تپه گنجشک ها، مسکو

همیشه در سفر به شهری جدید همه به دنبال دیدن اماکن و جاذبه های معروف آن شهر هستند و روزهایی پر از تکاپو، انرژی و خستگی خوشایندی را پشت سر می گذارند. اما گاها رفتن به جایی خلوت و خاص در طول سفر می تواند آرامشی وصف ناپذیر به دنبال داشته باشد و خاطره ی آن سفر را برای همیشه در ذهنمان جاودانه کند.

شهر مسکو در کشور روسیه پر از اماکن دیدنی زیبا و شناخته شده در عرصه جهانی است، اما گوشه و کنار این شهر زیبایی های پنهانی را دل خود جای داده است، یکی از آنها منطقه ای مرتفع در کتاره ی رود مسکواست که تپه ی گنجشک ها نام گرفته است. در ادامه نادیا پرواز این منطقه دیدنی را به شما معرفی خواهد کرد.

تپه گنجشک ها

تپه گنجشک ها، تپه ای در کناره ی رودخانه ی مسکوا و یکی از نقاط مرتفع شهر مسکو است. بر روی این تپه که در ارتفاع 85 متری از سطح رودخانه واقع شده، نمایی بسیار زیبا و پانورامیک از شهر مسکو قابل رویت است.

تپه ی گنجشک ها الهام بخش بسیاری از شاعرها و نویسندگان روسی بوده است. در زمان های گذشته مسافران از این تپه بالا می رفتند تا از منظره پیش رویشان لذت ببرند و نقطه ی نهایی مقصد خود یعنی مسکو را تمام و کمال ببینند. گنجشک که در زبان روسی Vorobyovy  تلفظ می شود، در اصل نام دهکده ای بود که در نزدیکی این مکان قرار داشت.

با ایستادن بر روی این تپه تقریبا همه ی آنچه در مرکز مسکو واقع شده است را می توانید ببینید: ورزشگاه لوژنیکی (محل برگزاری بازی های المپیک 1980)، گنبدهای صومعه ی نوودویچی، کلیساهای کرملین، کلیسای مسیح منجی، و ساختمان های بلند هفت خواهر استالین.

تپه ی گنجشک ها نه تنها توجه توریست ها، بلکه توجه معماران روس را هم توانست به خود جلب کند. کلیسای مسیح منجی قرار بود در ابتدا بر روی این تپه بنا شود اما تصمیم به جابجایی مکان کلیسا گرفته شد. بعدها در قرن بیستم معبد دیگری بر روی این تپه ساخته شد، معبدی برای دانش: دانشگاه دولتی معروف مسکو. قرار گرفتن این بنا بر روی تپه ی گنجشک ها منظره ای بسیار تماشایی ایجاد کرده و به دلیل موقعیت و ارتفاع تپه، از فاصله های بسیار دور نیز قابل رویت است.

تماشای مناظر خیره کننده ی مسکو از بالای تپه گنجشک ها چه در روز و چه در شب که شهر غرق در نور است، یکی از لذت بخش ترین تجربه های سفر به مسکو است. نزدیک ترین ایستگاه مترو به تپه گنجشک ها Vorobyovy Gory است. حدود 15 تا 20 دقیقه زمان لازم است تا پیاده از از مترو به بالای تپه برسید. راهنمای تورتان در مسکو، می تواند شما را در رسیدن به این مکان راهنمایی یا همراهی کند و این نقطه ی زیبا از شهر را همچون سایر دیدنی های مسکو به شما نشان دهد.

تورهای روسیه نادیا پرواز فرصتی است تا سری به شهر افسانه ای تزارها بزنید و از نزدیک زیبایی های شگفت انگیز این شهر جادویی را لمس کنید. 

برای اطلاع از قیمت ها، رزرو تور، اخذ ویزای روسیه و مشاوره رایگان، با همکاران ما در نادیا پرواز تماس حاصل کنید.
  

 

 

نادیا پرواز سفر به سبک رویای تو : 41579-021

فرم ارسال نظر

4 شب و 5 روز
هواپیمایی ماهان
مسکو

35.990.000 تومان + 70 دلار

6 شب و 7 روز
آیروفلوت
سنت پترز بورگ مسکو

14.990.000 + 545 دلار

6 شب و 7 روز
هواپیمایی ترکیش
آنتالیا

28.490.000

4 شب و 5 روز
ایران ایر
استانبول

14.300.000 تومان

4 شب و 5 روز
پاریس

1400 یورو + هزینه پرواز

6 شب و 7 روز
ایران ایرتور
کوش آداسی

13.290.000

10 شب و 11 روز
هواپیمایی قطر
کیپ تاون سان سیتی ژوهانسبورگ پارک جنگلی

2.590 دلار + 59.900.000

3 شب و 4 روز
هواپیمایی قطر
دوحه

16.900.000 + هزینه پرواز