برای سفر به صربستان چقدر پول همراه خودمان ببریم؟

با اینکه نظر بسیاری بر این است که سفر به صربستان آنچنان که به نظر می رسد هم ارزان نیست اما همچنان صربستان ارزان ترین مقصد در قاره سبز اروپاست. صربستان مقصدی است که یک دلار هنوز هم برای شما کارهای زیادی می تواند بکند. با ما همراه باشید تا به شما نشان دهیم این اتفاق چطور می افتند. هر چند که بهترین روش سفر برای بسیاری که اهل سفر هستند خرید تور مسافرتی است اما اگر خودتان هم قصد سفر به صربستان را دارید نادیاپرواز برایتان  ریز هزینه های این سفر را فهرست میکند.

هزینه سفر به صربستان

هزینه سفر 2 روزه به صربستان

جمله ای که ممکن است همه جا در مودر سفر ارزان بشنوید این است که آرام آرام سفر کنید که البته اگر نگوییم همیشه، در اکثر موارد جواب می دهد. در هر صورت اگر سفری چند روزه به صربستان داریم چرا بیشترین بهره را از آن نبریم؟ قاعدتا برای سفر چند روزه بهتر است بلگراد را انتخاب کنیم، پس ببینیم چطور در چند روز می شود تمام بلگراد را تماشا کرد.
برای شروع خوب است بدانید که در صربستان تفریحات بسیاری کاملا رایگان هستند، هرچند که برای خورد و خوراک باید در هر صورت پول پرداخت کنید. در بلگراد رستوران های لوکس و غذاهایی خاص وجود دارد که در گران ترین حالت سفارش شما به 10 دلار می رسد (البته با قیمت دلار برای ما این عدد چندان هم کم نیست).
اقامت داشتن در هاستل ها و مسافرخانه ها هم می تواند، راهی برای کاهش هزینه های سفر به بلگراد باشد. بیشتر اقامتگاه های این چنینی را می توانید با تقریبا 8 دلار برای یک شب رزرو کنید. با همه اینها اگر سفری دو روزه به پایتخت صربستان داشتید حداقل هزینه ای که باید همراه خود داشته باشید، 75 دلار است. 

 

هزینه سفر یک هفته ای به صربستان

حالا اگر یک هفته زمان داشته باشید مطمئنا زمان خوبی برای گردش در صربستان دارید و مجبور نیستید خود را محدود به بلگراد کنید. پس اول به بلگراد فرصت بیشتری بدهید تا زیبایی های خودش را برایتان یکی یکی رو کند، چون واقعا مهمترین نقطه سفرتان است و بعد خودتان را برای تماشای منطقه زمون و کوه اوالا آماد کنید. برای دیدن این سه نقطه نیمی از زمان سفر را خرج کنید.
اما برای نیمه بعدی سفرتان به صربستان قطب نمای گردش خود را روی شمال تنظیم کنید و به استان وویوودینا بروید. این منطقه تاریخ پر قصه ای را از زمان امپراطوری عثمانی در خود جای داده است. برای این کار باید به نووی ساد سفر کنید.
برای رفتن به نووی ساد اتوبوس هایی هر یک ساعت یکبار از بلگراد حرکت می کند که هزینه آنها 12 دلار است. هزینه های مناطق شمالی با پایتخت چندان متفاوت نیست و همچنان می توانید بین 13 تا 19 دلار بابت اقامت هزینه کنید و 10 دلار هم برای سفارش یک وعده غذای کامل بپردازید. با همه این موارد اگر چند شب هم برای گشت و گذار شبانه در شهر بودید و همین روال را ادامه دهید، برنامه یک هفته ای خود را می توانید با هزینه 250 دلار به اتمام برسانید. 

