نکاتی که قبل از سفر به بلغارستان باید بدانیم

بلغارستان یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپاست، که بر همین اساس باید در زمینه هایی چون امنیت، سلامت غذا و زیرساخت ها از روند معینی پیروی کند. با وجود رعایت این کیفیت اگر برای اولین بار می خواهید به بلغارستان سفر کنید  نکاتی که قبل از سفر به بلغارستان باید بدانیم را اینجا بخوانید و نهایتا نگران هیچ چیز نباشید و با خیال راحت یک تور بلغارستان بخرید و خاطراتی بیاد ماندی برای خود و خانواده خود بسازید.  

ویزای بلغارستان

ویزای بلغارستان

همانطور که گفته شد، بلغارستان یکی از اعضای اتحادیه اروپاست و با اینکه نیازی به ویزای شینگن ندارد بیشتر قوانین اخذ ویزای شینگین برای این کشور حاکم است. بیشتر کشورهای خارجی برای اقامت کمتر از 90 روز در این کشور نیازی به ویزا ندارند، اما ایرانی ها شامل این قانون نمی شوند و حتما برای ورود به این کشور نیازمند اخذ ویزا هستند.

وسایل نقلیه عمومی بلغارستان

وسایل نقلیه عمومی در بلغارستان

استفاده از وسایل نقلیه عمومی در بلغارستان در کل روشی قابل اعتماد برای رفت و آمد به حساب می آید، اما بعضی اوقات کمی تاخیر دارند. اگر برای گردش قطار را ترجیح دادید حتی اگر واگن های درجه یک را انتخاب کنید بازهم قطار ارزان ترین راه برای سفرهای داخلی در بلغارستان است. این در حالی است که اتوبوس ها در بلغارستان راه ارتباطی شهرهای کوچک به شهرهای بزرگ به حساب می آیند. برای  اینکه به دورافتاده ترین روستا ها و مناظر بکر طبیعی سری بزنید  هم از ون های مسافربری می توانید استفاده کنید اما این ون ها در هفته یک یا چند بار به آن در مسیرهای خودشان حرکت می کنند.

تور بلغارستان

رانندگی در بلغارستان

برای رانندگی در بلغارستان باید بسیار هوشیار باشید چون بلغارها برای رانندگی بد، خشن و بی دقت زبانزد هستند. یک نکته مهم دیگر این است که جاده ها و خیابان ها پر از دست انداز و چاله است و حیواناتی نظیر اسب، قاطر و گاو ممکن است ناگهان وارد مسیر شما شوند. پس هنگام رانندگی در بلغارستان حسابی حواستان را جمع کنید!

راهنمای سفر به بلغارستان

خدمات درمانی در بلغارستان

در سفر به بلغارستان یادتان باشد درخواست آمبولانس برای یک مورد اورژانسی رایگان است، اما اگر تشخیص داده شود که مورد شما اورژانسی نبوده مجبورید که هزینه درخواست آمبولانس را بپردازید. اعضای اتحادیه اروپا باید کارت بیمه سلامت اروپایی همراهشان باشد تا خدمات رایگان یا تخفیفاتی برای درمان در بیمارستان ها دریافت کنند. سیستم سلامت و درمان بلغارستان سال ها درگیر مشکلات مالی و ساختاری بوده است، بنابراین بهتر است یک بیمارستان خصوصی انتخاب کنید تا خدمات درمانی با کیفیت بهتری به شما عرضه شود.

هزینه سفر به بلغارستان

واحد پول و تبدیل ارز در بلغارستان

در بلغارستان شما فقط می توانید از پول رایج این کشور که لو یا لوا ( با کد ایزوی BGN) است استفاده کنید. پرداخت پول به یورو در بلغارستان ممکن نیست، با این حال برخی مناطق مثل بعضی پمپ بنزین های جاده های اصلی و شهر های مرزی استثنا هستند. در حال حاضر (نوشتن این مقاله) هر 1 لوا برابر با 0.59 دلار است. پرداخت ها با دبیت کارت و کارت های اعتباری به صورت گسترده ای قابل قبول است البته به جز در شهرهای کوچک که پرداخت های نقدی بیشتر رایج است.

تعطیلات رسمی بلغارستان

تعطیلات رسمی بلغارستان

موزه ها، موسسات دولتی، و برخی فروشگاه ها ممکن است در تعطیلات رسمی بلغارستان تعطیل باشند، اما سوپرمارکت ها و رستوران ها عموما باز هستند فقط در این روزها ساعات کاری کوتاه تری دارند.
تعطیلات رسمی بلغارستان به شرح زیر است: 
اول ژانویه – روز سال نو
سوم مارچ- روز آزادسازی (استقلال)
آوریل یا می- عید پاک 
اول می- روز جهانی کارگر
ششم می- روز ارتش بلغارستان
ششم سپتامبر- روز اتحاد
بیست و دوم سپتامبر- روز استقلال
بیست و چهار، بیست و پبج و بیست و شش دسامبر- کریسمس

طبیعت بلغارستان

کوه پیمایی در بلغارستان

بلغارستان پارک های ملی زیبا و کوه های بکر و دست نخورده ای دارد. قبل از اینکه برنامه کوه پیمایی بچینید، مطمئن شوید که بیمه مسافرتی تان شرایط اورژانسی نجات از مناطق کوهستانی را شامل می شود، چون اگر در حین کوه پیمایی دچار سانحه شوید و مجبور به انتقال از یک منطقه کوهستانی دورافتاده به شهر باشید، هزینه آن بسیار زیاد خواهد شد.

رستوران های بلغارستان

غذاها و رستوران های بلغارستان

به عنوان یکی از اعضابی اتحادیه اروپا، بلغارستان تمامی قوانین سلامت غذا را رعایت می کند و در کل می توانید هم از رستوران و هم از غذاهای خیابانی با خیال راحت استفاده کنید. این را بخاطر داشته باشید که به همراه صورتحساب غذا، یک رسید نیز به شما داده می شود که نشان می دهد شما مهمان هستید و نیازی به پرداخت مالیات ندارید.

قبل از سفر به هر شهر یا کشور جدید، از جمله بلغارستان، با جست و جو و مطالعه کافی درباره  آن می توانیم اطلاعات مفیدی به دست آوریم، که باعث می شود دید وسیعی تری نسبت به مقصدمان داشته باشیم و بتوانیم در موارد اورژانسی و زمان وقوع مشکل تصمیمات درستی بگیریم و در نهایت خاطره خوشی از سفرمان داشته باشیم. تجربه ده ساله نادیا پرواز در ارائه تورهای مسافرتی می تواند شما را در این امر یاری کند و سفری عالی و بدون نقص را ضمانت کند.

نادیا پرواز سفر به سبک رویای تو : 41579-021

فرم ارسال نظر

4 شب و 5 روز
ایران ایر
استانبول

14.300.000 تومان

4 شب و 5 روز
پاریس

1400 یورو + هزینه پرواز

3 شب و 4 روز
هواپیمایی قطر
دوحه

16.900.000 + هزینه پرواز

6 شب و 7 روز
آیروفلوت
سنت پترز بورگ مسکو

14.990.000 + 545 دلار

6 شب و 7 روز
ایران ایرتور
کوش آداسی

13.290.000

4 شب و 5 روز
هواپیمایی ماهان
مسکو

35.990.000 تومان + 70 دلار

10 شب و 11 روز
هواپیمایی قطر
کیپ تاون سان سیتی ژوهانسبورگ پارک جنگلی

2.590 دلار + 59.900.000

6 شب و 7 روز
هواپیمایی ترکیش
آنتالیا

28.490.000