6 دلیل که چرا جوانان باید سفر کنند

تا زمانی که جوان هستید و احتمالا مجرد، در دنیایی زندگی می کنید که به مراتب آزاد و بدون دغدغه های ریز ودرشت بوده، می توانید به هر جایی سرک بکشید و با اتکا به انعطاف ذهنی خود هر شرایطی را تحمل کنید. این فرصت ها با سفرها و تورهای خاص و در جسورانه ترین حالت با مسافرت های شخصی شکل می گیرد. نادیاپرواز بنا بر این 6 دلیل می گوید تا جوان هستید نترسید و دنیا را بگردید.

سفر کردن در جوانی

با سفر از حاشیه راحتی خود فاصله می گیرید


همه ما تا جوان هستیم در حاشیه ای از امنیت و راحتی زندگی می کنیم به این معنی که پدر، مادر و دوستان همزبان در کنار ما هستند و در شهر و روستایی هستیم که آنجا را به عنوان خانه یا وطن می شناسیم و به آن تعلق داریم. همین جا است که ما دوستانی داریم، فعالیت هایی می کنیم و احتمالا شغلی داریم. شکستن این قاب امنیت بسیار دلهره آور به نظرم میرسد. اما واقعیت تلخ این است که ما در شرایط سخت و نامساعد یادگیری بهتری داریم یا حداقل به واسطه مواجهه با شرایط ناآشنا موضوعات متنوع تری یاد می گیرم.

کمی ترسناک به نظر می رسید اما به محض این که درک می کنید که می توانید با دیگران که حتی زبانشان را نمی دانید، ارتباط خوبی برقرار کنید و نیازهای روزمره خود را رفع کنید می توانید هدایت اوضاع را به دست بگیرید، هوشمند تر تصمیم بگیرید و در مقایسه با خودتان بهترعمل کنید؛ خلاصه بسیار سفر باید تا پخته شود خامی.

جوانان در سفر

سفر اعتماد به نفس می دهد

در حالی که دارید کلنجار می روید که چه طور از سرویس حمل و نقل عمومی در شهری غریب استفاده کنید و یا تلاش می کنید تا به زور آنچه می خواهید به فروشنده بفهمانید، مدام دارید اعتماد به نفس خود را تقویت می کنید. زمانی که به خودتان نگاه می کنید و می بینید قدرتی دارید که به شما جسارت معلق بودن در فضایی را می دهد که کسی را نمی شناسید. پس به خودتان می گویید که اگر آن جا موفق بودم پس حتما در هر شرایط دیگری که حداقل زبانشان با من یکی است هم موفق خواهم شد. در همین شرایط هم است که چالش را بیشتر و بیشتر می پذیرید.


با سفر قدرت درک تفاوت فرهنگی را پیدا می کنید

در دنیایی که پدیده جهانی شدن رشد عجیبی دارد، سفر به ما می آموزد که چه طور تمایزهای فرهنگی را تا آخرین لایه ها در ک کنیم. در حال حاضر دیگر کافی نیست که بگوییم، مردم فلان جا اینگونه یا آن گونه هستند بلکه باید بدانیم فلان حرکت یا عکس العمل از کدام قسمت فرهنگ فرد مقابلمان نشات می گیرد. درک همین موضوع به همه ما کمک می کند که تا حد امکان از بحث و مجادله دور بمانیم و خود را درگیر موضوعات بی نتیجه و طاقت فرسا نکنیم.

سفر و انگیزه در جوانان
 

با سفر شما با جهانی شدن هماهنگ شده اید
 

چه بخواهید چه نخواهید ما با وجود شبکه های اجتماعی و اطلاع رسان در دهکده جهانی زندگی می کنیم و چه بسا تا چند سال دیگر مشاغل به گونه ای باشند که مدام لازم باشد بین کشورهای مختلف به سفرهای تجاری بروید و در جلسه و نمایشگاه شرکت کنید، در چنین شرایطی تنها دانستن زبان مقصد کافی نیست. نکته ارتباط موثر در درک درست فرهنگ جامعه هدفمان خواهد بود، که سفر این دید مهم را برای ما ایجاد می کند.

جوانان در سفر تفریح می کنند
 

در سفر با غرق شدن در فرهنگی نو، زبانی نو می آموزیم
 

تا قبل از اینکه در کشور خارجی زندگی یا اقامت طولانی نکرده باشید لذت دانست و فهم کامل یک زبان جدید و روان بودن در مکالمه به آن زبان را درک نخواهید کرد. با توجه به اینکه ما در ایران هستیم باید زبان های مختلفی را بدانیم واین امر باعث می شود تا هوش جهانی ما بالاتر رفته و قدرت درک فرهنگ های مختلف را پیدا کنیم. هر زبانی مانند تونلی به زندگی جمعیتی دیگر خواهد بود. این شرایط با سفرهایی طولانی بدست می آید که تا جوان باشید امکان آن را بیشتر دارید. بسیاری از دوره های تابستانی زبان آموزی در کشورهای خارجی به همین منظور است.

سفر کردن در جوانی
 

سفر شبکه ارتباطی را گسترش می دهد

در نهایت اگر علاقه دارید که شبکه ارتباط شما با مردم دنیا گسترده تر باشد راهی بهتر از سفر کردن ندارید. شما از آینده خبر ندارید پس هر چه دامنه دوستان شما بزرگتر باشد حتما امکانات بیشتری برای توسسعه کسب و کار خود خواهید داشت.
پس تا جوان هستید سفرهای خود را شروع کنید و به هر جای رسیدید، دوستی به شبکه دوستان خود اضافه کنید. امروزه با مزیت وجود دنیای دیجیتال می توانید با همه کسانی که روبرو می شوید کانکت شوید و در آینده ای دور یا نزدیک از مزیت آشنایی خود بهره ببرید.


 حالا نادیا پرواز توانست شما را متقاعد کند که تا جوان هستید سفر رفتن را شروع کنید؟ اگر خواندن این مطلب برای شما لذت بخش بود آن را به دیگران هم پیشنهاد بدهید.

 

 

 

نادیا پرواز سفر به سبک رویای تو : 41579-021

فرم ارسال نظر

7 شب و 8 روز
هواپیمایی ماهان
سنت پترز بورگ مسکو

44.690.000 + 70 دلار

6 شب و 7 روز
آیروفلوت
مسکو مورمانسک

63.690.000 تومان + 70 دلار

7 شب و 8 روز
هواپیمایی ماهان
آگرا جیپور دهلی

34.995.000 تومان

4 شب و 5 روز
هواپیمایی قطر
دوحه

27.790.00 تومان

7 شب و 8 روز
هواپیمایی ماهان
آگرا دهلی گوا

49.995.000 تومان

9 شب و 10 روز
کیپ تاون سان سیتی ژوهانسبورگ پارک جنگلی

2.690 دلار + پرواز

9 شب و 10 روز
هواپیمایی قطر
خلیج هالونگ دانانگ هوشی مین

59.000.000 تومان + 1/440 دلار