7 قانونی که در سفر به روسیه نباید فراموش کرد

با توجه به رویداد جام جهانی 2018 در روسیه و افزایش سفر گردشگران سراسر دنیا به این کشور، اطلاعات زیادی در سایت های مختلف در خصوص قوانین ورود به این کشور جستجو می شود. برای ما و شما که قصد سفر به روسیه را داریم اطلاع از این قوانین الزامی است تا شامل جریمه یا هزینه های عجیب و غریب نشویم. نادیا پرواز 7 مورد مهم از این قوانین را که باید قبل از سفر به روسیه بدانید را معرفی می کند. 

قوانین ورود به روسیه

 

1) قوانین بردن دارو به روسیه و داروهای ممنوعه  

فرض کنید که می خواهید همراه خودتان به روسیه دارو ببرید و می خواهید بدانید که برای این کار مجوز دارید یا خیر؟ لازم است بگوییم که یک مسافر خارجی می تواند برای استفاده شخصی و بدون هیچ محدودیتی به روسیه دارو ببرد (حتی اگر آن دارو تولید روسیه نباشد) اما باید توجه داشته باشید که اگر داروی شما جزو داروهای آرام بخش و حاوی مواد مخدر یا سمی باشد، نمی توانید آن را از مرزهای این کشور عبور دهید.
 
بردن دارو به روسیه
 
هنگام خروج از روسیه نیز شما می توانید هر دارویی را از مزرهای این کشور خارج کنید به جز مواد مخدر، مکمل های غذایی و گیاهی. در سایر موارد هیچ گونه محدودیتی برای شما وجود ندارد. 
بردن دارو به روسیه
 
2- قوانین حمل دستگاه های بی سیم در روسیه برای خارجی ها
برای وارد کردن تجهیزات رادیویی و دستگاه های بی سیم به کشور روسیه محدودیت هایی وجود دارد. شما بدون نیاز به ارائه مدارک و اسناد خاص مجاز به وارد کردن تلفن های همراه، لب تاپ با گیرنده و فرستنده بلوتوث و wi-fi ، اسباب بازی های با کنترل بی سیم، میکروفن بی سیم، گیرنده های رادیو و تلویزیون، رادیو قابل حمل و دستگاه های ماهواره ای هستید، اما همه این موارد تنها در صورتی مجاز هستند که فرکانس آنها آسیبی به محدوده کار آمبولانس ها، خدمات پلیس و دستگاه های امنیتی وارد نکند.
 
دستگاه های فرکانس
 
اما حمل فرستنده های بی سیم قدرتمند که قادر به دریافت فرکانس های ارتش و سرویس های امنیتی روسیه هستند ممنوع بوده، توسط مامور گمرک ضبط شده و شخص دارنده آنها مجرم شناخته می شوند. پس برای بردن دستگاه های بی سیم به روسیه دقت کنید. 
 
دستگاه های رادیویی در روسیه
 

3- قوانین گمرکی هنگام خروج از روسیه 

اگر  از آن دسته گردشگران هستید که به سوغاتی و اجناس عتیقه علاقه مندید در سفر به روسیه اول از همه باید ببینید که آیا می توان وسایل خریداری شده را از مرز خارج کرد یا خیر. در روسیه هنرمندان زیادی هستند که صنایع دستی زیبایی را طراحی می کنند، مخصوصا کارهای معروفی مثل نقاشی روی چوب در تولیداتی مانند خاخلاما و ماتروشکا یا حتی نقاشی روی استخوان، محصولاتی با سنگ های قیمتی و پارچه های کتانی.
هدایای کمیاب قدیمی نیز در مغازه های عتیقه فروشی یافت می شود. 
 
