می‌کنند. درواقع این پدیده به‌علت نوع قرارگیری زمین، خورشید و ماه اتفاق می‌افتد. طلوع و غروب خورشید به‌دلیل وسعت مدار عرضی تاحد زیادی به هم نزدیک می‌شوند تاجایی که غروب کامل خورشید اتفاق نمی‌افتد.

ساکنان بعضی از شهرهای روسیه، ایسلند، فنلاند، نروژ، آلاسکا و گرینلند این پدیده را تجربه می‌کنند ولی حنای شب های سفید در سنت پترزبورگ روسیه رنگ دیگری دارد. زیبایی شهر و بناها در کنار فستیوال بزرگی که از 21 خرداد تا 11 تیر در این شهر برگزار می‌شود، می‌تواند هر کسی را وسوسه کند. کافی است کمی در مورد سنت پترزبورگ بدانید تا برای رفتن به این شهر لحظه شماری کنید.

شب های سفید

سنت پترزبورگ شهر شب های روشن

شاید وقتی پتر کبیر حدود 350 سال پیش دستور ساخت سنت پترزبورگ را می‌داد تصورش را هم نمی‌کرد که روزی این شهر چنین نام و آوازه‌ای برای خودش دست‌وپا کند. شهری که امروز به موزه‌ها و کاخ‌ها و کلیساهایش معروف است روزگاری پایتخت روسیه‌ی قدیم بوده است و البته هنوز که هنوز است برای روس‌ها پر از خاطرات خوش و حتی نوعی نماد افتخار به‌حساب می‌آید.

شهر سنت پترزبورگ در کنار رودخانه‌ی نوا ساخته شده است. طبیعت، ساختمان‌ها و پل‌های زیبا دست به دست هم داده‌اند و این شهر را به یکی از دیدنی‌ترین شهرهای دنیا تبدیل کرده‌اند.

سنت پترزبورگ یا به‌قول روس‌ها پتربورگ زمستان‌هایی بسیار سرد و طولانی دارد ولی هوای مطبوع و دلنشین تابستانی‌اش و فستیوال شب‌های سفید بیشتر از 5 میلیون گردشگر را هر سال به این منطقه می‌کشاند.

شب های سفید

 

در فستیوال شب های سفید دقیقا چه خبر است؟

شاید با خودتان فکر کنید پدیده‌ی شب های سفید در برخی دیگر از شهرهای دنیا هم اتفاق می‌افتد پس چرا روسیه و چرا سنت پترزبورگ؟

جواب شما در یک جمله خلاصه می‌شود؛ سنت پترزبورگ به‌شدت زیباست و پدیده‌ی شب‌های سفید زیبایی‌اش را صدچندان می‌کند. از طرفی:

  • از تاریخ 11 ژوئن تا 2 جولای فستیوال شب‌ های سفید برگزار می‌شود. در شهر سنت پترزبورگ هر شب بساط جشن و انواع هنرنمایی‌ها به‌راه است؛ از اجرای موسیقی و رقص گرفته تا آتش‌بازی، اجرای نمایش و... . میدان اصلی شهر، محله‌ی پتروف و اطراف کاخ پتروف کانون‌های اصلی برگزاری این مراسم هستند.
  • هر شب از ساعت 1:30 تا 5 ، پل‌های روی رودخانه‌ی نوا بالا می‌روند و گردشگران سوار بر قایق‌ها و کروزهای کوچک و بزرگ از رودخانه می‌گذرند. صحنه‌ی بالا رفتن پل‌ها و حرکت قایق‌ها روی آب بسیار دیدنی و به‌یاد ماندنی هستند. خیلی از کسانی که به فستیوال شب های سفید روسیه رفته‌اند، از این تجربه به‌عنوان یکی از خاطره‌انگیزترین ساعت‌ها و لحظه‌های سفرشان یاد می‌کنند.
  • مراکز تفریحی، مراکز خرید، کافه‌ها، رستوران‌ها، فروشگاه‌ها، همه و همه به‌صورت شبانه‌روزی باز هستند و به مسافران خدمات می‌دهند. چه چیزی بهتر از وقت گذرانی در یک کافه‌ی دنج لب رودخانه‌ی نوا؟
  • سنت پترزبورگ و فستیوال شب‌های سفید بعد از پاریس، شهر عاشقان دنیا است. چه جشن‌های ازدواج، نامزدی یا سالگردی که در این مدت در این شهر برگزار می‌شوند و چه عاشقان دلداده‌ای که سنت پترزبورگ را برای یکی شدن همیشگی‌شان انتخاب می‌کنند. از شهری با این حجم زیبایی انتظاری کم‌تر از این هم نمی‌توان داشت.
  • در طول شب های سفید که خیلی از ساکنین سنت پترزبورگ پرده‌های ضخیم اتاق‌هایشان را می‌کشند و سعی می‌کنند چند ساعتی بخوابند، شما می‌توانید در خیابان‌های خلوت و آرام شهر قدم بزنید و از سکوت و زیبایی فضای اطراف لذت ببرید.

پیاده‌روی طولانی‌مدت در شب های سفید یکی از دلایلی است که خیلی‌ها را هر سال به این شهر می‌کشاند.

