7 راه برای اینکه اشتیاق به سفر رفتن را از دست ندهید

خیلی وقت ها می شود که دیگر اصلا دلمان نمی خواهد کاری بکنیم حتی اگر آن کار سفر رفتن باشد. حالا برای اینکه همیشه دلمان حال و هوای سفر را داشته باشد و به روزمره گی ها عادت نکند یک سری کارها می شود انجام داد. در ادامه به 7 راه برای اینکه اشتیاق به سفر رفتن را از دست ندهید اشاره می کنیم، چه زیاد سفر رفته باشید و چه تازه این کار را شروع کرده باشید این 7 مورد شما را سر حال می آورد.

و حالا 7 راه برای اینکه اشتیاق به سفر رفتن را دوباره زنده کنید:


درباره مقصدهایی که دوست دارید تحقیق کنید

ساده ترین کار برای اینکه اشتیاق به سفر رفتن را در خودتان زنده نگه دارید این است که در مورد جایی که دوست دارید سفر کنید تحقیق و مطالعه کنید. اگر این کار را انجام دهید بعد از مدتی بدون این که متوجه شوید چطور، می بینید که آنجا هستید. این کار باعث می شود تا برای تمام سفرهایی که قرار است در آینده بروید و یا دوست دارید بروید همیشه هیجان زده و پر انرژی باشید و آنقدر پر انرژی بمانید که بالاخره آن سفر برای شما اتفاق بیافتد. 

روش بالابردن اشتیاق برای سفر

برای سفر رفتن فرصت سازی کنید

سفر از آنچه فکر می کنید به شما نزدیک تر است آن هم فقط به این خاطر که زمان مثل برق و باد می گذرد. بارها شده است که قصد داشتید در فلان ماه سفری را در برنامه خود داشته باشید اما ناگهان میبینید که آن ماه رسیده و شما مشغول زندگی شلوغ روزمره خود هستید. برای اینکه گرفتار چنین اتفاقی نشوید، بهترین راه کار این است که هر زمانی که کمی خلوت هستید، بنشینید و برای برنامه ریزی سفر خود فکر کنید و قسمتی از آن را انجام دهید و در فرصت های بعدی هم این جریان را کامل تر کنید با این روش هر زمان که به وقت سفر خود می رسید همه کارها را انجام داده اید و آماده آغاز یک سفر از پیش برنامه ریزی شده اید. 

اشتیاق در سفر

مطالب گردشگران دیگر را بخوانید

مطالعه بلاگ های سفری و گردشگری می تواند تجربه اهالی سفر را یکجا به شما انتقال دهد. با خواندن مطالب آنها حتما به این نتیجه خواهید رسید که سفر از آنچه که فکر می کنید هم راحت تر و دست یافتنی تر است. با مطالعه این مقاله ها هم هیجان سفر رفتن را در خود بالا می برید و با ترس های خود کنار می آیید و هم اینکه کلی نقطه جدید برای اینکه در برنامه خود جا دهید به دست می آورید. با این کار حتما به این نتیجه می رسید که یک روز هم شما دل به دریا بزنید و تجربه های سفر خود را با دیگرا به اشتراک بگذارید.

کتاب راهنمای گردشگری بخرید

برای آشنا شدن و همچنین هیجان زده شدن نسبت به هر مقصد کتاب راهنمای گردشگری آن نقطه را بخرید. با اینکه امروزه بیشتر مطالب در اینترنت وجود دارد اما خریدن یک کتاب می تواند به شما این اطمینان خاطر را بدهد که گام اول برای یک شروع هیجانی را برداشته اید. از طرفی مطالب کتاب ها بسیار دقیق تر و عمیق تر از مطالب بلاگ ها است. 

زیاده روی نکنید

اگر مدت زیادی است که حول و حوش سفر هستید یا مدام در سفر بوده اید کمی استراحت به خودتان بدهید و بگذارید تا ذهن شما دوباره تشنه یک سفر جدید شود. آنهایی که اهل سفر هستند حتما می دانند که در سفر همیشه همه چیز گل و بلبل نیست و هر سفری سختی های خود را دارد.  

یک زبان جدید یاد بگیرید

نسبت به مقصد بعدی که دلتان می خواهد سفر کنید، زبانی دیگری را انتخاب کنید که بیاموزید. کلاس بروید و مطالب آموزشی آنرا بیابید و همزمان با  آموختن زبان جدید مدام به سفر خود به آن کشور فکر کنید. نگران زمانی که برای آموختن زبان می گذارید نگران نباشید درنهایت گزینه هایی بسیاری برای سفر رفتن را جلوی شما باز می کند.  

راه افزایش اشتیاق برای سفر رفتن

با اهالی سفر ملاقات کنید

شاید کار سختی باشد که همیشه اشتیاق به سفر را در خود زنده نگه دارید اگر کمک های فکری و انرژی دیگران همراه ما نباشد. پس شاید بهترین پیشنهاد این باشد که عضو گروه های گردشگری در فضاهای مجازی و غیر مجازی شوید و آدم هایی از جنس خود را در اطراف خود جمع کنید تا هر بار که میل دارید با کسی گپ بزنید موضع مشترک حرف هایتان سفر و مقصد هایی نو باشد . 
مجموعه نادیا پرواز با برنامه ریزی سفرهایی منظم و با کیفیت همیشه می تواند یکی از همان دوستانی باشد که اشتیاق سفر را برای شما زنده نگه دارد. 

نادیا پرواز سفر به سبک رویای تو : 41579-021

فرم ارسال نظر

7 شب و 8 روز
ایران ایرتور
سنت پترز بورگ مسکو

19.990.000 تومان + 495 دلار

7 شب و 8 روز
ایران ایرتور
سوچی

19.990.000+ 520 دلار

7 شب و 8 روز
ایران ایرتور
سنت پترز بورگ مسکو

19.990.000 تومان + 495 دلار

7 شب و 8 روز
ایران ایرتور
سنت پترز بورگ مسکو

19.990.000 تومان + 495 دلار

7 شب و 8 روز
ایران ایرتور
سنت پترز بورگ مسکو

19.990.000 تومان + 495 دلار

4 شب و 5 روز
پاریس

1400 یورو + هزینه پرواز

7 شب و 8 روز
ایران ایرتور
سنت پترز بورگ مسکو

19.990.000 تومان + 495 دلار

6 شب و 7 روز
آیروفلوت
سنت پترز بورگ مسکو

49.900.000 تومان