سوغاتی های دستی روسیه
 
این عتیقه جات را تنها با مجوز وزارت فرهنگ روسیه می توانید از خاک این کشور خارج کنید. چرا که برخی از آنها بیش از 100 سال قدمت دارند. کارهای هنری، عتیقه جات، تندیس ها، پیکره ها و کتاب های قدیمی جزو ارزش های فرهنگی هر جامعه ای هستند. خارج کردن هر گونه آثار مرتبط با علم باستان شناسی، هر شی ای که معرف ارزش های علمی و هنری روسیه باشد، لباس ها، مدال ها و دیگر نشان های نظامی که بیش از 50 سال قدمت دارند از کشور روسیه ممنوع است.  
 
برای خارج کردن موارد دیگر، از جمله آثار نویسندگان، مجسمه ها، مینیاتورها، می بایست مجوزی از ادارات زیربط وزارت فرهنگ فدراسیون روسیه گرفته شود.
چنانچه فردی بدون دریافت مجوز و تایید وزارت فرهنگ روسیه قصد خارج کردن کالاهایی با ارزش های فرهنگی را  از این کشور داشته باشد، به اندازه نصف هزینه خود کالا جریمه شده و کالای مورد نظر نیز در گمرک مصادره می شود. بنا بر قوانین تصویب شده در فدراسیون روسیه سوغاتی های امروزی با تولید انبوه را می توان به مقدار دلخواه از کشور روسیه خارج کرد. 
 
سوغاتی های روسی
 
علاوه بر آن می توانید برای خارج کردن خاویار (خاویار قرمز تا سقف 5 کیلوگرم و خاویار  سیاه تا سقف 250 گرم) از کشور روسیه اقدام نمایید. 
 
ادارات وزارت فرهنگ در برخی از شهرهای روسیه که برای دریافت مجوز خروج کالا باید به آنها مراجعه شود:
مسکو
 
وزارت فرهنگ روسیه در مسکو
 
اداره وزارت فرهنگ فدراسیون روسیه برای ناحیه فدرال مرکزی / تلفن: +7 (499) 346 44 15 
 
سوچی
اداره وزارت فرهنگ فدراسیون روسیه برای مناطق فدرال قفقاز جنوبی و شمالی؛ حوزه دولتی کنترل و نظارت بر حفاظت از اموال فرهنگی  / تلفن: +7 (863) 240 24 31
 
کازان 
شهر کازان
 
اداره وزارت فرهنگ فدراسیون روسیه در ناحیه فدرال ولگا / تلفن: +7 (831) 419 23 34
 
سن پترزبورگ 
اداره وزارت فرهنگ فدراسیون روسیه در ناحیه فدرال شمال غربی، اداره کنترل صادرات و واردات دارایی های فرهنگی / تلفن: +7 (812) 646 33 03
 

4- قوانین مربوط به اقامت در روسیه با توجه نوع ویزای روسیه

ویزای روسیه
 
به خاطر داشته باشید سازمان های اداری مربوط به روادید مجاز هستند افراد خارجی را که تا قبل از پایان دوره اعتبار ویزا از روسیه خارج نشوند یا قوانین دولت فدراسیون روسیه را نقض کنند، بین 5 تا 20 هزار روبل جریمه کرده و از کشور اخراج و دیپرت کند.
برای کسب اطلاعات بیشتر مربوط به ویزای روسیه  وشرایط اقامت در این کشور این مطلب را بخوانید. 
 

5- - قوانین سفر با بچه ها به خاک روسیه

قوانین سفر با بچه ها
 
هنگام برنامه ریزی سفر به روسیه برای کودکان باید توجه داشته باشید که اگر اطلاعات فرزند در پاسپورت والدین درج شده باشد، در آن صورت احتیاجی به ویزای جداگانه برای کودک وجود ندارد و هنگام درخواست ویزا برای والدین، تنها ارائه یک قطعه عکس فرزند کفایت می کند.
 
سفر با بچه ها
 
اما اگر فرزند پاسپورت جداگانه دارد، باید برای درخواست ویزا همانند والدین تمامی مدارک مورد نیاز را  ارائه دهد. چنانچه قصد دارید برای فرزندتان درخواست ویزای چند بار ورود بدهید، باید برای او ویزای جداگانه بگیرید حتی زمانی که اطلاعات او در پاسپورت والدین ثبت شده باشد.
 