صربستان مقصدی ارزان برای سفر

هزینه سفر دو هفته ای به صربستان

خوب داریم به ایده آل ها نزدیک می شویم، دو هفته مدت زمانی مناسب برای یک گشت کامل و خاطره انگیز در صربستان است. با در اختیار داشتن چنین زمانی به طور قطع بلگراد را تمام و کمال خواهیم دید و در سفر به منطقه وویوودینا این امکان را ایجاد می کنید که از دروازه های طبیعت و یادبودهای تاریخی این کشور گذر کنید و فرهنگ صربستان را در منطقه ای به نام فراشکا گورا با پوست و خون احساس کنید. این منطقه در مرز کرواسی و صربستان است.
خوب سوال اینجاست که با روزهای اضافه چه کار کنیم؟ پیشنهاد ما این است که تابع جمع نباشید و مسیر خودتان را به سمت شرق بچرخانید و دنبال نام گلوباک و درداب بگردید و بعد از آن سمت جنوب را در پیش بگیرید. با این حرکت قیمت های خورد و خوراک کمی تغییر می کند و برای اقامت در شب ها هم باید عددی بین 20 تا 40 دلار را در نظر بگیرید. خوب در این قسمت مجبوریم کتاب آموزش زبان صربی دستمان باشد و چند جمله ای یاد بگیریم چون احتمال خیلی زیاد کسی زبان انگلیسی نمی داند. 
بعد از اینکه از لذت تماشای طبیعت این قسمت از صربستان سیراب شدید، به سمت جنوب به نیش میرسید. اینجا دیگر نوبت خوردن بهترین غذاهای صربی است. خبر خوش تر این که در قسمت جنوب همه چیز ارزان تر است، اما اقامتگاه ها از این قانون پیروی نمی کنند و قیمت های تندتری نسبت به باقی نقاط دارند. در جنوب صربستان با 6 دلار می توانید بهترین غذاها را میل کنید. خلاصه که در جنوب می توانید شکمی از عزا در بیاورید.
خوب در آخر در نظر داشته باشید که برای سفری دو هفته ای به صربستان هزینه ای بین 400 تا 450 دلار می تواند کافی باشد. 

طبیعت صربستان

هزینه سفر سه هفته ای به صربستان

در ابتدا گفتیم که هرچه آرام تر و با حوصله تر سفر کنید، سفر کم هزینه تری خواهید داشت، حالا اگر از آن دسته ای هستید که سه هفته را به صربستان اختصاص داده اید، می دانید که قرار است چه کنید. فرصت را غنیمت بشمرید و از هزینه های کم و موقعیت جادویی استفاده کنید. یک هفته را به بلگراد اختصاص دهید، از وقتتان استفاده کنید و از شب های زیبا و در عین حال هیجان انگیزش بهره کامل ببرید. برای هفته دوم سفرتان، وویوودینا و شرق صربستان را انتخاب کنید. اما قبل از اینکه به شرق برسید، حتما سری هم به غرب این کشور زیبا و سرسبز بزنید. بنابراین دو شب در پارک ملی تارا اقامت کنید، توقفی در دره یوواک داشته باشید و سپس مسیرتان را به سمت شهر نیش ادامه دهید.
در مسیرتان به سمت شرق، هزینه های خورد و خوراک پایین است و می توانید کمی پس انداز کنید اما در انتخاب اقامتگاه مناسب دستتان باز نیست. وقتی پای پارک ملی تارا در میان است بد نیست گشتی در Airbnb بزنید و اتاقک های زیبا و جذابی را در دل کوه با قیمت های مناسبی در حدود 30 دلار پیدا کنید. پس از فرصت استفاده کنید و یک شب رویایی و مهتابی را با کمترین قیمت برای خود بسازید. در نهایت اگر کمی سر کیسه را شل کنید و بخواهید از تمامی امکانات تفریحی و گردشی در بالاترین حد استاندارد و کیفیت برخوردار شوید، با 800 دلار اوقات خوشی را در صربستان می گذرانید و حتی پول کافی برای خرید سوغاتی، اقامتگاه بهتر و شانس دوباره برای چشیدن طعم لذیذ چیواپی داشته باشید.

صربستان به عنوان کشوری در جنوب شرقی قاره  اروپا می تواند مقصد مناسبی برای گردشگران ایرانی، خصوصا علاقمندان به طبیعت باشد. اگر مایل هستید تا در برنامه بعدیتان به صربستان سفر کنید، تورهای مسافرتی نادیاپرواز می تواند گزینه مناسبی باشد تا سفر خوشی را تجربه کنید.

 

 

نادیا پرواز سفر به سبک رویای تو : 41579-021

فرم ارسال نظر