  • سنت پترزبورگ شهر کاخ، کلیسا و موزه است؛ بنابراین بهشت کسانی است که به تاریخ و هنر علاقه دارند و می‌خواهند با معماری و فرهنگ کشور روسیه نیز آشنا شوند.

شما هم اگر جزو این دسته هستید می‌توانید روزها را به بازدید از موزه‌های آرمیتاژ، روس، مارینسکی و... بروید؛از کاخ‌های پترهوف، کاترین، کنستانتینوفسکی و... دیدن کنید و زمانی را نیز به تماشای کلیساهای ناجی در خون، سنت ایزاک، قلعه‌ی پیتر و پاول و... اختصاص دهید. بهتر است بدانید بیشتر مکان‌های دیدنی‌ سنت پترزبورگ درطول فستیوال نیز برای تماشای گردشگران باز هستند.

شب های سفید

اهالی سنت پترزبورگ شب های سفید را چطور می‌گذرانند؟

شوخی نیست! نزدیک به دو ماه از سال خورشید مهمان همیشگی شهرشان است و درست و حسابی غروب نمی‌کند. سردرد و بی‌خوابی مهمان ناخوانده‌ی این دو ماه مردم سنت پترزبورگ است ولی آن‌ها سعی می‌کنند با استفاده از برنامه‌ریزی و تنظیم زمان خواب، چشم‌بند و نصب پرده‌های ضخیم این مدت را به بهترین شکل بگذرانند.

البته ناگفته نماند که خیلی از اهالی نیز پابه‌پای توریست‌ها در مرکز شهر به جشن و شادی مشغول می‌شوند یا در خیابان‌های خلوت و ساکت اطراف شهر پیاده‌روی می‌کنند.

شب های سفید

سفر به سنت پترزبورگ و انتخاب یک تور مناسب که از نان شب واجب‌تر است

این همه زیبایی، شکوه، شادی و هیجان یک‌جا و در شب های سفید سنت پترزبورگ جمع شده‌اند و همه‌ی این‌ها باعث می‌شوند که گردشگران بیشتری بخواهند از شهر دیدن کنند. آوازه‌ی شب های سفید طوری در تمام دنیا پیچیده که حدود 5 میلیون گردشگر در این بازه‌ی زمانی به سنت پترزبورگ می‌آیند و این یعنی:

  • شلوغی هتل‌ها و اقامت‌گاه‌ها
  • گرانی تورها
  • گرانی غذا، خدمات حمل‌ونقل و...

بنابراین اگر می‌خواهید شب های سفید سنت پترزبورگ را ببینید باید قبل از هر چیز و هر کاری به فکر انتخاب یک تور مناسب باشید. توری که تمام خدمات را با قیمت مناسب و بهترین کیفیت در اختیارتان بگذارد و شما در طول سفر دغدغه‌ای جز تماشا و لذت بردن از شهر و فستیوال نداشته باشید.

هولدینگ نادیا پرواز تمام این امکانات را یک‌جا در اختیارتان می‌گذارد. این هولدینگ یک دفتر مستقیم در کشور روسیه دارد و تورها را بدون هیچ واسطه‌ای برگزار می‌کند. همین نبودن واسطه کمک می‌کند تا شما بهترین خدمات را با مناسب‌ترین هزینه دریافت کنید و یک سفر آرام و بدون دغدغه داشته باشید.

شب های سفید

در آخر

یک سنت پترزبورگ است و یک فستیوال شب‌های سفید. شب و روزی که با هم یکی می‌شوند، روی ساختمان‌ها و بناهای زیبای شهر سایه می‌اندازند و چشم مردم محلی و گردشگران را خیره می‌کنند. البته نورپردازی بناها، پل‌ها و خیابان‌های شهر هم مزید بر علت است و این زیبایی را دوچندان می‌کند. در این نوشته سعی کردیم گفتنی‌ها را در مورد شب‌ های سفید سنت پترزبورگ بگوییم ولی اصل ماجرا چیز دیگری است؛ شنیدن کی بود مانند دیدن؟

شاید بهتر باشد یک تور مناسب انتخاب کنید و با برنامه‌ریزی تابستان آینده را در سنت پترزبورگ و لب رودخانه‌ی نوا بگذرانید. البته یادتان باشد لب رودخانه و لحظه‌ی بالا رفتن پل‌های متحرک یادی هم از ما و این نوشته بکنید!

نادیا پرواز سفر به سبک رویای تو : 41579-021

فرم ارسال نظر

3 و 4 شب
کیش

1.150.000 تومان

7 شب و 8 روز
هواپیمایی ماهان
کوالالامپور

96.700.000ریال

6 شب و 7 روز
هواپیمایی سان اکسپرس
ازمیر کوش آداسی

6.090.000

3 شب و 4 شب
کیش

1.275.000 تومان

7 شب و 8 روز
هواپیمایی ماهان
سنت پترز بورگ مسکو

11.990.000 تومان

دو شب و سه روز اقامت در هتل
مشهد

-----------

6شب و 7 روز
هواپیمایی ماهان
آنتالیا

52.950.000ریال

9 شب و 10 روز
ایران ایر
آنتالیا استانبول

13.950.000 تومان

6 شب و 7 روز
ایران ایر
آلانیا

6.485.000

4شب کوالالامپور و 3شب پنانگ
هواپیمایی ماهان
پنانگ کوالالامپور

107.400.000ریال