6- مقررات مربوط به ورود و خروج حیوان همراه مسافر 

بردن حیوان به روسیه
 
طبق قوانین فدراسیون روسیه، مسافران می توانند گربه ها و سگ های خود را همراه خود به این کشور ببرند. به این شرط که حیوان متعلق به شخص باشد و بیش از 2 حیوان حمل نشود. برای ورود حیوان به فدراسیون روسیه، گذرنامه بین المللی دامپزشکی مورد نیاز است و می بایست در کشور مبدا صادر شده باشد.
شرایط و هزینه های حمل حیوان بایستی قبل از خرید بلیط هواپیما یا راه آهن مشخص شود، که در این بین هر شرکت هواپیمایی و هر وسیله حمل و نقلی قوانین و هزینه های مشخصی برای این خدمات در نظر می گیرد.
 
قوانین مربوط به بردن حیوانات
 
حیوانات را می توان از طریق دفاتر گمرک که دارای مرکز کنترل حیوانات و بررسی گذرنامه های آنان هستند نیز، به کشور روسیه آورد. چنین دفاتری در فرودگاه ها و بنادر سوچی و سن پترزبورگ و در همه فرودگاه های مسکو وجود دارد. 
 

7- قوانین مربوط به پوشش بیمه مسافرتی 

بیمه مسافرتی
 
داشتن بیمه مسافرتی برای ورود به کشور روسیه امری واجب و ضروری است و بدون ارائه بیمه نامه نمی توانید ویزای روسیه را اخذ کنید. حتی اگر از کشوری هستید که برای ورود به روسیه احتیاج به ویزا ندارد، باید این بیمه را دریافت کنید.  
 
داشتن بیمه مسافرتی در روسیه
 
معمولا این بیمه برای مسافران هزینه های درمانی حداقل 30 هزار یورو را پوشش می دهد. یک بیمه استاندارد هزینه های پزشکی شامل درمان های سرپایی و بستری، هزینه های مراقبت اورژانس و دندان پزشکی، حمل و نقل پزشکی هم چنین هزینه های حمل و نقل برای فرزندان به کشور مادری خودشان در صورتی که سرپرست و والدینشان بستری یا فوت شده اند را در بر می گیرد. 
 
بیمه نامه سفر
 
بیمه نامه خود را همیشه همراهتان داشته باشید. این کار به شما یا متخصصان در شرایط اضطراری این امکان را می دهد تا به سرعت با شرکت بیمه تماس بگیرید و مسائل مالی تان را حل و فصل کنید.  
 
با این همه قانون و تبصره که برای سفر به کشور هایی خاصی مانند روسیه وجود دارد پیشنهاد ما این است که از مشاوره های تخصصی قبل از سفر استفاده کنید، مشاوران نادیاپرواز با تجربه 10 ساله به صورت رایگان این راهنمایی ها را به شما خواهند داد. 
نادیا پرواز سفر به سبک رویای تو : 41579-021

فرم ارسال نظر

7 شب و 8 روز
هواپیمایی ماهان
آگرا جیپور دهلی

34.995.000 تومان

7 شب و 8 روز
هواپیمایی ماهان
سنت پترز بورگ مسکو

44.690.000 + 70 دلار

9 شب و 10 روز
کیپ تاون سان سیتی ژوهانسبورگ پارک جنگلی

2.690 دلار + پرواز

4 شب و 5 روز
هواپیمایی قطر
دوحه

27.790.00 تومان

9 شب و 10 روز
هواپیمایی قطر
خلیج هالونگ دانانگ هوشی مین

59.000.000 تومان + 1/440 دلار

6 شب و 7 روز
آیروفلوت
مسکو مورمانسک

63.690.000 تومان + 70 دلار

7 شب و 8 روز
هواپیمایی ماهان
آگرا دهلی گوا

49.995.000 تومان