8 روش موثرمقابله با ترس از پرواز با هواپیما

سفر با چه وسیله ی نقلیه ای برای شما اولویت دارد؟ امروزه با توجه به عامل سرعت و تکنولوژی، بیشتر مردم مایل به سفرهای هوایی هستند. آمارها نشان داده اند که هواپیما ایمن ترین وسیله برای رسیدن به مقصد است. اما در این میان افرادی هستند که هنگام سوار شدن به هواپیما با چالش جدی ترس از پرواز با هواپیما مواجه اند و همواره در صدد یافتن روش هایی برای مقابله با این ترس هستند. در ادامه می توانید با خواندن 8 روش موثرهمراه با نادیا پرواز در مواجهه با این ترس سفرهای بهتری را تجربه کنید.

1 به محرک هایی که شما را شاد می کند، فکر کنید.

عواملی که شما را می ترساند و راههای مقابله با آن را بیابید. هدف شما تشخیص محرک های خاص هستند، در این صورت می توانید اضطراب خود را وقتی در سطح پایین قرار دارد، کنترل کنید. دانستن اینکه چه چیز شما را خوشحال و رها می سازد به از بین بردن اضطربتان کمک خواد کرد.

2. در مورد هواپیما و ساختار آن اطلاعات به دست بیاوردید.

اضطراب با بی اعتناعی بهتر می شود و افکار منفی " اگر چنان شود" را تغذیه می کند. اما زمانیکه آگاه باشید، افکار "اگرچنان شود" تان از طریق واقعیت هایی که از آنها آگاه هستید محدود خواهد شد. پس با واقعیت ها آشنا باشید. این کار اضطرابتان را از بین نخواهد برد اما کمک می کند تا آن را مدیریت کنید.

3. اضطراب خود را پیش بینی کنید.

اضطراب پیش بینی شده همان چیزی است که در ترس تان تجربه می کنید. معمولا شدیدترین اضطراب را در پرواز تجربه می کنید اما پیش بینی دقیقی از احساستان حین پرواز نمی توانید داشته باشید. معمولا حس ترس بیشتر از آنچیزی است که در واقعیت آن را تجربه می کنید. پس با پیش بین این حالت  خود را آماده موقعیت  های مختلف نگه دارید.

4. ترس را از خطر جدا کنید.

تفکیک این دو از هم بسیار سخت است زیرا بدن شما نسبت به هر دو واکنشی یکسان دارد. مطمئن شوید که ترستان بواسطه اضطراب است. به خودتان بگویید که اضطراب بتنها تریس شما را بیشتر می کند و حتما منجر به خطر نمی شود. شما حتی در مواقعی با اضطراب بالا نیز لزوما در خطر نیستید و تنها احساس خطر می کنید.

5. بدانید که در حال ترس عقل سلیم مفهومی ندارد.

بخش اول: اضطراب عقل سلیم را به اشتباه می اندازد.

اضطراب شما را به این اشتباه می اندازد که فکر کنید که در خطر هستید در حالیکه کاملا امنیت دارید. حس ششم تان در این مواقع به شما میگوید که اجتناب کنید اما اگر به اضطراب بها دهید، دائما در حال تشدید اضطرابتان هستید.

بخش دوم: می توانید در مقابل اضطراب ماهرانه عمل کنید. به عنوان یک قانون، برخلاف چیزی رفتار کنید که حس اضطرابتان به شما میگوید. با چیزی که اضطرابتان میگوید انجام دهید بجنگید اما  ناراحتی ناشی از اضطرابتان را بپذیرید.

6. چیزهایی که باعث ترس در پرواز می شود را جدی نگیرید و از آنها عبور کنید.

به منظور مدیریت اضطراب به هنگام گذر از چاله های هوایی، از چگونگی طراحی هواپیما درمقابله با این چاله ها آگاه شوید. بر کنترل اضطرابتان متمرکز شوید و به زمان اتمام آن فکر کنید. به خودتان مدام یادآور شوید که در امننیت کامل هستید.

7. کمک کردن به یکدیگر در پرواز را یاد بگیرید.

دیگر مسافران باید بدانند که چه چیز شما را می ترساند و چطور به شما در مقابله با آن کمک کنند. باید دقیق بدانید که در این مواقع چه چیز شما را از همه چیز بیشتر آرام می کند.

 8. به هر پرواز به عنوان یک گام ارزش نگاه کنید.

خود را در معرض عمل و در مقابله با ترس قرار دهید. هرپرواز، پرواز بعدی را برایتان آسان تر می کند. هدف تان این باشد که تنها ذهن تان را نسبت به محرک هایی که باعث آزارتان هستند دور کنید.

اکنون با در نظر گرفتن این عوامل موثر در مقابله با ترس از هواپیما می توانید با عملی کردن این راهکارها سفرهای بهتری را در نادیا پرواز تجربه کرده و استرس خود را کاهش دهید.

 

نادیا پرواز سفر به سبک رویای تو : 41579-021

فرم ارسال نظر

10 شب و 11 روز
هواپیمایی قطر
کیپ تاون سان سیتی ژوهانسبورگ پارک جنگلی

2.590 دلار + 59.900.000

4 شب و 5 روز
ایران ایر
استانبول

14.300.000 تومان

4 شب و 5 روز
پاریس

1400 یورو + هزینه پرواز

4 شب و 5 روز
هواپیمایی ماهان
مسکو

35.990.000 تومان + 70 دلار

6 شب و 7 روز
ایران ایرتور
کوش آداسی

13.290.000

6 شب و 7 روز
آیروفلوت
سنت پترز بورگ مسکو

14.990.000 + 545 دلار

3 شب و 4 روز
هواپیمایی قطر
دوحه

16.900.000 + هزینه پرواز

6 شب و 7 روز
هواپیمایی ترکیش
آنتالیا

28.490.000